Skocz do zawartości
IGNORED

KUJAWSKO - POMORSKIE ODSŁUCHY .


Piotr_1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Użytkownicy+

Tak jak piszecie, niestety i stety, wszystko ma jakieś znaczenie, niby niewielkie, a jednak łącznie dość spore. Nie zmienimy w taki sposób np. słabych kolumn w wybitne, ale możemy doszlifować system.

 

Generalnie twarde materiały utwardzają dźwięk, miękkie uplastyczniają. Wszystko to wiąże się z tłumieniem fal. Zależnie które częstotliwości stłumimy a które przejdą dalej na elektronikę, będzie miało wpływ na dźwięk. Dość ciekawe są kanapki z różnych materiałów, i/lub rozpraszanie czy też zmiana kierunku fali. Tutaj kłaniają się wszelkie gadżety z kulką lub uślizgiem jak to robi Janusz Rogoz. Mam swoje przemyślenia na ten temat, chciałem je wdrożyć w platformy i stolik (mam wszystko zaprojektowane), ale musi to jeszcze poczekać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

słabych kolumn w wybitne, ale możemy doszlifować system.

 

Generalnie twarde materiały utwardzają dźwięk, miękkie uplastyczniają. Wszystko to wiąże się z tłumieniem fal. Zależnie które częstotliwości stłumimy a które przejdą dalej na elektronikę, będzie miało wpływ na dźwięk.

 

Właśnie tak jest ....

No jak nie jak tak...

....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Palton, Bobsapp - moje obserwacje są zbieżne z Waszymi, nie spodziewałem się że zmiany będą słyszalne w moim systemie zawierającym w końcu budżetowy DAC.

Ostatecznie najbardziej odpowiada mi wariant pośredni pomiędzy miękkimi podkładkami gumowymi a całkiem twardymi :)

Pozdrawiam,

Radek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ostatecznie najbardziej odpowiada mi wariant pośredni pomiędzy miękkimi podkładkami gumowymi a całkiem twardymi :)

 

 

Kolumny mam tak posadowione...kolumna, miękka pianka, kolec, podkładka gumowo stalowe od Heco Statement, sosnowe listwy...milimetra drgań podłogi panelowej...cała energia kolumny na słuchacza a nie w podłogę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Witajcie,

Palton, Bobsapp - moje obserwacje są zbieżne z Waszymi, nie spodziewałem się że zmiany będą słyszalne w moim systemie zawierającym w końcu budżetowy DAC.

Ostatecznie najbardziej odpowiada mi wariant pośredni pomiędzy miękkimi podkładkami gumowymi a całkiem twardymi :)

Pozdrawiam,

Radek

 

Witaj

Moja Rega Dac - to też żadna rewelacja - niemniej słychać wszystko o czym pisałem ...

Pozdrawiam.

 

ps.

Nie działa cytowanie ani bezpośrednia odpowiędż dlatego ten post tak wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie Panowie trochę złe wnioski, ale takie już to audio jest że łatwo się zmylić. W urządzeniach pracujących z wysoką częstotliwością jak DAC, czy CD masa pracuje także z wysoką częstotliwością. Producenci stosują różnego rodzaju manewry z uziemieniem obudów, masą układu. Są obudowy w ogóle "wiszące w powietrzu", są uziemione, są obudowy na masie. I teraz bierzecie 2 niewiadome urządzenia w metalowych obudowach i kładziecie jedno na drugim, albo inaczej. No i teraz jeżeli obudowa jedna stoi na drugiej, powstają między nimi różne pojemności, albo nawet zwarcie w wypadku metalowych nóżek. A przy tego typu częstotliwościach wystarczą bardzo małe pojemności, nawet rzędu 5pF. Dla nieuświadomionych jest to taka pojemność jak pomiędzy wodą w szklance a metalowym biurkiem i wystarczy puścić bąka, żeby ona się zmieniła. Jeżeli na przykład do masy jest podłączony oscylator 24Mhz to w ogóle jest jeszcze większa jazda i słychać różnice przy zmianie pojemności o 1pF. A jest to już pojemność, jaka jest między dwiema metalowymi obudowami stojącymi od siebie dość daleko. Co więcej mogą powstawać pętle uziemienia albo pętle mas powodujące różne specjalne efekty podniecające audiofilów. Są to efekty związane z detalami na górze, z przestrzenią, z utratą ogniskowania dźwięku itp. Przykro mi, ale bawiąc się w takie nóżki i nie rozumiejąc co się dzieje można się bawić do końca życia i osiwieć w słodkiej nieświadomości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Macie Panowie trochę złe wnioski, ale takie już to audio jest że łatwo się zmylić.

 

Myślę że to raczej Ty żle to odbierasz....

 

Na poziomie o którym rozmawiamy myślałem że nawet przez myśl nie przejdą tego typu sytuacje jak na zdjęciu...

Ale jednak się pomyliłem...

 

 

 

wieza-technics-21-3449833348.jpg

 

No i teraz jeżeli obudowa jedna stoi na drugiej, powstają między nimi różne pojemności, albo nawet zwarcie w wypadku metalowych nóżek.

 

Toż to przedszkole / powiem więcej żłobek -- myślałem że rozmawiamy poważnie...a tu takie kwiatki.....

KTOŚ TAK JESZCZE ROBI ???

 

Co więcej mogą powstawać pętle uziemienia albo pętle mas powodujące różne specjalne efekty podniecające audiofilów. Są to efekty związane z detalami na górze, z przestrzenią, z utratą ogniskowania dźwięku itp. Przykro mi, ale bawiąc się w takie nóżki i nie rozumiejąc co się dzieje można się bawić do końca życia i osiwieć w słodkiej nieświadomości.

 

Mogę skomentować to tylko tak - moje poglądy / opinie / informacje nie były skierowane do osób które budują swój zestaw na tak zwaną WIEŻĘ...

 

 

 

ps.

 

niemniej serdecznie pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no widzisz! Zakładałeś wysoki poziom dyskusji, a tu taka niespodzianka. To które elementy w tym hi-endzie tak drgają z częstotliwościami słyszalnymi, żeby takie ciekawe zjawiska w elektronice powstawały?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • Użytkownicy+

Panowie, zapraszam pięknie na spotkanie świąteczno - noworoczne. Wpadną do nas chłopaki z Ciechocinka z fajnymi gratami. Termin - jutro od 17.00

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Aby dać lepszy obraz sytuacji napisze w skrócie co będzie ; Trochę zacnego sprzętu z Serbii , a mam tu na myśli wzmacniacz Dayens Ampino , kolumny stereo Dayens Grande Mini .Trochę Australii - końcówka mocy Burson Timekeeper i,dac Burson Da-160 ( GFmod).Na deser M2tech hiface dac (genialny maluch) i trochę kabli Entreq Discovery i innych ...

Zapraszamy co by kujawski-pomorskie odsłuchy nie umarły ;-) Ave

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marantz 8003 sacd ,calyx 24/192 dac+calyx power supply [wersja signature by GFmod], burson audio Ha-160[full GFmod], harmonix hs-101 GP ic,audiolot alf-2200 ,furutech 3ts762 35[g] i 25[g]x2 ,furutech 3ts20 35[g] i 25[g] x2 ,furutech fx alpha Ag coaxial ,grado rs2i ,sennheiser hd600,akg k701,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Dziękuję Panowie za liczne przybycie.

Specjalne podziękowania należą się chłopakom z Ciechocinka, którzy przywieźli kilka fajntch urządzeń. Moim zdaniem dość ciekawie wypadł niedrogi wzmacniacz Dayens Ampino (2 500zł?), oraz kabel rca Furutecha. Nieźle też brzmiał modyfikowany wzmacniacz Quada, przywieziony przez Piotrka. Brakowało jak zwykle czasu na głębsze analizy, więc nie chciałbym pochopnie oceniać urządzeń. Ogólnie spotkanie uważam za udane towarzysko, dźwiękowo bez fajerwerków.

Na koniec kilka zdjęć (niestety z telefonu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-24402-0-80635300-1483201656_thumb.jpgpost-24402-0-46092800-1483201668_thumb.jpgpost-24402-0-47777100-1483201636_thumb.jpg

 

Życzę wszystkim szczęśliwego nowego roku!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam. Panowie ma ktoś może Lebena 300 w okolicach Włocławka ? Nie istotne która wersję. Chciałbym bardzo posłuchać jak gra z Audeze LCD3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.