Skocz do zawartości
IGNORED

KUJAWSKO - POMORSKIE ODSŁUCHY .


Piotr_1

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Użytkownicy+

Zapraszam w czwartek (23.06) na odsłuch "dwieście szóstki" ze stajni Monrio.

 

Miałem już okazję posłuchać wzmacniacza i powiem uprzedzając nieco fakty, że to zupełnie inny sposób prezentacji niż oferują wcześniej testowane monobloki. Te są nieco rozjaśnione, 206-ka jest bliższa temu co oferuje przedwzmacniacz Asty Line. Nacisk zostaje położony na średnicę, która może się podobać. Kto przyjedzie, ten będzie się mógł o tym przekonać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Będziemy słuchać przedwzmacniacza i monobloków Monrio. Firma z Włoch po kilku latach nieobecności wraca w nasze strony. http://www.monrio.it/monrio_3_10_15_025.htm

 

"206" mam właśnie na odsłuchach, zobaczymy co potrafi. Planuję spotkanie w piątek 3-go, jeśli ktoś ma ochotę, to serdecznie zapraszam.

 

Co do monobloków i dedykowanego im pre, to dobre rzeczy. Monobloki są nieco rozjaśnione, szybkie i rozdzielcze, pre ma neutralny charakter z lekkim dociepleniem średnicy i góry pasma. Razem system gra świeżo i rozdzielczo, nadal z minimalnie podkreśloną górą. W dobrze dobranym systemie, będzie to bardzo mocny punkt.

 

Zapraszam w czwartek (23.06) na odsłuch "dwieście szóstki" ze stajni Monrio.

 

Miałem już okazję posłuchać wzmacniacza i powiem uprzedzając nieco fakty, że to zupełnie inny sposób prezentacji niż oferują wcześniej testowane monobloki. Te są nieco rozjaśnione, 206-ka jest bliższa temu co oferuje przedwzmacniacz Asty Line. Nacisk zostaje położony na średnicę, która może się podobać. Kto przyjedzie, ten będzie się mógł o tym przekonać :)

 

 

Zainteresowanych produktami Włoskiej marki Monrio Serdecznie Zapraszam. www.monrio.it

 

 

Może to jest nieco pochopne ale wydaje mi się że zaczyna się promowanie kolejnego produktu przez usera paltona.

Po " spaleniu się " na Harpii.

To tylko mój ogląd tej sytuacji w tym klubie / mogę się mylić ale tak to wygląda.

Jeżeli to nie reklama to nie mam nic przeciwko i chętnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jest nieco pochopne ale wydaje mi się że zaczyna się promowanie kolejnego produktu przez usera paltona.

Po " spaleniu się " na Harpii.

To tylko mój ogląd tej sytuacji w tym klubie / mogę się mylić ale tak to wygląda.

Jeżeli to nie reklama to nie mam nic przeciwko i chętnie poczytam.

 

Każda inicjatywa jest zła, bardzo zła.

Zły Palton organizuje odsłuch i pewnie będzie zmuszał do kupowania Monrio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Każda inicjatywa jest zła, bardzo zła.

Zły Palton organizuje odsłuch i pewnie będzie zmuszał do kupowania Monrio.

Dobre Tomek. Lapanka będzie na ulicach miasta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jest nieco pochopne (...)

 

Na tym forum jest opisywanych wiele spotkań poświęconych odsłuchom konkretnych urządzeń konkretnych marek. Ot choćby w Warszawskim Klubie Audiofila i Melomana. Dlaczego więc podobnych sugestii tam nie zamieściłeś? By była jasność, nie chodzi mi o obronę Paltona, tylko o pewna tendencję zachowań, ocierającą się czasami jak dla mnie o hipokryzję.

Przypomina mi to pewien zabawny epizod z filmu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ps.

Tylko proszę Palton nie stawiaj mi lajka, nie o to tu chodzi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A niby dlaczego nie bronić...jak całe stado naganiaczy i handlarzy, klakierów i innej maści poklepywaczy nieustannie robi z tego forum rynek zbytu to jest "bardzo w porządku"...to co wypisują to są "tylko" fachowe porady doświadczonych userów ... niedobrze się człowiekowi robi jak się to czyta...

 

Ps. Proszę o likwidację konta bo już mi się odechciało...wiedzy już oprócz wrzodów źołądka żadnej nie nabędę...

 

I żeby nie było...nie znam Paltona ani żadnego guru tego forum bo są mi zbędne takie znajomości...system złożyłem sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby dlaczego nie bronić (...)

 

Bo to nie Częstochowa ;)

 

Ps.

KAiM lubię i szanuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jaki koń jest, każdy widzi" więc nie przesadzajmy w żadną stronę, bo i po co......

To taki mały klubik, to i działania inaczej postrzegane mogą być....

Ja postaram się przybyć, a co;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam w czwartek (23.06) na odsłuch "dwieście szóstki" ze stajni Monrio.

 

Poproszę o dokładniejsze dane, jakąś mapkę z dojazdem, co ze sobą wziąć, no i o której Panowie zaczynamy odsłuchy? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Użytkownicy+

Chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom za ostatnie wspólne odsłuchy. Szczególnie dziękuję Jurkowi, który przejechał specjalnie kilkaset kilometrów, żebyśmy mogli wspólnie posłuchać muzyki, pogadać i napić się piwa.

 

Na ostatnim spotkaniu słuchaliśmy Harpie Monk podpięte do Monrio MC 206, daca Exogal Comet połączonego cyfrówką Audiomica do SBT. Okablowanie sieciowe od Tary, głośnikowe AQ, rca Cosmic audio. Pomieszczenie jest już znane stałym bywalcom, na ścianach i suficie ustroje rozpraszające 1D Acustic Manufacture, oraz tłumiące z wełny PT 80.

 

Dźwięk, jak to z Harpii, szybki, dokładny, błyszczący na środku i górze. Kolega Tomek dość długo wałkował swoje ulubione kapele rockowe, więc mam nadzieje, że skrobnie kilka zdań. Mógłbym żyć z takim dźwiękiem, oczywiście jakieś dwa tygodnie ;) Później zacząłbym grzebać w kabelkach itd.. Trzeba też powiedzieć, że "dwieście szóstka" to nie koniec świata, ale też nie kosztuje tyle co dom. Do Monków chętnie podłączyłbym coś mocniejszego, najlepiej końcówkę lub monobloki Krella. Mimo to, jak na przypadkową konfiguracje był to niezły dźwięk.

Kilka słów należy się jeszcze dac-owi. Exogal zaskoczył mnie pozytywnie. Wiedziałem, że zbudowali go inżynierowie, którzy odeszli z Wadii, ale nie sądziłem, że za cenę 13 000 zł zrobią tak dobre urządzenie. To, co podobało mi się najbardziej, to ilość nienarzucających się informacji, jakby płynących od niechcenia. Pewna szlachetność środka pasma, trudna do opowiedzenia. Do tego fajny, dynamiczny bas i pasująca do reszty góra. Nie mam żadnego powodu, żeby tutaj coś słodzić, szczerze jestem pod wrażeniem. Do tej pory tylko dac Muzga- buffalo, tak mi się podobał.

 

 

PS. Jurek, do zobaczenia wkrótce na żaglach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja Cometa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Wersja Plus czyli zasilacz za 500 dolarow, ktory podobno jest zasilaczem impulsowym. Troche to dziwne i warto by bylo porownac to z jakims pozadnym zasilaczem liniowym 12VDC. Recenzja na highfiledity takze wskazuje na dobry dzwiek z tego urzadzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Oczywiście, wersja którą słuchaliśmy również posiadała zasilacz zewnętrzny, widać go po prawej stronie obok platformy na której stoi wzmacniacz (czarna obudowa z zielonym oczkiem). Tak więc, to również wersja "Plus". Szczerze mówiąc, nie wiem nawet kto jest dystrybutorem dac-a. Warto byłoby wziąć to na testy, jeden dzień to za krótko na ostateczne oceny. Mimo to, jestem mocno zaciekawiony, było słychać klasę urządzenia. Dzięki też za link do recki Wojtka Pacuły. Wprawdzie rzadko czytam czyjeś testy, bo zazwyczaj są dla mnie dwa razy za długie i dwa razy za mało treściwe (to kwestia preferencji i charakteru), ale zawsze można coś dla siebie z tego wyciągnąć.

 

Zapomniałem dodać, że wyświetlacz wielkości znaczka, to całkowita katastrofa. Jest kompletnie nieczytelny nawet z niewielkiej odległości, a pod kątem... nawet nie wspominam. To tak dla równowagi, żeby nie było tak cudownie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rozumiem ze ktos komus kasy nie oddal, ale jakies zasady elementarnego czytania ze zrozumieniem chyba obowiazuja na tym forum ? Palton wyraznie napisal "Szczególnie dziękuję Jurkowi, który przejechał specjalnie kilkaset kilometrów" , sam chyba kaucji sobie nie wplacil. Normalnie przedszkole.

Pełna zgoda co do przedszkola ale z obu stron bo czymże innym jest po całej tej aferze zwrot użyty przez kolegę Paltona.

" PS. Jurek, do zobaczenia wkrótce na żaglach. "

Dla mnie to już nie przedszkole tylko kpina z innych użytkowników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

PS. Jurek, do zobaczenia wkrótce na żaglach.

 

Przekaz byłego Redaktora Paltona zawsze był raczej jasny...

 

Wcześniej nie pomyślałem, żeby poinformować Was, o mojej recenzji kolumn 300B mini. Można ją znaleźć TU . Jest niestety dostępna tylko dla klubowiczów.

W pliku są zamieszczone zdjęcia kolumn z testu. harpierre (1).zip

Właśnie wrzuciłem wywiad z Jurkiem, właścicielem Harpii. Klubowiczów zapraszam do lektury: http://www.klub.audiostereo.pl/artykuly/harpia-acoustics-wywiad-art324.html

Harpia, powinna się nazywać Husaria :)

Nie straszne Jurkowi 2-3X droższe kolumny, a ja podpisuję się pod tym. Nie ma tu śladu słodzenia, czy "wzmacniania", tak szczerze uważam.

 

CDN.... :

 

Pełna zgoda co do przedszkola ale z obu stron bo czymże innym jest po całej tej aferze zwrot użyty przez kolegę Paltona.

" PS. Jurek, do zobaczenia wkrótce na żaglach. "

Dla mnie to już nie przedszkole tylko kpina z innych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Podziękowałem za ostanie kilka spotkań u mnie, winien jestem złożyć podziękowania Przemkowi, Sławkowi, Krzyśkowi i Darkowi, za ich gościnę. Nadrabiam więc zaległości.

 

U Darka- Muchy, dzieje się! Pomieszczenie pomału zostaje przystosowywane do odsłuchów audio. Sprzęt gra coraz lepiej, to diy naprawdę wysokiej próby. Trzeba będzie ponownie przetestować wzmacniacz i dac-a po ostatnich przeróbkach, to co słyszałem brzmiało więcej niż obiecująco.

 

U Krzyśka zmian niewiele, nie ma czego poprawiać. To punkt odniesienia w rozsądnym przedziale cenowym (cokolwiek to oznacza), na którym można się wzorować. Jednak to co najlepsze to muzyka... free i etno. Mniam, pochłaniam je zawsze zachłannie, dzięki Krzysiek za te specjały.

 

Sławka system wciąż się zmienia, ostatnie posunięcia znów zmieniły dźwięk na lepsze. Jeśli ktoś nie wierzy w zasilanie, niech posłucha sprzętu po podpięciu daca do akumulatora. O kożuchu tatowym nie wspomnę, bywalcy wiedzą o co chodzi ;)

 

Spotkania u Przemka to zawsze zabawa na wysokim poziomie. Świetne sprzęty, dobre jedzenie i napitki, oraz super ludzie.

Ostatnie spotkanie to walka końcówek mocy Accu P 7100, Krella FPB 700CX i ML 23,5

 

Accu wypadł słabo, zdecydowanie odstawał od ML i Krella, który był dla nas zdecydowanie najlepszy. ML bronił się przestrzenią i barwą, jednak Krell był gładszy, bardziej rozdzielczy i dynamiczny.

 

Jutro kolejne spotkanie z Przemkiem, bynajmniej, tym razem nie na żagle (to dopiero w sobotę, jeśli pogoda się poprawi). Już czeka na nas kolejna końcówka- Gryphon Antileon.

Niektórzy popukają się po głowie, ale zabieram ze sobą Monrio MC 206. W porównaniu z ML 20.5 wypadło bardzo dobrze, zobaczymy jak się sprawdzi w innym systemie. Będzie też ML, dac Exogal Comet Plus, trochę kabli i doborowe towarzystwo. Już się nie mogę doczekać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-24402-0-09409200-1468525834_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Skoro tak mówisz to pewnie tak jest. Szczerze mówiąc trochę się zawiodłem, ale różnica naprawdę była duża.

Sylwek, słuchałeś Antileona? Przemek mówi, że góra i środek fajne, rozdzielcze, ale na dole trochę szczupło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na show w Monachium. Nie mam zdania. Accu P-7100 to nie jest zły wzmacniacz ale nie nadaje się na bas i dynamika też przeciętna. Nowa linia wzmacniaczy Accuphase jest inna, znacznie lepsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

ok. dzięki.

 

PS. A może wspólne żagielki na Powidzkim? Masz całkiem niedaleko, zrobilibyśmy ekipę audiofilską ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

To świetna końcówka, ciekawe jak wypadnie i z czym będzie grała....

 

Jak to z czym? ... z najlepszymi kolumnami na świecie ;) Mowa oczywiście o Dynaudio C3. Kable głośnikowe- AQ Mamoth, XLR AQ SKY, za preamp i przetwornik robił Exogal Comet połączony topową cyfrówką Audiomica do SBT. Drugim źródłem była Wadia 861SE GNSC Statement Upgrade, grająca z płyty lub SBT.

Jeśli mam być szczegółowy, to sprzęt stał na granitach za pośrednictwem podstawek Bazodruta, a ustroje pochodziły od Czarka z Acousticmanofacture. Kolega Marek przytargał jeszcze kable XLR MIT Terminator i Siltechy. Sieciówki pochodziły od Tary, były starsze Master i The One, do tego listwa sieciowa Oyade. SBT był zasilany z akumulatora żelowego.

 

Antileon wypadł moim oraz Sławka zdaniem znakomicie. Szybkość, rozdzielczość i GŁĘBIA! Scena fantastyczna, najlepsza ze wszystkich wzmacniaczy do tej pory. To poziom Krella 700CX którego poprzednio przywiózł Marek. Szkoda, że nie mogliśmy porównać tych wzmacniaczy w jednym czasie, może jeszcze trafi się okazja. Gryf wydawał się bardziej detaliczny i na pewno ma lepszą scenę. Krell za to nieco lepiej wypełnia niższy środek, co dodaje w tym zakresie nieco większą dynamikę. Mimo to, "zaocznie" wybrałbym Gryfa. Porównanie do ML 23.5 potwierdziło to, co słyszeliśmy w porównaniu do Krella. ML jest nasycony, barwny i fajny na środku. Brakuje mu jednak dokładności i dynamiki, oczywiście w stosunku do dwóch droższych konkurentów.

 

Jeśli chodzi o źródła, to Wadia musiała uznać przewagę Exogala. Ten ostatni grał bardziej gładko, był bardziej rozdzielczy i mniej ostry jednocześnie. Ne mogę wyjść z podziwu dla tego urządzenia. Do tej pory, Wadia była moim faworytem, to bardzo dobry i solidny klocek. To, ze lepiej gra jako transport SBT od napędu CD, wiedziałem od dawna. Jednak dac nie poddawał się długo. Buffalo Muzga było pierwszym, które dało sygnał, ze tak może się stać. Exogal nie pozostawił niedomówień. Chętnie porównałbym Buffalo do Exogala, to są dźwiękowo całkiem różne urządzenia. Co byłoby lepsze, trudno powiedzieć.

 

 

Chciałbym Podziękować Ani i Przemkowi za gościnę, było smacznie i wesoło jak zwykle. Muzyk (Marek)- dzięki za spotkanie, świetnie się rozumiemy i mamy podobny gust. Sławek, dzięki za wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to z czym? ... z najlepszymi kolumnami na świecie ;) Mowa oczywiście o Dynaudio C3.

A jakiegos lekkiego przymulonka, troszke zza zbyt grubej zaslony nie bylo ? Z C2 przynajmniej jest, a ludzie pisza, ze w zasadzie z Dynek taki mamy niestety dzwiek :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antileon wypadł moim oraz Sławka zdaniem znakomicie.

Też mam o nim podobne zdanie - chętnie nawiązałbym dłuższy romans;-)

z najlepszymi kolumnami na świecie ;) Mowa oczywiście o Dynaudio C3

Dobrze, że humor Ci dopisuje, ale to naprawdę b. dobre kolumny i jak trafią w czyjś gust, to pozamiatane!

lepiej gra jako transport SBT od napędu CD, wiedziałem od dawna.

Tutaj mamy odmienne zdania, o czym wiemy od dawna;-)

Wadia musiała uznać przewagę Exogala.

A to brzmi baardzo intrygująco, czy to dzieło tego samego człowieka/ekipy??

Dynek taki mamy niestety dzwiek :-(

To kwestia gustu, jak wyżej...

Fajne są takie spotkanka, zazdraszczam z terenu remontowej walki.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik Lutek dnia 16.07.2016 - 18:28 napisał

Dynek taki mamy niestety dzwiek :-(

To kwestia gustu, jak wyżej...

 

Tak, tylko jak z tego typu gustem sie pogodzic, jesli w takim graniu brzmienie instrumentow zbyt odstaje od tego na zywo ? A to jest niedoscigniony wzorzec brzmienia, do ktorego chyba powinnismy dazyc - czyz nie tak ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna racja w kwestii wzorca, brzmienie instrumentów odtwarzanych przez urządzenia zawsze mniej lub bardziej odstaje od niego, dla mnie akurat "filozofia brzmienia" Dynaudio nie jest zła, są duuużo gorsze;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.