Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny polskiej firmy BMN


mikson

Rekomendowane odpowiedzi

... BMN produkuje (nie wszystkie, ale jednak) kolumny z pasmem się gającym do 50 Khz (-3dB) ... przy kopułkach jedwabnych - nie wiedziałem, że takie istnieją. Ma ktoś jakieś źródło do pomiarów takich głośników.

Te Vify pierścieniowe wyciągają 40kHz ale nie 50 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo przynajmniej o tym, że fabryka dla nich wykonała specjalną wersję :)

To fakt ... na prawdę firmy wykonują specjalne wersje dla producentów kolumn ... często/zwykle głównie z marketingowych powodów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prośbę załączam pare fotek BMN B2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1232-047321400 1299355543_thumb.jpg

post-1232-046007200 1299355586_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to na dole co to? Kiedyś w Yamahach NS-G30 miałem podobne Westry. Fajnie grały .

 

A góra zaś podobna co w RLS Elarach - przyjemna kopółka

 

ale babol, miało być kopułka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMN - niech ktoś mnie poprawi - Bardzo Mało Nowości - ale proszę nie brać tego jako złośliwość, przeciwnie, może lepiej potraktować jako wyzwanie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

747 BMN badz moim natchnieniem jako doswiadczony audiofil z 30 latami stazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
Gość GratefullDe

(Konto usunięte)

BMN - Bezwzględnie Muzykalna Nowatorskość. Podpisuję się pod tym obiema rękami. Od niedawna jestem posiadaczem kolumn F2. Celowałem początkowo w B2 ale po namyśle... I proszę mi wierzyć, nie żałuję... A polecać będę je każdemu, bo to kawał solidnego klocka grającego tak, że przysłowiowa szczęka spada. Sorry, nie umiem się rozpisywać o brzmieniu ale wierzcie mi to kolumny, które kosztują ułamek tego co powinny kosztować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czymś porównywałeś? z czym gra ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jestem ciekaw jak z innymi konstrukcjami w podobnym przedziale cenowym ta s3 by walczyła

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że odsłuch najważniejszy, ale mając porównywać ze swoimi SO to za 20% niższą cenę mam gabarytowo podobne kolumny na imho lepszych głośnikach, bez bi wire (dla mnie bw to wcale nie zaleta) na grubszym MDFie, o wadze ponad 1,5x większej grające rewelacyjnie. Aż się prosi o porównanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość GratefullDe

(Konto usunięte)

F2 nie są masakrycznie drogie. Wybrane zostały na zasadzie opcji zwrotu. Porównań innych kolumn z moim systemem brak, to raczej nowe rzeczy, nie zdążyło się przewinąć przez ten system zbyt dużo. Co do Bi Wire mam odmienne zdanie... dźwięk się otworzył, pokazała się fajna góra a dupnięcie basowe pozostało... więc? Dla mnie bezwzględnie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F2 nie są masakrycznie drogie. Wybrane zostały na zasadzie opcji zwrotu. Porównań innych kolumn z moim systemem brak, to raczej nowe rzeczy, nie zdążyło się przewinąć przez ten system zbyt dużo. Co do Bi Wire mam odmienne zdanie... dźwięk się otworzył, pokazała się fajna góra a dupnięcie basowe pozostało... więc? Dla mnie bezwzględnie lepiej.

 

 

Najważniejsze, że Ty jesteś zadowolony, przecież o to chodzi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość GratefullDe

(Konto usunięte)

Zamawiałem prawie w ciemno bo po dłuższej korespondencji z właścicielem, Panem Bogdanem. W zasadzie miałem zakupić B2 ale wahałem się pomiędzy wykończeniem - lakier fortepianowy kusi. A skoro w mojej głowie zapracowała myśl o wydaniu kilku setek więcej na ten że lakier, więc nie było już problemu by przesiąść się na tzw wyższy model. Do tego trochę rozwianych wątpliwości w korespondencji i w końcu zamówiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają OK, ale ciekawi mnie, czemu głośniki są tak mocno rozsunięte? Wszyscy producenci piszą o maksymalnym dosuwaniu głośników w kolumnie w celu lepszej integracji przetwarzanych pasm, nasuwają je nawet na siebie, a tu taki "kwiatek". Czyżby TU zachodziły inne zjawiska? A może firma nie potrafi się uporać z frezowaniem wpustów pod kosze???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam, w przyszłym tygodniu jeżeli najdzie mnie wena powinienem napisać coś o modelu F1, który właśnie leży gdzieś na magazynach UPS`u. Może dla niektórych zabrzmi to dziwnie ale nie mogę doczekać się poniedziałku:)

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dynaudio też nie frezuje pod midbasy :)

 

Tak, ale bardzo często nasuwa je na wysokotonówki zagłębione na równo w podfrezowanej ściance.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dopisać - jak poinformował mnie Pan Bogdan w serii F zamiast peerlessów montują teraz głośnik scan-speak. Nie wiem czy ten sam model co w serii Fx, ale jak tylko dojadą wszystko się posprawdza:) podrzucę też jakieś foty żeby mądre głowy się wypowiedziały

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

OK w końcu mogę coś napisać. A właściwie to najpierw kilka fot:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-34514-0-64455800-1316540815_thumb.jpg

 

i jeszcze z pola bitwy:

 

post-34514-0-82042200-1316540970_thumb.jpg post-34514-0-56957600-1316541092_thumb.jpg

 

A więc po pierwsze - czyli co przyszło w paczce:

 

dwie bardzo ładne, porządnie zapakowane kolumny + gumowe podkładki które mogą się przydać przy okazji stawiania kolumn na meblach + karta gwarancyjna.

Zanim posłuchałem musiałem oczywiście podotykać, i tak mi się jakoś dotknęło że odkręcił się terminal i głośniki:)

Po fotach można ocenić co i jak. Na tym etapie obcowania z kolumnami natknałem się jednak na (jedyną jak dotąd) dziwną (tj.dla mnie dziwną, mało jeszcze widziałem w tym biznesie) sprawę. Mianowicie, wbrew inf. technicznym podanym na stronie producenta (co, przy zakupie przez internet, oznacza aktualną ofertę handlową), w obudowie nie było wcale wytłumienia.

Spytałem drogą mejlową producenta o co kaman ale ten olał mojego mejla i wogule nie odpisał ( do czego później się przydał. Kiedy próbowałem telefonicznie dowiedzieć o co chodzi i czy tak właśnie ma być, jedyne co Pan Bogdan miał mi do powiedzenia to formułki prawne odnośnie naruszenia warunków gwarancyjnych(to już jest dla mnie nieistotne, niech mu będzie:). Dopiero później, na zadane pytanie czy już nie umieszczają wełny w kolumnach, dowiedziałem się że, cytuję, "Nie we wszystkich modelach, zależy to od wielu czynników". Nie chciało mi się już drążyć tematu, wątpię żeby Panu Bogdanowi zależało żeby wytłumaczyć klientowi dlaczego zrobili tak a nie inaczej.

 

No i najważniejsze - czyli jak to leci:

 

I tu nic jeszcze nie napiszę opróc tego że na razie jestem zadowolony:)

Napiszę więcej jak tylko zapewnie kolumnom optymalne warunki pracy tj.: przycięcie standów do wys. ok. 50 cm (z 70 cm), zalanie ich ołowiem (na razie jest tam piasek), dołożenie płyt granitowych/betonowych pod standy (ustabilizowanie konstrukcji), na standy (poszerzenie platformy do rozmiarów kolumn) i na kolumnę (mam nadzieję że polepszy kontrolę basu, na razie jest tym różnie), wytłumienie obudowy wełną owczą, akustyka pokoju. Jak dobrze pójdzie, z najważniejszymi rzeczami powinienem uporać się do końca miesiąca i wtedy napiszę coś więcej.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze środka tych paczek wieje zgrozą. Sklecona byle jak zwrotnica, jakaś taśma samoprzylepna, żeby wszystko trzymało się kupy, nasmarkane lutem... to jest ujma nawet dla produkcji "garażowych". I do tego totalne olewactwo klienta, który już swoja kasę wybulił.

Już nawet przestało mnie interesować, jak "ono" gra.

 

Maciekk, masz absolutne prawo zwrócić ustrojstwo w ciągu 10 dni, o ile nie ma śladów odkręcania (choć na pewno są ślady, bo jak inaczej takiego krzyżaka skręcić w "fabryce"?) śrubek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do środka to muszę się z Wami zgodzić, nie wygląda to najlepiej, chociaż elementy nie są najgorsze ( SCR MPK, przewody monster cable itp.). Może dlatego Pan Bogdan tak bardzo się denerwuje kiedy ludzie je otwieraja:) Jednak pomimo tego kolumny zostają, dźwięk naprawdę bardzo mi się podoba, tylko kwestia poprawy elementów o których wspomniałem wyżej. Poza tym - im mniej elementów tym tańszy tuning:) Przynajmniej ja tak to widzę.

Porywnywane były z kolumnami za 7 tyś. i na luzie dały radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Maciekk

Czy naprawdę musisz wklejać tak duże zdjęcia? VGA spokojnie wystarczy, zwłaszcza, że i tak są niezbyt dobrej jakości.

 

Wewnątrz tych kolumn widać, że firma sprzedaje więcej ideologii, jak techniki. Zwrotnica jest totalną kpiną z klienta- jak chcą robić bez płytki, daliby choć kawałek cienkiej pilśniówki z przyklejonymi glutem na gorąco elementami i przykręciliby do śrub terminalu.

Wytłumienie rzeczywiście w niektórych konstrukcjach bass-reflex nie występuje, ale są tam inne rzeczy pomagające rozproszyć rezonanse typu piramidki na ściance (B&W), lub usztywniające obudowę wielu kolumn elementy, czy kratownice. Tu nawet , sądząc po zwrotnicy, można by podejrzewać chęć zaoszczędzenia na kawałku gąbki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.