Skocz do zawartości
IGNORED

Podstawki (izolatory ) dla kabli głośnikowych


Zydelek

Rekomendowane odpowiedzi

Zydelek, 10 Kwi 2007, 21:08

 

>Jestem po rozmowie z fachowcem.

 

Dużo wypiliście?!

 

>W tajemnicy pozostawię (kto nim jest).

 

lepiej nie mów bo go skompromitujesz do reszty. Ale będzie śmiech! Wokoło szlaeje przecież lustracja.

 

Twierdzo On, że mikro

>wibracje "zakłócają" na mikro sekundy przepływ elektronów w przewodach, co wprane ucho słuchacza

>jest w stanie wychwycić jako różnicę. Jego więc zdaniem dążenie do maksymalnego uniezaleznienia

>sprzętu od wibracji jest bardzo ważną drogą w celu poprawy brzmienia.

 

to niech tak twierdzi. Tylko niech się tym nie chwali bo go odwiozą do Tworek! Skąd on tą wiedzę czerpie? Może łapie fale kosmosu? W słoiku zamyka?

 

>Dziś natomiast w systemie (jednym) widziałem dampery zakładane nawet na wtyczki IC, cyfrówki nie

>mówiąc o kablach zasilających.

 

Fajnie, że nam mówisz. To rzeczywiście idotyczne! Chyba już nikt nie będzie więcej tak robić!

 

>Czas najwyższy wiec zająć się redukcją wibracji Panowie:)

 

taa, wogóle lepiej nic nie włączać bo będą wibracje. Oszczędź nam tych glupot, proszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafaael>>>to jest tak proste jak różd zkarstwo.Miałem ci ja kopać -wezwałem studniarza żeby wykopał.Ten przyjechał i pyta się -gdzie chcę.A ja ,że nie wiem ,ale on ma wiedzieć.Ze trzeba różdżkarza.Na to on, że miał ich kilkunastu ,ale to sobie mozna o kant dupy, bo woda jest prawie wszedzie.Wygoniłem studniarza i wziąłem po koleji czterech rózdżkarzy.W tym jednego mistrza na mistrzami bo uczył innych.Kazdy z tych różdżkaży nie wiedząc nic o sobie wzajemnie- pokazał wodę w innym miejscu.Zupełnie bez sensu jeśli chodzi o jakieś zależności.Wszyscy oni mieli świetne opinie miejscowych.Wziąłem pierwszego ,żeby wykopał gdzie mi wygodnie.Na koniec powiedział.Trzeba kopać tylko nikt nie wie jak głeboko, żeby było dobrze.Wykopał 800 studni z czego 14 były nieudane.

 

Z tymi drganiami jest podobnie -trzeba kopać.Się po głowie.Do skutku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radiestetow sprawdza sie bardzo prosto. Jest to tak zwany test koca. Pod puszysty, rozlozony koc, pod nieobecnosc radiest. wklada sie monety 1gr. np.3 zadaniem testowanego jest znalezienie tych monet czyli naklejenie na kocu plasterkow tasmy. Nastepnie powoli odwija sie koc i sprawdza czy znaczniki znajduja sie nad monetami. Ot i wszystko. Jak spec wodomiar odszuka monety to ok. mozemy gadac dalej. Znam tylko jedna osobe ktora przeszla przez ten test. Czyli wykryla 3 monety ukryte pod dosc duzym kocem. Wykryla z dokladnoscia do 1cm lub mniej. Blad wynikal z ruchow odkrywanego koca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś z szanownej Braci zainteresuje coś takiego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-15273-100004422 1176277856_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molibden i reszta temu podobna. By nie odpowiadać wpisem na wpis proponuję: jesli nie masz wiedzy i doświadczenia w temacie to nie pisać. Będzie to wygodniejsze i zdrowsze dla obuw stron. Jeśli chcesz wyrzycać z siebie "pozostałości" po Czernobylu to załóż swój wątek. Obie strony skorzystają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"to nawet takie autorytety jak John Curl, Charles Hansen czy Jonathan Carr tak naprawde tez nie wiedza jaka jest tego prawdziwa natura"

 

Zjawisko nazywa się placebo, znane i opisane przez psychologów, rzeczywiście do dziś natura placebo jest nie znana. Wiadomo, że kilkanaście procent populacji jest podatne na placebo. Na tym forum oznacza to, że kilkanascie procent osób uważających się za audiofilów jak sobie wmówi, że np. kable głośnikowe mają wpływ na brzmienie to będą słyszeć ten wpływ. W praktyce jest to ogromne pole do popisu dla marketingowców którzy bezkarnie mogą wmawiać wpływ dowolnego elementu/zjawiska na brzmienie , a i tak znajdzie się jakaś jednostka podatna na placebo która taki wpływ usłyszy.

 

Wracając do wibracji mechanicznych to rzeczywiscie mogą mieć fizyczny, mierzalny wpływ na brzmienie np. wibracje napędu odtwarzacza, czy wibracje kondensatorów w zasilaczu spowodowane drganiami transformatora. Dlatego walka z wibracjami ma sens i powinna być tematem zainteresowania inżynierów projektujących sprzęt.

 

Natomiast wpływ wibracji kabla głośnikowego na brzmienie w warunkach domowych to nic innego jak praktyczne wykorzystanie placebo do wyciągania od ludzi kasy.

 

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Aby skonstruowac cos co dziala, niekoniecznie trzeba wiedziec jak to dziala.

 

To sie sprawdziło jedynie w przypadku kobiety - w technice już nie. ;-)

 

Może niekoniecznie chodzi tu o drgania. W końcu powietrze jest najlepszym izolatorem, więc zawieszenie kabli na podstawkach powoduje ich lepszą izolację od ładunków elektrycznych występujących na powierzchniach, np. podłogi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Może niekoniecznie chodzi tu o drgania. W końcu powietrze jest najlepszym izolatorem, więc

>zawieszenie kabli na podstawkach powoduje ich lepszą izolację od ładunków elektrycznych

>występujących na powierzchniach, np. podłogi.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - być może dlatego ten specyfik działa przez jakiś czas....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś robiłem rózne eksperymenty z podstawkami antywibracyjnymi po wzmak i CD i tak z ciekawości umieściłem te podstawki pod listwą sieciową ,zmiany nie były duże ale słyszalne .Teraz moja listwa leży na kawałku granitu i podstawkach z mikrogumy

Jeżeli chodzi o kable chyba najważniejsze je jak najdalej od siebie odsunąc , szczególnie żeby sieciowe nie stykały się z IC i głośnikowymi . Podobnie dobrze jest każdy przewód IC jak najdalej od siebie odsunąć

Moje kable głośnikowe leżą na podstawkach z pociętych kawałków otuliny do rur .Może nie wygląda to najładniej ale efekty słyszę , do tego kable sieciowe są puszczone po podłodze i nie stykają się z głośnikowymi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można taniej, wygodniej i skuteczniej:

 

Less

o mnie | ignoruj | PW

stat: 1072 / 901 / 0

 

22 Lis 2006, 11:06

Przy tych podstawkach chodzi o zmniejszanie mikrofonii kabla od drgającej podlogi (pod wplywem kolumn). Ale że podstawka też stoi na podlodze, to jest to wlaściwie pólśrodek - ja jestem za konstrukcjami wiszącymi!

 

 

lancaster

o mnie | ignoruj | PW

stat: 1039 / 3891 / 4

 

22 Lis 2006, 11:06

A co sądzicie o mojej teorii, ze kable powinny byc odpowiednio krótkie, zeby nie leżały na podłodze? :)

Wiadomo, ze ze wzmaka do kolumn siegać powinny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak calkiem na powaznie...

Mam nadzieje ze Panowie stosujacy podkladki pod kable

juz dawno wywalili zwrotnice z obudow i maksymalnie na ile to mozliwe zabezpieczyli

kable tam biegnace? Nie warto zaczynac od dupy strony, jesli to nie

zostalo jeszcze zrobione ;-) Mysle ze mozna znalezc X innych miejsc

chocby w przypadku pracujacego napedu CD ktory wprawia w wibracje caly

mechanizm na poziomie znacznie wiekszym niz te na jakie sa narazone kable...

Tak czy inaczej zycze wesolej i owocnej zabawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te drgania udzielone od podłogi to chyba rzecz nierealna.

Jesli podłoga o powierzchni 30 m kwadratowych ma grubosc kilkudziesięciu centymetrów czyli waży kilkanascie ton to w drgania wprowadzi ją chyba tylko fala sejsmiczna.

Natomiast wibracje na obudowach i kablach zwłaszcza wiszących luzem można wyczuć nawet własną ręką oczywiscie jesli audiofil wcześniej się nie znieczulił

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cir, 11 Kwi 2007, 11:12

cir, 11 Kwi 2007, 11:12

 

>te drgania udzielone od podłogi to chyba rzecz nierealna.

>Jesli podłoga o powierzchni 30 m kwadratowych ma grubosc kilkudziesięciu centymetrów czyli waży

>kilkanascie ton to w drgania wprowadzi ją chyba tylko fala sejsmiczna.

 

Nigdy nie słyszałeś sąsiadów chodzących w pokoju nad tobą? Gdyby chodząc nie wprawiali podłogi w drgania nic byś nie słyszał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drgania o których tu mowa to mikro drgania degradujące dzwięk w zestawach state of art i hi-end.

 

Powyższy temat nie dotyczy posiadaczy zestaw hi-fi. Mogą więc spać spokojnie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zydelek -->

 

Ciekawy artykuł dla Ciebie i głoszonych przez Twoją osobę jedynych i słusznych prawd objawionych :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

zdezintegrowany_3PO

 

ps. kiedy Ci się tak zrobiło, że słyszysz kable sieciowe, podkładki, stoliki etc ? .... bo rok temu o tym jakoś nie wspominałeś :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zydelek, 11 Kwi 2007, 11:44

 

>Drgania o których tu mowa to mikro drgania degradujące dzwięk w zestawach state of art i hi-end.

>

>Powyższy temat nie dotyczy posiadaczy zestaw hi-fi. Mogą więc spać spokojnie:)

 

 

No to co sie przejmujesz... BTW. a dobre podeszwy nie beda dobre do tlumienia drgan?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdezintegrowany_3PO

 

>ps. kiedy Ci się tak zrobiło, że słyszysz kable sieciowe, podkładki, stoliki etc ? .... bo rok temu

>o tym jakoś nie wspominałeś :)

 

rok temu Zydelek slyszal fullwypasy darkula :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zydelek, 11 Kwi 2007, 11:44

 

>Drgania o których tu mowa to mikro drgania degradujące dzwięk w zestawach state of art i hi-end.

>

>Powyższy temat nie dotyczy posiadaczy zestaw hi-fi. Mogą więc spać spokojnie:)

 

 

... o której godzinie Cię obudzić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>>>>>>>>>>

strop nad pokojem gdzie słucham ma grubość 40 cm betonu plus 20 cm izolacji akustycznej moje dziecko które ma powyżej swój pokój może wyprawiać co chce i tak nie usłysze.

 

Strop w bloku jest cienkim sprężystym stalowo betonowym monolitem który nie ma jakiejkolwiek izolacji a własnie piszesz o czymś takim .

 

Podłoga o której pisałem czyli moja ma grubość 50 cm betonu ,20 cm poliuretanu,50 cm ubitego tłucznia co ci ma tu drżeć .Oparta w całosci na twardym gruncie,odcięta akustyczne od scian nośnych,pokryta w całości monolitem z drewna zatopionym w chemoutrwardzalnym kleju-może tylko sprzęt estradowy by to ruszył

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cir, ależ ja nie pisałem o Twoim absolutnie wyjątkowym stropie, tylko o takim przeciętnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Zydelek

Ups. No to wlasnie straciles jednego klienta, skoro mu nic nie drga. Ale spoko, wierze, ze i tak wymyslisz cos, co moglbys mu sprzedac, np. jakis izolator od promieni kosmicznych.

 

P.S. Nie wymagaj, zeby ludzie pisali tylko na temat i tylko dobrze o Twoich pomyslach. Zaloz watek sponsorowany, to nikt nie bedzie sie wtedy Ciebie czepial.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>22 Lis 2006, 11:06

>A co sądzicie o mojej teorii, ze kable powinny byc odpowiednio krótkie, zeby nie leżały na podłodze? :)

>Wiadomo, ze ze wzmaka do kolumn siegać powinny.

 

>Ale że podstawka też stoi na podlodze, to jest to wlaściwie pólśrodek - ja jestem za

>konstrukcjami wiszącymi!<

 

To się nie zawsze sprawdza.Niektóre kable są cholernie ciężkie. Moje Siltechy Signature są zaopatrzne w ciężkie puszki ferrytowe na obu końcach, kable same w sobie są bardzo grube i niemiłosiernie sztywne, ważą kilogram i ponad. Wiszące czy to w pionie czy w poziomie, powodują wyrywanie gniazda sieciowego np w moim Ikemi, łamanie przejściówek(jak się je czasem zastosuje) i wyginanie gniazd. Z tego też powodu druty te podpieram drewnianymi, pomalowanymi na czarno klockami drewna. Klocki-podkładki stoją na bardzo grubym dywanie.Klocki mam zamiar przemalować na kolor czerwony, oczywiście farbą audiofilską i pozostawić na kilka dni w piaskach pustyni Nubijskiej, by nabrały magii audiofilskiej. Dlaczego czerwony?bo tu wielu(np camele) coś odrobinę wydłużonego i czerwonego kojarzy się zaraz z substytutem pewnego narządu, będą więc trendi.

 

I o to jest uzadnienie dlaczego we wcześniejszym wpisie z 9 Kwi 2007, 22:26 napisalem:

 

>Podkładki pod druty, to jedyny jaki mam i najważniejszy gadżet z całego gadżeciarstwa audiofilskiego.Rola tego >czegoś jest przeogromna, jedyna w swoim rodzaju i niezaprzeczalna. Bez nich....<

 

po prostu zestaw byłby uszkodzony i ani nie byłoby zasilania ani sygnału analogowego. Dlaczego zaraz określać mnie idiotą i zboczeńcem, bo coś podłożyłem pod drut, tego to nie rozumiem.

 

 

Polichlorkowinylowy kochanek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nedj, 11 Kwi 2007, 13:07

 

>-> Zydelek

>Ups. No to wlasnie straciles jednego klienta, skoro mu nic nie drga. Ale spoko, wierze, ze i tak

>wymyslisz cos, co moglbys mu sprzedac, np. jakis izolator od promieni kosmicznych.

>

>P.S. Nie wymagaj, zeby ludzie pisali tylko na temat i tylko dobrze o Twoich pomyslach. Zaloz watek

>sponsorowany, to nikt nie bedzie sie wtedy Ciebie czepial.

 

?????????????????

Nioe rozumiem?!

Ja nie sprzedaję żadnych absorberów ani podkładek:)

Załozyłem wątek w celu wymiany opinii od osób, które je stosowały by sie podzielili wrażeniami.

Dlaczego więc miałby zakładać wątek sponsorowany??? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabli tez nie planowales sprzedawac, ale jakos tak niechcacy wyszlo. Znajac Twoj talent i sluch pewnie podkladki i podstawki pod kable tez pojawia sie w Twojej ofercie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze masz racje. Moze faktycznie powinno sie ucinac. Ale tylko recydywistom :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nedj,

już wcześniej pisałem, że pewnie zaraz po świętach będą w sprzedaży podkładki pod kable marki ZELUM Z-Ultra-Krypto-Deutero i Hetero. nie wiem, co forumowy Zed wypisuje, ale chyba na moje wyszło ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.