Skocz do zawartości
IGNORED

Podstawki (izolatory ) dla kabli głośnikowych


Zydelek

Rekomendowane odpowiedzi

Korzyści soniczne są jesli nie w dużym to w marginalnym znaczeniu ale są.Najważniejsze to porządek i estetyka , nic się nie plącze i nie ciągnie po podłodze.

Soniczne to może i są, ale brzmieniowych ani dźwiękowych nie ma żadnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś u siebie?

No chyba nie ma nic prostszego.... wystarczy postawić kable na papierze toaletowym czy pumeksie, nie trzeba od razu kupować drewienka za kilkaset złotych, więc każdy chyba sprawdził !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No chyba nie ma nic prostszego.... wystarczy postawić kable na papierze toaletowym czy pumeksie, nie trzeba od razu kupować drewienka za kilkaset złotych, więc każdy chyba sprawdził !!!

Oj tam, chodzi o to, czy bum w ogóle wykonał czynność podstawienia czegoś pod kable, czy tak wie, bo wie, jak to ma w zwyczaju, "na wiarę".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy nawet musi cos dawac ale skoro mozna z tej pieknej gabki wyklejac wzorki na scianach jak w niektorych salonach audio nawet :) to dlaczego nie podłoga i tłumienie drgan kabli

Pianki strasznie psują dźwięk... Robi się głucho, bo odcinają tylko górę, a rezonanse na dole zostają nietknięte.

Drewno i rozpraszanie jest o niebo lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Najważniejsze to porządek i estetyka , nic się nie plącze i nie ciągnie po podłodze.

 

Czy dobrze rozumiem: 700 zł za porządek jednego przewodu, kolega wytoczył bardzo mocny argument, biada temu kto ma więcej drutów na podłodze, ale zawsze można poprosić o rabat, ew ulokować wcześniej pieniążki w jakimś parabanku ;)

 

Jeśli mamy zwolenników podstawek pod kabelki, to idąc drogą dedukcji podkładki pod wtyki również mają rację bytu:

 

psa03.jpgpsa10.jpg

 

Pozostaje tylko cierpliwie poczekać na gotowy zestaw 2in1

 

1255427429_by_djunior_500.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gniazda rca zapomnieli założyć kapsli za drobne 52 zł/parka :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - a tu 100 g watki za 52,50 $ :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - to już cholera taka plebejska watka za 2,99 zł się nie nadaje ???!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

o Kolego.... te jak je nazywasz kapsle cardasa działają fantastycznie! Gdy je powsadzałem w wolne gniazda to szoku doznałem i uznałem ten zakup za najlepszy od paru lat! Zresztą teraz przy zakupie nowego wzmacniacza regułą już jest fabryczne użycie (niestety jedynie z tworzyw sztucznych) podobnych zaślepek. Polecam uważne obejrzenie filmu- http://www.cardas.com/content.php?area=oem&pagestring=&content_id=7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

Zyzio, parędziesiąt lat wstecz w studio (znanym z doskonałej akustyki) na Abbey Road w jednym z naroży odkleiła się tapeta... Akustycy byli przeciwni przyklejenia jej z obawy, że brzmienie się może nieodwracalnie zmienić. Mieli rację! Jeśli nie chcesz słyszeć różnic w brzmieniu instrumentów "oddawanych" przez głośniki to nie rób nic.... Ja tam wolę nie "wyrastać", nie leczyć choroby audiofilskiej, bo daje mi przyjemność a przy okazji i innym, którzy chcą słuchać razem ze mną. Oczywiście trochę rozsądku jest potrzebne by do bankructwa siebie nie doprowadzić..... Można naprawdę za niewielkie pieniądze próby czynić..... Akustyka to fascynująca dziedzina!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei przez lata dowiedziałem się ile daje w tej zabawie sugestia i wyobraźnia....i to był szok :(

 

Jak ktoś jednak koniecznie chce zaślepki, bo spać nie może i widzi w koszmarach te atakujące gniazda EMI/RFI.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - dalej przebitka niewiarygodna, ale taniej od Cardasa.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

wracając do zaślepek Cardasa.... Poprosiłem o komentarz tego co usłyszy (niczego nie sugerując) znajomego gdy usuwałem zaślepkę z odtwarzacza (w nim mam jedno wolne wyjście więc zmiana była natychmiastowa).... Po chwili wciskałem ponownie i tak parę razy. Odpowiedź była następująca- "to tak jakbyś potencjometr przekręcał o dwie działki! Dynamika się zwiększa!". Demonstrowałem dwóm innym znajomym.... To samo odczucie. Czyżby zbiorowa sugestia?

Jeśli sugestia polega na tym, że jeśli "chcę coś usłyszeć to słyszę" to również sugestią jest fakt nie słyszenia gdy nie chcę usłyszeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może kabel krótszy kupić, aby nie leżał i trzymać się z daleka od "mortadeli", która wyrywa gniazda? Zaczyna się od nitek, potem podwieszane klocki jak u audiofilów z Grecji, a na końcu to zostaje kaftan,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do zaślepek Cardasa.... Poprosiłem o komentarz tego co usłyszy (niczego nie sugerując) znajomego gdy usuwałem zaślepkę z odtwarzacza (w nim mam jedno wolne wyjście więc zmiana była natychmiastowa).... Po chwili wciskałem ponownie i tak parę razy. Odpowiedź była następująca- "to tak jakbyś potencjometr przekręcał o dwie działki! Dynamika się zwiększa!". Demonstrowałem dwóm innym znajomym.... To samo odczucie. Czyżby zbiorowa sugestia?

Jeśli sugestia polega na tym, że jeśli "chcę coś usłyszeć to słyszę" to również sugestią jest fakt nie słyszenia gdy nie chcę usłyszeć.

Jak najbardziej....zbiorową też znam.....zrób to samo w ślepym teście i już nie będzie tak to oczywiście słyszalne .....nie możesz wiedzieć kiedy ktoś wkłada/wyciąga zaślepkę......

Różnica o jakiej piszesz nie jest możliwa, chyba że masz sprzęt na jakimś smogu elektromagnetycznym postawiony, a sam klocek jest totalnie bezbronny wobec EMI/RFI, co źle świadczy o nim.....piszesz zresztą tylko o jednej zaślepce w CD....makabra....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

NSK napisał- "A może kabel krótszy kupić, aby nie leżał i trzymać się z daleka od "mortadeli", która wyrywa gniazda? Zaczyna się od nitek, potem podwieszane klocki jak u audiofilów z Grecji, a na końcu to zostaje kaftan"

 

odpowiem na pierwszą część wypowiedzi NSK- oczywiście najlepszą opcją moim zdaniem jest swobodny zwis, natomiast druga część Twojej wypowiedzi "zwisa mi", więc nie skomentuję. Przepraszam jeśli w jakiś sposób uraziłem.

 

Jak najbardziej....zbiorową też znam.....zrób to samo w ślepym teście i już nie będzie tak to oczywiście słyszalne .....nie możesz wiedzieć kiedy ktoś wkłada/wyciąga zaślepkę......

Różnica o jakiej piszesz nie jest możliwa, chyba że masz sprzęt na jakimś smogu elektromagnetycznym postawiony, a sam klocek jest totalnie bezbronny wobec EMI/RFI, co źle świadczy o nim.....

... no tak, widocznie EMI/RFI ma wpływ na sprzęt przeze mnie używany co nie zmienia faktu, że zaślepki Cardasa działają korzystnie (na sprzęt przeze mnie używany) Zgadzam się z Tobą.

Zapytam Ciebie- próbowałeś użyć zaślepek Cardasa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpszoniak, po prostu śmieszy mnie to, że audiofil zawsze szuka drogi pod górkę ;), przepraszam jeśli uraziłem, ale dławię się ze śmiechu jak oglądam ten filmik o greckich audiofilach i jeden z nich pokazuje ten podwieszany system i poważna mina z jaką to opowiada.

 

Mam lepszy pomysł niż nitki, kup kilka stojaków na wędkę jakich rybacy używają i wsadź je w kilka doniczek albo w słoiki i zalej cementem. Będzie odjazd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

Nsk,

ja już rozwiązałem technicznie nitkowy pomysł co na poprzedniej stronie na fotografiach można zobaczyć (umieściłem na prośbę Magnepana), więc nie skorzystam z Twojej rady. A czy audiofile greccy są przesadni w projektach tego po prostu nie wiem.... Mnie nie śmieszą, a ganić za to, że eksperymentują też nie zamierzam. Jeno oburza mnie gdy nie ośmieszacie tych co to niczego nie wymyślają, nie produkują itp Proszę swoje celowniki w leniuchów nakierować a nie w tych co chcą coś osiągnąć pracą (nawet chybioną czasami)

 

Inaczej walczę z EMI/RFI....nie są mi już potrzebne....

Bardzo Ciebie proszę- zdradź nam (mnie) jak udało Ci się zniwelować wpływ EMI/RFI. Jest to problem znany od wielu, wielu lat.... Bardzom Ciekaw jak Tobie się udało.

Nie doszukuj się czasem ukrytych treści... Ja (prawdopodobnie i inni) naprawdę jestem tego ciekaw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzio, parędziesiąt lat wstecz w studio (znanym z doskonałej akustyki) na Abbey Road w jednym z naroży odkleiła się tapeta... Akustycy byli przeciwni przyklejenia jej z obawy, że brzmienie się może nieodwracalnie zmienić. Mieli rację! Jeśli nie chcesz słyszeć różnic w brzmieniu instrumentów "oddawanych" przez głośniki to nie rób nic.... Ja tam wolę nie "wyrastać", nie leczyć choroby audiofilskiej, bo daje mi przyjemność a przy okazji i innym, którzy chcą słuchać razem ze mną. Oczywiście trochę rozsądku jest potrzebne by do bankructwa siebie nie doprowadzić..... Można naprawdę za niewielkie pieniądze próby czynić..... Akustyka to fascynująca dziedzina!

 

Otóż to. Niech każdy wydaje na co uważa, na to co mu daje radość i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ciebie proszę- zdradź nam (mnie) jak udało Ci się zniwelować wpływ EMI/RFI. Jest to problem znany od wielu, wielu lat.... Bardzom Ciekaw jak Tobie się udało.

Nie doszukuj się czasem ukrytych treści... Ja (prawdopodobnie i inni) naprawdę jest tego ciekaw!

A czy ja twierdzę, że zlikwidowałem całkowicie...czasem jest przerwa w dostawie prądu i potem sprzęt WYDAJE się, że gra lepiej......dziwne nie ? Innym razem wyłączą i nic się nie dzieje....Ja też słyszę różne rzeczy w zależności od dnia...czy też WYDAJE mi się że słyszę.....pierścienie DIY na wtykach IEC, RGC-24 Acoustic Revive, ekranowane sieciówki, porządek w kablach...wszystko to mam, ale pomimo wszystko doceniam wpływ sugestii, wyobraźni.......już podchodzę z dystansem do tej zabawy....tym bardziej, że czasem rozłączenie czegoś i ponowne włączenie daje niepowtarzalne skutki czy też wydaje się, że daje....po prostu już skupiam się na skali zmian i nie krzyczę "Eureka !" po minucie.....bo w drugiej ta zmiana już wcale może nie być tak ewidentna....niuanse zaczęły mnie już męczyć i nie spinam się jak dawniej.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Otóż to. Niech każdy wydaje na co uważa, na to co mu daje radość i tyle.

 

Niestety, na tym forum nie dla wszystkich jest to oczywiste. Jest kilku poprawiaczy świata, którzy nie mogą zrozumieć, jak ktoś inny może... Etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

ale zaraz! NSK, a chwalona platforma firmy proaudiobono to jak jest skonstruowana? Cz w efekcie sprzęt nie wisi na linkach? Może Grecy nie są tacy śmieszni jak piszesz?!

 

A czy ja twierdzę, że zlikwidowałem całkowicie...czasem jest przerwa w dostawie prądu i potem sprzęt WYDAJE się, że gra lepiej......dziwne nie ? Ja też słyszę różne rzeczy w zależności od dnia...czy też WYDAJE mi się że słyszę.....pierścienie DIY na wtykach IEC, RGC-24 Acoustic Revive, ekranowane sieciówki, porządek w kablach...wszystko to mam, ale pomimo wszystko doceniam wpływ sugestii, wyobraźni.......już podchodzę z dystansem do tej zabawy....

hm.... szkoda, że więcej informacji nie podasz o Twojej walce z EMI/RFI ..... Cardas wymyślił, zmierzył, przedstawił audiofilom w formie filmu. Ja uwierzyłem, kupiłem (na eBay- 10 szt 150zł) usłyszałem różnicę i teraz odcinam kupony od zakupu- cieszę się muzyką. O!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.