Skocz do zawartości
IGNORED

Podstawki (izolatory ) dla kabli głośnikowych


Zydelek

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - miałem kiedyś...ale jakoś niespecjalnie różnicę słyszałem...kable ładnie wyglądały....a same podstawki leciutkie były i nawet dosyć ładne :)

 

Masz w linku przeciez. Ja ze swojej strony powiem, ze dodaje powietrza, poptawia kontrole basu i ogolnie jakos tak gladziej, mniej 'cyfry'. Sprawdzcie

Czyli jak z RGC-24 :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzio, dokladnie, ale podejrzewam ze Acoustic Revive moze byc efektywniejszy (ze wzgledu na zawartosc pudeleczka). No ale RGC-24 do kolumn chyba nie podepniesz, prawda? A tu zwykly kabel, najlepiej solid core wpinasz do gniazd z minusem i jedziesz :) dlugosc i przekroj zapewne ma znaczenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich jak na zdjęciu nie używałem, zresztą nie są to chyba jakieś wyrafinowane podstawki, piszą w necie, że kosztują teraz w ofercie wyprzedaży jedyne 99USD/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

komplet 8 sztuk ale strona producenta nie informuje o produktach, jest lekko nieżywa.

Moim zdaniem podstawki na kable powinny być wykonane z materiałów nieco innych niż tworzywo sztuczne czy jakikolwiek metal. Moje podstawki na kable to DIY, zrobiłem je z twardego drewna i korka, materiały naturalne, nie elektryzują się, nie działa na nie pole magnetyczne. Kable są ułożone, nie leżą na podłodze.

 

Natomiast osoba, która je używała napisała:

Believe it or not but the Pecision Audio Cable Elevators do really make a difference. And a large one at that. They open up the sound, making the bass tighter and faster and improving overall communicativeness. In the end, for me they were too much of a good thing because the Logans are already a bit too detailed and I found that they stood in the way.

 

Cytat oryginalny.

 

Ta firma oferuje jeszcze inne produkty a owe podstawki robione są z ceramiki, też ciekawy materiał a wydawało się, że to tworzywo.

 

Precision Audio, distributors of the Cable Elevators ($160) and Aurios component isolators ($300 for 1.1, the pro version is $600), were seen in many rooms at the show. The Cable Elevators have a "neck" that cradles the cable and in made with a semi-conductive glaze over industrial grade Porcelain. The Aurios isolator employs a precision bearing to reduce both macro and micro external vibrations from adversely affecting the music reproduction abilities of components.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeno wyjmij mi z tych oczu szkło bolesne - obraz dni, które czaszki białe toczy przez płonące łąki krwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Moim zdaniem podstawki na kable powinny być wykonane z materiałów nieco innych niż tworzywo sztuczne czy jakikolwiek metal. Moje podstawki na kable to DIY, zrobiłem je z twardego drewna i korka, materiały naturalne, nie elektryzują się, nie działa na nie pole magnetyczne. Kable są ułożone, nie leżą na podłodze.

 

Także myślę o drewnie.

Może coś takiego?

post-48-058529500 1295900024_thumb.jpg

post-48-039406700 1295900038_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki kształt ma kabel. U mnie są to dosyć szerokie taśmy i podstawki mają profil U wyklejony od wewnątrz korkiem. Właściwie jest to drewniany ceownik klejony z 3 elementów klepki parkietowej. Nakleiłem również korek na podstawie od spodu przy styku z podłogą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeno wyjmij mi z tych oczu szkło bolesne - obraz dni, które czaszki białe toczy przez płonące łąki krwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Zależy jaki kształt ma kabel. U mnie są to dosyć szerokie taśmy i podstawki mają profil U wyklejony od wewnątrz korkiem. Właściwie jest to drewniany ceownik klejony z 3 elementów klepki parkietowej. Nakleiłem również korek na podstawie od spodu przy styku z podłogą.

 

Masz jakieś foto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także myślę o drewnie.

Może coś takiego?

Wydaje mi się, że każdy materiał będacy izolatorem powinien równie dobrze spełnić swoje zadanie.

Drewno jest chyba najatrakcyjniejsze dla DIY, a takie proste klocki bardzo mi się podobają.

Jeśli więc kiedyś będę próbował, to też pójdę w takie rozwiązanie... proste, estetyczne, łatwe w wykonaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Także myślę o drewnie.

To nie możesz nie wypróbować propozycji Cardasa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) oraz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

post-2580-070321100 1295902361_thumb.jpg

post-2580-053105700 1295902368_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze kilka hajendowych podstawek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1391-047290800 1295911393_thumb.jpg

post-1391-016161700 1295911404_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest ?:) ...i co to robi?

 

 

Ze strony producenta:

"Actually, no one really knows what they are doing, but this makes the most sense. [!!!!! LOL ]

 

The only thing that matters is that they work....and by work I mean make the sound much better.....as in: more vivid, more bass, tighter bass, more extended highs, lower distortion, cleaner transients, more musical.....well, you get the idea.....most everything is improved."

 

Boskie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadnienie wpływu drgań kabli głośnikowych na dźwięk w systemach wysokiej klasy jest rzeczywiście dostrzegalne, stąd niektórzy producenci oferują w dość absurdalnych cenach różnego rodzaju absorbery. Ale wydaje mi się że należy zachować w tym umiar i można łatwo zrobić coś samemu. Ważne jest żeby kabel w jakiś sposób odizolować od drgań podłoża - a czy to będą ulubione kaczuszki nedj'a czy jakieś klocki z logo Porsche za kilkaset dolarów - z punktu widzenia efektu końcowego nie ma to większego znaczenia. Niektórzy zwyczajnie rozstawiają kolumny tak aby kable wisiały w powietrzu i też dobrze to działa (chociaż może już nie tak dobrze wygląda).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

No tak, ale większe pole elektrostatyczne niekoniecznie zawsze musi mieć miejsce (a zwłaszcza w naszym klimacie o normalnej wilgotności powietrza), natomiast drgania przy słuchaniu muzyki są nieodłączne.

 

2. Kolce.

Rewelacja!

 

No fajnie. Pod warunkiem że po ciemku nie wejdziesz na taki kabel a kolec znajdzie się w jego środku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już abstrahując od wpływu, to miałem podstawki Shunyaty....http://www.audiofast.pl/main.asp?idm=30&ids=238&r=0&wersja=0 - jakim prawem za takie cóś można żądać 1,5 kzł przy 12 sztukach i 170 zł przy 1 sztuce to ja bladego pojęcia nie mam......zwyczajna, lekka pianka powycinana...znowu ideologia dorobiona na maksa, że kosmiczna, przemyślana...ble, ble, ble....ja kupowałem 10 szt. coś za 700 zł jak dolar był po 2 zł....ale sprzedałem za tą sama kasę...bo akurat pewnie mam za słaby system by cokolwiek wysłyszeć....albo to tylko na niektóre kable działa....nabywca też nie usłyszał niczego i chyba sprzedał...audiofila nervosa to straszna rzecz....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drgania napewno wpływają na parametry kabla, tylko jakos nikt nie chce odpowiedzieć na zasadnicze pytanie - jak duży musi byc poziom drgań, aby zmiany można było wychwycic na słuch? Problem tego typu pojawia sie zawsze przy wszystkich wynalazkach (ostatnio w wątku o 32 bitowej konwersji) - ktoś wynajduje jakies zjawisko istniejace w rzeczywistosci - dodaje to wiarygodnosci różnym wynalazkom, pomija sie stronę ilosciowa zagadnienia i hulaj dusza - produkt gotowy. I najczęściej działa, tylko że tak samo jak placebo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te podstawki to tylko jeden ze sposobów, nie jest jedyny i nie musi być najlepszy. Jeśli ktoś uważa że stosowanie ich nie ma sensu lub u niego nie przynosi efektu - nie musi od razu odbierać innym prawa do wypróbowania tego w swoim systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jak ktos chce nich próbuje. Ale przecież równie istotna o ile nie istoniejsza jest odpowiedź na pytanie o analizę ilosciową, ponieważ kazdy zdaje sobie sprawę jak zawodne sa ludzkie zmysły, a chyba każdego pownoo zainteresować jakies racjonalne wyjasnienie takich zagadek, bo ułatwia to życie - można prewidywać różne efekty, a nie działać kompletnie na oslep. U siebie wpływu podkładek nie zauważyłem, w tej chwili kable głosnikowe wisza w powietrzu i tak na razie zostanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rochu, to ja tak merytorycznie. Bełkot elberotha mam tam gdzie on ma uczciwe traktowanie adwersarzy/klientów. Tak wiec nie będę czynił odpowiedniego porównania bo jest ono z definicji pozbawione sensu. A wracając do baranów:

Mam dla Ciebie propozycję DIY. Mamy jakby nie było znajomego energetyka, można wykorzystać jego wiedzę no i dodatkowo po co siebie ograniczać? Testować jakieś tam mizerne g..niane izolatorki? Proponuję od razu takie jak poniżej, możesz spróbować, dodatkowo katalog produktów energetycznych zawiera kilka tysięcy pozycji. Jest w czym wybierać, jeszcze prawnuki będą miały co testować...

Wchodzisz w to? ;)

 

coś mi fotka nie wchodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Na Audio Show 2008 w Sonacie (Kyriad) Linn prezentował podstawki Quadraspire QX! Silencer. O ich działaniu na brzmienie systemu nie będę się wypowiadał (upływ czasu i brak testów porównawczych), ale wygląd mają niezwykle estetyczny:

warsawas2008012oh8.jpg

warsawas2008008fm8.jpg

 

i nie kosztują oczu z głowy - 20 Elżbietek za 4 szt. -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny model podstawek pod kable:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Audio voodoo c.d. Kable już były i w które jestem po części w stanie uwierzyć, ale czy wpływ na dźwięk mogą mieć podstawki pod ...kable?! Nigdy bym w to nie uwierzył, ale może ktoś się z takim wpływem zetknął (lub nie). Tylko proszę o podejście do tematu na spokojnie i z dystansem : )

 

p.s. Do założenia tematu zainspirowała mnie poniższa aukcja (cholernie ciężkie do tego [sic!]):

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Podstawki pod kable to żadne novum. Z produktów dość popularnych marek (część dostępna w PL) można bez problemu poeksperymentować z :

-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) :

multi_block.jpg

 

- silencery Quadraspire

quadraspire_qx2550%282%29.jpg

 

- obłędne wzorniczo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) RG1:

gregitek375.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy, podkładki pod kable jak rozumiem głośnikowe i nie tylko, to zupełnie oczywisty element toru audio hi end.

Konstruktorzy kabli, dbają o jakość przewodników i izolatorów w swych produktach, nie po to, aby wyśrubowane do granic możliwości parametry ich przewodów, traciły swój pułap, swoje osiągi, swą wartość dla muzyki, z powodu niewłaściwego użytkowania tych produktów przez nabywców.

 

Ktoś, kto dokonał zakupu wysokiej jakości kabla, zapewne spodziewa się po nim, po jego działaniu spektakularnych lub co najmniej dobrych efektów.

Tym czasem, taki kabel, położony na podłożu, które z racji bezpośredniej bliskości, uzyskuje status izolacji, traci cechy funkcjonalne, które uzyskać jest najtrudniej.

Izolacja użyta w kablu charakteryzuje się niską, często ekstremalnie niską stratnością, podłoga, dywan, inne podłoże zapewne tak nisko stratne nie jest, do tego dochodzą jeszcze inne drobniejsze zniekształcenia optymalnej pracy kabla.

 

Kable potrzebują określonych warunków pracy, warunków, których zadaniem jest nie przeszkadzanie im w prowadzeniu energii z źródła do odbiornika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fr@nz ,gdzie można kupić te podkładki Silencery Quadraspire?....bardzo fajnie wyglądają.Mam podstawki ale chętnie bym wymienił na S.Q

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem bardzo zdecydowany na takie podstawki pod kable tylko powiedzcie mi bałagan jakie kupić podstawki pod te podstawki aby nie przenosiły się na nie drgania .

A jak z tych podstawek pod podstawki przeniosą się drgania to czy będę miał możliwość kupienia jeszcze jakichś podstawek pod te podstawki???

Tak poważnie mówiąc to każdy pomysł jest dobry na zarabianie pieniędzy .Moim zdaniem mistrzostwo świata marketingu.

Jest to najlepsza przebitka na kawałku drzewa teakowego o jakiej słyszałem.

40 gram za 700 zł to ile kosztuje 1 kg ???

Przypomina to mniej więcej średniowiecze dywagacje na temat ile diabłów zmieści się na łepku szpilki

Życzę miłej zabawy i super odsłuchów .

 

Dodam jeszcze że już wiadomo kto jest odpowiedzialny za niszczenie lasów tropikalnych (Brazilian Teakwood)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Fr@nz ,gdzie można kupić te podkładki Silencery Quadraspire?....bardzo fajnie wyglądają.Mam podstawki ale chętnie bym wymienił na S.Q

 

Ostatnio Quadrasire widziałem w

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio voodoo c.d. Kable już były i w które jestem po części w stanie uwierzyć, ale czy wpływ na dźwięk mogą mieć podstawki pod ...kable?! Nigdy bym w to nie uwierzył, ale może ktoś się z takim wpływem zetknął (lub nie). Tylko proszę o podejście do tematu na spokojnie i z dystansem : )

 

p.s. Do założenia tematu zainspirowała mnie poniższa aukcja (cholernie ciężkie do tego [sic!]):

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W treści aukcji jest wyjaśnione na czym rzecz polega:

"Zmniejsza znacząco efekt mikrofonowania kabli poprawiając zmniejszając straty sygnału.

Zwiększa gęstość, dociążenie i przejrzystość dźwięku

 

Jednym z parametrów kabli jest pojemność, więc działają również jako

kondensator. Wibracje powodują szybkie zmiany pojemności i przez to straty i

nierówną charakterystykę. Te podstawki eliminują ten efekt."

 

 

Podstawki pod kable nic nowego, jasne, ale ma sens w wysokiej klasy systemach. Na ostatnim AS system Reimyo grał świetnie, ale był kompletnie przemyślany i zgrany. Na kablach były podstawki antywibracyjne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.