Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

Audiolab Klub
IGNORED

Klub Audiolaba


marek-1969
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe, nie zrozumiales pytania kolegi:)

 

Myślę ze zrozumiałem doskonale a ty także koledze dobrze odpowiedziałeś.

 

Kwetia gustu ja bym się nie wygłupiał z podpinaniem optyka bo to już mam przetestowane optyk dobry w systemie PC + Foobar + DAC przynajmniej tak jest u mnie Cd Zarezerwowane tylko pod CD :) nie sądzę żeby kolega oprócz tego że nie ma we wzmaku optyka nie miał również RCA:)

Kanał Prawy Kanał Lewy STEREO......................Przenicowany świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wzmacniacza 8200a to tu jest właśnie taka ciekawosta mała gdyż miałem jakis czas podlączonego do 8200 cdq tylko pracował jako końcówka mocy ,pre i reszta to juz cdq i jak dla mnie to do końca nie było to.Dziwne bo spotyka sie stwierdzenie ze właśnie przedwzmacniacz w 8200a jest jego słabym punktem a ja odniosłem wrecz odwrotne wrażenie.To co najbardziej lubie czyli przestrzeń,oderwanie dzwieku od kolumn doświadczam wlasnie na 8200a podłączonym do 8200cd gdzie w pelni wykorzysuje jego pre.Pewnie winowdajcą nie tak dobrego dzieku bylo to ze przy normalnym odsłuchu a nie slucham zbyt glosno musialem zejsc z głośnościa do -30db a nawet niżej.Teraz jak sobie ustawilem regulowaną wartość napiecia wyjsciowego w cd to ustawiam sobie galke wzmocnienia w zmaku tak na godzine 9 i reszte delikatnie moge regulowac poprzec cd.Dla mnie rozwiązanie super.

 

BTW pozdro dla kolegi EMILA za dobre rady....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam rca tez niestety dlatego pytam .a co jabłek i gruszek to tego i tego nie lubię .czyli mam rozumieć na chłopaki rozum ze optyczny jest lepszy jeśli wykorzystał daca z8200?

 

Napisz proszę co to za wzmacniacz i do czego będzie Audiolab wykorzystywany? , do słuchania CD ? do odsłuchów MP3,FLAC? czym wzmacniacz dysponuje jakie są kolumny? Przecież to wszystko musi się złożyć w całość :)

 

wzmocnienia w zmaku tak na godzine 9 i reszte delikatnie moge regulowac poprzec cd

 

U mnie też max na 9 tej :)

Kanał Prawy Kanał Lewy STEREO......................Przenicowany świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam calyxa elaci 244 kolumy dlatego pytam niestety nie mam tam wejścia na rca .jest tam już dac wbudowany ale to jest tylko na usb dac ,teraz gram na marantzie 6004 który niestety ogranicza mi bardzo dźwięki dlatego chciałem cd odrazu z daciem bardzej do używania cd bo jak pisałem do plikow mam już wybudowanego .dzieki z góry koledzy

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę co to za wzmacniacz i do czego będzie Audiolab wykorzystywany? , do słuchania CD ? do odsłuchów MP3,FLAC? czym wzmacniacz dysponuje jakie są kolumny? Przecież to wszystko musi się złożyć w całość :)

 

 

 

U mnie też max na 9 tej :)

 

Sorry chlopaki mi sie juz pomylilo oczywiscie ze mam wejscie rca bo pomylilo mi sie z xlr , czytalem to w pospiechu i gafe walnolem

Audiolaba z daciem chcialem wykozystac do sluchania cd i no i kiedys moze pod komputer ale mam spora kolekcje cd, poprostu chce uzywac zeby jescze polepszyl mi sygnal ktory plynie cd ( w 8200 wbudownym w nim juz )

pozdrawiam

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Audiolabie 8200 CD napisano już chyba wszystko co można było napisać , to doskonały odtwarzacz CD w wersji CDQ jeszcze bardziej funkcjonalny jeśli zakupisz to się nie rozczarujesz sam jestem ciekaw jak się zgra taki Calyx z Audiolabem zupełnie nie mam pojecia !!!! ciekawe co zdominuje system Calyx DAC 24/192 GFmod, czy ESS Sabre . No i te Elaki 244 może być ciekawie.Sam chciałbym tego posłuchać.

Kanał Prawy Kanał Lewy STEREO......................Przenicowany świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Audiolabie 8200 CD napisano już chyba wszystko co można było napisać , to doskonały odtwarzacz CD w wersji CDQ jeszcze bardziej funkcjonalny jeśli zakupisz to się nie rozczarujesz sam jestem ciekaw jak się zgra taki Calyx z Audiolabem zupełnie nie mam pojecia !!!! ciekawe co zdominuje system Calyx DAC 24/192 GFmod, czy ESS Sabre . No i te Elaki 244 może być ciekawie.Sam chciałbym tego posłuchać.

Calyx 24/192 to jest dac a ja mam calyxa CTI to jest integra ma on tez dac na usb ale nie az takiego dobrego z tego co slyszalem co sam calyx dac 24/192 . narazie calyx cti gra jak kandy k2 nie widze zbytniej roznicy ale mysle wydaje ze moj cd jest slaby albo elaci moga byc spabym ogniwem ,Jutro wybieram sie do znajmoego do sklepu pzretestowac tego calyxa z drozszym srzetem ale juz nie pisze bo to calyxa nie klub

 

Czytalem na angielskim forach ze cd z audiolaba 8200 cztesto ma problemy z cztaniem plyt nawet tych orginalnych ktos sie z tym spotkal ?

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie lepiej brzmi kombinacja kabel i zworki --- niż rozszczepienie kabla (np. Nordost, Kimber, inna wiązka żyłek Cu) na 4 wtyki.

Podwojenie przewodu zwykle daje lepszą separacje basu, ale może też ochłodzić, wyostrzyć górę, albo radykalnie pomniejszyć i wycofać scenę ...daleko.

 

Najrozsądniej odsłuchać bi-wire z tydzień - może się ładnie ułoży. Ja na razie daje sobie spokój - lubię nie widzieć kabli w pokoju. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potraktuj to jako sugestię odnośnie audio w ogóle. Bi-wire raczej rozjaśni i wyostrzy - ale spróbuj. Trzeba poczekać kilka dni żeby test miał sens.

 

Akurat wzmacniacz mocy mam inny, bardziej prądodajny, ale z cd 8200 wciąż się cieszę jak dziecko. Wreszcie ktoś nie upadł na głowę w kwestii ceny za przyzwoicie grające źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem wymiany moich kolumn (kef C5:) najprawdopodobniej na Monitory (pokój 18 m) tylko jeszcze nie wiem jakie.Mój system to:Audiolab 8200A,StreamMagic 6,RCA QED Performance audio,Kable głośnikowe Hotline Blue Spiral.Jak do tej pory słuchałem Xavian 125 Junior, z naimem,zrobiły na mnie duże wrażenie...czytałem też dobre recenzje na temat MA RX2,Paradigm,Chario,Kef R300,ATC,a może Audio psyhic???Bardzo proszę o pomoc,na których modelach się skupić,czekam na sugestie,odnośnie kabli również. Budżet to 3000-4000 zł.

 

Pozdrawiam!I będę wdzięczny za każdą odpowiedż:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beowolf,

ze swoim sprzętem i w swoim metrażu warto, abyś posłuchał Dynaudio X16. Nie zawiedzoesz się na odsluchu.

MA i Paradigmy moim zdaniem odpuśč od razu.

 

 

Witam

 

Dzięki,wesmę pod uwagę,czekam na więcej sugestii,dodam,że bas nie jest dla mnie priorytetem,bardziej przestrzeń,scena,dynamika,z drugiej strony na jakieś kompromisy trzeba pójść,co sądzicie...?

Edytowane przez beowulf22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze swoim sprzętem i w swoim metrażu warto, abyś posłuchał Dynaudio X16. Nie zawiedzoesz się na odsluchu.

MA i Paradigmy moim zdaniem odpuśč od razu.

Tu się nie zgodzę z Tobą ponieważ jestem posiadaczem Dynek X16 oraz MA RX2 a z Audiolabem 8200a Monitor Audio zgrywa się lepiej muzyka odrywa się aż od kolumn czego nie można powiedzieć o Dynaudio.

Dużo też zależy od muzyki jaką słucha Beowulf ale X16 oraz MA RX2 to i tak półka wyżej niż KEF C5.

Co do paradigmów to się zgadzam słuchałem nie polecam.

 

Dzięki,wesmę pod uwagę,czekam na więcej sugestii

Co do moich propozycji to godne uwagi sa jeszcze ATC SCM7 testowałem u siebie bardzo dobrze zgrywają się z 8200a no i jeszcze RLS ale to już inna para kaloszy.

Kanał Prawy Kanał Lewy STEREO......................Przenicowany świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie zgodzę z Tobą ponieważ jestem posiadaczem Dynek X16 oraz MA RX2 a z Audiolabem 8200a Monitor Audio zgrywa się lepiej muzyka odrywa się aż od kolumn czego nie można powiedzieć o Dynaudio.

Dużo też zależy od muzyki jaką słucha Beowulf ale X16 oraz MA RX2 to i tak półka wyżej niż KEF C5.

Co do paradigmów to się zgadzam słuchałem nie polecam.

 

 

Co do moich propozycji to godne uwagi sa jeszcze ATC SCM7 testowałem u siebie bardzo dobrze zgrywają się z 8200a no i jeszcze RLS ale to już inna para kaloszy.

 

o RLS też słyszałem,chodzi mi o Callisto III,bo callisto IV nie są już ponoć takie dobre...a może Xavian Gran Colona?Chario???Muzyki słucham różnej rok progresywny,metal,muzyka filmowa trochę jazu,elektroniki....

Edytowane przez beowulf22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro są do sprzedania ATC SCM 7 (3 miesięczne) za 2500 standy mogę mieć za 500zł,czyli razem 3000zł,co o tym myślicie?Najgorsze,że musiałbym najpierw posłuchać...

 

Według mnie przed zakupem na allegro warto pojawić się bezpośrednio w salonie audio i postarać się negocjować cenę na nowe kolumny. Z własnego doświadczenia wiem, że czasem cenę katalogową daję się mocno obniżyć i może się okazać, że cena na allegro nie jest wcale taka atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Ostatecznie,będę słuchał 3 zestawień,MA RX2,Kef LS50 i Chario Delphinus,ATC SCM 7 mogą sprowadzić ale będę je musiał kupić,nie mam gdzie posłuchać,podobno są trudne w ustawieniu,jeżeli chodzi o bas,trzeba dobrej adaptacji akustycznej,nie wiem jak to by się miało do mojego pokoju,czytałem wiele pozytywów na temat ATC,ceny wszystkich zestawów przyzwoite z uwagi na to,że dokonywałem tam wcześniej zakupów(StreamMagic 6 i audiolab 8200a)Tak więc Wcześniejsze Xaviany XN Junior i ATC SCM 7 musiałbym kupić w ciemno....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam RX2 podłączone do 8000SE. Bardzo dobrze to gra. Przekaz jest żywy, dźwięczny, tak jak piszą inni - dźwięk odrywa się od kolumn.

Podłączając nawet bardzo ostre źródło, np. tani odtwarzacz DVD nie jesteśmy narażeni na efekt "krwi z uszu". Informacji w górze pasma i wyższym środku będzie dużo, ale nie będzie to bolesne. Jakość góry jest bardzo wysoka i nie popada w piszczenie i nieprzyjemne gwizdanie.

Podłączając źródło bardziej stonowane (ja sam przepuszczam sygnał z takiego choćby dvd przez DAC oparty na TDA1543) z dźwiękiem robi się już bardzo fajnie i bezpiecznie.

Dużo słyszałem o suchości RX-ów szczególnie w średnicy. U siebie na siłę chciałem takie coś uzyskać ale mi się nie udało. Nie zauważam tej suchości . Średnica jest OK.

Najwięcej zastrzeżeń mam do dołu pasma. Kolumny potrafią zejść bardzo nisko i generalnie grają fajnym basem, ale czasem (nie jest to efekt stały - zawsze i wszędzie) jest on dla mnie trochę za bardzo rozwleczony. Mógłby być lepiej kontrolowany, bardziej punktowy. Trudno mi w tej chwili określić czy większym winowajcą jest wzmak, kolumny, czy pomieszczenie, stwierdzam tylko to co zauważyłem w swoim systemie.

Kolumny mam ustawione od tyłu blisko ściany, zatyczki gąbkowe zazwyczaj siedzą w wylotach BR.

Edytowane przez kookaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ATC !!!

Mam 40tki ktore grają z Audiolabem 8200CD i MF M6i - Czysta rewelacja

ATC nie mają bassreflexu przez co są łatwiejsze do ustawienia ale trudniejsze do napędzenia lecz dla 8200A to nie będzie problem.

Zawsze wcześniej jedz posłuchać !!! Chyba że trafisz jakąś okazje to i w ciemno bierz. ATC zawsze sprzedaż od ręki. Chyba niema drugich tak szybko znikających kolumn używanych z Allegro i Ebaya.

Pozdrawiam i życzę samych dobrych wyborów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.