Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

Audiolab Klub
IGNORED

Klub Audiolaba


marek-1969
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ok sorki masz hegla ...

 

nie widziałem na tel.

Z tym basem to jest ogólnie problem we wszystkich kolumnach ze skromną podstawą basową.W Q700, a szczególnie w Q900 to nie występuje-mają zupełnie inny balans tonalny,bardziej przesunięty w stronę basu.

 

Audiolab 8200CD to jak dla mnie bomba,musi tylko trochę pograć,oczywiście gdy jest nowy.

Edytowane przez newadec

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym basem to jest ogólnie problem we wszystkich kolumnach ze skromną podstawą basową.W Q700, a szczególnie w Q900 to nie występuje-mają zupełnie inny balans tonalny,bardziej przesunięty w stronę basu.

 

Audiolab 8200CD to jak dla mnie bomba,musi tylko trochę pograć,oczywiście gdy jest nowy.

 

Nie bas mi naprawde odpowiada jest zróżnicowany nie ma jednostajnego łupania i jest go w sam raz na moje pomieszczenie ale tak jak napisałem wcześniej co do samego grania kolumn mam wrażenie że brakuje im produ i właśnie na dole pasma jest to najbardziej zauważalne. Przy wyższych głośnosciach góra nadarza za muzyka a doł już tylko wali bez opamietania i robi sie nie ciekawie a może to też kwestia wygrzania kolumn mam je od nowości w prawdzie graja min. po 6 godzin dziennie przez około 2 miesięcy a ty czy zauważyłes coś po zakupie a teraz? były jakieś zmiany?

 

Audiolab 8200CD to jak dla mnie bomba,musi tylko trochę pograć,oczywiście gdy jest nowy.

 

Też właśnie myślałem nad 8200cd miałbym cd z usb do tego moge poprowadzić optyka z tv nie musiałbym kupować daca.

a czy on czyta flaci po usb i jak jest z jakościa dzwięku po optyku czyli np.tv>optyk>8200cd>wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bas mi naprawde odpowiada jest zróżnicowany nie ma jednostajnego łupania i jest go w sam raz na moje pomieszczenie ale tak jak napisałem wcześniej co do samego grania kolumn mam wrażenie że brakuje im produ i właśnie na dole pasma jest to najbardziej zauważalne. Przy wyższych głośnosciach góra nadarza za muzyka a doł już tylko wali bez opamietania i robi sie nie ciekawie a może to też kwestia wygrzania kolumn mam je od nowości w prawdzie graja min. po 6 godzin dziennie przez około 2 miesięcy a ty czy zauważyłes coś po zakupie a teraz? były jakieś zmiany?

 

 

 

Też właśnie myślałem nad 8200cd miałbym cd z usb do tego moge poprowadzić optyka z tv nie musiałbym kupować daca.

a czy on czyta flaci po usb i jak jest z jakościa dzwięku po optyku czyli np.tv>optyk>8200cd>wzmacniacz?

Każde kolumny muszą trochę pograć,po 2 m-cach twoje kolumny z pewnością są wygrzane.Musisz koniecznie posłuchać flaców, dac pokładowy audiolaba radzi sobie bardzo dobrze-sprawdzałem wiele razy odłaczając hegla.

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde kolumny muszą trochę pograć,po 2 m-cach twoje kolumny z pewnością są wygrzane.Musisz koniecznie posłuchać flaców, dac pokładowy audiolaba radzi sobie bardzo dobrze-sprawdzałem wiele razy odłaczając hegla.

 

Z chęcią bym posłuchał jak gra to z heglem ale niestety u nas jest ciężko dostepny a pozatym narazie nie moge wydać co najmniej 1000f na wzmacniacz (inne wydatki) myślałem nad 80 ale ona też troche kosztuje dlatego musze sie narazie ratować czymś w przystepnej cenie póki nie dozbieram grosza chyba pojade do sklepu gdzie maja q500 i zestaw audiolaba 8200 i 8200cd i zabiore ze soba pare flaczków i sprawdze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy on czyta flaci po usb i jak jest z jakościa dzwięku po optyku czyli np.tv>optyk>8200cd>wzmacniacz?

Tego nie wiem,w prasie polskiej i brytyjskiej zalecają XLR-y.

 

Miałem na myśli interkonekty

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Klubowiczów Audiiolab o scharakteryzowanie charakteru brzmienia odtwarzacza 8200cd. Właśnie wymieniam moje stereo i szukam klocków do kolumn Focal Profile 918. Poważnie rozważam Baltlab E3 plus Audiolab 8200cd lub Hegel H80/H100 plus Audiolab 8200cd. Odsłuchiwałem Atolla, było cudownie, moje kolumny pokazały wreszcie, na co je stać, ale na dłuższą metę raczej nieznośnie, przejscie medium/high było krzykliwe. Proszę o opinię, czy Waszym zdaniem Audiolab to dobry kierunek, czy nieporozumienie.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Klubowiczów Audiiolab o scharakteryzowanie charakteru brzmienia odtwarzacza 8200cd. Właśnie wymieniam moje stereo i szukam klocków do kolumn Focal Profile 918. Poważnie rozważam Baltlab E3 plus Audiolab 8200cd lub Hegel H80/H100 plus Audiolab 8200cd. Odsłuchiwałem Atolla, było cudownie, moje kolumny pokazały wreszcie, na co je stać, ale na dłuższą metę raczej nieznośnie, przejscie medium/high było krzykliwe. Proszę o opinię, czy Waszym zdaniem Audiolab to dobry kierunek, czy nieporozumienie.

Dziękuję.

Nie jestem audiofilem, testy w audio i av dobrze oddają charakter brzmienia audiolaba,mi bliżej do recenzji av.com.pl.Najlepiej gra na filtrze minimum phase- wtedy scena jest największa a dźwięk dobrze dociążony ,w ogóle brzmi bardzo rasowo.Wybierałem pomiędzy roksan kandy k2,yamaha cd--n500,creeck evolution 50cd,pioneer pd-50. Edytowane przez newadec

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Proszę Klubowiczów Audiiolab o scharakteryzowanie charakteru brzmienia odtwarzacza 8200cd. Właśnie wymieniam moje stereo i szukam klocków do kolumn Focal Profile 918. Poważnie rozważam Baltlab E3 plus Audiolab 8200cd lub Hegel H80/H100 plus Audiolab 8200cd. Odsłuchiwałem Atolla, było cudownie, moje kolumny pokazały wreszcie, na co je stać, ale na dłuższą metę raczej nieznośnie, przejscie medium/high było krzykliwe. Proszę o opinię, czy Waszym zdaniem Audiolab to dobry kierunek, czy nieporozumienie.

Dziękuję.

Nie porównywałem Audiolaba z odtwarzaczami znaczne przewyższającymi go ceną. Natomiast w swojej klasie gra wybitnie choć z moim starym Pionierem PD S701 wygrał dźwiękowo ale nie było to miażdżące zwycięstwo a w zasadzie remis ze wskazaniem na Audiolaba :)

W moim torze 8000CD gra z Mingdą MC368-BSE i jest przepięknie. Stereofonia, szczegóły, bas, średnica i wysokie tony bardzo przyjemne. Dźwięk jest wyważony, nie jazgocze ani nie przytłacza lejącym się ciężkim basem. Dla mnie ważnym testem przy wyborze elementu toru muzycznego jest odtworzenie nagrania z ostrą trąbką. Jeżeli uszy to przetrzymają to sprzęt przechodzi do kolejnych testów i tak było w przypadku Audiolaba :) Co do filtrów to według mnie różnice na granicy percepcji i sugestii. Bawiłem się nimi ale jakichś znaczących różnic które by można wyłapać ślepym testem nie słyszę.

No i najważniejsze !!!! Ten CD-ek nie gra po wyjęciu z pudełka. Nawet nie próbuj go słuchać przez pierwsze 60h. Najlepiej postaw go za tapczanem i zapnij płytę w pętle na 3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Noszę się z zamiarem dozbrojenia zestawu i zastanawiam się nad wyborem opcji stereofoniczna końcówka mocy czy monobloki? Macie jakieś doświadczenia? Ktoś porównywał różnicę w brzmieniach takich dwóch zestawów. Całość będzie grała z Dali 6mk2 oraz integrą Audiolaba jako pre oraz CD tej firmy. Dzięki ze wszelkie uwagi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Noszę się z zamiarem dozbrojenia zestawu i zastanawiam się nad wyborem opcji stereofoniczna końcówka mocy czy monobloki? Macie jakieś doświadczenia? Ktoś porównywał różnicę w brzmieniach takich dwóch zestawów. Całość będzie grała z Dali 6mk2 oraz integrą Audiolaba jako pre oraz CD tej firmy. Dzięki ze wszelkie uwagi:)

Jako końcówki użyj lampki.

 

Nie porównywałem Audiolaba z odtwarzaczami znaczne przewyższającymi go ceną. Natomiast w swojej klasie gra wybitnie choć z moim starym Pionierem PD S701 wygrał dźwiękowo ale nie było to miażdżące zwycięstwo a w zasadzie remis ze wskazaniem na Audiolaba :)

W moim torze 8000CD gra z Mingdą MC368-BSE i jest przepięknie. Stereofonia, szczegóły, bas, średnica i wysokie tony bardzo przyjemne. Dźwięk jest wyważony, nie jazgocze ani nie przytłacza lejącym się ciężkim basem. Dla mnie ważnym testem przy wyborze elementu toru muzycznego jest odtworzenie nagrania z ostrą trąbką. Jeżeli uszy to przetrzymają to sprzęt przechodzi do kolejnych testów i tak było w przypadku Audiolaba :) Co do filtrów to według mnie różnice na granicy percepcji i sugestii. Bawiłem się nimi ale jakichś znaczących różnic które by można wyłapać ślepym testem nie słyszę.

No i najważniejsze !!!! Ten CD-ek nie gra po wyjęciu z pudełka. Nawet nie próbuj go słuchać przez pierwsze 60h. Najlepiej postaw go za tapczanem i zapnij płytę w pętle na 3 dni.

Według mnie najlepszy filtr to minimum phase - generuje największą przestrzeń,dźwięk najbardziej substancjonalny.B.dobrze gra mingda 368 na KT120 w połączeniu z minasami i ikonami mkII a dość ciepły charakter audiolaba dobrze kontrastuje z tranzystorowym charakterem lampki.

Edytowane przez newadec

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najlepszy filtr to minimum phase - generuje największą przestrzeń,dźwięk najbardziej substancjonalny.B.dobrze gra mingda 368 na KT120 w połączeniu z minasami i ikonami mkII a dość ciepły charakter audiolaba dobrze kontrastuje z tranzystorowym charakterem lampki.

Co do filtru gram podobnie albo Minimum Phase albo Digital Transient DD. Wybór to sugestia z forów gdzie wyczytałem o różnicach między filtrami. Osobiście dalej uważam że różnice są na granicy percepcji.

Jeżeli zaś chodzi o Mingdę MC368-BSE to lampy KT120 nie są dla niej. Też miałem taki pomysł żeby oryginalne KT90 za mienić na KT120 ale po zasięgnięciu informacji w dwóch rożnych źródłach gdzie zgodnie mi odradzono taki z tego przedsięwzięcia. Atutem było to że trafo nie jest przystosowane do tej lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filtru gram podobnie albo Minimum Phase albo Digital Transient DD. Wybór to sugestia z forów gdzie wyczytałem o różnicach między filtrami. Osobiście dalej uważam że różnice są na granicy percepcji.

Jeżeli zaś chodzi o Mingdę MC368-BSE to lampy KT120 nie są dla niej. Też miałem taki pomysł żeby oryginalne KT90 za mienić na KT120 ale po zasięgnięciu informacji w dwóch rożnych źródłach gdzie zgodnie mi odradzono taki z tego przedsięwzięcia. Atutem było to że trafo nie jest przystosowane do tej lampy.

Być może masz rację z tą sugestią po przeczytaniu recenzji.W jednej lub dwóch ,nie pamiętam sugerowano wybór filtra. Abstrachując chodzi mi po głowie pomysł zestawianie minasów premium z xindakiem P-AM jako końcówką i H100 jako pre.

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może masz rację z tą sugestią po przeczytaniu recenzji.W jednej lub dwóch ,nie pamiętam sugerowano wybór filtra. Abstrachując chodzi mi po głowie pomysł zestawianie minasów premium z xindakiem P-AM jako końcówką i H100 jako pre.

No cóż nie słuchałem ani H100 ani Xindiaka więc nie skomentuję takiego zestawienia. Z tego co czytam na forach to Miniasy często spina się z lampą z dobrym rezultatem i może idź w tą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, ale chodziło mi raczej o klocki audiolaba i porównanie brzmienia końcówki stereo i monobloków. Ale może faktycznie warto zastanowić się nad lampą:)

Słuchałem Integry Audiolaba i prównywałem ją ze swoją Mingdą. Integra Audiolaba gra strasznie sucho. Tak sterylnie i w porównaniu z lampą to jak na moje ucho nie ma szans. No ale może ty lubisz takie suche tranzystorowe granie. Posłuchaj lampy najlepiej na KT88, KT90 lub KT120. Wzmacniacze na tych lampach to taki pomost. Łączą dźwięk lampy i tranzystora. Jest wykop jest dynamika a jednocześnie miękkość i muzykalność. Polecam zakochasz się w tym brzmieniu. :)

Edytowane przez dlmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słuchałem Integry Audiolaba i prównywałem ją ze swoją Mingdą. Integra Audiolaba gra strasznie sucho. Tak sterylnie i w porównaniu z lampą to jak na moje ucho nie ma szans. No ale może ty lubisz takie suche tranzystorowe granie. Posłuchaj lampy najlepiej na KT88, KT90 lub KT120. Wzmacniacze na tych lampach to taki pomost. Łączą dźwięk lampy i tranzystora. Jest wykop jest dynamika a jednocześnie miękkość i muzykalność. Polecam zakochasz się w tym brzmieniu. :)

 

I ja słuchałem i porównywałem i wrażenia mam zgoła odmienne. Doprecyzuję że model Audiolaba to 8200a którego szczęśliwym posiadaczem jestem nie ma kszty suchości czy sterylności a wręcz odwrotnie. Za to lampy w tej cenie to muły i kluchy a najgorszy w nich jest zupełnie niekontrolowany bas. Z Audiolabem pod względem szeroko pojętej jakości brzmienia w szranki może stawać dopiero trzykrotnie droższa lampa. W przeciwnym razie strata czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum, choć użytkownikiem zestawu Audiolab 8200 CD oraz 8200a jestem już 2 lata. Muszę powiedzieć, że jestem zadowolony z brzemienia. Zestaw napędza obecnie głośniki Dynaudio Excite x38. Brzmienie jest bardzo zrównoważone z dobrą podstawą basową Potwierdzam opinię dotyczącą wygrzania sprzętu. Generalnie zauważyłem, że optymalne brzmienie jest po ok 1/2h słuchania, więc zanim zacznę czegoś słuchać włączam go odpowiednio wcześniej. Jako transport flaków używałem komputera wykorzystując USB, ale teraz mam w zestawie odtwarzacz OPPO BD103 D i okazał się być bardzo dobrym transportem w tym zestawie. USB było ok, ale OPPO daje dźwięk bardziej spójny z mniej przejaskrawioną górą. Słucham też analogu i narodził się pomysł, aby jako końcówki mocy wstawić jakąś lampę. Myślę o monoblokach Cayin 880 lub 860 z wykorzystaniem przedwzmacniacza z 8200a. Nie chciałbym do końca rezygnować z tranzystora, bo czasem włączam sprzęt na wiele godzin. Lampkę używałbym znacznie rzadziej. Technicznie nie ma problemu żeby to pospinać, tylko czy Waszym zdaniem przyniesie to dużą poprawę brzmienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry!

 

rozważam zakup Baltlab 1 v3. Mam wrażenie czytając różne wpisy, że odpowiada on moim gustom.

Czy orientuje sie ktokolwiek ile na wtórnym rynku w dobrym stanie można dać za tę wersję -> nie przepłacając?

 

z góry dziękuję za ew odpowiedzi!

 

tomeczz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham też analogu i narodził się pomysł, aby jako końcówki mocy wstawić jakąś lampę. Myślę o monoblokach Cayin 880 lub 860 z wykorzystaniem przedwzmacniacza z 8200a. Nie chciałbym do końca rezygnować z tranzystora, bo czasem włączam sprzęt na wiele godzin. Lampkę używałbym znacznie rzadziej. Technicznie nie ma problemu żeby to pospinać, tylko czy Waszym zdaniem przyniesie to dużą poprawę brzmienia ?

Dźwięk zmieni się diametralnie. Lampa przede wszystko zagram bardziej miękko, melodyjnie. W porównaniu do tranzystora będzie to taki soczysty pełny dźwięk. Sposób prezentacji lampy jest bliższy temu co słyszymy w naturze ze względu na duże zniekształcenia harmoniczne których to tranzystor prawie nie ma a paradoksalnie to harmoniczne parzyste są dla ucha bardziej "przyjazne". Stąd, mimo sporej zawartości zniekształceń harmonicznych we wzmacniaczach lampowych, są one oceniane jako przyjemniej grające niż wzmacniacze tranzystorowe. Oczywiście tak jak w tranzystorze klasa grania zależny od modelu i ceny urządzenia ale przyjęło się uważać że lampa jest równoważna tranzystorowi w cenie dwukrotnie większej.

Co do długości grania to raczej lepiej dla lamy aby włączać ją na dłuższy czas niż na krótkie chwile. Mój wzmacniacz lampowy optimum osiąga po około 1h grania i w zasadzie nie ma sensu odpalać go że by sobie odsłuchać dwa kawałki na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ''Wielkiej'' Brytanii zestawy 8200CD/8200A (odtwarzacz plus integra) oraz nowszy 8200CDQ/8200P (odtw/przedwzm plus koncowka) kosztuja teraz porownywalne pieniadze - odpowiednio £1400 i £1485 za nowe. Ktory z zestawow oferuje lepsze brzmienie? Bralbym pare z osobna koncowka mocy, ale martwi mnie, czy aby w 8200CDQ sekcje odtwarzacza i przedwzmacniacza nie zaklocaja sie wzajemnie? Napiecie idzie bowiem z jednego transformatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś z klubowiczów używa kompa podłączonego przez USB do M-DACa? Jak z jakością i balansem tonalnym w tym połączeniu, w porównaniu do odtwarzacza CD podłączonego przez inne wejścia?

Czy stosujecie konwerter USB/SPDIF przy podłączaniu komputera do M-DACa?

 

Wesołych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję się do klubu z niedawno zakupionym M-DAC, obecnie gra podłączony do SB Touch-a po coaxialu, usb jeszcze nie testowałem w tej konfiguracji (touch się resetuje!?). Za to testowałem M-DAC-a po USB grającego z laptopa z W7 i jednak muszę powiedziec, ze Squeezebox-em jest dużo lepiej niż wprost z laptopa/foobara ;) Nie chce mi się nawet inwestowac w drogie kable USB itp., bo widzę że to bedzie ślepa droga, jesli chcialbym zostac przy polaczeniu z laptopem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.