Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

Audiolab Klub
IGNORED

Klub Audiolaba


marek-1969
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to mamy 8300

 

http://demo.feecreative.com/audiolab/product.php?cid=3

 

dac w cedeku DSD przez usb, wzmak ma XLR.... fiu fiu fiu

 

klikając na ten link wyskakuje strona do logowania z hasłem itp. - jak to uruchomić?

 

jeszcze takie pytanie:

czy z 8200 CDQ słuchając płyty cd można z pilotem tego odtwarzacza regulować głośność? czy tylko jak jest podłączony jako przedwzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Efekt jest super,na wyświetlaczu pojawiła sie głośnosc i można precyzyjnie sobie zjechac lub podjechac pare decybeli.Czyli trzeba przytrymujac na cd przycisk SEL włączyć cd i pojawi sie menu wyboru,nastepnie wybieramy poprzez przyciskanie przycisku PLAY poziom regulowany i tyle.Dalej cieszymy sie z funkcji podobnej do cdq.Pozdrawiam.<br /> <br /> <br />

 

czy tę czynność trzeba powtarzać każdorazowo jak chcemy regulować głośność czy wystarczy raz to ustawić a potem tylko już regulowanie pilotem głośniej/ciszej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czy tę czynność trzeba powtarzać każdorazowo jak chcemy regulować głośność czy wystarczy raz to ustawić a potem tylko już regulowanie pilotem głośniej/ciszej?

Czynnosc tę wystarczy zrobić raz i odtwarzacz pamięta i tylko regulacja pilotem zostaje i w tym cała zabawa. Warto jednak pamietać ze to regulacja cyfrowa i zjazd sporo w dół będzie skutkować znacznym obcięciem bitow a to juz nie jest dobre. Dla mnie to fajna funkcja ale tak do delikatnej korekcji głośności naprzyklad dla kogoś kto we wzmaku ma nieprecyzyjną regulacje głośności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Na stronach sklepów w UK ceny nie spadły.

Nie liczę ibeja itp. Chciałbym kupić nówkę z gwarancją ze sklepu.

Jeśli możesz puść jakieś linki.

Pozdrawiam

Np.tutaj, elektropunkt.pl.

Trzeba dzwonić.

Edytowane przez newadec

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie możliwe. Jeżeli 8300 miała by kosztowac trzy razy tyle co 8200CD to logiczne było by nie wycofywać 8200CD z oferty bo to odtwarzacze z innych półek cenowych.

Oficjalna cena 8200A i CDQ to ok. 10 tyś.

Teraz są promocje,ok...ponieważ trwa wyprzedaż przed premierą następców.

Inną sprawą jest cena jaką zapłaciliśmy za 8200CD,z czego się cieszę i zapewne ty też?

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawowa wersja CD 8300 będzie podobna cenowo do CD 8200 z pre.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będzie 8300 CDQ

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Audialoba 8000S, anglika (te późniejsze chińskie to sobie odpuść)  można kupić za 900 - 1200 zł<br />

Mam pytanie- czy słuchałeś chińskiego 8000s, czy widziałeś jego wykonanie? Już kilka osób pisało takie bzdury, a w momencie kiedy zapytałem czy je bezpośrednio porównywali kazdy odpowiadał, że nie więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy słuchałem?

I tak i nie :)

Tak, bo miałem okazje podłączyć i porównać, a nie bo zaraz z tego odsłuchu zrezygnowałem bowiem potencjometr głośności tego chińskiego modelu miał tak dużą rozbieżność, że obierałem zupełnie inną scenę dźwięku (jeden kanał grał ciszej). Ze swojego doświadczenia wiem, że akurat ta przypadłość to domena każdego modelu. Tak czy siak szerszego odsłuchu nie dokonałem. Jedyne co mogę powiedzieć, że charakter dźwięku jest ten sam. Nie wiem czy warto kontynuować ta dysputę, bo… 8200A jest ewidentnie lepszy.

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzystość i większa szczegółowość. Więcej już w tym wątku pisałem. Dodam jeszcze, że podobne różnice zauważałem, między różnymi modelami 8000S. Różnice mogą wiec wynikać ze starzenia się elementów. Może jest po prostu jest tak, że 8200A młodszy = lepszy

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może moje spostrzeżenie dorzuci jeszcze "kamyczek do ogródka" w temacie nierównego grania kanałów w Audiolabach. Temat rzeczywiście jest znany i opisywany. Posiadam model 8000SE Kupiony jako nowy w salonie w Polsce. Made in China. Model SE charakteryzuje się tym, że m.in. pozbawiony jest zdalnego sterowania a co za tym idzie potencjometr głośności nie ma silnika ale jest to duży niebieski Alps. Seria 8000S, sterowana pilotem ma na pokładzie mniejszy czarny Alps.

Otóż w moim egzemplarzu nie mam problemu z nierównościami na kanałach. Od niskich poziomów, od samego dołu kanały grają równo.

.... ot tak piszę, aby wnieść może coś nowego...

Edytowane przez kookaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.