Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

Audiolab Klub
IGNORED

Klub Audiolaba


marek-1969
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma żadnych problemów z zabezpieczeniami, tym bardziej, że w impedancja w RX8 spada tylko do 3.5 ohma.

Testowałem kiedyś "gorsze" kolumny (spadek do 3 ohmów) i też nie było problemów.

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Końcówka mocy Audiolab 8000p stała się faktem.

Końcówka napędza RX 8 MA jako pre służy Marantz SR 7008 ale tu akurat inne pre musi być.

Pytanie co będzie lepsze do końcówki Audiolaba 8200 DQ czy np AudioGD Nfb 28 ma być jak najlepszy pre z przetwornikiem

 

Wysłane z mojego C6903 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Końcówka mocy Audiolab 8000p stała się faktem.

Końcówka napędza RX 8 MA jako pre służy Marantz SR 7008 ale tu akurat inne pre musi być.

Pytanie co będzie lepsze do końcówki Audiolaba 8200 DQ czy np AudioGD Nfb 28 ma być jak najlepszy pre z przetwornikiem

 

Wysłane z mojego C6903 za pomocą Tapatalk 2

jak oceniasz możliwości mocowe końcówki 8000 p, czy słychać wyraźnie przyrost mocy po przejściu z 7008?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Kolego masz taki tuner? U mnie przełącza się tylko na DAB. Na wyświetlaczu nie ma DAB+

Czy trzeba to jakoś specjalnie przełączyć? Pytam przyszłościowo bo u mnie na razie nie ma zasięgu.

 

A teraz z innej beczki pochwalę się ze ostatnio podłączyłem prąd w moim sprzęcie przez zwykły UPS komputerowy i zauważyłem że zwiększyła mi się przestrzeń i dynamika. Muzyka była też jakby bardziej poukładana.

Jak ktoś ma jakiś UPS to polecam sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od dzisiaj stalem sie bardzo szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza Audiolab 8000s wersja UK.

Tak wiec proszę o przyjęcie do klubu :).

Wzmacniacz w tej chwili gra z kolumnami Diy zbudowanych na glosnikach Usher 9950 oraz 2x 8935a.

Za źródło pracuje Asus oplay pro oraz jakies cd technicsa ( ale bardzo slaby).

Juz w tej chwili grajac z asusa brzmi to rewelacyjnie a chcialbym to jeszcze poprawic poprze podawanie sygnalu z asusa na dac. Myslalem o audiolabie 82000 cdq ale troche drogie to :(. Macie ppmysly co dobrze sie zgra z 8000s i usherami? Moke wymagania to zeby byl najlepjej 43 cm szeroki i wejscie usb i 2 cyfrowe....

 

Pozdrawiam

Pawels

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mnie jest napisane 8200 T V12E to co to oznacza?

modele serii 8200 miały mały lifting ( głownie softu ) na przełomie 2012/13 roku i te są oznaczone jako V12

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie

Mam kolejne pytanie.

Jakie kolumny do 5000zł byście polecili (mogą być używane) do słuchania spokojnej muzyki?

Pokój ma ok 20m2

Mój zestaw to:

TagMaclaren100p

Audiolab 8000Q

Audiolab 8200CD

Audiolab 8200T

Polecam Hyperion IV http://www.rtvmax.pl/Sklep/Hyperion-IV,2,0,747,4702.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego polecasz te? Napisz coś więcej.

Jakoś nie mam przekonania do kolumn 4 ohm -owych

Nie patrz na omy tylko jak to gra i jak jest wykonane. Słuchałem tych kolumn ale w sumie najwięcej informacji o Hyperionach znajdziesz w klubie Audio Academy na tym forum. http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-audio-academy_52526.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę żę do spokojnej muzyki dali ilon moglby Ci się podobać, miałem kiedyś takie połączanie audiolab dali ikon 2. Mi osobiście brakowało basu, ale to kwestia wzm z Twoją końcówką powinno być dużo lepiej, bo bedzie wydajniejsza. Cecha charaktertyczna ikonów to ich zachowanie przy szybkiej muzyce, tracą wówczas detaliczność i grają nieco chaotycznie.

 

Jeszcze w kwestii kolumn jak twoja koncowką jest rzeczwiście mocna bo na taka wygladą to pomyśl o Audio Academy IV jak Ci sugerowano to bardzo dobre kolumny, bardziej autetyczne od ikon, z lepszym basem wokalem. Tylko muszą stać 50 cm od tylniej ściany. Kolumny wybitne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mentory grają lepiej niż ikony, mają cieplejszą bardziej naturalną barwę, mają też lepszy bas. Ogólnie dużo większa kultura dźwięku, wykonanie również. Słuchałem kiedyś mentor 5 i ikon 6, te pierwsze zagrały sporo lepiej, tak jak i kosztują.

 

Co do porównania z AA to zupełnie inna szkoła grania. Dali ze swoimi wstęgami grają lekko i dynamicznie zwłaszcza na górze, jest duzo szczegółów, średnica jest bardzo czytelna i przejrzysta. Długo mi to odpowiadało, ale jak usłyszałem AA, doceniłem lepsze wypełnienie i dłuższe wybrzmienia i nabyłem Phoebe III. Jest też różnica w kreowaniu sceny AA jak się je dobrze ustawi naprawdę głęboko z moich ikonów tego nie było. Scena była szeroka ale nie raczej rozproszona, AA jedne i drugie ustawiają muzyków w punkt. AA pomimo niedużych gabarytów potrafią zagrać również potężnie i z dobrym wykopem jak trzeba, w tym aspekcie Dali były bardzo grzeczne.

 

Jest to subiektywy opis. Miałem w domu Dali ikon 2 i AA Phoebe III i porownywałem oba modele i zmieniłem na AA nie żałuje. Ale jak sluchałem był u mnie kolega na chwile i zostawiał by sobie ikon 2 zależy co kto lubi. Wiem żę pisze o innych modelach ale znam te co Cię interesują i wiem że może być bardzo podobnie, choć nie znam Twojej końcówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mentory grają lepiej niż ikony, mają cieplejszą bardziej naturalną barwę, mają też lepszy bas. Ogólnie dużo większa kultura dźwięku, wykonanie również. Słuchałem kiedyś mentor 5 i ikon 6, te pierwsze zagrały sporo lepiej, tak jak i kosztują.

 

Co do porównania z AA to zupełnie inna szkoła grania. Dali ze swoimi wstęgami grają lekko i dynamicznie zwłaszcza na górze, jest duzo szczegółów, średnica jest bardzo czytelna i przejrzysta. Długo mi to odpowiadało, ale jak usłyszałem AA, doceniłem lepsze wypełnienie i dłuższe wybrzmienia i nabyłem Phoebe III. Jest też różnica w kreowaniu sceny AA jak się je dobrze ustawi naprawdę głęboko z moich ikonów tego nie było. Scena była szeroka ale nie raczej rozproszona, AA jedne i drugie ustawiają muzyków w punkt. AA pomimo niedużych gabarytów potrafią zagrać również potężnie i z dobrym wykopem jak trzeba, w tym aspekcie Dali były bardzo grzeczne.

 

Jest to subiektywy opis. Miałem w domu Dali ikon 2 i AA Phoebe III i porownywałem oba modele i zmieniłem na AA nie żałuje. Ale jak sluchałem był u mnie kolega na chwile i zostawiał by sobie ikon 2 zależy co kto lubi. Wiem żę pisze o innych modelach ale znam te co Cię interesują i wiem że może być bardzo podobnie, choć nie znam Twojej końcówki.

Bardzo konkretne a zarazem przydatne porównianie.

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy 8300

 

http://demo.feecreative.com/audiolab/product.php?cid=3

 

dac w cedeku DSD przez usb, wzmak ma XLR.... fiu fiu fiu

 

 

Nieźle. Gdzieżeś wyczaił ten adres? To jest adres roboczej platformy agencji, która pewnie teraz projektuje, tworzy tę nową stroną dla audiolaba. Zazwyczaj takie robocze platformy i ich testowe adresy są utrzymywane w tajemnicy. :-)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez kookaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Już się jeden z dystrybutorów pochwalił serią 8300 . Co do CD 8300 to fajnie wyposażone urządzenie i z napedem szczelinowym które lubie ale będzie drogi : myślę że ponad 6 kPLN

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem z 8200CD mianowicie pokazuje mi się "reading error" po włączeniu. Wystarczy że wysunę płytę i włożę z powrotem i jest OK. Problem występuje tylko przy pierwszym uruchomieniu płyty po włączeniu odtwarzacza.

Czytałem na zachodnich stronach ze przyczyną może być wadliwe oprogramowanie.

Czy ktoś miał taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.