Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

Audiolab Klub
IGNORED

Klub Audiolaba


marek-1969
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj podłączyłem 8200CD do systemu. Wcześniej wygrzewał się 24h odtwarzając płytę w trybie repeat. Wrażenia raczej takie sobie. :( O wiele węższa scena muzyczna i trochę przymglona góra niż w moim starym Pioneerze PD-S701. Pobawiłem się filtrami i tak na szybko chyba 7-ka brzmi najlepiej. No ale ogólnie było słabo.

Mam nadzieję że jak osiągnie ten swój stan właściwy (wygrzeje się) to zagra tak jak egzemplarz który słuchałem i porównywałem z moim Pioneerem. Liczę na to bo jak wyczytałem w którymś z testów tester miał takie same odczucia co do możliwości odtwarzacza zaraz po wyjęciu go z pudełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic - wygrzewaj spokojnie - zobaczysz ...

ALLELUJA !!!! ZASKOCZYŁ !!!! No wreszcie poszedł po 50 godzinach grzania ruszył. Teraz mam nadzieję że będzie już z górki :) Jest już całkiem nieźle. Jako porównanie podpiąłem Pioneera i już dźwięk z Audiolaba jest lepszy a zatem gra :) Zostawiam go jeszcze na noc żeby po mielił sobie a od jutra traktuję go już normalnie, czyli jak dotarty sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam czy Audiolab 8000p lub 8000s będzie dobrym pomysłem do kef q500?

Przepraszam, ale nie można zestawiać ze sobą tych urządzeń w taki prosty sposób;

po pierwsze 8000P jest mocną końcówką mocy (100W) a 8000S jest dużo słabszym wzmacniaczem zintegrowanym (60W) a po drugie brzmienie 8000P można trochę wymodelować przedwzmacniaczem i przewodem RCA łączącym go z 8000P..

Wiem bo miałem oba urządzenia, oba w wersji Made in UK i 8000S (made in UK )

a do tych kolumn (Kef Q500; w/g testu w Audio 02/2011: 4ohm/84 dB!) potrzebujesz mocnego wzmacniacza....

Szukam kontaktów w Elblągu i okolicach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Rozumiem a co byś powiedział na temat 8000q + 8000p jeżeli jest to mocna końcówka powinna je wysterowac?

Raven91 szukaj wzmaka o liniowym charakterze grającego dużym przestrzennym głosem a będzie więcej niż dobrze. Edytowane przez newadec

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki to może coś z arcama np alpha 9? Zastanawiam się też nad kostką mocy mpwr audiolaba czy słuchał jej ktoś może ? Co byś polecił z liniowym charakterem brzmienia? I przestrzenią?

 

A czemu zaraz klocek są dużo mniejsze od roth Oli 40 które miałem wcześniej głośniki mają 13cm

 

Gorzej z efektywnością 84db i 4ohm wszyscy mówią że potrzebny jest dobry piec z dobrą wydajnością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki to może coś z arcama np alpha 9? Zastanawiam się też nad kostką mocy mpwr audiolaba czy słuchał jej ktoś może ? Co byś polecił z liniowym charakterem brzmienia? I przestrzenią?

 

A czemu zaraz klocek są dużo mniejsze od roth Oli 40 które miałem wcześniej głośniki mają 13cm

 

Gorzej z efektywnością 84db i 4ohm wszyscy mówią że potrzebny jest dobry piec z dobrą wydajnością

Wszystkie kefy z serii Q mają słabą plastyczność i rytmikę a w g500 dodatkowo dochodzi dość słaba makrodynamika.Niestety tych mnkamentów nie da się chyba niczym zniwelować.Ale za to jest świetna góra z multum różnych wybrzmień i dżwięków,b. dobry konturowy bas i świetna dynamika.

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza wedlug ciebie słaba makrodinamika? Sorry ale nie znam tego powiedzenia dzięki

Cytat osoby mądrzejszej:Dynamika w skali makro dotyczy całosci prezentowanego dźwieku a mikrodynamika to pojęcie opisujące rozpiętość dynamiki w najdrobniejszych "zdarzeniach" dźwiękowych: np. powstawania (i wygasania) pojedyńczych dźwięków na instrumencie i zdarzeń z tym związanych (alikwoty, przydźwięki, "stuki").Innymi słowy makrodynamika oznacza ogólnie głosność z jaką są w stanie czysto zagrac głosniki oraz zdolność do oddania transjentów, czyli dynamicznych "wejść" orkiestry czy sekcji rytmicznej.

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki troche mi to przybliża temat ale raczej narazie ich nie zmieniam także muszę z tym żyć czyli na jakie wzmacniacze mam zwrócić uwagę żeby znowu nie kopać forum itp mozecie podać konkretne firmy i modele co według was może dobrze zgrać się z kef

 

Przyznam ze jestem malo osluchany wczesniejsze zestawy to:Roth oli40 I ca650 , mission m34i denon pma 355 ca640v2 marantz pm44se takze nie mam as bardzo z czym porownac najlepiej brzmialo dla mnie ca650 ale przy roth czasami było za dużo góry po dłuższej chwili zaczynało męczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tak jak obiecałem napisze pare słów o kef i alpha 9 tak na szybko...

 

Więc dobre strony to piękna średnica dużo sie dzieje podczas odsłuchów koncertowych także przy muzyce rockowej wszystko jest ładnie podane na twarz!

Tak samo góra pasma szczególowa ale nie męcząca brakuje mi jednak przestrzeni może to być też spowodowane małym pomieszczeniem 12m2.

Ale mam zastrzeżenia co do basu dalej zostaje wrażenie że kolumny są mało kontrolowane a dokładniej basu jest mało ale mi to akurat odpowiada jednak gdy pojawi sie zejscie jest ono kiepskie brak kontroli!!! kolumny tylko pomrukują ale nie jest to ciekawe doświadczenie to tyle co moge powiedzieć także już arcam wystawiony na sprzedaż i czekam na CA 650 zobaczymy czy on sobie z nimi poradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.