Skocz do zawartości
IGNORED

Rozmowy na luzie ...


palton

Rekomendowane odpowiedzi

Skupiasz się w swojej wypowiedzi na zakupie sprzętu pomiarowego, jednak on nie poprawi akustyki, a jedynie pokaże jak bardzo akustyka pomieszczenia wpływa na to co słyszymy.

 

Nie. Pokaże Ci czarno na białym w postaci zbliżonej do wykresu to, co teraz możesz co najwyżej określić jako "coś dudni/dzwoni/ryje po uszach, tylko nie wiem na jakich częstotliwościach i w jakim zakresie".

I pomoże Ci wyciągnąć prawidłowe wnioski, czy i co zrobić.

Inaczej jesteś skazany na losowe wymienianie elektroniki, co oczywiście nic nie da, lub dla uspokojenia - wymienianie kabli, co tym bardziej nic nie da.

 

Co do wszelkiego rodzaju EQ to nie mają one regulacji dla każdego Hz, lub w pasmie kilku Hz dla niskich częstotliwości. Więc mając górkę/dołek o szerokości 3Hz, w EQ można podbić/obniżyć w paśmie 10/15/20Hz(?). Czyli jednocześnie jedno się poprawi i drugie napsuje.

 

Kombinacja korektora parametrycznego (ustalasz szerokość korekcji od punktu centralnego i jej "moc") z eliminatorem pików/sprzężeń (dla precyzyjnej eliminacji bardzo wąskich zakresów) może załatwić sprawę. A jeśli nie, to możesz próbować odkryć co powoduje tak wąski "pik", samo się nie robi. Pechowe ustawienie kolumn które łatwo skorygować, ścianka działowa wpadająca w rezonans...no wiesz, masz dowód, szukasz sprawcy. Nie masz dowodów - kicha.

 

Oczywiście, możesz podejść do sprawy jak audiofil i zaaplikować inne kable czy szarpnąć się na inny wzmacniacz.

Nic to nie da, ale zawsze coś się dzieje :)

 

A tak w ogóle to EQ nie jest audiofilskim urządzeniem ;-P

 

"Equalizers are an absolute heresy - so go ahead and burn me at the stake" ;-)

 

No Jancio ale w przypadku tv sa takie tryby jak game, movie czy normal itåp popierdolki,

 

Tak. A w ampli kina domowego mamy profile EQ: hall/movie/jazz/rock/soft/inne_popierdolki.

Niemniej, nie mówimy (przynajmniej ja) o najbardziej wymyślnych sposobach na zniekształcenie dźwięku/obrazu - tylko o dążeniu do poprawnej reprodukcji.

Ideałów nie ma, to są wzorce do których się dąży. A audiofile dążą do...schlebiania swoim "wyobrażeniom o dźwięku".

 

Dla telewizora/projektora referencją jest temperatura obrazu 6500K, jasność 125-135 i gamma 2.2

Dla dźwięku...Ty mi powiedz. Ja nie jestem audiofilem ;-)

Niemniej - tak samo jak filmy BR/DVD są masterowane z założeniem że będą oglądane na poprawnie ustawionym telewizorze, tak samo płyty są masterowane z założeniem że będa odtwarzane na sprzęcie i w pomieszczeniu spełniającym podstawowe wymogi (+-1dB lub lepiej w pasmie 20-20KHz, THD+N< 0.1% etc).

Twój CD to spełnia. Wzmacniacz...o ile nie masz lampowego bubla, to prawie na 100% też. Kolumny prawie na pewnie nie, pomieszczenie na 100% nie, chyba że było mierzone i poprawiane w/g wskazań pomiarów.

Płacz audiofilów, aby dobrze masterować płyty jest kuriozalny, biorąc pod uwagę, jak większość z nich ma zj... warunki odsłuchowe.

 

prawda jest taka, ze jednak rzni ludzie preferuja obraz na roznych trybach. Ja tam sobie sam dostrajam do wlasnych potrzeb rowniez.

 

Bo nie masz pojęcia o czym mowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na oko możesz sobie ustawić dowolnie spieprzony obraz, ale nie masz szans na poprawne ustawienie.

 

I tak samo z dźwiękiem (nota bene, z dźwiękiem jest jeszcze trudniej).

 

 

Inna sprawa, ze jak to z audio tak i video bywa, z byle jakiego tv poprawnego obrazu nie uzyskamy chgocbysmy najlepszych przyrzadow do kalibracji uzywali.

 

Nie zamierzam tego komentować. Twoja religia, Twoje pieniądze, Twoja sprawa.

 

jancio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Of course, equalizers are an absolute heresy - so go ahead and burn me at the stake(Thorsten Loesch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj o dobrej izolacji.

 

Stawiam dom ze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Drożej, ale głównie dlatego że izolacja jest dobra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie znałem ale wygląda ekologicznie - to dobrze.

Aha, bym zapomniał - pamiętaj o izolacji:)

I tak do znudzenia, popatrz na rosnące wymagania izolacyjności budynków - co dekadę przepisy się zaostrzają.

Złotówka wydana na izolacje/rekuperacje energii zwróci się w trójnasób.

 

Jeżeli możesz zastosuj na poddasze izolację wdmuchiwaną i koniecznie rekuperator z wymiennikiem entalpicznym - nie będziesz miał problemów z bardzo suchym powietrzem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złotówka wydana na izolacje/rekuperacje energii zwróci się w trójnasób.

 

Też jestem tego zdania :) Stanie u mnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Urządzenie już zakupione, tylko czeka na wylewkę.

 

aaa, znalazłem też opis po polsku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mój wpis w kwestii przeciwdziałania drganiom kabla słuchawkowego został usunięty ???

Moj tez zostal usuniety. Wogole to juz tu sie zaczyna robic smiesznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Dlaczego mój wpis w kwestii przeciwdziałania drganiom kabla słuchawkowego został usunięty ???

 

Dlatego, że to zwykły trolling.

Po drugie, gdyby udawać greka, tak jak Ty to robisz, to jest to temat - "Podstawki (izolatory ) dla kabli głośnikowych", a nie słuchawkowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jancio

Nie do końca się zgadzam.W telewizorach są też róznice i to nie tylko w wielkości,choćby w obróbce obrazu,czerni,użytej technologii itd.

 

Owszem. Przecież nie pisałem że NIE MA.

Czytaj ze zrozumieniem. Pisałem że różnice w obrazie wynikają z zastosowanych MATRYC, PROCESORÓW i SOFTU. Nie z CENY.

 

W audio są również segmenty,możesz mieć wzmacniacz zintegrowany,końcówkę mocy lub monobloki,

 

kabriolety...mini vany, coupe, kombi

 

kolumny wolno stojące,monitory,za 2000zł i za 200000zł.to nie tylko cena-jakość również.

 

Owszem. W pewnych granicach - wzrost cen jest uzasadniony wzrostem jakości. Od pewnej ceny granicznej jest tylko szukaniem kogoś kto che mieć zupełnie wyjątkowy, bardzo drogi przedmiot. Kolekcjonerstwo. Pasja. Snobizm. To wszystko współistnieje.

Wyobrażanie sobie automatycznego związku ceny z jakością jest śmieszne.

 

Twierdzenie,że wszystko gra tak samo,to naiwność i uzasadnienie dla swojej indolencji.

 

ROTFL

indolencja: niedołęstwo, nieudolność, niezaradność, nieporadność; ślmazarność; bierność

Może chciałeś użyć słowa "ignorancja", standardowej audiofilskiej odzywki, tylko Ci się trudne słowa pomyliły?

A jeśli rzeczywiście _świadomie_ użyłeś słowa indolencja, to oczekuję wyjaśnienia, z jakiego powodu i co miałeś na myśli.

Którą z tych cech przypisujesz mnie i dlaczego?

A na początek - wskaż proszę GDZIE napisałem że wszystko gra tak samo.

Co do naiwności - to jest nią wiara w zjawiska których nie potrafi się wyjaśnić ani udowodnić, i co gorsza, które zaprzeczają nauce.

Jak dla mnie - cecha pewnej podgrupy audiofilów, o wyjątkowo absurdalnych poglądach i wyjątkowej łatwowierności.

 

 

Nie ma różnicy czy porównamy samochody czy sprzęt audio...chodzi o zasady ustalania cen(jakieś).Fiat 126p i Alfa Romeo 145 wykonują tą samą czynność(jadą),tak jak kolumny czy wzmacniacze i wspomniane telewizory(grają).

Dla jednych i drugich, ceny ustala się w oparciu o ekonomię.

 

Ceny dóbr luksusowych, dzieł sztuki, przedmiotów kolekcjonerskich, najdroższych perfum, produktów "dla snobów" i wielu, wielu innych rzeczy, w tym tzw. Audio HI-END, nie mają nic wspólnego z ekonomią. Nie masz o tym bladego pojęcia najwyraźniej. Może nawet nie zdajesz sobie sprawy z istnienia trendsetterów czy zasad pozycjonowania produktów.

Zarzucanie innym naiwności, po tym co napisałeś - zakrawa na kuriozum.

 

Oczekuję na odpowiedzi na pytania zadane powyżej. Gdzie pisałem ze wszystko gra tak samo, i co miałeś na myśli pisząc "indolencja".

 

Jancio

 

Jancio

Nie lej wody kolego

 

Zapytam wprost - jesteś sprzedawcą sprzętu audio?

Jeśli tak - do widzenia się z panem. Ja już mam i nie potrzebuję. Sio, wynocha ode mnie.

Jeśli nie, możemy porozmawiać.

Ale najpierw to sobie wyjaśnijmy.

 

Jancio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Of course, equalizers are an absolute heresy - so go ahead and burn me at the stake(Thorsten Loesch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jancio

Ty jesteś wodnik szuwarek,czy wodnik bagienny?

Proszę Ciebie bardzo odstaw te używki-bo chyba piszesz pod wpływem czegoś??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w tym wątku dozwolone jest choćby najdelikatniejsze okazywanie sceptyzyzmu, tudzież lekka nutka ironii, czy można wyłącznie pokazywać coraz to nowe podstawki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komfort jazdy jest mierzalny? A to ciekawe jak?

 

Pewne aspekty są mierzalne. Poziom drgań, wyciszenie, ergonomia obsługi (wbrew pozorom stosuje się ścisłe reguły w dzisiejszych czasach), precyzja pracy skrzyni, przełączników etc, wyprofilowanie siedzeń, kształt lusterek.

Inne są całkowicie subiektywne, takie jak wrażenia z dotyku skóry na siedzeniach czy kierownicy, jakość materiałów, przyjemność płynąca z zestrojenia podwozia etc etc.

A ponieważ są subiektywne, różny jest też odbiór różnych ludzi.

 

Tak wiele czynnikow na niego wplywa, ciekawe w jaki sposob go zmierzysz jezeli nie subiektywna ocena uzytkownika. A i tak nie kady musi sie zgadzxac jeden z drugim.

 

Owszem - ostateczna ocena zawsze należy do użytkownika. Nie twierdzę inaczej.

 

A rolls czy Bentleye sa warte swojej ceny, maja lepsze osiagi niz BMW 7?

 

Są warte swojej ceny, jeśli ktoś chce je posiadać. Tyle że ona nie wynika z osiągów. Ty tak myślisz?

To źle myślisz.

 

To samo zegarki, ciuchy i co jeszcze sobie tam wymarzysz.

Plazma a LCD to rowniez inne technoligie.

 

Po co wymieniasz truizmy? I co to ma wspólnego z cenami w branży audio?

Może coś na temat dla odmiany?

 

Z jednym sie zgodze. Kazdy ma swoja religie a Ty jak widze gleboko wyznajesz swoja i nie bede Cie nawracal.

 

Audiofil idealny z Ciebie. Sam stawiasz tezę, sam sobie przyznajesz rację.

Ja nie wyznaję żadnej religii.

A jeśli uważasz inaczej, to poinformuj mnie proszę, jakiej to religii jestem wyznawcą? :)

Co do nawracania, to słusznie że nie będziesz, bo ja z zasady mówię "sprawdzam" i szamani/kapłani sami się odczepiają

 

A Ty zdaje się też nie jesteś chętny do sprawdzenia. A jeśli tak, to zaraz zaproponuję małe sprawdzonko.

Testy słuchu audiometrem, to tak na dobry początek. Ja stawiam, jako pomysłodawca. Wchodzisz w to?

Wyniki publikujemy tutaj, na forum.

Przystajesz?

 

Jancio

 

Jancio

Ty jesteś wodnik szuwarek,czy wodnik bagienny?

Proszę Ciebie bardzo odstaw te używki-bo chyba piszesz pod wpływem czegoś??

 

Jesteś sprzedawcą sprzętu audio?

To wynocha, to nie sklep tylko forum

Odpowiesz czy dalej będziesz próbował mnie obrazić?

 

Jancio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Of course, equalizers are an absolute heresy - so go ahead and burn me at the stake(Thorsten Loesch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek76 dobrze pisze, każdy ma swoją "religię" i dowodzenie komukolwiek czegokolwiek jest totalnie bezzasadne

bo "religię" człowiek przyjmuje właściwą swojej percepcji, stąd są złotousi i pomiarowcy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jancio

Tylko smyku nie podskakuj-jaki sprzedawca,lepiej nie pleć.

Napisałeś,że nie jesteś audiofilem...to kim jesteś?

Jancio idż bracie spać,bo zmęczony jesteś.

Jesli myslisz,że chcę Ciebie obrazić,to sie mylisz.

Chcę,abyś tylko trzeżwo myślał i pisał-to wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek76 dobrze pisze, każdy ma swoją "religię" i dowodzenie komukolwiek czegokolwiek jest totalnie bezzasadne

bo "religię" człowiek przyjmuje właściwą swojej percepcji, stąd są złotousi i pomiarowcy

 

Teoeretycznie tak. Z tą drobną różnicą, że pomiarowcy powołują się na fizykę, akustykę i psychoakustykę (każda z tych dziedzin posługuje się pomiarami, a dla każdej tezy jest wymagany dowód), i są otwarci na obiektywne testy, a złotousi wydają się nie mieć nic oprócz własnych przekonań i powielanych stereotypów, których nie wolno podważać.

Z tego wynika, że tylko jedna ze stron opiera się na wierze, a co za tym idzie - wyznaje "religię".

Co więcej - pomiarowcy również słuchają (tyle że nie opierają się wyłącznie na subiektywnych ocenach), złotousi, niestety, boją się mierzyć i sprawdzać.

Za to, dość agresywnie i niewybrednie próbują obrażać/dyskredytować.

 

Chyba rzeczywiście szkoda czasu, nie da się rozmawiać, gdy człowieka od razu napada sprzedawca (mylę się?) i jego klienci :)

 

jancio

 

Jancio

Tylko smyku nie podskakuj-jaki sprzedawca,lepiej nie pleć.

Napisałeś,że nie jesteś audiofilem...to kim jesteś?

Jancio idż bracie spać,bo zmęczony jesteś.

Jesli myslisz,że chcę Ciebie obrazić,to sie mylisz.

Chcę,abyś tylko trzeżwo myślał i pisał-to wszystko.

 

Proszę o jasną odpowiedź, pytam po raz trzeci - czy jesteś sprzedawcą sprzętu audio?

 

Jancio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Of course, equalizers are an absolute heresy - so go ahead and burn me at the stake(Thorsten Loesch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Tylko podstawki. Ale jakbyś chciał być twórczy, to mógłbyś wyszukać podstawki pod podstawki.

 

Senior, możesz wyjaśnić o co Ci chodzi?

Może nie wiesz, że wpisy są przeniesione z innego wątku (jako nie na temat).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem,a szukasz sprzedawcy??......nie nadaję się,bo nie umie tak wciskac kitu jak Ty))))

ps.nigdy też nie byłem sprzedawcą i zapewne nie będę-bo już stary jestem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem,a szukasz sprzedawcy??

 

Nie, nie szukam.

I dziękuję za odpowiedź.

Teraz, gdy mamy to wyjaśnione, możemy merytorycznie porozmawiać. Słucham.

Co chciałeś powiedzieć? Bo zakładam że chciałeś wypowiedzieć się merytorycznie w wątku?

Może coś o zagadce kolumn Lutka?

 

Jancio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Of course, equalizers are an absolute heresy - so go ahead and burn me at the stake(Thorsten Loesch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł wątku: "Rozmowy na luzie ... To co nie mieści się, w ramach innych tematów."

Gdybym to napisał w oryginalnym zostałby usunięty.

Zresztą jakie to ma znaczenie. Próbujesz "zbawiać świat" na tym forum. Myślę, że w momencie, w którym uświadomisz sobie bezsensowność tego co próbujesz, poczujesz się szczęśliwszym człowiekiem.

Tak bez urazy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się wypowiedziałem.tzn.............jak można sie zachwycać Tannoyami napędzanymi przez rotela lub creeka?

Audiofile czy dzieci przypadkowej konfiguracji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Ok. Rozumiem, może masz rację ... a może to Ty się mylisz, czas pokaże.

 

Ja nigdy nie testowałem podkładek pod kable, więc się nie wypowiadam. Nie rozumiem czemu ciągle te same osoby kpią wciąż z tych samych tematów. Zamiast zająć się swoimi sprawami, trolują w tematach, w których nie mają żadnego doświadczenia.

Powyższe właściwie Ciebie nie dotyczy, lub w małym stopniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się wypowiedziałem.tzn.............jak można sie zachwycać Tannoyami napędzanymi przez rotela lub creeka?

Audiofile czy dzieci przypadkowej konfiguracji?

 

Odpowiedź pozostawiam tym, którzy mieli przyjemność gościć u Lutka, ja nic nie mogę, niestety, powiedzieć na ten temat.

A Tobie, Stary Audiofilu, ponieważ tak troskliwie pisałeś o moim zdrowiu, jestem winien wyjaśnienie: dlaczego mianowicie domagałem się odpowiedzi na pytanie czy jesteś sprzedawcą w branży audio.

Jak się zapewne zorientowałeś, przywiązuję sporą wagę do wyników pomiarów sprzętu, a jedną z nielicznych stron o tematyce audio która je zamieszcza, jest audio.com.pl

Przeglądałem sobie akurat wyniki pomiarów i test pewnego wzmacniacza (dział testy->wzmacniacze stereo), i na dole strony, pod recenzją, rzuciło mi się w oczy, jedyne zresztą - ogłoszenie o treści :

*****************************

stary audiofil

Dodane 01.28.2011

Klocki trzeba jeszcze umiec ze soba zestawiac. Inaczej nie bedzie gralo. U mnie gra... Po poradę i diagnozę systemu zapraszam na Audiostereo.pl

*****************************

 

Musisz być, zaiste, przemiłym człowiekiem - że zamieszczasz płatne ogłoszenie, celem udzielania darmowych porad i wykonywania diagnoz.

Prawdziwy altruista, jakże Was mało na tym świecie, a zwłaszcza na forach audio, na których kręcą się sprzedawcy, opłacani przez nich naganiacze i naiwni klienci, kupujący w efekcie nietrafione zestawienia kosztownych klocków. Kosztownych, koniecznie, bo te tanie wszak nie grają, jak mnie już uświadomiono.

Dobrze że pomagasz tym ludziom, tak z dobrego serca.

Bo przecież nie jesteś sprzedawcą, prawda? Zresztą, po co pytam, już napisałeś. Są ludzie, dla których słowo droższe pieniędzy, jak to mówiono w Twoim pokoleniu.

 

Wstyd mi za te podejrzenia, to wynik zgubnego wpływu ślepych testów, zapewne.

 

Sweet dreams

 

Jancio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Of course, equalizers are an absolute heresy - so go ahead and burn me at the stake(Thorsten Loesch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Przeglądałem sobie akurat wyniki pomiarów i test pewnego wzmacniacza (dział testy->wzmacniacze stereo), i na dole strony, pod recenzją, rzuciło mi się w oczy, jedyne zresztą - ogłoszenie o treści :

*****************************

stary audiofil

Dodane 01.28.2011

Klocki trzeba jeszcze umiec ze soba zestawiac. Inaczej nie bedzie gralo. U mnie gra... Po poradę i diagnozę systemu zapraszam na Audiostereo.pl

*****************************

 

Musisz być, zaiste, przemiłym człowiekiem - że zamieszczasz płatne ogłoszenie, celem udzielania darmowych porad i wykonywania diagnoz.

 

Przecież to żadne płatne ogłoszenie ale komentarz do tekstu redakcji.

Możesz sobie wpisać podobny, ot choćby taki:

"Jancio tobie wyjaśni ile w audifilii jest baśni", albo

"Jancio wszystkie rozumy już zjadł więc na audiostereo strach padł" i temu podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna dyskusja :) taka merytoryczna bardzo :)Jeden statystyk wszedł do stawu który miał średnio 0,7 m głębokości no i utonął nieszczęśnik a chciał tylko sprawdzić czy pomiary były wykonane prawidłowo :)Jeśli mogę w sprawie tannoyów jedno słowo. Mnie zauroczyły i generują dzwięk który najbardziej trafia w mój gust oczywiście ze słuchanych przeze mnie kolumn. Pewnie są lepsze , droższe, ładniejsze. Nie miałem okazji słuchać i tym bardziej możliwości kupić modeli starszych i dlatego mam glenery 10. Myślę że tannoye Lutka mogłyby dać większą frajdę więc nie chcę się przekonywać:).I nie rozumiem o co spór. Pomiary są bardzo ważne i mogą pomóc w doborze sprzętu czy jego ustawieniu. W wielu wypadkach uchroniłyby ludzi przed wydaniem niepotrzebnie dużej kasy bo np w danym pomieszczeniu akustyka jest do bani i sprzęt za 150 kzł i tak nie zagra tak jak się spodziewamy ale czy któryś sprzedający proponuje takie testy czy są łatwo dostępne urządzenia do ich przeprowadzenia i w końcu czy kupujący ma świadomość potrzeby ich przeprowadzenia ??? To troszkę tak jak z wizytą u lekarza i skierowaniem na badania. Pan zrobi badania i przyjdzie w przyszłym tygodniu zobaczymy co Panu jest. Trzeba zbadać pomieszczenie , zbadać słuchacza ,poznać jego preferencje i przepisać kilka propozycji do rozważenia. Inna droga to szukanie samemu i dobór klocków częściowo na oślep. Ja już nie kieruję się parametrami, odsłuch i tylko odsłuch na parametrach po prostu się nie znam i drugi lepszy sprzedawca może opowiadać mi farmazony niestworzone zapędzić w kozi róg i tam wcisnąć hi endowy badziew bo to akurat musi sprzedać.Chętnie wykonałbym pomiary aby móc skorygować swoje pomieszczenie odsłuchowe wie ktoś jak to zrobić??? A wg mnie tannoye Lutka są super a priori a pomiary mogą pomóc w pokazani ich niezwykłości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Panowie, Jancio w miły i kultularny, choć dosadny sposób wyraził swoją opinię, na temat pomiarów parametrów uzyskanego w danym pomieszczeniu i na danym sprzęcie dźwięku. Rozumiem że wielu się z nim nie zgadza. Zwłaszcza starzy wyjadacze tego forum. Przecież Wy właśnie macie największą wiedzę i doświadczenie ze światem audio. Naprawdę nie potraficie rzeczowo i kulturalnie podłączyć się do dyskusji. Moim zdaniem jeśli ktoś ma rację to prosto i łatwo przedstawi argumenty na poparcie swojej tezy a nie musi od razu starać się obrażać osoby która ma inne może i błędne poglądy. Co do zapytań czy Stary Audiofil jest sprzedawcą to czy jeśli jest to już nie może brać udziału w dyskusji? To go nie przekreśla. Inna sprawa że kulturalnie zapytany powinien odpowiedzieć. Naprawdę powstrzymujcie emocje bo zamiast Audiostereo robi się nam Chamostereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie zauwazam tendencje w ktorej kilka osob z tego forum, przedstawiajacych siebie jako audiofili pelna geba, z duzym doswiadczeniem i wiedza, z reguly nie wnosza do watkow nic swiatlego i ozywczego.

Jak latwo rozpoznac takie osoby ? Po ilosci nic nie znaczych, niemerytorycznych wpisow.

 

Cenie sobie osobe Lutka, ktory przedstawia swoj system, nawet jesli jego punkt widzenia (z vintazowymi Tannoy niemal wszystkie wzmacniacze graja podobnie) niektorym sie nie podoba.

Lutek nie wpada w niemal kazdy watek z okrzykiem "won trolle".

Lutek nie broni Hi-Endu. Lutek go posiada ... i potrafi oczarowac nim innych.

Czyz trzeba lepszej rekomendacji dla audiofilii ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to żadne płatne ogłoszenie ale komentarz do tekstu redakcji.

Możesz sobie wpisać podobny, ot choćby taki:

"Jancio tobie wyjaśni ile w audifilii jest baśni", albo

"Jancio wszystkie rozumy już zjadł więc na audiostereo strach padł" i temu podobne.

 

Rochu,

Rzeczywiście, nie miałem racji że ogłoszenie jest płatne. Komentarz może wpisać każdy.

Wystarczy poświęcić sporo czasu, aby ogłoszenie pojawiło się pod praktycznie każdym testem, jak wpis Starego Audiofila.

A za podpowiedzi możliwych komentarzy bardzo dziękuję, choć nie bardzo wiem o co Ci chodziło, poza przypuszczeniem że uległeś kompulsywnej ochocie "wyzłośliwienia się".

Było minęło.

Napisałem swoją opinię, na koniec poprosiłem o dyskusję. To wszystko.

Zwyczajnie uważam, że mocno przeceniane są różnice brzmieniowe elektroniki, a zdecydowanie niedoceniany wpływ kolumn, ich ustawienia w pomieszczeniu i samego pomieszczenia przede wszystkim.

A sprzęt pomiarowy, sam przyznasz że niespecjalnie kosztowny w porównaniu z kwotami jakie na klocki audio często się przeznacza - zdecydowanie ułatwia diagnozę potencjalnych problemów i ich rozwiązanie. I chroni przed wieloma, często kosztownymi i kompletnie nietrafionymi wydatkami.

Skoro profesjonaliści posługują się takimi metodami i są one skuteczne, nie widzę powodu abyśmy my, miłośnicy dobrej reprodukcji dźwięku - nie postępowali w ten sam sposób.

 

Jeśli widzisz błędy w moim rozumowaniu - proszę Cię o merytoryczne odniesienie się do nich.

 

Jancio

 

Jancio jak chcesz testy to daj namiary, jak bede w Polsce to zaprosimy kilku kolegow i zrobimy testy po Twojemu i po mojemu i zobaczymy.

 

Wojtku, fajnie że emocje opadły i jest konkretna propozycja. Dzięki.

Namiar wysyłam na pw, na ewentualne "odsłuchowisko" w granicach PL dojadę, i zabiorę ze sobą swoją pomiarówkę plus.

Posłuchać, pomierzyć - skonfrontowac jedno z drugim i wyciągnąć wnioski. O to właśnie chodzi, nie o przepychanki na forum.

 

Jancio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Of course, equalizers are an absolute heresy - so go ahead and burn me at the stake(Thorsten Loesch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moznaby by sie tez u Ciebie spotkac i posluchac jak sie ma rzeczywistosc do pomiarow, pozniej mozna do kogos innego pojechac i posluchac jak poradzil sobie bez pomiarow. Mysle, ze paru chetnych sie znajdzie.

Co do emocji to akurat w tym watku nikt mnie nie wkurzyl;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ktos wymysli podkladki pod, przepraszam za przeklenstwa, paltona?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.