Skocz do zawartości
IGNORED

Rozmowy na luzie ...


palton

Rekomendowane odpowiedzi

I ja się zgadzam z tym, że kiedyś było więcej merytorycznych dyskusji. Pisali ludzie z pasją, oni nie odeszli, nadal czytają, ale już nie piszą. Mam wiele tego sygnałów, Oni obserwują forum z nadzieją! Wiecie co, w celu przeniesienia ciekawych tematów do nowej zakładki Hi-End, przewaliłem sporo stron. Uderza to, że od jakiś trzech lat większość wątków jest o ABX, lub zaśmieconych przez jej zwolenników (takich jak muls). Po przejrzeniu tego, wcale się nie dziwię. A właściwie to tak, ale temu, czemu jeszcze ludzie tu zaglądają. Widać taki sentyment i ja mam zamiar to wykorzystać.

 

Robert

 

Palton, ja Ci dobrzez radzę, Weż sobie urlop i wyjedź w góry. Bez kompa !.

 

Ja, akurat mulsa bardzo cenię. I czy Ci się to podoba czy nie, to on, między innymi, dodaje coś istotnego do tego froum. Czego na pewno nie dają Twoje "osobiste próby' moderatorskie. I wcale mi nie chodzi, że to pojmiesz. Ale przynajmniej żebyć wiedział, że jest wystarczająca ilość osób, które mają inne poglądy niż Ty. Bo to co widzę, Ty nie walczysz o forum tylko o siebie, na dodatek wykorzystując narzędzia moderatorskie, do których dostępu mieć, według mnie, nie powinieneś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tylko ban.

Co robi na tym forum osoba która nie słyszy różnic w dźwięku poszczególnych elementów audio ? Odpowiedź jest prosta - TROLLUJE. Na dodatek w tym przypadku ignorując zupełnie pisownie i zasady etyczne.

 

PALTON

Widzę,że dużo możesz,to żle że zbanowałeś mulsa-trzeba było mu załatwić od razu skierowanie i receptę na fartuszek z długimi rękawami wiązanymi z tyłu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczyście przeniesiony "Hi-end wciaż żyje"

jak można tak bezkrytycznie przenosić n stron kolejnego (już drugi jaki zgłaszam) śmietnika, bo ma hi-end w tytule?

a ktoś tu nadal opowiada o odpowiedzialności, misji, naprawie ...

 

Robert - ustawicznie dzielę się z Tobą moją wiedzą, szkoda że nie dostrzegasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palton, ja Ci dobrzez radzę, Weż sobie urlop i wyjedź w góry. Bez kompa !.

 

Ja, akurat mulsa bardzo cenię. I czy Ci się to podoba czy nie, to on, między innymi, dodaje coś istotnego do tego froum. Czego na pewno nie dają Twoje "osobiste próby' moderatorskie. I wcale mi nie chodzi, że to pojmiesz. Ale przynajmniej żebyć wiedział, że jest wystarczająca ilość osób, które mają inne poglądy niż Ty. Bo to co widzę, Ty nie walczysz o forum tylko o siebie, na dodatek wykorzystując narzędzia moderatorskie, do których dostępu mieć, według mnie, nie powinieneś.

W całej rozciągłości z tym wpisem się zgadzam,jeżeli palton go zbanował to tylko tą teze potwierdził.Podejrzewałem jego o takie motywacje ale,że aż tak,do własnej sprawy?

Po tym banie powinien odejść.Przecież było widać,że toczą prywatną wojenkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno sami moderatorzy wszystkiego nie naprawią jeśli nie będzie pomocy ze strony tych którym także zależy na tym żeby to forum osiągnęło dawny, elitarny status.

 

Moderatorzy niczego nie naprawią dopóki, tak jak Palton będą pozbywać się tylko osób, które ich denerwują. Jedyne co osiągną to tylko coraz wyższy poziom śmieszności. Ewentualnie paru kolegów poklepie z uznaniem po plecach. I poczuje się pewnie jak "elita".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Palton

Tobie na głowe sie coś nie zwaliło?Za kogo się uważasz?Zaczynam być pewien powodów dla których jesteś moderatorem.Tylko sie nie rozpędź i nie zbanuj wszystkich,bo sam ze sobą będziesz pisał...to przepowiednia.

 

Henryku, choćby tak miało być jak mówisz, będzie ok. o ile sam ze sobą będę gadał na bocznicy, a w Hi-End i stereo będzie MERYTORYCZNA dyskusja!!! Przemyśl to, bo atakować jest łatwo, pewien polityk co się w solarium zatrzasnął, doprowadził to do perfekcji. Jednak chodzi o dobro forum, a bocznica to tylko do niego dodatek. Tu nie musi się nic dziać ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kolejny przeniesiony - Monobloki

super Hi-End - litości!

 

chyba faktycznie, niedługo będziesz gadał tylko sam ze sobą

nie o dobro forum chodzi tylko społeczności - bo tak to argumentowali demagodzy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-10133-027074400 1296398311_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

ps.proponuję nakręcić tragikomedię pt-Jak Palton chciał naprawić forum,czyli JÓZWA co TY na to!!!!

 

Zamiast się śmiać, napisz coś w wątkach tematycznych.

 

oczyście przeniesiony "Hi-end wciaż żyje"

jak można tak bezkrytycznie przenosić n stron kolejnego (już drugi jaki zgłaszam) śmietnika, bo ma hi-end w tytule?

a ktoś tu nadal opowiada o odpowiedzialności, misji, naprawie ...

 

Robert - ustawicznie dzielę się z Tobą moją wiedzą, szkoda że nie dostrzegasz

 

Janku, cieszy mnie to, tylko że inni tego nie widzą. Wiesz czemu? Bo radziłeś mi na PW, a nie w wątkach. A czemu? Chyba sam dostrzegasz ...

 

i kolejny przeniesiony - Monobloki

super Hi-End - litości!

 

chyba faktycznie, niedługo będziesz gadał tylko sam ze sobą

nie o dobro forum chodzi tylko społeczności - bo tak to argumentowali demagodzy

Janku, przenosimy wątki do Hi-End. Ja przeniosłem część, zajęło mi to kilka godzin. Nie sposób czytać całych tematów ... te które się nie nadają same spadną. Możesz oczywiście podać które są złe i przeniesiemy je z powrotem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZJanku, cieszy mnie to, tylko że inni tego nie widzą. Wiesz czemu? Bo radziłeś mi na PW, a nie w wątkach. A czemu? Chyba sam dostrzegasz ...

w każdym moim poście wskazuję "luki w teorii" czyli czego nie robić by nie popsuć gdy naprawić nie można

najlepiej prowadza się na długiej smyczy bo na krótkiej się uszarpiesz i pogryzą jeszcze niekiedy

pisałem nic nie przenosić - jedzcie sobie te zabe dalej sami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

w każdym moim poście wskazuję "luki w teorii" czyli czego nie robić by nie popsuć gdy naprawić nie można

najlepiej prowadza się na długiej smyczy bo na krótkiej się uszarpiesz i pogryzą jeszcze niekiedy

pisałem nic nie przenosić - jedzcie sobie te zabe dalej sami

 

I będzie nie inaczej, żabie udka mniam mniam. Nie martw się o mnie Janku, ciesz się że możesz pisać i nikt Ci ABX-a z mózgu nie robi. Pisz do woli, nie krępuj się! Byle nie tyle na bocznicy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jedna rzecz: to że ktoś pisze rozsądnie i mądrze - nie upoważnia go do obrażania innych uczestników dyskusji!

To jest zasada która chyba nie dla wszystkich jest zrozumiała. Natomiast żeby nie było wątpliwości - mimo dość liberalnego podejścia - podczas moderacji ja tę zasadę też stosuję i będę stosował. Nie lubię takich przepychanek, bo finał jest zawsze bardzo bardzo podobny. I w tym kontekście naprawdę nie jest ważne kto w tym przypadku wysłał mulsa na krótki odpoczynek. Na tym polega, często niewdzięczna, rola moderatora. Kto zetknął się z problem wychowania własnego dziecka, rozumie o co chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartością forum nie są poukładane literki i tematy HI-END. Wartością są ludzie a w zasadzie osobowośi. To z osobowościami się rozmawia i dyskutuje a nie ze szmelcem.

 

Zresztą przyjdzie nowy włąściciel i wsadzi swoich moderatorów. I gdzie te 'biedne chłopaki' sobie pójdą? Kto z nimi będzie chciał rozmawiać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palton

Zachowujesz się jak jasnowidz-przepowiednik,wszystko wiesz najlepiej i do tego jesteś arogancki.Na tym forum bywają od ciebie starsi wiekiem,doświadczeniem i również tacy,którzy dysponują dużo większym stażem na tymże forum,celowo nie piszę wykształceniem.

Mimo wszystko chcesz udowodnić,że wiesz najlepiej.Nie patrzysz na boki,tylko twierdzisz i tyle.

Bocznica jest po to by dać właśnie ujście energii i przynieść chwile oddechu,może służyć do poprawienia humoru a tobie forum pomyliło się z przedszkolem a userzy z przedszkolakami.Nie chce mi się już gadać,bo gadamy tutaj wszyscy do ściany.Zobaczymy co na to Site jak zaczniemy odchodzić...żabe będziesz jeść sam,jak napisał mamel.

 

Panowie, jedna rzecz: to że ktoś pisze rozsądnie i mądrze - nie upoważnia go do obrażania innych uczestników dyskusji!

To jest zasada która chyba nie dla wszystkich jest zrozumiała. Natomiast żeby nie było wątpliwości - mimo dość liberalnego podejścia - podczas moderacji ja tę zasadę też stosuję i będę stosował. Nie lubię takich przepychanek, bo finał jest zawsze bardzo bardzo podobny. I w tym kontekście naprawdę nie jest ważne kto w tym przypadku wysłał mulsa na krótki odpoczynek. Na tym polega, często niewdzięczna, rola moderatora. Kto zetknął się z problem wychowania własnego dziecka, rozumie o co chodzi.

mlb

A gdzie tu są dzieci?Chyba,że tak jak palton uważasz forum za przedszkole a nas za przedszkolaków.OPAMIĘTANIA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny wartościowy przeniesiony wątek - "HIGH-END lat 80-tych."

 

Jozwa! - zgłaszam sprzeciw, przeca to sabotaż!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mlb

A gdzie tu są dzieci?Chyba,że tak jak palton uważasz forum za przedszkole a nas za przedszkolaków.OPAMIĘTANIA.

 

Jeszcze gorzej. To dzieci zaczynają wychowywać panie przedszkolanki. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

kolejny wartościowy przeniesiony wątek - "HIGH-END lat 80-tych."

 

Jozwa! - zgłaszam sprzeciw, przeca to sabotaż!

 

Mówisz, masz. Na tym polega współpraca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze gorzej. To dzieci zaczynają wychowywać panie przedszkolanki. :)

Na to własnie wygląda.A szkoda,bo będzie trzeba coś z tym zrobić.Możliwości kilka jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kto zetknął się z problem wychowania własnego dziecka, rozumie o co chodzi. "

Jezeli w takim miejscu uzywasz takich porównan to moim zdaniem absolutnie nie powinienes być moderatorem w tym miejscu.

 

"I proszę nie pisać o atoposie. To perełka w porównaniu do szmelcu, jaki teraz tu głosuje ;) "

dokładnie tak - atopos jest ponadprzeciętnie inteligentny i chociaż wiele razy byłem mu na przeciw to poprostu go szanuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Palton

Zachowujesz się jak jasnowidz-przepowiednik,wszystko wiesz najlepiej i do tego jesteś arogancki.Na tym forum bywają od ciebie starsi wiekiem,doświadczeniem i również tacy,którzy dysponują dużo większym stażem na tymże forum,celowo nie piszę wykształceniem.

Mimo wszystko chcesz udowodnić,że wiesz najlepiej.Nie patrzysz na boki,tylko twierdzisz i tyle.

Bocznica jest po to by dać właśnie ujście energii i przynieść chwile oddechu,może służyć do poprawienia humoru a tobie forum pomyliło się z przedszkolem a userzy z przedszkolakami.Nie chce mi się już gadać,bo gadamy tutaj wszyscy do ściany.Zobaczymy co na to Site jak zaczniemy odchodzić...żabe będziesz jeść sam,jak napisał mamel.

 

 

mlb

A gdzie tu są dzieci?Chyba,że tak jak palton uważasz forum za przedszkole a nas za przedszkolaków.OPAMIĘTANIA.

 

Henryku, przeczytaj swoje posty i powiedz szczerze, a jak Ty się zachowujesz? Oczywiście nie chce żebyś odpowiadał na forum, odpowiedz sobie sam.

Ja nie wiem najlepiej, dlatego podejmowałem WIELE prób dialogu. Gdzie widzisz tą arogancję ? W tym, że dyskutuje z Wami? Wiele osób mówi mi, nie gadaj, tylko tnij. Niestety chętnych do merytorycznej rozmowy niema ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henryku, przeczytaj swoje posty i powiedz szczerze, a jak Ty się zachowujesz? Oczywiście nie chce żebyś odpowiadał na forum, odpowiedz sobie sam.

Ja nie wiem najlepiej, dlatego podejmowałem WIELE prób dialogu. Gdzie widzisz tą arogancję ? W tym, że dyskutuje z Wami? Wiele osób mówi mi, nie gadaj, tylko tnij. Niestety chętnych do merytorycznej rozmowy niema ...

Znowu nie czytasz...nie tylko ja tak twierdze...jak widać.Arogancja bije z twoich postów...a ban dla mulsa jest dowodem.W jego wpisach nie widziałem jakichś szczególnych inwektyw.

Poczytaj Politykę,tam znajdziesz króla inwektyw.

 

Jeżeli Site wynajęło cie w celu likwidacji tego forum,to dobry i we właściwym kierunku ruch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Jeszcze gorzej. To dzieci zaczynają wychowywać panie przedszkolanki. :)

 

Może i tak, jeśli "panie przedszkolanki", dawno zatraciły po co są.

 

Znowu nie czytasz...nie tylko ja tak twierdze...jak widać.Arogancja bije z twoich postów...a ban dla mulsa jest dowodem.W jego wpisach nie widziałem jakichś szczególnych inwektyw.

Poczytaj Politykę,tam znajdziesz króla inwektyw.

 

Jeżeli Site wynajęło cie w celu likwidacji tego forum,to dobry i we właściwym kierunku ruch.

 

 

No o to Cię nie podejrzewałem, erystyczne zagrywki ?

 

Z mojej strony, koniec dyskusji. Czas pokarze kto miał rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób mówi mi, nie gadaj, tylko tnij.

 

Bo tylko te rady jesteś w stanie realizować.... z nadgorliwością. Innych, po prostu nie przyjmujesz. I się obrażasz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak może przyjąć?Nie potrafi i to jego problem.Myśli,że jak został moderatorem,to wiedza ogromna na niego spłyneła a userzy to zło.

Skąd ja to znam?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I było zamykać wątek o moderacji? teraz dyskusja, nierzadko merytoryczna toczy się w kilku wątkach. Podobno ban to ostateczność po konsultacji z innymi modami(chyba, że chodziło o permanentny).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tu są dzieci?Chyba,że tak jak palton uważasz forum za przedszkole a nas za przedszkolaków.OPAMIĘTANIA.

 

Najwidoczniej nie zrozumiałeś. Nigdzie nie napisałem że tu są dzieci. Ale natura podejmowanych decyzji jest podobna - często trzeba przedłożyć konsekwencję ponad osobiste sympatie. Gdybym uważał że moderacja to opieka nad (cudzymi) dziećmi, zająłbym się czymś innym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartością forum nie są poukładane literki i tematy HI-END. Wartością są ludzie a w zasadzie osobowośi. To z osobowościami się rozmawia i dyskutuje a nie ze szmelcem.

 

Zresztą przyjdzie nowy włąściciel i wsadzi swoich moderatorów. I gdzie te 'biedne chłopaki' sobie pójdą? Kto z nimi będzie chciał rozmawiać?

 

W Piekiałku przy Ekspresowej był kiedys jak byłem chłopakiem tzw.skup złomu lub inaczej zbieracz-wielkie zielone wrota z blachy przeciwczołgowej.

Tam kiedyś był właściciel tego przedsięwziecia oraz pracownik zatrudniony jako ręczny ładowacz-sortowacz nieczystości stałych.

Tutaj analogicznie już wiem kto jest tym ręcznym ładowaczo-sortowaczem.......Panowie wiecie też kto to taki???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale natura podejmowanych decyzji jest podobna - często trzeba przedłożyć konsekwencję ponad osobiste sympatie.

 

To rozumiem miał być taki ponury żarcik?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak może przyjąć?Nie potrafi i to jego problem.Myśli,że jak został moderatorem,to wiedza ogromna na niego spłyneła a userzy to zło.

Skąd ja to znam?

 

To znaczy,że chcialeś powiedzieć,że kto mieczem wojuje to od miecza ginie???.......mylę się,czy nie???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.