Skocz do zawartości
IGNORED

Yaqin MS-20L - nastepca modelu MS-34D


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Ja korzystam tylko z CD przez lampucerę. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem było by obniżenie napięcia na wyjściu z lampucery do ok 0,3V. Jeżeli tak, to myślę że taka modyfikacja nie była by problemem biorąc pod uwagę że lampucera jest w trakcie modyfikacji i lampizacji i na tą chwile musiałbym tylko zgłosić taką potrzebę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam tylko z CD przez lampucerę. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem było by obniżenie napięcia na wyjściu z lampucery do ok 0,3V. Jeżeli tak, to myślę że taka modyfikacja nie była by problemem biorąc pod uwagę że lampucera jest w trakcie modyfikacji i lampizacji i na tą chwile musiałbym tylko zgłosić taką potrzebę.

 

Tak, dokładnie. Ale nie na wyjściu z lampucery tylko na jej wejściu lub kilku wejściach. Te cztery gniazda wejściowe Aux nazywają się fachowo wejściami, nie wyjściami. Wyjścia - to tylko głośnikowe i wyjście słuchawkowe. Wymiana potencjometru to (podkreślam - moim zdaniem) rozwiązanie bardzo siłowe, sztuczne i nietrafione. W twoim przypadku najlepiej przerobić np. 2 albo 3 wejścia AUX na stałe na wejścia CD. Radzę zachować na wszelki wypadek co najmniej jedno oryginalne. Po prostu na tych wejściach CD zainstalować od wewnątrz proste dzielniki napięciowe na rezystorach (wymagać od wykonawcy użycia rezystorów tzw. precyzyjnych, będzie też chyba musiał poeksperymentować trochę z wartościami, jeśli to możliwe zaproś się do niego w trakcie jego prób z sygnałami wejsciowymi żeby posłuchać i upewnić się czy o to konkretnie ci chodziło). Najprostsze, najelegantsze wyjście z sytuacji. Nie modyfikuje niczego w samym układzie wzmacniacza.

Powinno mnie było oświecić wcześniej.

W najbliższych dniach otworzę swój wzmak i jedno z wejść przerabiam dzielnikiem na wejście CD. Znalazłem w swoich szufladach precyzyjne rezystory Seguro nadające sie do tego celu. Trzeba będzie pewnie trochę poeksperymentować z wartościami tych rezystorów w dzielniku, żeby otrzymać właściwy sygnał na wybranym wejściu - u mnie Aux4. Reszta wejść (trzy) zostanie z oryginalną czułością - mam trzy gramofony - właściwie jestem z zakladki Analog tego forum, tu pisze od czasu do czasu moje drugie wcielenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Dla mnie znów problemem jest skokowe działanie regulacji głośności pilotem, po prostu późnym wieczorem pilot do niczego się nie nadaje. Mam : za cicho-głośno-sporo głośniej-łomot.

Komunikowałem się z człowiekiem który oferuje tuning yaqina 100b i podjąłby się pracy przy MS20L, jednak dobrze by było zrobić może jakąś listę możliwych zmian, przeróbek, podmiany elementów na lepsze itp itd. Ja jako laik techniczno-elektroniczny chętnie dowiedziałbym się co można poprawić, tak aby później mieć możliwość zlecenia konkretnych zmian.

 

 

Akurat sprawa mało precyzyjnego sterownia z pilotem jest banalnie prosta do zrobienia. Wystarczy do wyjścia z silniczka potka przylutować dwie najtańsze diody prostownicze w układzie przeciwosobowym(czy jakoś tak). Spadek napięcia na diodzie doprowadzi do tego że silnik będzie obracał się znacznie wolniej i będzie bardziej precyzyjny w obsłudze.

 

A co do modyfikacji innych elementów to ciężko mi się wypowiadać bo mam ms34d, ale pewnie część rzeczy, które wymagają poprawek w ms34, przyniesie również pozytywny skutek w ms20l. Oto lista modyfikacji które można rozważyć w ms20l, a które w ms34d są sprawdzone i przynoszą pozytywny skutek: wywalenie okablowania odpowiedzialnego za żarzenie lamp (przewody są aluminiowe lub stalowe) i danie porządnie skręconych kabli miedzianych i poprowadzenie ich zgodnie ze sztuką (zniweluje to brumienie jeśli takowe występuje), wymiana potencjometru (jeśli trzeszczy lub nierówno zbiera kanały), spowolnienie pracy silniczka (pisałem wyżej), wymiana lichych mostków prostowniczych, na np. diody softrecovery, poprawienie lutów, zwłaszcza tych w torze sygnałowym, wymiana okablowania wewnętrznego (sygnałowego), oryginalnie jest bardzo słabej klasy przewód aluminiowy/stalowy ekranowany folią, a w całym wzmacniaczu jest prawie pół metra interconnctu. Podłożenie pod śruby od trafa zasilającego, gumowych podkładek (u mnie trafo buczało z odległości 1m, po zastosowaniu podkładek nie słychać niczego). Kolejne co można zrobić wymienić przekaźniki słabej jakości na coś lepszego (ktoś pisał, że miał z nimi kłopot), dodać oddzielny wyłącznik do anodowego, sprawdzić i ew. wyregulować napięcie żarzenia (u mnie akurat równe 6,3V było więc nie ruszałem) i można ewentualnie pominąć przełącznik 110v/220V. Wypisane wyżej modyfikacje to w zasadzie poprawianie niechlujności Chińczyków, prace wymagają bardzo małych nakładów finansowych i w sumie oprócz umiejętności lutowania nie jest potrzebna zbyt duża wiedza elektroniczna. Dodatkowo mamy 100% pewność, że charakterystyka brzmienia się nie zmieni, bo nie ingerujemy bezpośrednio w układ.

Ja dodatkowo w swoim wzmacniaczu zmieniłem kilka szczegółów w wyglądzie zewnętrznym, przyciemniłem zbyt jaksrawe diody trybu pracy (triodowy/ultralinear), zaklejając je małym kawałkiem taśmy izolacyjnej, oraz przyciemniłem niebieskie diody przy gałce potencjometru, wycinając z przyciemnionej plexiglas pierścień i wklejając go pod gałkę. Dzięki temu niebieskie światło stało się bardzo słabe i równomiernie rozchodzące się wokół gałki (oryginalnie widać było wyraźnie że po bokach są dwie diody, oczywiście zbyt mocno świecące). Dodatkowo zasłoniłem kawałkiem czarnej tektury czerwony wyświetlacz z źródłem, mi on w ogóle nie jest potrzebny, a strasznie dawał po oczach. Natomiast rzeczą nad którą się zastanawiam, to wycięcie kilku dziur w tylnej ścianie puszki od transformatora zasilającego. Zazwyczaj jak włączę wzmacniacz to gra przez 4-6 godzin :D i boję się żeby nie przegrzać trafa... Dziury były by po tej stronie puszki która jest skierowana do puszek od traf głośnikowych więc w ogóle nie było by ich widać. Z drugiej strony puszka nagrzewa się przez 3 godziny coraz bardziej, jednak później temperatura się już utrzymuje, więc może przesadzam? Nie słyszałem też żeby komukolwiek się wajkimkolwiej jakinie spalił transformator... Ma ktoś jakieś sugestie w tej kewstii?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat sprawa mało precyzyjnego sterownia z pilotem jest banalnie prosta do zrobienia. Wystarczy do wyjścia z silniczka potka przylutować dwie najtańsze diody prostownicze

 

Dla źródeł analogowych, a używam aż 3 gramofonów, potencjometr działa idealnie, tak jak powinien. Z diodami będzie fatalnie, więc nie ma mowy. Przerabiam jedno z wejść na sygnał z odtwarzaczy CD - 2V - wchodzę powoli w wysokojakościową cyfrę stereo - BluRay, SACD itp.

 

(przewody są aluminiowe lub stalowe) ...

 

Co takiego ? !! ? Skąd ten pomysł ? Chryste, miałbym pierwszy taki przypadek w swojej karierze od początku lat 70-tych, gdy zaczynałem z ukladami lampowymi. Chyba normalne, miedziane cynowane. Wymienić , porządnie skręcić i sensownie poprowadzić zawsze warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Dla źródeł analogowych, a używam aż 3 gramofonów, potencjometr działa idealnie, tak jak powinien. Z diodami będzie fatalnie, więc nie ma mowy. Przerabiam jedno z wejść na sygnał z odtwarzaczy CD - 2V - wchodzę powoli w wysokojakościową cyfrę stereo - BluRay, SACD itp.

 

 

Problem zbyt szybkiego silniczka w Yaqinach (i nie tylko) jest powszechnie znany i dodanie diody ew. rezystora (jak komuś się chce liczyć) rozwiązuje ten problem. Nie wiem dlaczego ma być fatalnie z diodami? Po prostu się będzie wolniej gałka obracała...

 

 

Co takiego ? !! ? Skąd ten pomysł ? Chryste, miałbym pierwszy taki przypadek w swojej karierze od początku lat 70-tych, gdy zaczynałem z ukladami lampowymi. Chyba normalne, miedziane cynowane. Wymienić , porządnie skręcić i sensownie poprowadzić zawsze warto.

 

 

Mam chyba nawet gdzieś zdjęcia tych kabli, najgorsze jest to że są bardzo słabo skręcone i w efekcie (mój przynajmniej) wzmacniacz trochę brumi.

 

Mała korekta, interconnect gorące żyły miedź, ekran folia aluminiowa plus troszkę miedźi, natomiast przewody żarzenia słabo skręcony przewód aluminiowy lub stalowy (na pewno nie miedź). Niżej zdjęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-31012-0-97742600-1354625098_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba nawet gdzieś zdjęcia tych kabli, najgorsze jest to że są bardzo słabo skręcone i w efekcie (mój przynajmniej) wzmacniacz trochę brumi.

 

Mała korekta, interconnect gorące żyły miedź, ekran folia aluminiowa plus troszkę miedźi, natomiast przewody żarzenia słabo skręcony przewód aluminiowy lub stalowy (na pewno nie miedź). Niżej zdjęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-31012-0-97742600-1354625098_thumb.jpg

 

Ło Jezu, to zwykłe przewody miedziane cynowane. Zdjęcia tu nic nie powiedzą. Widzę, że nie masz żadnego doświadczenie montażowego. Po zaprojektowaniu i/lub samodzielnym wykonaniu od zera kilku/kilkunastu układów, moga być wzmacniacze, zapewne wiedziałbyś, albo i nie, że lutowanie Alu jest możliwe mniej więcej tak, jak dzielenie przez zero. Elementarz montażowy i wstyd tego nie wiedzieć.

 

Potencjometr nie chodzi zbyt szybko. U mnie stale jest w pozycji ok. godz 11 i wokół tej pozycji porusza sie i reguluie glośność z normalna prędkością. Problem jest bardzo wąski, bo dotyczy wyłącznie sytuacji, gdy źródłem jest napęd cyfrowy - CD, BluRay itp. U mnie, w analogu nie występuje, więc przeróbka potencjometru jest bez sensu. Podłączam teraz do tego wzmaka luksusowy napęd Blu Ray, ale tylko na jedno wejście, i własnie ono i tylko ono jest przerobione.

 

 

Brumienie to nie tylko przewody żarzenia. Źródła bywają różne. Zasilanie, masy, ekranowanie, itd itp , to nie takie proste. Również same lampy jako takie, ich jakość. Czasem trzeba wykonać roszadę lamp sterujących, żeby weliminować lub zmniejszyć brumienie. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Ło Jezu, to zwykłe przewody miedziane cynowane. Zdjęcia tu nic nie powiedzą. Widzę, że nie masz żadnego doświadczenie montażowego. Po zaprojektowaniu i/lub samodzielnym wykonaniu od zera kilku/kilkunastu układów, moga być wzmacniacze, zapewne wiedziałbyś, albo i nie, że lutowanie Alu jest możliwe mniej więcej tak, jak dzielenie przez zero. Elementarz montażowy i wstyd tego nie wiedzieć.

 

Być może, w każdym razie zarówno ułożenie jak i montaż, a także materiał z jakiego zostały wykonane nie wzbudza zaufania.

 

Potencjometr nie chodzi zbyt szybko. U mnie stale jest w pozycji ok. godz 11 i wokół tej pozycji porusza sie i reguluie glośność z normalna prędkością. Problem jest bardzo wąski, bo dotyczy wyłącznie sytuacji, gdy źródłem jest napęd cyfrowy - CD, BluRay itp. U mnie, w analogu nie występuje, więc przeróbka potencjometru jest bez sensu. Podłączam teraz do tego wzmaka luksusowy napęd Blu Ray, ale tylko na jedno wejście, i własnie ono i tylko ono jest przerobione.

 

Rzeczywiście słuchając winyli z przedwzmacniacza gramofonowego gałka operuje w okolicach godziny 12 i nie jest to tak uciążliwe jak w CD gdzie zwykle znajduje się w godzinie 9.

 

Brumienie to nie tylko przewody żarzenia. Źródła bywają różne. Zasilanie, masy, ekranowanie, itd itp , to nie takie proste. Również same lampy jako takie, ich jakość. Czasem trzeba wykonać roszadę lamp sterujących, żeby weliminować lub zmniejszyć brumienie. Pozdrawiam.

 

Jak walkę z brumem zacząłem od wymiany kabli (IC i zasilających), roszadę lamp sterujących (z 30 NOSów ruskich udało mi się dobrać dwie pary, w miarę nie brumiące), wymieniłem też IC wewnątrz wzmacniacza. Brum się zmniejszył znacznie, jednak pełne wyeliminowywanie brumienia nastąpiło dopiero po poprawieniu prowadzenie żarzenia. To raczej taka podpowiedź dla ludzi, którzy próbowali wyeliminować bruminie standardowymi środkami i to nie pomogło. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!! Jestem włąścicielem tego wzmacniacza od ponad roku. Jestem laikiem jeśli chodzi o elektronikę i jej zasady jednakże lutować potrafię i dlatego pytam was panowie bardziej doświadczeni czy jestem w stanie cokolwiek zrobić sam czyli zmodyfikować ten wzmacniacz tak aby te zmiany przyniosły rzeczywiste różnice w jakosci odtwarzanego dźwięku czy raczej dać sobie spokój i zlecić to któremuś z was??!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania jaco2720.

Może jest ktoś, kto w ogóle by mógł zająć się poprawą yaqina? Chętnie bym nawiązał z taką osobą kontakt i zlecił poprawę tego wzmacniacza. Najlepiej z okolic śląska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, w każdym razie zarówno ułożenie jak i montaż, a także materiał z jakiego zostały wykonane nie wzbudza zaufania.

 

 

 

Rzeczywiście słuchając winyli z przedwzmacniacza gramofonowego gałka operuje w okolicach godziny 12 i nie jest to tak uciążliwe jak w CD gdzie zwykle znajduje się w godzinie 9.

 

 

 

Jak walkę z brumem zacząłem od wymiany kabli (IC i zasilających), roszadę lamp sterujących (z 30 NOSów ruskich udało mi się dobrać dwie pary, w miarę nie brumiące), wymieniłem też IC wewnątrz wzmacniacza. Brum się zmniejszył znacznie, jednak pełne wyeliminowywanie brumienia nastąpiło dopiero po poprawieniu prowadzenie żarzenia. To raczej taka podpowiedź dla ludzi, którzy próbowali wyeliminować bruminie standardowymi środkami i to nie pomogło. Pozdrawiam.

 

Wreszcie wyeliminowałem brumienie (jest tak minimalne, że pomijalne), nawet w słuchawkach Sennheiser HD800, no i przy okazji poprawiłem (dość drastycznie) jakość dźwięku. Słuchawki, 2 razy droższe od samego MS20L wykazałyby bezlitośnie najmniejsze błędy i niedomagania jakościowe, a tu suprise - z luksusowym gramofonem jako żródłem dają dźwięk jak ze wzmacniacza z zupełnie innego pułapu cenowego, kilkukrotnie wyższego. Jestem mocno zaskoczony tym Chińczykiem. Pomogła sama wymiana lamp, teraz są wszystkie rosyjskie ale nie te standardowe tylko te ekskluzywne, topowe, kupione w Stanach. Sterujące to lampy militarne - dobierany fabrycznie oktet militarny dedykowany dla MS-20L, 8x Voshkod 6ZH1P-EV Matched Set 6AK5 6J1 YAQIN MS-20L. Lampy mocy to dobierana kwadra KT77 Gold Lion. Najczęściej słucham tego wzmacniacza w konfiguracji triodowej. Warto było kupić te lampy, przyjemnie posłuchać. jeśli jeszcze grzebnę w środku, np. w przewodach żarzenia itd .......

 

 

Aha, może ktoś wie, gdzie można by się zaopatrzyć w tłumiki drgań mechanicznych oraz jakieś eleganckie osłony ekranujące na na lampy sterujące ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Aha, może ktoś wie, gdzie można by się zaopatrzyć w tłumiki drgań mechanicznych oraz jakieś eleganckie osłony ekranujące na na lampy sterujące ?

 

 

Żeby założyć osłony ekranujące na lampy (chodzi Ci o puszeczki?) to niestety może nie obyć się bez wymiany podstawek pod lampy sterujące. A podstawki razem z puszkami ekranującymi są szersze o jakieś 3-5mm od tych fabrycznie zamontowanych w Yaqinie. Więc należało by rozwiercić dziury pod lampy sterujące w obudowie bo one są idealnie dopasowane do podstawek.

 

Miałem na myśli takie podstawki w tym stylu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Można spróbować też zrobić samemu z rurki aluminiowej, ale jak zrobić solidny zaczep i połączyć to z masą, nie mam pomysłu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Yaqin MS34D, może kogoś zainteresuje:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry wszystkim!

Przez rok słuchałem muzyki na MC-10L, jakiś czas temu dołączył do niego MS-20L. Usiłuję teraz przy wszystkich możliwych konfiguracjach posiadanych lamp zdecydować, brzmienie którego z nich pododoba mi się bardziej i łatwe to nie jest. Wczoraj dostałem dwie kwadry 6ŻNP, bo EW w połączeniu z NOS-ami RFT wydawały mi się za ostre i liczę na to, że te cywilne będą łagodniejsze w górach. Jedna kwadra jest opisana jako la=4,4mA, druga la=3,2mA. Jak je Waszym zdaniem najlepiej porozkładać na prawy i lewy kanał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

Bizoon

Ja też miałem taki sam dylemat, tylko że MC-10L pozbyłem się. MS-20L jest poprawniejszy brzmieniowo (lepszy bas), ale jak dla mnie zatracił "to coś" co posiada MC-10L. Udało mi się odzyskać swój egzemplarz i stoi u mnie do dziś. Dla mnie to super wzmacniacz i już więcej nie kombinuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak,który waszym zdaniem:

Yagin MC 5881,MC-13S,MCF 10L,MC10T czy MS20L,do monitor audio RX2 iThorens TD160,wkładka sumiko Pearl,cenowo różnie się to przedstawia,powiem szczerze,że ms20L najbrzydszy z całej stawki(lecz nie o wygląd chodzi)mój proble polega na tym,że nigdy wcześniej nie słuchałem lampyale ciągnie mnie do tego:)))na tranzystorze zawsze mi czegoś brakuje,niby jest czysto analitycznie z fajnym basem ale....no właśnie życia w tym brak...a słucham tylko winyli więc...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może prosto z Chin ? Tylko wcześniej się dowiedz czy firma Yaqin załatwiła sobie certyfikat CE. Jeśli nie, możesz być pewien że polscy celnicy będą Ci z tego powodu robić problemy. W najgorszym wypadku nie odzyskasz pieniędzy za wzmacniacz i dodatkowo zapłacisz jeszcze kilka stów za utylizację, która być może polega na tym że u kolesi w domku stanie nowy sprzęcik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nasz polski dystrybutor zapadł się pod ziemię, miała być podobno dostawa w grudniu, mamy koniec stycznia i nic, poprzednia dostawa była opóźniona o ok. 3 m-ce, więc może i teraz jest obsuwa, jeśli nie chcesz czekać to możesz kupić na e-bayu, są sprzedawcy w Wlk. Brytanii i Włoch, którzy sprzedają Yaqiny i zapewne są już oclone i opodatkowane, płacisz tylko za wzmacniacz i wysyłkę, pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich mam zamiar nabyć Yaqina MC20L,czy ktoś ze Szczecina lub okolic ma możliwość,żeby go posłuchać???

 

Witam, ja mam na stanie, wzmacniacz kolegi ale mam, w sumie leży i się kurzy. Słucham tranzystora, mocno budżetowego ale yaqin niestety nie dorównuje w zakresie wysokich tonów, myślę że ten Audiolab, który posiadasz gra też lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MS-20L to dla mnie taki lampowo tranzystorowy kundel. Dźwięk poprawny, ale do odlotów jak przy MC-10L brakuje sporo.

 

Ten " kundel" potrafi tak zagrać , że wymiata tranzystory do 10000zł ( a wiele ich słuchałem), daj mu tylko dobry zestaw lamp i dobre kolumny oczywiście nie zapominając o zródle.

 

Jeśli razi cię analityczność , szeroka scena , konturowy niski bas , piękne wysokie

,wyrażna średnica i świetne stereo to masz rację, kundel nie wart zainteresowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dobre źródło, moje poprzednie kolumny też były bardzo dobre czyt. półkę albo 2 wyżej niż MS-20L. Mówiłem że MS-20L to poprawne granie. Ale scena i źródła pozorne jak i klimat włącznie z wokalem nie dorównuje MC-10L. Lampy chińskie wymieniłem na rosyjskie. Grałem nim poł roku i pożegnałem się z nim, bo brakowało pierwiastka magicznego. Potwierdziło to kilku znajomych, którzy mówili: "Wiesz co stary ? Ale to już niestety nie jest to co stary twój wzmak". Co jeszcze mogę dodać ? Nie wiem czy zauważyłeś ale w porównaniu do MC-10L nie wyrabiał prądowo. W okolicy godziny pierwszej zrzężał przy nagraniach z mocno osadzonym basem. W MC-10L czegoś takiego nie doświadczam nawet do godziny trzeciej. Moc podobna. MS-20L jest ok wzmacniaczem, ale nie dla kogoś kto wcześniej posiadał MC-10L. Takie moje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja może od dupy strony....Jestem laikiem,jeżeli o Lampowce chodzi....coś tam w życiu usłyszałem(tranzystory) i parę rzeczy widziałem,fakt może i mam lekkiego pierd...ca na punkcie dobrego grania ale nie żeby zaraz klepać przy tym nita.Słucham winyli,bo sam miałem CA StreamMagic 6 przez dłuższy czas...było fajnie,tylko fajnie,czysto,sterylnie,dobry bas,średnica...ale brakowało czegoś,potem gdy usłyszałem pierwszy raz winyl,odkryłem,że czarna płyta posiada to coś...dla mnie jest to pierwiastek ludzki,tylko tyle i aż tyle.W lampie zaintrygowało mnie to,że można praktycznie cały czas coś zmieniać:Lampy,kondensatory,kable,z lepszym lub gorszym skutkiem....i ta magia wieczorem,kiedy siedzę wygodnie w fotelu po 12h w jeb...robocie,ktoś lubi Murzynka,inny Sernik i ja czasami Makowca lubię opierdo...każdy człowiek jest inny...do puki tego nie zrozumiałem,też ryłem beret innym,że są w błędzie,bo to,czy tamto ale nigdy nie zastanawiałem się jak druga osoba postrzega pewne rzecz....po prostu INACZEJ.Chcę mieć Lampę i magiczne wieczory przy muzyce filmowej,a czasami lubie dołożyć do pieca np Panterą....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja może od dupy strony....Jestem laikiem,jeżeli o Lampowce chodzi....coś tam w życiu usłyszałem(tranzystory) i parę rzeczy widziałem,fakt może i mam lekkiego pierd...ca na punkcie dobrego grania ale nie żeby zaraz klepać przy tym nita.Słucham winyli,bo sam miałem CA StreamMagic 6 przez dłuższy czas...było fajnie,tylko fajnie,czysto,sterylnie,dobry bas,średnica...ale brakowało czegoś,potem gdy usłyszałem pierwszy raz winyl,odkryłem,że czarna płyta posiada to coś...dla mnie jest to pierwiastek ludzki,tylko tyle i aż tyle.W lampie zaintrygowało mnie to,że można praktycznie cały czas coś zmieniać:Lampy,kondensatory,kable,z lepszym lub gorszym skutkiem....i ta magia wieczorem,kiedy siedzę wygodnie w fotelu po 12h w jeb...robocie,ktoś lubi Murzynka,inny Sernik i ja czasami Makowca lubię opierdo...każdy człowiek jest inny...do puki tego nie zrozumiałem,też ryłem beret innym,że są w błędzie,bo to,czy tamto ale nigdy nie zastanawiałem się jak druga osoba postrzega pewne rzecz....po prostu INACZEJ.Chcę mieć Lampę i magiczne wieczory przy muzyce filmowej,a czasami lubie dołożyć do pieca np Panterą....

Szukaj używanego MC-10L ja miałem kiedyś go ponad 2 lata sprzedałem przerobiłem kilka chwalonych tranzystorów i wróciłem do MC-10L to wzmacniacz który potrafi czarować ma swoje wady wiadomo można go trochę poprawić i zagra jeszcze lepiej ale nawet w oryginale jest świetny wokale piękne muzyka ma klimat można słuchać godzinami głośno nic ucha nie kaleczy ogólnie to świetny wzmacniacz no i taki tani :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.