Skocz do zawartości
IGNORED

Czy ja oszalałem?


rmgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

słucham sobie muzyki z płyt cd na Rotelu 991 i Audio Analogue Puccini na Kefach q1 - zazwyczaj.

 

ostatnio jednak pomyślałem - po wizycie w salonie muzycznym - tyle kasy na to idzie - może jednak pc audio i trochę flaców ?

 

Jak pomyślałem - tak zrobiłem - kupiłem microlaby solo 7c - wychwalane przecież - podłączyłem do soundblastera x-fi na usb przez rca,

odpaliłem flaci i ... flaki mi się wywróciły... tego nie idzie słuchać :( Dźwięk zlany, mało detaliczny, metaliczny, zero sceny, etc. - a ustawienie kolumn dobre.

 

Pytanie do Was - czy warto inwestować w to i iść w ten kierunek, czy lepiej Microlaby wstawić do sypialni, zapomnieć o flacach w normalnym słuchaniu, czy kupić

Asus Xonar essence STX i próbować coś z nich wcisnąć? A może kupić tego xonara, podpiąć pod aa puccini i kefy i tak słuchać?

 

Czy o flacach w ogóle zapomnieć ?

 

Ps. słucham głównie klasyki.... i jazzu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rmgdansk,

... o dżizas, czemu niby jest tu winny format flac? Piszesz przecież o wrażeniach przy odsłuchu dwóch różnych systemów, z różnymi głośnikami.

To tak jak byś powiedział, że benzyna jest do kitu bo jak jechałeś np bmw to miał więcej pary niż np. fiacik.

 

"kupiłem microlaby solo 7c - wychwalane przecież" - miałem okazję u znajomego tego posłuchać, on pozbył się tego w tydzień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

słucham sobie muzyki z płyt cd na Rotelu 991 i Audio Analogue Puccini na Kefach q1 - zazwyczaj.

 

ostatnio jednak pomyślałem - po wizycie w salonie muzycznym - tyle kasy na to idzie - może jednak pc audio i trochę flaców ?

 

Jak pomyślałem - tak zrobiłem - kupiłem microlaby solo 7c - wychwalane przecież - podłączyłem do soundblastera x-fi na usb przez rca,

odpaliłem flaci i ... flaki mi się wywróciły... tego nie idzie słuchać :( Dźwięk zlany, mało detaliczny, metaliczny, zero sceny, etc. - a ustawienie kolumn dobre.

 

Pytanie do Was - czy warto inwestować w to i iść w ten kierunek, czy lepiej Microlaby wstawić do sypialni, zapomnieć o flacach w normalnym słuchaniu, czy kupić

Asus Xonar essence STX i próbować coś z nich wcisnąć? A może kupić tego xonara, podpiąć pod aa puccini i kefy i tak słuchać?

 

Czy o flacach w ogóle zapomnieć ?

 

Ps. słucham głównie klasyki.... i jazzu.

 

 

jesli szukasz odpowiedniego dzwieku to nie mozesz robic inaczej przy flac jak przy wyborze wzmacniacza+kolumn,

 

a wiec odsluchy testy i jeszcze raz odsluchy a znajdziesz, mimo ze to dalej sie rozwija toi juz jest dobrze trzeba szukac

 

a roznych osobnikow ktorzy juz zachorowali na audiofilie powazna nie sluchaj, bo jak na razie flac jest zakazane dla powaznych audiofilow ;p;p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powód może być też inny, te Flaci to przerobione MP3(zazwyczaj 192kbps VBR), radzę sprawdzić taki FLAC czy to rzeczywiście kopia z Audio-CD, czy nie przeróbka z MP3. Zalążki dobrej sceny pojawiają się przy 320kbps w formacie Mp3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powód może być też inny, te Flaci to przerobione MP3(zazwyczaj 192kbps VBR), radzę sprawdzić taki FLAC czy to rzeczywiście kopia z Audio-CD, czy nie przeróbka z MP3. Zalążki dobrej sceny pojawiają się przy 320kbps w formacie Mp3.

 

To nie jest powód. Autor po prostu kupił pierdziawki komputerowe i nimi chce zdeklasować flacki.... Niech sobie podepnie ten cały komputer pod wzmacniacz i wtedy porównuje. Bo równie dobrze mógł porównywać flac z CD za pomocą głośnika z telefonu komórkowego....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest powód. Autor po prostu kupił pierdziawki komputerowe i nimi chce zdeklasować flacki.... Niech sobie podepnie ten cały komputer pod wzmacniacz i wtedy porównuje. Bo równie dobrze mógł porównywać flac z CD za pomocą głośnika z telefonu komórkowego....

- faktycznie te Microlaby to typowe pierdziawki do komputera - ba, toż to głośniczki z telefonu komórkowego !!! :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzio: Jak zwykle niczego nie rozumiesz. Spróbuje prościej: Dlaczego autor nie podpiął PCta pod obecny zestaw tylko porównuje z głośnikami typowo komputerowymi i na tej podstawie wmawia sobie że flac jest "be"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dotychczasowe podpowiedzi:)

 

Z tego, co potestowałem, to:

 

a) flaki faktycznie były oszukane - bitrate na poziomie 300... może dlatego taka kiszka...

( cholera jasna kolekcja 200 płyt - greatest pianists - poszła do wirtualnego kosza )

 

b) wrzuciłem kilka płyt oryginalnych do napędu dvd i odpaliłem w foobarze.... od razu lepiej !

 

testuję dalej - dam znać :)

 

Dochodzę do wniosku, że jednak kolumny Microlaby powędrują do sypialni,

podłączę je bezpośrednio do jakiegoś budżetowego cd i jakoś będzie, a z flaców

ściąganych z sieci... zrezygnuję.

 

Chyba za dużo ryzyka co do jakości, etc.... człowiek się napali, a tu - guzik :(

 

Wracam do krążków okrągłych, nie wirtualnych, macalnych, błyszczących... dziękuję za porady !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rmgdansk: A weź jeszcze tak dla siebie podepnij PCta pod wzmacniacz i puść CD.... Nie pisz tutaj jak gra. Zostaw sobie spostrzeżenia dla siebie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij swojego Rotela do tych microlabow

 

Przez wyjście słuchawkowe i przejściówkę mini-jack? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez wyjście słuchawkowe i przejściówkę mini-jack? :-)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-30309-062012600 1296508160_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZoltanChivay: Zaciski są do wyprowadzenia dla drugiej kolumny....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZoltanChivay: Zaciski są do wyprowadzenia dla drugiej kolumny....

 

 

Te microlaby to zestawy aktywne Powiększ sobie zdjęcie i zobaczysz gniazdka cinch oznaczone jako IN

W linku , który zamieściłem wyżej jest więcej zdjęć i opis

zestaw jest nawet sterowany z pilota :-)

 

Wiec sadze , ze podpięcie odtwarzacza CD nie powinno nastręczać trudności

 

Celem mojego wpisu jesy uswiadomienie inicjatorowi tematu , ze w tym wypadku nie format .flac jest winny zlej jakosci dzwieku ale

głośniki wraz z zintegrowanym wzmacniaczem.

 

Zresztą - ciężko oczekiwać innego werdyktu porównując "zestawy aktywne " za ok 600PLN z AA Puccini +KEF-y

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZoltanChivay: Patrz a ja cały czas miałem na myśli to co ty napisałeś ;-) RCA zgoda... CD wystarczy aby porównać do normalnego zestawu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzio: Jak zwykle niczego nie rozumiesz. Spróbuje prościej: Dlaczego autor nie podpiął PCta pod obecny zestaw tylko porównuje z głośnikami typowo komputerowymi i na tej podstawie wmawia sobie że flac jest "be"?

Tak, Solo7c to zestaw typowo komputerowy, na którym nie można odróżnić FLAC od MP3 128 kb/s :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Solo7c to zestaw typowo komputerowy, na którym nie można odróżnić FLAC od MP3 128 kb/s :-)))

 

Ależ skąd! Te solo to typowe kolumny stereo wprost do podpięcia pod rasowy wzmacniacz.... I racja nie można na nich odróżnić Mp3 z bitrate 32kbps... Czemu nie mniej? Gdybyś przeczytał uważnie to może byś się dowiedział co w temacie się dzieje.... I poleć autorowi jakieś dobre kable. Dźwięk na pewno pójdzie o dwie klasy do przodu! :-)

 

Zyzio zacznij ruszać makówką....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ skąd! Te solo to typowe kolumny stereo wprost do podpięcia pod rasowy wzmacniacz.... I racja nie można na nich odróżnić Mp3 z bitrate 32kbps... Czemu nie mniej? Gdybyś przeczytał uważnie to może byś się dowiedział co w temacie się dzieje.... I poleć autorowi jakieś dobre kable. Dźwięk na pewno pójdzie o dwie klasy do przodu! :-)

 

Zyzio zacznij ruszać makówką....

Wystarczy, że ty ruszasz...i pociskasz ciekawostkę za ciekawostką :))) Niektórzy ludzie na tym forum są upośledzeni czy takich tylko udają ? - tak się zastanawiam, może nie są, ale piszą farmazon za farmazonem by zaistnieć :-)

 

A w temacie Microlabów - tak są aktywne, można jednak podpiąć zewnętrzny wzmacniacz, nawet prostego T-ampa. Kiedyś Solo 7C kosztowały nieco ponad 300 zł, był to absolutny hit i niewiarygodna wręcz jakość jak na tą cenę, w 2008r. kupił je siostrzeniec - z zewnętrznym Daciem Beresforda i PC Linkiem Trendsaudio, a więc żadnym tam wypasem, bardzo ładnie to grało na nieoszukanych Flac-ach - porównywalnie nawet do zestawów za 1000-1500 zł. Kablem głośnikowym, który zastąpił oryginalny był Procab Ls 25. Trzeba najpierw trochę zadbać o dźwięk z PC-eta, bo często sypie cyfrą, słuchać się tego nie da...posiadać sprawdzone FLAC-i, a nie oszukańcze i dopiero potem oceniać potencjał Solo 7C, który jest całkiem spory jak na ich cenę.

Tyle w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że ty ruszasz...i pociskasz ciekawostkę za ciekawostką :))) Niektórzy ludzie na tym forum są upośledzeni czy takich tylko udają ?

 

Udajesz?

 

- tak się zastanawiam, może nie są, ale piszą farmazon za farmazonem by zaistnieć :-)

 

No chyba faktycznie bierzesz przykłady z własnej osoby gdy patrzysz na swój licznik....

 

A w temacie Microlabów - tak są aktywne, można jednak podpiąć zewnętrzny wzmacniacz, nawet prostego T-ampa.

 

Chyba przez RCA. I na tym "zasilanie" z zewnętrznego wzmacniacza się kończy.

 

Kiedyś Solo 7C kosztowały nieco ponad 300 zł, był to absolutny hit i niewiarygodna wręcz jakość jak na tą cenę, w 2008r. kupił je siostrzeniec - z zewnętrznym Daciem Beresforda i PC Linkiem Trendsaudio, a więc żadnym tam wypasem, bardzo ładnie to grało na nieoszukanych Flac-ach - porównywalnie nawet do zestawów za 1000-1500 zł. Kablem głośnikowym, który zastąpił oryginalny był Procab Ls 25. Trzeba najpierw trochę zadbać o dźwięk z PC-eta, bo często sypie cyfrą, słuchać się tego nie da...posiadać sprawdzone FLAC-i, a nie oszukańcze i dopiero potem oceniać potencjał Solo 7C, który jest całkiem spory jak na ich cenę.

Tyle w temacie.

 

Wiedziałem że będzie coś o kablach. To chyba dzięki nim zagrało o dwie klasy lepiej :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bravo 32

Postudiuj dalej na obrazkach te Microlaby, może się dokopiesz do tego w jaki sposób do nich podłączyć wzmacniacz :-)))

Coraz gorzej z tobą....a nadal kłapiesz w klawiaturę, nie mając zielonego pojęcia o temacie, usiłując teoretyzować po raz któryś z kolei na tym forum, tyle tylko, ze nie ma to nic wspólnego z empirią - poza tym widzę, że nie udajesz :-))

EOT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 5 Lutego 2011 - bezsensowna flame war
Ukryte przez Fr@ntz, 5 Lutego 2011 - bezsensowna flame war

Postudiuj dalej na obrazkach te Microlaby

 

Oświeć mnie zatem swoją "empirią" jak do nich podpiąć wzmacniacz.... (prócz RCA)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 5 Lutego 2011 - bezsensowna flame war
Ukryte przez Fr@ntz, 5 Lutego 2011 - bezsensowna flame war

Oświeć mnie zatem swoją "empirią" jak do nich podpiąć wzmacniacz.... (prócz RCA)

Buhaha, google twoim przyjacielem, a najlepiej to dotknij choć raz tych Microlabów, stań obok, jak pogłówkujesz to sam może na to wpadniesz :-)

Miłej zabawy :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 5 Lutego 2011 - bezsensowna flame war
Ukryte przez Fr@ntz, 5 Lutego 2011 - bezsensowna flame war

Buhaha, google twoim przyjacielem, a najlepiej to dotknij choć raz tych Microlabów, stań obok, jak pogłówkujesz to sam może na to wpadniesz :-)

Miłej zabawy :-)

 

Poznasz głupiego po śmiechu jego. No widzisz zyzio. Pasuje do ciebie idealnie twoje własne sformułowanie "Niektórzy ludzie na tym forum są upośledzeni czy takich tylko udają ?".

Zaklinasz rzeczywistość czy tylko deszcz? Do microlabów da się podpiąć wzmacniacz?.... HURA!!! :-) I patrz dotykałeś i bredzisz.... Taka ta twoja "empiria" :-)

 

PS. Założę się że zaraz będziesz próbował wybrnąć ze swoich absurdów pisząc coś o konieczności ich rozbierania i manipulowania w środku....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza

a) flaki faktycznie były oszukane - bitrate na poziomie 300... może dlatego taka kiszka...

( cholera jasna kolekcja 200 płyt - greatest pianists - poszła do wirtualnego kosza )

Pliki flac, wavpack, ape z muzyką samego fortepianu mogą mieć bitrate na poziomie 300kbps (czasami nawet mniej)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.