Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bufor pamięci ST200 pozwala czytać dyski nie większe niż ... 8GB = czyli jakieś 16 płyt w standardzie CD !!!. Reszta utworów jest ... niewidoczna.

2/ Połączenie via USB pozwala na odczyt plików do max. rozdzielczości 96/24.

 

ciekawe.... :)

 

a u mnie bliźniaczy ST100 czyta dysk 1 Tb

+ via USB pliki 24/192

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe.... :)

 

a u mnie bliźniaczy ST100 czyta dysk 1 Tb

+ via USB pliki 24/192

 

1. nie udało mi się zmusić ST200 do czytania czegoś większego niż sticker 8GB (rozmawiałem na ten temat z Panami z Audioforte i z tego co pamiętam mieli podobne problemy). Próbowałem podpiąć SSD 250 - bezskutecznie. Napisz coś więcej na ten temat - jaki dysk, jaka kieszeń, jaka system plików? ja i tak z tego pomysłu raczej korzystać nie będę ale może komuś się przyda.

 

2. mówimy o USB pasywnym?... hmmm... nawet sam producent deklaruje, że USB-B nie obsługuje plików o tej gęstości. O ile wiem nikomu jak dotąd się ta sztuczka nie udała.

 

pzdr, P

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów

Jestem po odsłuchu Atoll in100 i będę go raczej kupował.

W salonach słuchałem go z m.in. Focal Aria 926, Studio 16hz Minas Anor, MA Silver 6. Z innych salonów polecali jeszcze Tannoy Revolution xt8f i Audiosolutions Euphony 140 ale nie mam możliwości ich odsłuchu.

Z tego co słuchałem to najbardziej pasowały mi Minasy najlepsza synergia.

Pokój u mnie ok 35-40 m2 i nie wiem czy te Minasy dadzą radę.

Muzyki jakiej słucham to przede wszystkim pop, rock trochę jazzu.

Wg innych salonów nowe Revolution i Euphony spokojnie dadzą radę i będą brzmiały podobnie lub nawet lepiej od Minasów.

Mam pytanie do bardziej obeznanych użytkowników.

Czy rzeczywiście te Tannoy i Euphony dadzą radę na tej powierzchni i z taką muzą?

Czy stworzą synergię z Atollem?

Czy rzeczywiście są na poziomie lub nawet lepiej niż Minasy - tzn czy grają podobnie jak Minasy?

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów

Jestem po odsłuchu Atoll in100 i będę go raczej kupował.

W salonach słuchałem go z m.in. Focal Aria 926, Studio 16hz Minas Anor, MA Silver 6. Z innych salonów polecali jeszcze Tannoy Revolution xt8f i Audiosolutions Euphony 140 ale nie mam możliwości ich odsłuchu.

Z tego co słuchałem to najbardziej pasowały mi Minasy najlepsza synergia.

Pokój u mnie ok 35-40 m2 i nie wiem czy te Minasy dadzą radę.

Muzyki jakiej słucham to przede wszystkim pop, rock trochę jazzu.

Wg innych salonów nowe Revolution i Euphony spokojnie dadzą radę i będą brzmiały podobnie lub nawet lepiej od Minasów.

Mam pytanie do bardziej obeznanych użytkowników.

Czy rzeczywiście te Tannoy i Euphony dadzą radę na tej powierzchni i z taką muzą?

Czy stworzą synergię z Atollem?

Czy rzeczywiście są na poziomie lub nawet lepiej niż Minasy - tzn czy grają podobnie jak Minasy?

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź!

Pozdrawiam

 

Witaj,

mialem przyjemnosc sluchania u siebie w domu Audiosolutions Euphony 90. Porownywalem je w salonie z Minasami i jak dla mnie graja o wiele lepiej. Przede wszystkim przestrzen i rownowaga tonalna, zadne pasmo nie jest wypchniete do przodu. Spokojnie daly rade u mnie w 40 m2. Zapraszam do mojej galerii :) http://www.audiostereo.pl/gallery/album/434-audiosolutions-euphony-90-atoll-in100se/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów,

jeśli ktoś jest zainteresowany używańcem IN100SE, to mogę dać namiar na ofertę z okolic Berlina za 700euro + wysyłka. Sam go negocjowałem ale traf chciał, że w końcu kupiłem IN200, oczywiście za mniej atrakcyjną cenę. Wspomniana oferta na IN100 przyszła niestety/stety za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów Atoll-a, mam nietypowe pytanie, czy jest ktoś z okolic Krakowa/Katowic kto posiada Atolla IN100Se i byłby skłonny "wypożyczyć" piecyk na odsłuch?

 

Pozdrawiam

 

z tego co pamiętam to i Krakowie i w Katowicach masz dystrybutorów Atolla i z nimi się najlepiej dogadać. 100-tkę za kaucją chyba uda się wypożyczyć lub posłuchać na miejscu w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to i Krakowie i w Katowicach masz dystrybutorów Atolla i z nimi się najlepiej dogadać. 100-tkę za kaucją chyba uda się wypożyczyć lub posłuchać na miejscu w sklepie

 

Teoretycznie tak ale w praktyce jest tak że żaden salon audio (dzwoniłem do 3) nie ma wzmacniacza na stanie i musi go sprowadzić i wygląda to później na zasadzie takiej że jeśli nie wezmę tego Atolla to będę musiał wziąć coś innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak ale w praktyce jest tak że żaden salon audio (dzwoniłem do 3) nie ma wzmacniacza na stanie i musi go sprowadzić i wygląda to później na zasadzie takiej że jeśli nie wezmę tego Atolla to będę musiał wziąć coś innego...

 

ciekawa polityka sprzedażowa - mam silna skojarzenia z kotem i workiem ... :-)

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 3 dzwoniłem (Niepołomice,Kraków,Katowice)

W tym pierwszym nie ma i raczej na razie nie mają zamiaru sprowadzać ( z resztą sprzedawca twierdzi że Atoll nie za dobrze się zgrywa z Phoebe III). A w pozostałych na takiej zasadzie jak opisałem wcześniej czyli tak czy owak musisz coś kupić..... Została jeszcze opcja taka że kupuje się w sklepie internetowym i ma się prawo zwrotu do 14 dni bez podania przyczyny ale gdzieś rodzą się obawy typu "a jak coś się stanie ze wzmacniaczem?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to "przypadkiem" ma na stanie wzmak, który z nimi gra wyśmienicie :-))))))))

 

Może trochę przesadziłem z wypowiedzą sprzedawcy... powiedział dokładnie że "Atoll szału nie robi" co w sumie i tak można odebrać jako to że nie jest zbyt dobrym kompanem dla Phoebe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę przesadziłem z wypowiedzą sprzedawcy... powiedział dokładnie że "Atoll szału nie robi" co w sumie i tak można odebrać jako to że nie jest zbyt dobrym kompanem dla Phoebe.

 

jeśli in100se "szału nie robi", to ja już nie wiem co ten szał zrobić może... WIEM!... kolega ze sklepu miał na myśli Grundiga!!! (ja za Grundigiem szalałem przez cały początek lat 80tych)!!!

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli in100se "szału nie robi", to ja już nie wiem co ten szał zrobić może.

To się nazywa "samozachwyt" ;)-tak samo jak inni kupią Caspiana,i rozje..je tego Atolla na części pierwsze.(w ich odsłuchu)

Zwykły Xindak PAM-uwalił Atolla 200 - kolega go posłuchał,i Atolla wyj...ał,znaczy,- sprzedał. :)

A cwaniakowanie typu(GRUNDIG) ..........,jeszcze trochę musisz posłuchać. ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa "samozachwyt" ;)-tak samo jak inni kupią Caspiana,i rozje..je tego Atolla na części pierwsze.(w ich odsłuchu)

Zwykły Xindak PAM-uwalił Atolla 200 - kolega go posłuchał,i Atolla wyj...ał,znaczy,- sprzedał. :)

A cwaniakowanie typu(GRUNDIG) ..........,jeszcze trochę musisz posłuchać. ;)

pozdrawiam

 

1. nie wiem, na czym miałby polegać "samozachwyt" ... nie jestem Atollem IN100SE ... nawet z profilu go nie przypominam...

2. Byłem przekonany, że żartujemy ... widocznie mam słabe wyczucie chwili :-)

3. To prawda ... In100Se "mistrzem" nie jest - nie wytrzymuje konkurencji z wieloma wzmacniaczami (zazwyczaj sporo od siebie droższymi). X PA-M znam bardzo dobrze - przymierzałem się do zakupu. 2 krotnie miałem w domu (raz końcówkę, raz integrę). Nie przeczę, że to fajne urządzenie i kolejny dowód na to, że do 5kPLN można kupić killera. Tak dla czystości sprawy zwróciłbym uwagę na drobny fakt, że jest o 25% droższy od Atolla. Ma też kilka ewidentnych wad, jak waga, temperatura pracy, zużycie prądu. W porównaniu do In100se jest też nieco ospały i mało rozdzielczy. Kontrola niskich tonów pozostawia też nieco niedosytu, choć jego rozciągnięcie jest faktycznie niezłe. Jeśli ktoś lubi tłuste, kolorowe granie bez wątpienia wybierze PAM'a... inni, niekoniecznie.

4. ... a jak "jeszcze trochę posłucham" to znów coś napiszę ... może nawet coś na temat Grundiga (o ile znajdę egzemplarz "na chodzie")

 

Pzdr, P

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma też kilka ewidentnych wad, jak waga, temperatura pracy, zużycie prądu.

AŁdiofil- komentator,i takie wady wypisuje. ;)

Prąd,waga,temperatura-....dziecinada. BEZNADZIEJA..

mało rozdzielczy.

Tego mu chyba nie brak-no ale jak względem in 100,to nie wnikam

 

Kontrola niskich tonów pozostawia też nieco niedosytu

Zgadza się,potrafi zaciągnąć,ale i inne wzmocnienia też to robiły-na tym samym kawałku,więc chyba bardziej wzbudzanie się modów w pokoju(nie mam pod podwiechą syfitową wełny) mimo że po całości mam pokój dobrze wygłuszony-ale z niskimi ciężko sobie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AŁdiofil- komentator,i takie wady wypisuje. ;)

Prąd,waga,temperatura-....dziecinada. BEZNADZIEJA..

... taki już ze mnie ten ... no .. jak mu tam ... EKOlog

czy to wady? ... hmm... dla większości "złotouchych" pewnie nie.... no zalety to raczej też nie są

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś coś gdzieś kiedyś będzie słyszał wiedział to ja chętnie kupię tuner FM Atoll TU 80 :)

 

a nie lepiej "ciągnąć" sygnał radiowy z sieci?

Każdy tuner TV, streamer, laptop jest wyposażony w taką możliwość. W dodatku sygnał cyfrowy można puścić do DAC a w "zasięgu" zamiast 30 stacji będzie 30.000 (no może nieco mniej) :-)))

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie ... wciąż mam nadzieję),

 

Rozpisuję konkurs dla użytkowników, znawców i miłośników Atoll'owy streamerów.

Nagrodą będzie mój szczery, internetowy uśmiech oraz wycieczka tramwajem na własny koszt w dowolnym kierunku.

 

Biorąc pod uwagę atrakcyjność nagród oraz prestiżowy charakter konkursu liczę na Wasz spontaniczny i aktywny udział.

 

Szczegóły:

 

Jakiś czas temu skontaktowałem się z Atoll Electr., w Normandii z pytaniem co zrobić aby ST200 pokazywał okładki płyt przy odtwarzaniu plików WAV. Uzyskałem odpowiedź, że oprogramowanie streamera nie wspiera w tym zakresie plików WAV. Zaraz potem okazało się, że okładki przy FLAC też nie zawsze są wyświetlane.

Nie specjalnie się tym przejąłem, bo w końcu słucham muzyki a nie gapię się w wyświetlacz a poza tym i tak nie widzę jego zawartości z 3,5m ... więc w ustawieniach systemu włączyłem wygaszacz wyświetlacza, sterując streamerem z iPhona.

 

Jakiś czas temu, w katalogu z WAV'ami (korzystam z NAS po routerze), zmieniłem nazwę JPG'a z okładką, na "AlbumArtSmall.jpg" (było tam kilka plików graficznych i a chciałem wiedzieć, który to okładka) ... i zapomniałem o sprawie.

 

Jakież było moje zdziwienie, kiedy przedwczoraj "zagrałem" pierwszy utwór z tego katalogu (wyświetlacz jeszcze nie zdążył się wygasić) i ukazała się okładka (kolejnym utworom z tej płyty/katalogu - WAV - też towarzyszyła). Zachęcony tym spektakularnym sukcesem, zacząłem zmieniać nazwy JPG w innych katalogach na "AlbumArtSmall", zauważyłem przy tym, że aby okładka się pojawiała należy zrestartować NAS po zmianie. A teraz najlepsze - mechanizm ten działa tylko w 30-40% płyt/katalogów. I tu 2 pytania konkursowe:

 

1. DLACZEGO U DIABŁA to działa? (skoro podobno soft nie wspiera WAV)

2. DLACZEGO działa tylko wybiórczo (dodam, że nie jest to kwestia wielkości JPG'a, ripowanie płyt było przeprowadzone tym samym programem, na tym samym laptopie i oczywiście pliki są umieszczone na tym samym NAS)

3. DLACZEGO działa to również z FLAC'ami (mimo, że JPG'i nie są otagowane) ... i dlaczego również nie ze wszystkimi???

 

Jak dla mnie to jedna wielka ABRAKADABRA ... :-)

 

Pzdr, P

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.