Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ktoś szuka nowego DAC-100, to jest teraz bardzo fajny rabat na to urządzenie w AudioForte :-)

 

Czyżby na cenę miał wpływ HD-100, czyli DAC ze wzmacniaczem słuchawkowym (cennikowo to 2590zł za czarny lub srebrny, o ile pamiętam to 300zł więcej niż sam DAC-100)?

 

Nie porównywałem wejść w obu urządzeniach oraz czy coś zmieniło się w ich graniu - trzeba będzie wpaść do AF albo poszperać na stronach ATOLLa...

Obudowa HD ma te same wymiary co DAC.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie to tylko PC Audio i jego software... W założeniu ma być prosto/tanio/lepiej/szybciej.

Pozdrawiam wszystkich plikowców!!!

generalnie źle nie jest ... a to, że czasem trudno się zorientować, o co chodzi, to może i dobrze - oznacza to tyle, że martwa z założenia elektronika powoli uzyskuje świadomość i spontanicznie rozwija się jej bogate żucie wewnętrzne... (może za jakiś czas ST200 zacznie nieoczekiwanie odtwarzać czarne płyty, parzyć kawę albo tańczyć walca ?)

 

Jeżeli ktoś szuka nowego DAC-100, to jest teraz bardzo fajny rabat na to urządzenie w AudioForte

 

Faktycznie - jak miło - prawie 50%...

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://vimeo.com/119383717

 

AM200 z PR200 ... no gra to :))

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

 

A to u Ciebie tak gra? :-)))

... spróbuj PR300 - dwusetka, jak dla mnie, jest trochę słabym partnerem w tym duecie.

 

Zdradź jeszcze, co to są za monitory - jakoś nie poznaję.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdradź jeszcze, co to są za monitory - jakoś nie poznaję.

No wiesz co - tysiączków nie rozpoznać :-)))

 

Darek Łyczak

Warto wiedzieć (jakby ktoś był zainteresowany zakupem, bo Rafał735R kiedyś szukał srebrnego DACa, ale "wylądował" na Heglu), że "ostał im się ino jeden"

A ja nie jestem zainteresowany kolejnym DACem, więc nie dzwoniłem do AF...

 

Jest test DAC-100 w wersji pierwszej

http://www.klub.audiostereo.pl/recenzje-zrodla/przetwornik-atoll-dac-100-art211.html

ale nawet nie kojarzę, co było zmienione w wersji SE...

USB w obu przypadkach kończy się na 48kHz, ilość gniazd jest chyba też taka sam.

Czy ktoś zna różnice między wersjami tej "setki"?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie czy ktoś odsłuchiwał może IN100 z Dynaudio DM 2/8? Lub z innym medelem z serii DM?

 

2 sugestie:

1. Koniecznie posłuchaj samemu (bez czczej gadaniny - również mojej - patrz niżej)

2. Słuchałem z Dynaudio ex34, znam osoby grające na DM'ach. Wszyscy sobie chwalą. Mam przeczucie, że integry Atoll z kolumnami Dynaudio to synergicznie dobrana para.

 

Pzdr, P

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie czy ktoś odsłuchiwał może IN100 z Dynaudio DM 2/8? Lub z innym medelem z serii DM?

 

Słuchałem niedawno w jednym z salonów IN100 z DM2/7. Miałem tez do dyspozycji Audiolab 8200A i Rega Brio R. Oprócz Dynaudio sprawdzałem też Studio 16Hz Minas Anor i malutkie monitory Toy z Sonus Fabera. Pomieszczenie było nieduże ok 15.m2 i to był troszkę za mało dla Minasów. Tak czy inaczej z Dynaudio najlepiej zagrał Atoll. Atoll dał dynamikę, Dynaudio dodało taka "pluszowość" w dźwięku i bardzo ładną górę. Audiolab nie był tak dynamiczny, bardzo równy, wyraźnie ciemniejsze brzmienie. Rega zupełnie sobie z Dynaudio nie poradziła. Spośród wszystkich kombinacji tego porównania połączenie Atolla i Dynaudio zagrało najlepiej, bardzo mi się podobał ten dźwięk. In100 jest cały czas u mnie nr1 wśród kandydatów do zastąpienia mojej Yamahy do JBL Studio Monitor 580. Ale nie wiem czy nie będzie za dużo "dobrego"... Ale jak nie wypożyczę to się nie przekonam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rega zupełnie sobie z Dynaudio nie poradziła

Zupełnie mnie to nie dziwi - bardzo lubię filozofię dźwięku Regi ale połączenie z Dynaudio przypomina nieco polewanie jogurtu śmietaną...

 

Ale nie wiem czy nie będzie za dużo "dobrego"... Ale jak nie wypożyczę to się nie przekonam :-)

 

podobnie jest z siadaniem tyłkiem w pokrzywach i lizaniem stopy żelazka pod prądem ... jednak w przypadku sprzętu audio nieodzowny element zabawy :-)

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie czy ktoś odsłuchiwał może IN100 z Dynaudio DM 2/8? Lub z innym medelem z serii DM?

 

Witam,

 

Słuchałem w salonie, 25m2, mocno wytłumione pomieszczenie.

Najpierw słuchałem z moimi, ówczesnymi Mission M73 (2-drożne, troszkę małe do takiego pomieszczenia), do kompletu CD 100. Dynki, które wpięliśmy to DM 3/7 - w tym pomieszczeniu słychać było zmianę jak doszła jedna więcej osoba... Generalnie byłem zawiedziony - bas rozlazły, żadnych rewelacji w porównaniu z 4x tańszymi Mission'ami, ani jednego szczegółu w prezentowanej muzyce więcej (słuchałem na rozgrzanym od 2h IN100, kolumny, które w tym sklepie stały od ponad roku, dość często testowane = wygrzane). Teraz słucham u siebie na Minasach Studio 16Hz i to zupełnie inna bajka - różnicę słyszy moja 6-cio letnia córka :) Dynki tak mnie wtedy rozczarowały brakiem wzrostu jakości dźwięku, że stwierdziłem, że nie warto mi kupować nowych kolumn za tyle kasy - do czasu, jak usłyszałem jak chodzą Minas Anor 2,5 IIIs... Ale - to jedyne Dynaudio jakich słuchałem, więc opinia może być myląca - nowsze wersje mogą być lepsze, poza tym zawsze trzeba sprawdzić samemu czy pasuje barwa, dynamika itp. - zwłaszcza do słuchanych gatunków muzyki (słucham jazzu, trochę metalu, hard rock, rock, alternatywy np. PF, ale również np. Sting'a, Waglewskiego itp., czyli dość szerokie spectrum, nawet troszkę klasyki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj znowu wybrałem się posłuchać Atolla IN100 z kolumnami Polkaudio RTI A7 i CD Arcam 17. Nie wiem jak to Atoll robi że tyle muzyki i nut wydobywa z kolumn - jest dynamika, jest błysk, muzykalność a jednocześnie jakiś taki spokój bez wyostrzeń. Świetnie U2 zagrało, Diana Krall. Uhhhh...Po przełączeniu na Arcama A19 muzyka zniknęła - został matowy nudny dźwięk wypchniętej średnicy, bez kopnięcia na dole i błysku sopranów. Za grzecznie, za spokojnie jak dla mnie. Trzeci raz słuchałem IN100 i trzeci raz mnie zachwycił. Czwarty raz będzie już u mnie w domu , na moich kolumnach :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z uporem "muła" drążę dalej temat transportu cd do Atolla in 100, co sądzicie by zamiast cd80/100 wpiąć BD Oppo 103

 

Mała aktualizacja mojej odpowiedzi - przy dobrym DAC'u Oppo zaczyna się bronić :-)

Mam teraz na próbę zestaw: bardzo dobry DAC plus świetny IC i Oppo na prawdę "zaczął" się sprawdzać jako transport;

oczywiście nie w kategoriach hi-endu, ale jest dobrze.

Edytowane przez mrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja mojej odpowiedzi - przy dobrym DAC'u Oppo zaczyna się bronić :-)

Mam teraz na próbę zestaw: bardzo dobry DAC plus świetny IC i Oppo na prawdę "zaczął" się sprawdzać jako transport;

oczywiście nie w kategoriach hi-endu, ale jest dobrze.

No to jeśli do OPPO jeszcze DAC dobry i ew IN100 na koniec , to zastanawiam się czy dobrze zrobiłem kupując go :/

Czy nie wystarczy OPPO jako transport + IN100 ze swoim przetwornikiem ?

Bo jeśli nie, to trza OPPO sprzedać , kupić budżetowy odtwarzacz a RESZTĄ "zrobić" dźwięk. Dobrze myślę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

In100 z przetwornikiem ?;)

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

 

Przecież jest opcja (w nowych wersjach wzmacniaczy) wstawienia płytki/modułu z wejściami cyfrowymi

 

 

wysłano z mojego komputera stacjonarnego za pomocą przeglądarki internetowej, klawiatury, myszki i monitora

 

Czy nie wystarczy OPPO jako transport + IN100 ze swoim przetwornikiem ?

 

Najlepiej po prostu pożycz i sprawdź u siebie w systemie.

Może ci "styknie" takie granie.

Edytowane przez mrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Witam przymierzam się do zakupu wzmacniacza do moich B&W 601s1 obecnie grają z sony i jestem zadowolony ale czas na zmiany tylko nie wiem co bym chciał zmienić czy wzmacniacz czy kolumny. Powiedzcie drodzy forumowicze czy atoll in 100 lub 200 będzie dobrym wyborem do bowersów??? Myślę też nad audiolabem ale sam nie wiem czy zmienić wszystko czy tylko jeden element dotychczasowego zestawu. Wczoraj nabyłem płytkę Curtis Stigers Let's Go Out Tonight i byłem wniebowzięty jak to potrafiło zagrać w jezzie ale wiadomo człowiek w miare jedzenia chce wiecej i lepiej.Proszę o opinie na ten temat jeżeli ktoś porównywał atolla z bowersami.

 

Dziękuję i pozdrawiam Stiv89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C

Witam przymierzam się do zakupu wzmacniacza do moich B&W 601s1 obecnie grają z sony i jestem zadowolony ale czas na zmiany tylko nie wiem co bym chciał zmienić czy wzmacniacz czy kolumny. Powiedzcie drodzy forumowicze czy atoll in 100 lub 200 będzie dobrym wyborem do bowersów??? Myślę też nad audiolabem ale sam nie wiem czy zmienić wszystko czy tylko jeden element dotychczasowego zestawu. Wczoraj nabyłem płytkę Curtis Stigers Let's Go Out Tonight i byłem wniebowzięty jak to potrafiło zagrać w jezzie ale wiadomo człowiek w miare jedzenia chce wiecej i lepiej.Proszę o opinie na ten temat jeżeli ktoś porównywał atolla z bowersami.

 

Dziękuję i pozdrawiam Stiv89

 

Czołem,

 

Oczywiście wszystko kwestia gustu (... i bezpośredniego odsłuchu) ale zestawienie in100se i B&W601, na pierwszy rzut oka, może się udać. 601 to dość stara konstrukcja grająca trochę mało dynamicznie - Atoll powinien je "doenergetyzować". Jedno co mnie martwi to wysokie tony - dość przenikliwe a miejscami natarczywe w starych konstrukcjach B&W. In100se może je dodatkowo podkreślić - ale, w pewnym zakresie da się ten efekt złagodzić doborem odpowiedniego okablowania.

 

Pzdr, P

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Hmm ... Czy natarczywe/jazgotliwe bym tego nie powiedział no chyba że ktoś lubi kręcić gałeczkami to może w tedy. Ja bym powiedział że są one 100 razy lepsze niż nowe 600 tz 685s2 i to bez dwóch zdań. W zeszłym tygodniu byłem we wrocławskim top hi fi z moimi paczkami i porównywałem je z obecnymi 600 i wypadły mizernie przy s1. A posiadam je już 17lat i ciągle eksploatowane. Być może tamte nie były odpowiednio wygrzane. mniejsza o to. Oki w takim razie jezeli kupiłbym wzmacniacz to jakie kolumny polecacie do in 100se??? metraż 27metrów muza wszelaka od pink floyd po dire streits,aż do celin dion, joe cocera

 

aha cena do 3tys.euro kupowane by były w niemczech oczywiście więc ciężko z odsłuchem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.