Skocz do zawartości
IGNORED

Winylmania


excel

Rekomendowane odpowiedzi

....oj, zdaje się, że włożyłem przysłowiowy kij w mrowisko ;-) a chodziło mi tylko o to, że zakładając wątek excel napisał: "Chciałbym założyć nowy wątek w którym poruszane byłyby sprawy bardziej lub mniej związane z winylami i całą tą winylomanią" ja zrozumiałem to, jako zaproszenie do dyskusji głównie o płytach i ich "okolicach"....nie neguję, że ustawienia są ważne, ale po zamontowaniu wkładki przy pomocy szablonu oracle'a, to poza sprawdzaniem wypoziomowania talerza i siły nacisku w zasadzie gramofonu już nie dotykam....traktuję go tak jak instrument - im mniej dotykasz (poza normalnym graniem) - tym mniej rozstroisz :-)...jakoś nie mogę zrozumieć tych z Kolegów, którzy do kilku napędów z ogromną ilością ramion i wkładek dorzucają kilka, no kilkanaście winyli, co by przy ich użyciu testować poprawność ustawień....to niestety nie moja bajka.....pozdrawiam - Andrzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

....oj, zdaje się, że włożyłem przysłowiowy kij w mrowisko ;-) a chodziło mi tylko o to, że zakładając wątek excel napisał: "Chciałbym założyć nowy wątek w którym poruszane byłyby sprawy bardziej lub mniej związane z winylami i całą tą winylomanią" ja zrozumiałem to, jako zaproszenie do dyskusji głównie o płytach i ich "okolicach"....nie neguję, że ustawienia są ważne, ale po zamontowaniu wkładki przy pomocy szablonu oracle'a, to poza sprawdzaniem wypoziomowania talerza i siły nacisku w zasadzie gramofonu już nie dotykam....traktuję go tak jak instrument - im mniej dotykasz (poza normalnym graniem) - tym mniej rozstroisz :-)...jakoś nie mogę zrozumieć tych z Kolegów, którzy do kilku napędów z ogromną ilością ramion i wkładek dorzucają kilka, no kilkanaście winyli, co by przy ich użyciu testować poprawność ustawień....to niestety nie moja bajka.....pozdrawiam - Andrzej

 

Wychodzę z takiego samego progu.Raz na jakiś czas,bardzo rzadko sprawdzam VTF i obroty tarczą stroboskopową i już.Do momentu powieszenia innej wkładki nic nie ruszam,po co?tak jak pisał Andrzej a jeszce się coś rozkalibruje.

Pozdrawiam

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- w moim gramofonie obroty stabilizowane są kwarcem i widzę że paski stroboskopu stoją jak wmurowane czyli ok. - tak się zastanawiam że nowsze gramofony nie mają stroboskopu ? rozumiem że nowoczesne systemy zapewniają stałe i prawidłowe obroty, ale czy nie ma jakiegoś dyskomfortu, że nie możemy się o tym naocznie przekonać ? Pamiętam jak miałem kiedyś "Unitrę" to ciężko było ustawić i byłem zadowolony gdy paski bardzo wolno się przesuwały :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul

 

A Ty czyścisz? Bo ja tylko igły.

Oczywiście o igły mi chodziło, aczkolwiek piny na wkładce też należy od czasu do czasu wyczyścić. No tak, żeby było "po bożemu", senior - wiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- sięgnąłem po tę płytę i popadłem w zdziwienie i zadumę jak można było w tamtych czasach / bo płyta jest chyba z 1968 r./ nagrać tak fantastycznie brzmiący materiał ! Chciałoby się powiedzieć: "Jak oni śpiewają !" - charakter muzyki można zobaczyć na You Tubie, ale to namiastka, bo dźwiękowo to tak się ma jak hulajnoga do mercedesa - do tego płyta w stanie takim jakbym był jej pierwszym właścicielem. Wniosek taki, że technika reprodukcji dźwięku wysokiej jakości, mimo upływu lat niewiele poszła do przodu a dla masowego odbiorcy /cd/ raczej poszła do tyłu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-25310-019213900 1301907224_thumb.jpg

post-25310-064124200 1301907235_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- mam słabą wolę i często ulegam pokusom, w związku z czym zakupiłem dzisiaj trochę winyli - za wszystkie zapłaciłem 70 pln co nie wydało mi się ceną zbyt wygórowaną - płyty grają przyzwoicie jak na stare winyle przystało, ale "Bert Kaempfert Hits" Camdenu to już prawdziwa rewelacja, piękne analogowe brzmienie, uczta dla uszu ! co ciekawe to najstarsza płyta bo z 1969 roku - zawiodłem się na płycie Claydermana - ma dopisek "digital recorded" i rzeczywiście zamiast winyla usłyszałem marny compact disc ze wszyskimi dźwiękowymi nieprzyjemnościami - to dziwne bo mam sporo płyt z napisem "digital recording" i grają super. Inne płyty Claydermana które mam, brzmią topowo. Natomiast Toccata Bacha mimo dopisku "digitally remastered" gra bardzo ładnie, chociaż bardziej mi się podoba interpretacja Grubicha ze starej monofonicznej płyty Polskich Nagrań. Zachęcam do chwalenia się swoimi płytami i wrażeniami z odsłuchów, co będzie ciekawsze niż dywagacje na temat smaru do windy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-25310-059251800 1301947208_thumb.jpg

post-25310-014238900 1301947224_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest to co lubię najbardziej. Stare wydania w pięknym stanie...A muzyka...)))

 

Mam kilka dni wolnych od pracy, więc nadrabiam zaległości winylowe -)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-20162-042819800 1302011930_thumb.jpg

post-20162-092143400 1302013338_thumb.jpg

post-20162-045813700 1302013346_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zawsze myślałem że to gra Acker Bilk, a tu się okazuje że to Monty Sunshine i Jazz Band Chrisa Barbera !

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...plyta z przed piecdziesieciujeden lat, a jedna z moich najlepszych,az boje sie ze ja zakatuje he he...

teraz umyta czeka na lepszy sprzet na kturego jeeeszcze musze troche poczekac

pozdrawiam ZARZES-LOMZA

post-30590-039653100 1302016688_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorna porcja przyjemności..)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-20162-066542600 1302035571_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dziś przyszła paczka z Allegro /jakaś śmieszna kwota/- zapakowana superprofesjonalnie i dostałem Gratis ! - w sumie mam dobre doświadczenia z Allegro, do tego jest moim zdaniem bardziej przyjazny w użytkowaniu niż e-bay - płyty ok. gratis gra nawet lepiej od tej drugiej - ponieważ mam trochę polskich "wacków" więc porównałem brzmienie i muszę powiedzieć że nie musimy popadać w kompleksy, bo niektóre polskie "wacki" brzmią nawet lepiej od tych zachodnich,w ogóle mam sporo polskich płyt które brzmią bardzo dobrze, jak również wiele zachodnich "knotów" - mam też jedną bardzo dobrze grającą płytę która była wytłoczona na Kubie !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-25310-053903800 1302037552_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtek a gdzie znalazłeś Indian Summer?

 

Kupiłem na ebay uk. Wcześniej przegrałem aukcję oryginału w ładnym stanie, za przyzwoite pieniądze. Szczęśliwie zaraz po tym, trafiło się to wydanie. Nowe, zafoliowane -)

Steamhammer, dorwałem także nówkę, w Hiszpanii.

 

Dzisiaj -)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-20162-043896300 1302091053_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dreszczyk,nie uwierzycie ale miałem dreszczyk ! bardzo przyjemne trochę zapomniane uczucie - pojawił się on wraz z pierwszymi taktami drugiego utworu ze strony B. "Single girl" zajmowała czołowe miejsca na listach przebojów w czasach gdy królowały jeszcze radia lampowe. Wtedy miejsce na liście zależało od ilości sprzedanych singli, a nie tak jak teraz od paru telefonów. Płytę tę kupiłem kiedyś za 2 złote w jakimś zapyziałym antykwariacie, a teraz stoi dumnie na półce: "dobrze brzmiące LP". Zresztą wszystkie utwory z tej płyty w winylowym brzmieniu to duża radocha :) W ogóle jak słucham winyli to mam wrażenie, zresztą co tam wrażenie - mam pewność, że z cd tego nie usłyszę. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-25310-017411000 1302110740_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie chcę zakładać nowego wątku, myślę, że ten będzie odpowiedni. ponieważ czynnie zajmujecie

się kupowaniem vinyli.

 

Mam kolekcję około 300 płyt i rozważam ich sprzedanie. To moja prywatna kolekcja kupowana w latach 1972-1986, wszystkie kupiłem sam

i pamiętam w jakim stanie były w czasie gdy przestałem je słuchać.

 

Chciałbym skonsultować z Wami, jak postępować w sprzedaży, żeby być uczciwym wobec kupujących.

 

Płyty od około 25 lat stoją w tym samym miejscu (suchy pokój ), nie używane.

Jak ocenić ich obecny stan techniczny ? Czy taki upływ czasu wpłynął na nie niekorzystnie ?

Pamiętam dokładnie w jakim stanie (trzaski itp), były w czasach kiedy je słuchałem, czy można podać

tamte wrażenia za miarodajne ?

 

Z okładkami nie ma problemu, bo je widać :) i łatwo ocenić ich stan, martwi mnie tylko ich stan techniczny.

Chiałbym uniknąć posądzenia, że oceniłem je wyżej niż kupujący.

 

No i na koniec, jak bezpiecznie je przesłać pocztą ? (są jakieś kartony do vinyli)

 

Bardzo proszę o wyrozumiałość i z góry dziękuję za wszelkie uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andresn50...twardziel z ciebie...25 lat... Przez ten czas wcale ich nie słuchałeś..?

 

Moje wieczorne granie..)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-20162-005547700 1302121670_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku

 

Cóż naprawdę nie grałem tych płyt przez tyle lat.

 

W 1986 kupiłem odtwarzacz kompaktowy i przesiadłem się na CD, ale Vinyle zostawiłem nie miałem serca,

 

żeby sprzedać te moje skarby. Kupione z takim trudem i poświęceniem niewielkich środków jakie miałem.

 

Czyż można sprzedać płytę za którą dałem całą moją ówczesną pensję 3500 zł :)

 

Płyty były całym moim światem i pewnie dlatego nigdy nie zostałem handlarzem płyt, nie umiałem się

 

ich pozbyć z domu.

 

Za dużo wspomień niosą ze sobą te płyty, każda ma jakoś miejszą lub większą historię, zresztą co ja

 

będę wam tłumaczył te sprawy :)

 

Serdecznie pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan płyt najlepiej jest oceniać w następujący sposób:

 

Należy przyjąć system oceny, najczęściej stosowany za granicą jest Record Collector Magazine's Grading

MINT The record itself is in brand new condition with no surface marks or deterioration in sound quality. The cover and any extra items such as the lyric sheet, booklet or poster are in perfect condition. Records advertised as Sealed or Unplayed should be Mint.

 

EXCELLENT The record shows some signs of having been played, but there is very little lessening in sound quality. The cover and packaging might have slight wear and/or creasing.

 

VERY GOOD The record has obviously been played many times, but displays no major deterioration in sound quality, despite noticeable surface marks and the occasional light scratch. Normal wear and tear on the cover or extra items, without any major defects, is acceptable.

 

GOOD The record has been played so much that the sound quality has noticeably deteriorated, perhaps with some distortion and mild scratches. The cover and contents suffer from folding, scuffing of edges, spine splits, discolouration, etc.

 

FAIR The record is still just playable but has not been cared for properly and displays considerable surface noise; it may even jump. The cover and contents will be torn, stained and/or defaced.

 

POOR The record will not play properly due to scratches, bad surface noise, etc. The cover and contents will be badly damaged or partly missing.

 

BAD The record is unplayable or might even be broken, and is only of use as a collection-filler.

 

Można także zastosować się do polskiego odpowiednika

 

 

Idealny - Mint

 

Płyta: Sama płyta jest nowa lub w idealnym stanie (jak nowa), bez śladów użytkowania na powierzchni i bez zmian w jakości dźwięku.

Okładka: Okładka oraz dodatkowe elementy takie jak plakat, kartka z tekstami są w idealnym stanie.

Doskonały - EX

 

Płyta: Zdradza pewne ślady użytkowania, ale spadek jakości dźwięku jest minimalny.

Okładka: Okładka i opakowanie mogą odznaczać się niewielkim zużyciem lub/i posiadać niewielkie zagięcia.

 

Bardzo dobry- VG

 

Płyta: była wielokrotnie odtwarzana, ale nie odznacza się znaczącym spadkiem jakości dźwięku, mimo zauważalnych znaków na powierzchni oraz niewielkich zarysowań.

Okładka: Normalne zużycie i otarcia okładki i dodatkowych elementów bez znaczących wad.

 

Dobry - G

 

Płyta: była tak często odtwarzana, że jakość dźwięku jest wyraźnie niższa; może pojawić się niewielkie zniekształcenie i średnie zadrapania.

Okładka: pojawiają się zagniecenia, zdarcie rogów, przetarcie krawędzi, blaknięcie kolorów i inne.

 

Zadowalający - F

 

Płyta: nadaje się do odtwarzania, ale nie dbano o nią należycie, więc mogą pojawić się głośne trzaski; może przeskakiwać.

Okładka: naddarta, poplamiona i/lub zamazana.

 

Najlepiej jest oceniać płyty w oparciu o odsłuch (ja tak robię, jeśli sprzedaje coś z mojego zbioru)

Jeśli nie masz możliwości odsłuchu, pozostaje jedynie ocena wizualna w/w zasad.

 

Płytę/płyty można wysyłać listem poleconym - koszt ok 6zł za priorytet

lub paczką - 11zł za priorytet (1-3 płyty)

 

W każdnym przypadku należy 'zbudować' kopertę z tektury, rozmiarami większą od naszej płyty (okładki)

Lub zakupić gotowe koperty do wysyłki, do których i tak trzeba włożyć tekturkę usztywniającą.

 

tu masz samouczek :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Jeśli zedcydujesz się na sprzedaż, daj nam znać, może coś sobie wybierzemy

 

pozdrawiam

 

- Michał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku, a Ty okładek nie masz do tych płyt ? :]

 

andresn50, zaraz napiszę Ci co i jak

 

 

Waluch...mam -)

Łatwiej mi "pstrykać" telefonem, same labele...) Z wiekiem, człowiek wygodny się robi -)))

andresn50 Przed sprzedażą, dobrze byłoby posłuchać płyt. Będziesz wiedział jak opisać. kto wie...może wówczas zmienisz zdanie...i zostawisz je sobie...Czego ci życzę..)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waluch

 

Dziekuję za wyczerpujące informacje i pliczek video.

 

Napewno dam Wam znać jak się zdecyduję, chociaż nie wiem jakie gatunki wam

się podobają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Waluch

 

Dziekuję za wyczerpujące informacje i pliczek video.

 

Napewno dam Wam znać jak się zdecyduję, chociaż nie wiem jakie gatunki wam

się podobają.

 

Napisałem Ci PV.Daj znać.

Pozdrawiam

p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waluch

 

Dziekuję za wyczerpujące informacje i pliczek video.

 

Napewno dam Wam znać jak się zdecyduję, chociaż nie wiem jakie gatunki wam

się podobają.

 

andresn50 jeszcze jedna ważna sprawa często pomijana przez sprzedających, płyty najlepiej oglądać przy mocnym świetle lampki pod różnymi kątami. Miałem kilka takich zakupów, że sprzedający twierdził, iż płyta ma idealne lustro (faktycznie przy świetle dziennym wyglądała ok), a ja siadając przy biurku odpaliłem lampkę i szok, masa papierówek, etc.

Co do samego sprzedawania kolekcji, to wydaje mi się że jeśli masz co jeść to chyba nie ma co się pozbywać tych płyt, chociaż z drugiej strony płyty przeżywają teraz renesans i za jakiś czas jak się tym mniej cierpliwym znudzą, mogą powrócić do nisz cenowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- thrak - > płyty przeżywają teraz renesans i za jakiś czas jak się tym mniej cierpliwym znudzą, mogą powrócić do nisz cenowych. <

 

- wszelkie przewidywania to wróżenie z fusów, jednak moim zdaniem jak ktoś już wszedł w winyl to raczej z niego nie wyjdzie - ja w każdym razie sobie tego nie wyobrażam - dojdą nowi, zatem "winylowców" będzie przybywać, oczywiście kwestia tylko w jakim tempie, zatem na spadek cen starych winyli bym nie liczył, tym bardziej że nie jest to worek bez dna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.