Skocz do zawartości
IGNORED

Winylmania


excel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Yul i wielkie dzięki za fachową odpowiedź,

Fakt, że "przebicie" nie ze wszystkimi płytami się pojaiwa, no i właśnie, teraz jak patrzę na dlugość 'strony" to przy tych dłuższych występuje. Rozumiem że lepsza wkładka, obecnie używam MM Black Pearl Sumiko, nie pomoże?

Z bzyczniem, to ciekawa sprawa, zakupiłem Led lampkę w Ikea do oświetlenia punktowo gramofonu, z takim zasilaczem "niewinnym", i to było dopiero, bzyczało jak w ulu, zamieniłem tę lampkę na latareczkę i jest OK.

Pozdr

Titanic

 

To nie żadne "przebicie", ale najprawdopodobniej tzw. pre-print, czyli niechciane zniekształcenie powstające z winy tłoczenia płyty, a nie objaw niesprawności gramofonu. Skutkiem tego zniekształcenia rowków cichutko słyszysz to co jest w sąsiednim rowku, który będzie odtwarzany za moment, gdy płyta obróci się o kąt pełny. Dzieje się tak najczęściej na płytach z gęsto upakowanymi rowkami, które można poznać po długim czasie zapisu na jednej stronie, rzędu 25-30 minut. Jest mniej prawdopodobne, żebyś dosłuchał się przekopiowania pomiędzy zwojami taśmy magnetofonowej z której nagrano vinyla. Mam też taki przypadek.

Co do tego bzyczenia, to jeśli ono jest słyszalne zaledwie cicho przy pełnej mocy wzmacniacza, to dał bym temu spokój. Niech se bzyczy, hehe, przecież na pełnej mocy nie słuchasz, a nawet jak słuchasz, to tego bzyczenia wówczas napewno nie słychać, tylko ryczy muzyka w niebogłosy. Możesz ewentualnie sprawdzić czy zacisk GND w gramofonie (ten pomiędzy gniazdkami RCA) dobrze trzyma kabelek masowy, no i oczywiście czy odpowiadający mu zacisk GND we wzmacniaczu (lub przedwzmacniaczu, zależy czego używasz) też to samo robi :)

Pozdro,

Yul

 

>>>WOY,

"...Na ul. Piotrkowskiej w Lodzi mieliśmy księgarnię muzyczną z komisem w którym bywałem prawie codziennie na zakupach. Niestety nadszedł czas wynalazków(CD)i któregoś pięknego dnia Panu Andrzejowi(o ile pamiętam)sprzedałem część swojego zbioru..."

 

Pan Andrzej? Taki wysoki chudeusz w okularkach z sienkiewiczowską bródką? Pamiętam kogoś takiego doskonale, hehe.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak igła pyknie kilka razy to co ? płyta złom? g...no prawda, jak podchodzić do oceny plyt? niekiedy bez pyknięć i trzasków płyta jest do płoszenia gołębi!

 

 

nie no , bez przesady. Uważam, że jeśli nie smaży w tle, a to smażenie nie przebija muzyki to płyta nadaje się do odsłuchu. Oczywiście po kupnie płyta idzie do mycia. Nie toleruję tylko pyknięć spowodowanych rysą, takich powtarzających się co obrót płyty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ktos pisal: ''za 20-30% ceny LP mam CD''. Bardzo mnie ten rewelacyjny pomysl wzruszyl. Czy mozna tez pojechac 3 x do Rudy Slaskiej zamiast nad morze, bo bilet 3,33 x tanszy?

 

Tak, CD sie przyda gdy brak 800 funtow na 1press, a reedycji winylowej nie widac. A muza doba. Piekielnie. No i CD do auta lepsze niz winyl. Poza tym do niczego.

 

Re-edycje, zupelnie jak szwajcarski ser, sa gatunki dobre i slabsze.

 

krytykowanie zapisu cyfrowego plus mieszanie wszystkich typow cyfrowej obrobki i pakowanie do 1 wora to kosmiczna bzdura.

 

tak jakby ktos powiedzial nie lubie pic wina bo ''Truskawkowe Domowe'' mnie zniechecilo.

 

a Mouton??

 

CD to waskie gardlo sygnalu, lecz rzeczy nagrane cyfrowo na db sprzecie i wycisniete na db winylu brzmia przyzwoicie.

 

Tak, analog z 1969r. z db wytworni jest

 

pewnie (a ne zawsze) lepszy niz z 2011, lecz powody moga byc rozmaite.

 

pzdr

 

cdn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Titanic,

Lepsza wkładka tylko Ci nasili efekt pre-printa. Lampeczkę LED-ową zastosuj do czego innego albo oddaj do IKEA - niech im bzyczy :) BZZZZZZZZ...BZZZ...BZZ...BBZZZZYYYYY....YYYYY.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broniasz: będę o Tobie pamiętał. Na razie mam plan przesłuchać to wszystko, zacząłem od polskiego rocka i tkwię głęboko w SBB i Breakoucie. Jeśli Omega mi nie podejdzie, jesteś pierwszy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś na forum może słucha Klasyki oprócz starego rocka, szukam klimatów Glenn Gould, stare winyle, ech właśnie słucham płyty z 47 roku, JS Bach na organach z Lubecki, nie możliwe jak to brzmi. No i ten czas, 64 lata temu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek polecam wnikliwe przesłuchanie tych płyt. Daj im szansę to piękne niepowtarzalne granie, może mam do tej muzyki za dużo sentymentu ale SBB,Breakout palce lizać. Tak się rodziła nasza krajowa scena.

Pozdrawiam Mariusz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny temat. Jak sobie przypomnę ile mozolnie nazbieranych płyt, wyniosłem do komisu aby dołożyć kasę do badziewnego CD, to jestem na granicy utraty przytomności. Kompletna dyskografia Alan Parsons,Barclay James Harvest, Boston kilka Chicago,Toto,Yes co ze męka to teraz wymieniać.

Na ul. Piotrkowskiej w Lodzi mieliśmy księgarnię muzyczną z komisem w którym bywałem prawie codziennie na zakupach. Niestety nadszedł czas wynalazków(CD)i któregoś pięknego dnia Panu Andrzejowi(o ile pamiętam)sprzedałem część swojego zbioru. Czy ja to kiedyś odzyskam???

Kończę bo się rozpłaczę.

 

Jest nas więcej. Ja sprzedałem całą ówczesną dyskografię U2, JOY DIVISION, THE STRANGLERS i jeszcze kilkanaście innych zachodnich płyt stan mint. Jakimś przeczuciem zostawilem wszystkie polskie płyty. Chyba myślałem, że nigdy nie ukażą sie na CD :-).

Dostałem za nie chyba 5 CD i jeszcze musiałem dopłacić!

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj im szansę to piękne niepowtarzalne granie, może mam do tej muzyki za dużo sentymentu ale SBB,Breakout palce lizać.

 

Tej muzyce nie trzeba nawet dawać szansy, jak pierwszy raz przesłuchałem te płyty, to wiedziałem, że zostaną. Bardzo mi się podobają płyty z Mirą, a z SBB świetne jest Memento. Nigdy wcześniej tego nie słuchałem po prostu z racji młodego wieku (ha ha ha) no i "za moich czasów" na topie był już Maanam, Perfect itd.

 

A na wieczór, coś z "moich czasów" he he, dziś zapodałem igłę na Nowe Sytuacje. Dawno nie słuchałem. Po prostu wgniotło mnie w fotel. Bardzo energetyczna płyta, bo przede mną jeszcze zapracowany wieczór.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zawsze myślałem że to gra Acker Bilk, a tu się okazuje że to Monty Sunshine i Jazz Band Chrisa Barbera !

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek,

SBB w latach 70-80 to była jazda obowiązkowa i nawet kilka lat później mało kto potrafił tak zagrać jak oni. Za głębokiej komuny w jedną sobotę miesiąca tzw. wolną lud pracujący mógł pooglądać w TV trochę wielkiego świata, ponieważ od 9 do wieczora było "STUDIO2" to był szał, gówniarz wtedy byłem ale sygnał STUDIA2 zawsze mnie intrygował, to był majstersztyk. Tu masz próbkę oczywiście SBB:

 

Pozdrawiam,

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dzięki winylowi wszedłem szeroką ławą w sferę tzw. muzyki "poważnej" i klasycznej - płyty z byłego RWPG a także EWG, z topowymi wykonawcami, pięknie wydane, większość w stanie takim jakby dopiero co zostały zdjęte z półki sklepowej, niektóre w ogóle niegrane ! - były i są dostępne tanio jak przysłowiowy barszcz. Nazbierałem tego trochę i wierzcie mi, dźwięk jaki generują jest wspaniały, balsam dla duszy i uszu, szczególnie po słuchaniu ostrego łomotu. To samo dotyszy jazzu, chociaż niestety ceny płyt z serii "Polish - jazz" poszły ostatnio mocno w górę, co mnie specjalnie nie dziwi bo zarówno pod względem muzycznym jak i brzmienia są na bardo wysokim poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach słuchania dziadkowych płyt, dwa dni temu po raz pierwszy słuchałem płyty, która jak monumentalny walec przejechała po całym znanym mi progrocku... w szczególności strona A. Nie mogę przestać jej słuchać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczko, cieplutko...wiosenny mikołaj przyniósł kilka płyt -)

Po kilku latach posłuchałem ponownie...Ta płyta zwaliła mnie z nóg -)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach słuchania dziadkowych płyt, dwa dni temu po raz pierwszy słuchałem płyty, która jak monumentalny walec przejechała po całym znanym mi progrocku... w szczególności strona A. Nie mogę przestać jej słuchać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

tak, ta płyta wgniata w podłogę, niestety moja wersja ucina jedno słowo Czesławowi podczas "jednego serca", a i trochę za bardzo smaży. Dlatego zastanawiam się nad jakimś nowszym wydaniem, widziałem kiedyś w saturnie, nie wiecie jak z brzmieniem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proste. Wchodzisz na allegro i szukasz 12" singla z muzyką house czy trance, która ma jedną stronę "blank". Daj szukanie po opisach "blank", czysta, pusta itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze napisał "przemek696" na czystej stronie płyty nie ustawia się AS, ponieważ na igłę nie działają wtedy żadne inne siły. Najlepiej płyta testowa jeżeli takowej nie posiadamy to wg instrukcji od gramofonu albo ramienia. W bardzo wielu przypadkach jest to taka sama wartość jaką ustawiasz nacisk, aczkolwiek też nie jest to regułą np. u mnie przy SME 3009III+ Shure V15III AS ustawiony mam trochę mniej niż nacisk (nacisk 1,25g AS w pozycji 1 i troszkę) tak uzyskałem najlepsze rezultaty w/g płyty testowej.

pozdrawiam,

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł: nie wiem jak jest w przypadku P5, ale akurat przy RB300 instrukcję producenta można sobie... Instrukcja stanowi, by antiskate ustawić na takiej samej wartości co nacisk, tymczasem poprawny antiskate na tym ramieniu to zazwyczaj połowa tej wartości. Ja ustawiłem sobie na czystej płycie i na moje ucho wszystko gra dobrze. Może kiedyś zakupię sobie płytę testową...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za sugestie. Czysta płyta już w drodze... spróbuję jednak sprawdzić wszystkie sposoby aby ustawić to ramię włącznie ze słuchawkami.....

Pozdrawiam:)

 

także ustawiam AS na ucho, tylko przy użyciu słuchawek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to także jest część winylmanii

żeby się cieszyć muzyką najpierw należy skonfigurować gramofon i inne elementy toru :]

 

To rzecz jasna zaden argument, ni za ni przeciw, tylko taka notka:

 

w jakim sklepie z winylami, w Polsce ?; na Wyspach lub w USA, mozna zobaczyc lepszy zestaw niz np. rotel z 1976 podlaczony grubym drutem z kolumnami o 10 lat starszymi. Albo Technics dla DJow ok AD 1980 oraz jakies prastare monitory?

 

Wlasciciele, owszem, lubia muzyke, i pewnie ustawiaja ramiona, ale tak raz na 3 lata, gdy trzeba nowa wkladeke z igla ''skorelowac'' ze tak powiem. Poza tym licza sie tylko plyty. An audiophile versus Record Colletor [Vinyl Junkie] to dwa rozne schorzenia. Czasem sie nakladaja. Jak u mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...powolutku winylmania zmienia się w "doktoryzuj się z ustawień swojego gramofonu" manię....:-))

Doktorat zawsze można napisać z geodezji...gramofonowej, hehe.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.