Skocz do zawartości
IGNORED

Winylowe wznowienia/reedycje/re-issues


thrak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GratefullDe

(Konto usunięte)

Masz wydanie ,które jest dostępne w Polsce, np MM czy all....?

 

Wysyłane z mojego Transformer TF101G za pomocą Tapatalk 2

Zakup w Rockserwisie - zamówienie od listopada czekało sobie na premierę, nie wiem czy to samo wydanie znajduje się w MM, nie kupuję już tam płyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to samo, a z ciekawości :rolleyes: to dlaczego już nie kupujesz w MM?

 

Wysyłane z mojego Transformer TF101G za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość GratefullDe

(Konto usunięte)

Chyba to samo, a z ciekawości :rolleyes: to dlaczego już nie kupujesz w MM?

 

Wysyłane z mojego Transformer TF101G za pomocą Tapatalk 2

Kilka przykrych niespodzianek w tym jedna, która sprawiła, że musiałem kupować nową igłę. Obraziłem się na nich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przecież ten Zeppelin to nie reedycja :-) Yulu trzeba było to pytanie wrzucić w nowościach :-D chyba ktoś się tym chwalił tam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie i Panie,

 

Od jakiegoś czasu jestem (szczęśliwym?) posiadaczem boxu Black Sabbath i szczerze powiedziawszy jestem trochę zawiedziony jakością wykonania. Szczególnie okładki to słabej jakości reprinty, choć na co prawda grubym, ale niestety również słabej jakości papierze. Ciekawa bardzo jest książka, ale też nie zachwyca jakość. Można to było zrobić o wiele lepiej, szczególnie w tej cenie. A tak pozostaje duży niedosyt. Inną kwestią jest to, iż box został wydany, jak się później zorientowałem nie bezpośrednio przez Universal, ale w kooperacji BackToBlack, za którą to wytwórnią nie przepadam. Zwykle wydania BackToBlack są słanej jakości, szczególnie reedycje. Do tego stopnia ich nie trawię, że nie kupuję nowości w wydaniach tej wytwórni.

 

Generalnie box na pierwszy rzut oka wygląda obłędnie, jest piekielnie ciężki, ale deko przeceniony z uwagi na powyższe mankamenty. Cena dochodząca do 1200 PLN poza PL jest więc nieuzasadniona.

 

SabbathVinyl3D.jpg

 

...za to pozytywnie zaskoczyły mnie wznowienia pierwszych albumów Iron Maiden (do 7 syna) na pikczerach. Może i okładki nie są na maxa ostre, ale ogólnie wydania te robią duże wrażenie. Płyty szybko się rozchodzą, więc radzę szybciej brać, póki są akceptowalne ceny.

 

8xpicdiscs.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SVART
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem, bo od jakiegoś czasu nie mogę skompletować nowego zestawu gramofonowego, a starego się pozbyłem : ( Bazując jednak na obcojęzycznych forach, jakoś PD zwykle odstaje od standardowych wydań. Ocenię to pewnie w najbliższym czasie, bo płyty te mam też w starych wydaniach z lat 80ch. Same wydania prezentują się świetnie (z małymi minusami).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SVART
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak jest z jakością dźwięku wydań Ironów na PDiskach ?

Mam ich ostatni album na Pic.Disc (Frontiers coś tam) i normalnie brzmieniowo to dramat. Raz czy dwa przesłuchałem i stoi nieruszany na półce. Ale EMI w ostatnich latach skopała również wydania cd Ironów, to dlaczego miałoby być lepiej z wydaniami winylowymi?

Zresztą temat rzeka, która wytwórnia nie knoci teraz i cd i winyli?

Mnie tylko zastanawia, czy muzycy są głusi, czy w ogóle nie słuchają swoich płyt, albo może słuchają, ale na jakimś wcześniejszym etapie produkcji, a nie produktu finalnego trafiającego do sprzedaży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest z jakością dźwięku wydań Ironów na PDiskach ?

 

 

Kupiłem The Number of the Beast zachęcony entuzjastycznymi recenzjami prasowymi ( podobno płyty produkowane z oryginalnych taśm). Wygląda fajnie, brzmi fatalnie. Słychać szum przesuwu, dźwięk płaski, bez blasku, bez basu, słabiutka dynamika. Podwójny koc na głośnikach.

Jak się później słucha nowych reedycji Doorsów to dopiero widać kosmiczną przepaść. Nie mam porównania z oryginalnymi tłoczeniami z epoki, dopuszczam możliwość, że może tak to zostało słabo kiedyś nagrane. Zakupię jakiś stary egzemplarz do porównań i wtedy stanie się jasność. Miałem ochotę na parę nowych Ironów, ale zapał mi ostygł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 - go maja nadchodzi reedycja KC "Red" !!

 

"Red is the fourth in a series of audiophile King Crimson vinyl reissues.

 

Newly cut from masters approved by Robert Fripp, this super-heavyweight 200gm vinyl re-issue is housed in a reprint of the original sleeve and contains bonus MP3 codes giving access to a download of a transfer of an original 1974 pressing (Robert Fripp's personal file copy).

 

One of the most powerful and influential albums in the band's remarkable career.

 

Pre-order now for May 13th release."

 

zródło Burning Shed

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 - go maja nadchodzi reedycja KC "Red" !!

 

I to jest bardzo dobra wiadomość! Oczywiście czym rządzą się Panowie od Mistrza Fripp'a stosując taką kolejność, tego pewno nie wie nikt:))) Ale wydawanie jednej płytki w roku, to fajny zwyczaj (bo tak chyba im to mniej więcej leci?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak nie po kolei lecą, a gdzie lark's, starless? Dobra nieważne, ważne że wznawiają i to jak :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byly jakies kolorowe wznowienia Aice In Chains ...? Columbia..?

Która płyta? Jeśli piesek albo unplugged to pirat, chyba ze wyklepali w garażu Facelift albo inne? Piraty na 99,9%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wydanie Jar of Flies / SAP Music on Vinyl. Na pomarańczowym i niebieskim winylu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wydanie Jar of Flies / SAP Music on Vinyl. Na pomarańczowym i niebieskim winylu.

Nie no panowie, Music on vinyl to pomijamy w zapytaniu o piraty AiC :-) MOV są raczej świetnie wydane i zremasterowane dźwiękowo i nie piracone. Co do piratów AiC to wrzucałem jakiś czas temu "pieska" i unplugged, nie pamietam czy jest Dirt na kolorowym piracie ale ostatnio widziałem sporo Crimson i Floydów na kolorowych wznowieniach, więc pewnie i ciężkie do zdobycia Facelift zaraz się pojawi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez thrak

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok :-D Myślałem, że reedycje MOV są łatwe do znalezienia i je pomijamy, stąd skrót myślowy, że cała reszta reedycji ze starymi labelami z 1st pressów , które są aktualnie w kolorze to piraty - zazwyczaj.

 

Miałem na myśli piraty AiC "Dirt"lub "Unplugged" jak te poniżej, kolorowe "wznowienia" na labelu Columbia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-19326-0-65072500-1362917176_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez thrak

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem The Number of the Beast zachęcony entuzjastycznymi recenzjami prasowymi ( podobno płyty produkowane z oryginalnych taśm). Wygląda fajnie, brzmi fatalnie. Słychać szum przesuwu, dźwięk płaski, bez blasku, bez basu, słabiutka dynamika. Podwójny koc na głośnikach.

Jak się później słucha nowych reedycji Doorsów to dopiero widać kosmiczną przepaść. Nie mam porównania z oryginalnymi tłoczeniami z epoki, dopuszczam możliwość, że może tak to zostało słabo kiedyś nagrane. Zakupię jakiś stary egzemplarz do porównań i wtedy stanie się jasność. Miałem ochotę na parę nowych Ironów, ale zapał mi ostygł.

Faktycznie Doorsi rewelacja - ostatnio kupiony Morrison Hotel i nieco wcześniej Absolutey Live to ozdoba mojej kolekcji - i edytorsko i fonicznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaś i jajacek1410, o których tłoczeniach Doors'ów piszecie? Wydania Analogue Prod. na 200g winylam i 45rpm?

 

 

 

Co to to nie. Ponad 200 zł za szt. :(

Mam wydania 180g i 33rpm, wyd. Elektra, kupione w MM. Jestem zadowolooony.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował chociaż jednego tłoczenia na 200g, tylko faktycznie drogo masakrycznie. Wydania które wspomniałeś wychodzą pewnie znacznie korzystniej w stosunku przyrostu jakości ceny do jakości dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował chociaż jednego tłoczenia na 200g, tylko faktycznie drogo masakrycznie. Wydania które wspomniałeś wychodzą pewnie znacznie korzystniej w stosunku przyrostu jakości ceny do jakości dźwięku.

JA kupowałem w Saturnie - Morrison hotel chyba kosztuje 50-60 zł a jakość rewelacyjna . Zaskoczyła mnie , nie wiem czy ktoś jest w stanie odróznic od wspomnianych przez ciebie 200 g. Absolutnie szkoda na to kasy - te wydania Saturnowe są naprawdę doskonałej jakości a jak się pomyśli ile lat temu to było nagrane , to aż nie chce się wierzyć że to możliwe. Ja często wyciągam również kompakty sprzed wielu lat i też potrafię znaleść coś o jakości kładącej szczęke na podłodze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem te wydania ostatnio w Saturnie. Wyglądają nieźle. Dzięki Jasiek za info. Mam The Doors w różnych wydaniach, ale na CD. Stare tłoczenia z początków lat 90 lub starsze, remastery z 2007 r. oraz wydania Jap w wersji SACD i SHM. Z jakością jest różnie, czasami nawet na korzyść starych wydań (np. debiut z mięsistym i nierozjaśnionym brzmieniem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
JA kupowałem w Saturnie - Morrison hotel chyba kosztuje 50-60 zł a jakość rewelacyjna . Zaskoczyła mnie , nie wiem czy ktoś jest w stanie odróznic od wspomnianych przez ciebie 200 g. Absolutnie szkoda na to kasy - te wydania Saturnowe są naprawdę doskonałej jakości a jak się pomyśli ile lat temu to było nagrane , to aż nie chce się wierzyć że to możliwe. Ja często wyciągam również kompakty sprzed wielu lat i też potrafię znaleść coś o jakości kładącej szczęke na podłodze

 

Z tego co się orientuję te "reedycje saturnowe" cięte są z cyfrowych remasterów hi-res, a Analogue Productions z analogowych taśm matek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.