Skocz do zawartości
IGNORED

kable polskiej firmy Equilibrium


mikson

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

gdzieś mi przeleciał test cello w gazetce ale z tego co zapamiętałem jest to polska firma

czy ktoś może miał u siebie ich kable i można prosić o komentarz?

post-21279-023024800 1299406558_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

gdzieś mi przeleciał test cello w gazetce ale z tego co zapamiętałem jest to polska firma

czy ktoś może miał u siebie ich kable i można prosić o komentarz?

 

 

Witam!

To firma Enerr produkująca kable zasilające, pod inną nazwą produkuje kable głośnikowe i interkonekty. W ostatnim AudioVideo wymienione przez ciebie kabelki sklasyfikowali w HighEnd. Osobiście nie słuchałem ale znajomy polecał. Podobno bardzo przyzwoite kabelki.

pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja słuchałem interkonektu Equilibrium Anthem i głośnikowego Music Link.

 

Przez dwa tygodnie przesłuchałem kilkunascie zestawów kabli szukając brzmienia w zestawie CA 650A, 650C i ESA Vivace 3XT.

Wszystkie kable były ograniczone ceną do 1500zl.

Interkonekt Anthem bronił się długo swoją neutralnościa i piękną średnicą.

Przegrał dopiero nieznacznie z Cardasem Musican's Reference.

Co do głośnikowego Music Link, to w tym moim zestawie trochę osłabił dół, poza tym całkiem fajnie zagrał.

Przegrał też z Cardasem TwinLink.

 

Do porównania miałem kable w przedziale 500-1500zł firm Kimber, Furutech, Straight Wire oraz inne Cardasy.

 

Jeśli bym miał wytypować drugi zestaw, który bardzo dobrze zagrał w tym moim zestawie to byłby to właśnie interkonekt Anthem i głośnikowy Furutech FS-502.

 

Patrząc na cenę to takie kable zasługują na lepsze klocki, ale i z tych wycisneły niesamowią przestrzń, detale, scenę, separację instrumentów i bardzo naturalnie brzmiące wokale - a tego ostatniego właśnie brakowało mi w pozostałych interkonektach poza Anthem i Musican's Reference.

 

Podsumowując, moim zdaniem warto tych polskich kabli posłuchać, bo w podobnej cenie ciężko znaleźć konkurenta oferującego brzmienie na podobnym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup sobie XLO i posłuchaj - na tym poziomie, wcale nie jest ciężko znależć.

 

P.S.

Nie piszcie Drodzy Panowie po raz milionowy na litość boską tych samych informacji o kablach.

 

Miliard razy zostały wyjaśnione zawiłości onych nieszczęsnych połączeń, i jak moja skromna osoba widzi fantastyczną podaż na rynku, relatywnie dobrych wszelkiego typu kabli, a następnie zostaje podana informacja, że jakiś tam kabel, rodzaj, czy typ ciężko jest znależć czy kupić, czy dobrać, to jest to już niepoważne.

Przepraszam

Pozdrawiam.

 

P.S.II

Głośnikowy Furutech jak najbardziej może być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam!

To firma Enerr produkująca kable zasilające, pod inną nazwą produkuje kable głośnikowe i interkonekty. W ostatnim AudioVideo wymienione przez ciebie kabelki sklasyfikowali w HighEnd. Osobiście nie słuchałem ale znajomy polecał. Podobno bardzo przyzwoite kabelki.

pozdrawiam.

Miałem ten kabel na testach i przyznam że zagrał bardzo fajnie. W porównaiu z poprzednim moim kablem Qued Refence Bi Wire miałem wrażenie większej precyzji przekazu i dynamiimiki. Pełna rezenzja była w lutowym AV

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Obecnie gram na kolejnym w szeregu Equilibrium Music Link.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie EQ Turbine. To chyba najwyższy model w ich ofercie @ 3kzł. Gra naprawdę bardzo dobrze. Dźwięk idzie raczej w stronę płynności i nasycenia niż bezwzględnej analityczności, co mi się osobiście podoba. Zwraca również uwagę świetne wykonanie tych kabli - lepsze niż wielu przewodów uznanej konkurencji z zagranicy.

 

Mam tez głośnikowy, ale jeszcze nie słuchałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wyglądają ciekawie,

 

można je z rolki kupić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Słuchałem wyższych modeli kabli kolumnowych i intekonektów między innymi SunRay, Moonlight, Turbine i paru innych.

Wrażenia były pozytywne, tym bardziej, że grały w różnych systemach- można mówić o pewnym ich uniwersalizmie.

Jakie to były cechy, które zapamiętałem? Ano to, że w sposób szczególny traktowały przestrzeń i to we wszystkich wymiarach.

Ktoś już wspomniał i użył słowa płynność co potwierdzam. Dodałbym jeszcze koniecznie żywość przekazu i energię.

Wykonanie kabli na wysokim poziomie. Zwracają uwagę rodowane końcówki i wtyki RCA. Te ostatnie przypominają Furuteha i są łatwe w instalacji.

Polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze w tych kablach jest wypełnienie :-) mówię o najdroższych SunRay. Naprawdę super kable wyżyłowana rozdzielczość i brak wypełnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni grają u mnie głośnikowe String i inter. Stage. Kable są bardzo dynamiczne, przestrzenne, rozdzielcze, dodają sporo powietrza. Inter. Stage zagrał lepiej niż VdH The Bay C5, z lepszą dynamiką, głębią i szerokością sceny. Głośnikowe są przezroczyste i szczegółowe, oddają świetnie dynamikę, zwłaszcza w muzyce klasycznej. Jakość wykonania super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

troszkę czasu minęło

więc zapytam kto ma kable tej firmy lub miał :)

Cześć,

Miałem niedawno Equilibrium String ( najtańszy za 600 PLN) głośnikowy. Bardzo fajny kabel, ale mi lepiej podszedł np. Chord Odyssey z metra za 90-100 PLN.

nie wiem jak modele wyżej, podobno lepsza dynamika. Prawda jest taka, ze Chorda jakby co na pewno sprzedam.

Equilibrium Cello moze warto porównać z np Chord Epic?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko porównywać chord'a odyssey z cello. Chord to duży potężny bas, trochę rozlazły i rozlewający się, nijaka średnica i dosyć ostre wysokie na jednym zestawie mnie denerwował i męczył do innego pasował idealnie za to cello ma krótki konturowy bas, dla mnie trochę go za mało, bardzo ładna średnica i jasna góra. Generalnie chord za każdym razem przegrywał porównania. W obu bardzo dobra dynamika, w cello lepsza przestrzeń. Niedługo będę mógł coś powiedzieć o Sunray i Moonlight.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

troszkę czasu minęło

więc zapytam kto ma kable tej firmy lub miał :)

Ja gram obecnie na przewodach głośnikowych SKYLINE, wcześniej testowałem STRING, CELLO, MUSIC LINK, PIECE OF HEAVEN, SUPERNOVA i SUN RAY

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Oto reakcja kupującego który kupił ode mnie kabel głośnikowy EQUILIBRIUM MUSIC LINK 2x2,5 m

 

 

"Witam kabelki do mnie dotarły,po wpięciu w mój system szok k**wa :) szok te kable naprawdę grają świetnie i nie brakuje im basu jak to niektórzy opisywali, jest dynamika przestrzeń o to mi chodziło a kupiłem w ciemno.Dziękuję i pozdrawiam. "

 

Pozdro ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.