Skocz do zawartości
IGNORED

Konkurs Monkey Cable – przetestuj to sam


audiostereo.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza partia kabli wyrusza dziś do użytkowników:

 

bartogorzow

andrejos1

 

 

w przyszły poniedziałek odbierzemy kabelki i pojadą do kolejnych osób.

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości firmy RAFKO miałem możliwość przetestowania z kolegami kabli monkey cable clarity diamondback i clarity analogue. Kable odebrałem sobie sam od kuriera, żeby było szybciej. Więc wtorek 8 rano kabelki były już u mnie. Szczęśliwy otwieram woreczek firmy kurierskiej. Zaglądam do środka i pierwszy szok. Kable wyglądają trochę jak zabezpieczenie do roweru. Jak ktoś powiedział "jak dla blondynki". Niestety, wyglądają zabawkowo. Na szczęście to jedna z ostatnich wad tych kabli. Raczej testowaliśmy je razem, bo stwierdziliśmy, że tylko razem dają pożądany efekt. Więc podłączyłem kabelki do niskobudżetowego harmana z głośnika OHM i cóż. Nie byłem zachwycony. Jakaś ściana pojawiła się przede mną za którą słychać było jakiś zespół, który coś tam sobie grał. Ale spokojnie- pomyślałem. Zostawiłem kabelki do wygrzewania i pojechałem do pracy. Wieczorem znów zasiadłem w moim fotelu, aby posłuchać efektu. No i różnica już była. Dźwięk stał się już bardziej przeźroczysty. Scena została w miarę uporządkowana, a dźwięk uderzył we mnie swoją czystością. Zauważyliśmy również z kolegami, że kabelki trochę powstrzymują ostrość elektroniki, więc myślę, że spodobają się ludziom, którzy lubią kompromis. Powiększona góra i pogłębiony dół są słyszalne, ale nie przeszkadzają. W porównaniu z kablami Chorda czy Audionova Nightflight mk 3 nie różniły się zbytnio jeśli chodzi o czystość czy barwę. Różnice były, ale nie bijące po oczach.

 

Systemy odsłuchowe:

1. Harman Kardon HK 620

Harman Kardon HD 710

Kolumny podstawkowe OHM

Sonic link sg message IC

Sonic link ast75 głośnikowy

 

2. Nad C525

NAD z tych zielonych

Audio Academy Phoebe III

Chord głośnikowy

Audionova Phantom

 

3. Marantz PM5003

Marantz CD5003

KEF IQ90

Audionova nightflight mk3

Audionova moonwalk mk 2

 

Muzyka

1. Porcupine Tree "The Sky Moves Sideways"

2. Marillion "Less is more"

3. Tomasz Stańko "Suspended variations 2"

4. Sting "Live in Berlin"

5. Phideaux

6. Savage "Tonight"

 

 

Zdaję sobie sprawę, że być może moja opinia nie będzie się zgadzała z opiniami innych, ale takie wnioski wynieśliśmy z kolegami.

 

Podziękowania za udostępnienie kabli firmie RAFKO oraz za pomoc w testach Tomkowi i Jankowi.

Pozdrawiam

 

P.S. Jak ktoś inny już po testach niech też stworzy jakąś opinię, to pogadamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywiązując się z danego słowa po przesłuchaniu kabli najpierw chciałbym wypisać sprzęt towarzyszący temu testowi:

Końcówki mocy: Krell KSA50MKII oraz Naim Nap 140

Przetwornik DIY oparty na kościach BB pcm61

Źródła dźwięku: Pionier PDS-06 oraz Linn Karik

Kolumny 3-drożne DIY

 

Mnie przypadło testowanie najwyższych w ofercie Monkey Cable serii Clarity.

 

Ocenę zacznę od Kabla cyfrowego:

 

Jak wiadomo kabel cyfrowy zawsze dość trudno opisać jeśli chodzi o walory brzmieniowe wnoszone przez kabel, jako że jest to kabel cyfrowy, choć czasem i takowe wlory można odczuć.

Ja postaram się opisać ten kabel trochę inaczej. Jak wiadomo, ci którzy mieli możliwość zmiany napędu wiedzą, że za tą zmianą kryją się takie aspekty brzmienia jak spokój przekazu, rysowanie planów przestrzennych, wybrzmień (łatwo zauważalne przy talerzach perkusji) jak również usadowienie konturów tonów niskich.

Do testów użyłem 2 źródeł: Pionier PDS-06 oraz Linn Karik. Przy zmianach źródła różnice były słyszalne, natomiast przy zmianie tego kabla cyfrowego nie. Wniosek ten trzeba odebrać tak, że kabel ten nie wnosi nic w przekaz cyfrowy co raczej nie przypisuje się tanim kablom, a tu za cenę 220zł mamy naprawdę ładnie wykonany i zakonfekcjonowany kabel, który na pewno poza przekazaniem tego co dostał od napędu i oddaniem do przetwornika nic więcej od siebie nie dorzuci.

Kabel w 100% wart swojej ceny.

 

Kabel sygnałowy:

 

Osobiście kabel który używam mieści się w przedziale powyżej 3000zł a tu przełożywszy kabel Monkey musiałem się doszukać różnic pomiędzy nimi. Pozwolę sobie wypisać w punktach moje odczucia na temat tego kabla:

 

1. Przede wszystkim kabel bardzo równy w całym pasie przekazu muzycznego!!!

2. Kabel prezentuję bardzo dużą dynamikę.

3. Piękna prezentacja góry pasma. Brak jakichkolwiek zabrudzeń, tony wysokie lotne i przyjemne w odbiorze.

4. Pełna i barwna średnica o czym można się przekonać słuchając dobrze zrealizowanego nagrania fortepianu czy wokalu.

5. Świetna kontrola dołu – brak niepokoju, że w trudnych aranżacjach z naciskiem na dolne rejestry kabel straci panowanie nad tym zakresem.

6. Bardzo poprawne budowanie planów jak w głąb tak i na boki sceny.

7. kabel posiada bardzo solidne wtyki, za które budując własny kabel nie żałował bym dać 100zł za 4szt.

Kabel mimo trochę cukierkowatego wyglądu (kolor izolacji) z ogromnymi aspiracjami do poważnego systemu. Nawet powiem więcej, jest to kabel bardziej wiarygodny w przekazie niż niedawno słyszany przeze mnie Audioquest Pantera za 1500zł a Monkey kosztuje mniej niż 400zł.

Spokojnie mogę zaryzykować stwierdzenie ten kabelek jest moim faworytem do 2000zł.

Tym kablem nie poprawimy żadnego słabego punktu naszego systemu, bo jeśli takowy występuje, ten kabel go pokaże.

 

Kabel głośnikowy:

 

I tu znowu zaskoczenie, bo pierwsza cecha, która się daje usłyszeć to, że kabel nie faworyzuje żadnej częstotliwości, ani żadnej nie stara się ukryć.

Duży plus za prezentację niskich rejestrów, gdyż jak wiadomo właśnie w kablach głośnikowych jest to największa bolączka. Dla porównania napiszę, że ten kabel wg mnie radzi sobie lepiej z dołem niż Furukawa La Scala, która kilka tygodni temu miałem przez około 3 tygodnie do odsłuchu i który to jest kablem bardzo cenionym a kosztuje na rynku wtórnym pomiędzy 3000-4000zł. Oczywiście La Scala wykazuje lepszą lotność, finezję i barwę tonów średnich i wysokich, ale trzeba pamiętać, że jest 10 razy droższym kablem lecz na pewno nie 10 razy lepszym.

 

 

Reasumując – posiadając system do 5-6kzł i chcąc się cieszyć muzyką osobiście polecam serię Clarity, a mówiąc więcej odważę się stwierdzić, że interconect i głośnikowy tworzą pewnego rodzaju tandem, gdyż podczas odsłuchów mieszałem je z innymi kablami, lecz najprzyjemniej zagrały ze sobą razem.

 

Pozdrawiam i życzę miłego odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy dni odsłuchiwałem najwyższy model tych kabli głośnikowych.

To bezpieczny wybór,wyglądają niepozornie,ale w domenie buddżetu to może być niezły wybór.

Dobry ,soczysty bas/aczkolwiek nie schodzący ekstremalnie nisko /cena/,szeroka scena,wysokie bez podkreśleń sybilantów,fajna barwa.

Nie jest to drut hi-endowy,ale w zakresie kabli popularnych,to bardzo fajny drut.

Niestety,znajomy ,który nabył te kable nie zakupił sygnałówek,także żałuję ,że nie mogę ocenić całego kompletu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy dni odsłuchiwałem najwyższy model tych kabli głośnikowych.

To bezpieczny wybór,wyglądają niepozornie,ale w domenie buddżetu to może być niezły wybór.

Dobry ,soczysty bas/aczkolwiek nie schodzący ekstremalnie nisko /cena/,szeroka scena,wysokie bez podkreśleń sybilantów,fajna barwa.

Nie jest to drut hi-endowy,ale w zakresie kabli popularnych,to bardzo fajny drut.

Niestety,znajomy ,który nabył te kable nie zakupił sygnałówek,także żałuję ,że nie mogę ocenić całego kompletu.

 

Co do basu ok, zgadzam się, ale dodałbym również, że wysokie tony są równie dobre. Dzisiaj pogadałem z kolegą i powiedział mi, że nie znalazł wielu różnic pomiędzy tymi kablami a takimi 3x droższymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mnie przypadło testowanie najwyższych w ofercie Monkey Cable serii Clarity.

 

Pozwolę sobie wtrącić, że clarity to nie najwyższy model. Najwyższy jest Connoisseur.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto nastepny w kolejce?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto nastepny w kolejce?

 

Ja nie wiem. Wszystko owiane jest głęboką tajemnicą danych osobowych. Mogę jedynie powiedzieć, że jutro odbiera ktoś ode mnie kabelki, więc w środę powinny one być już u kogoś innego. O ile oczywiście za każdym razem nie będą one wracały do dystrybutora, ale myślę, że to by było nielogiczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

jeśli chodzi o kable głośnikowe, Clarity to najwyższa obecnie dostępna seria.

http://monkeycable.pl/produkty.php#

 

Koneser to jak na razie wyłącznie kabel HDMI - kolega Andrejos miał okazję zapoznać się przypadkiem, więc może coś napisać w temacie jego wykonania. Być może producent zdecyduje się na produkcję także kabli głośnikowych z serii Koneser, ale na ten moment nic mi na ten temat nie wiadomo. Myślę, że takie kable powstaną dopiero wtedy, gdy ludzie z Monkey Cable wymyślą coś faktycznie wartego wydania większych pieniędzy.

 

Następni w kolejności są:

- nutka

- Tmarcel.

 

Kabelki trafią do nich w środę.

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Koneser to jak na razie wyłącznie kabel HDMI - kolega Andrejos miał okazję zapoznać się przypadkiem, więc może coś napisać w temacie jego wykonania.

 

więc jeśli już zostałem przywołany do tablicy to powiem, że faktycznie omyłkowo HDMI konesera znalazł się u mnie.

Co do wykonania to piątka z plusem. Widać że ci którzy żyją kinem domowym wizualnie będą zadowoleni. Ale jak już go miałem to z ciekawości podłączyłem go na chwile między dekoderem cyfrowym a telewizorem. Nie jestem maniakiem filmów ni programów TV ale na pierwszy rzut oka zauważyłem lepsze nasycenie barw i tyle co mogę na ten temat napisać gdyż w danym momencie nie było nic ciekawego w TV więc wyłączyłęm to wszystko i zabrałęm się za odsłuch kabli głośnikowych:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Noszę się z zamiarem kupna kabli głośnikowych, tak więc głośnikowy Concept Silverback z miłą chęcią przetestuję.

Optyczny kabel Clarity Optical też chętnie podłączę do mojego Sansui. Miło więc było by porównać i Clarity Analogue w zestawie.

Pozdrawiam.

Jan

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janvideo24

Chyba trochę za późno się zgłosiłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo ciekawy tego czy ktoś już miał okazję porównać kable Mokey Clarity Diamondback lub Silverback z VOVOXem INITIO lub TEXTURA. Jeśli ktoś miał możliwość posłuchać to bardzo proszę o podzielenie się wrażeniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko wolał bym bardziej obiektywną odpowiedź :) Textury słuchałem i byłem pod ogromnym wrażeniem ( bas! i ogólne poukładanie ) tylko że cena zaporowa, a Initio obecnie u siebie testuje ale szału specjalnego nie ma, po prostu jest troche lepiej poukładany dźwięk niż na moich atmosach i bas ładniej skrojony ale szału nie ma i oba to sztywne druty. Więc chciał bym wiedzieć jak Monkey do tego można przyrównać. Nie ukrywam, że zależy mi na dobrym basie, a o tym już pisano w tym wątku, że jest w małpkach dobrze pod tym względem. Może ktoś jeszcze się wypowie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko wolał bym bardziej obiektywną odpowiedź :) Textury słuchałem i byłem pod ogromnym wrażeniem ( bas! i ogólne poukładanie ) tylko że cena zaporowa, a Initio obecnie u siebie testuje ale szału specjalnego nie ma, po prostu jest troche lepiej poukładany dźwięk niż na moich atmosach i bas ładniej skrojony ale szału nie ma i oba to sztywne druty. Więc chciał bym wiedzieć jak Monkey do tego można przyrównać. Nie ukrywam, że zależy mi na dobrym basie, a o tym już pisano w tym wątku, że jest w małpkach dobrze pod tym względem. Może ktoś jeszcze się wypowie?

Możesz jeszcze wypróbować Equilibrium Cello warte uwagi.Ja właśnie wczoraj je wypożyczyłem na tydzień ze sklepu

i zrobiły na mnie naprawdę dobre wrażenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.