Skocz do zawartości
IGNORED

Projekt VolcanO


Edward
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam odbiór od Edwarda płytek i PGA.

Powtórzę, chętni na PGA2320 proszę pisać na priv.

 

Jutro wysyłam paczki do tych którzy chcą tylko pcb i/lub PGA.

 

Nadal brakuje mi adresów do wysyłki od:

kaman777

kram

damper

ManieX

adik82

descenic

koluszkin

krojo

miant

czekin1

grip

phoros

MICHNIOR

Jeremy

gaballus

hi_aro

bawolek

Kopczas

 

Czekam na dane i pozostałe wpłaty. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do Ciebie pw jakiś czas temu odnośnie mojej rezygnacji z zamówienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wielu z Was pyta mnie o zaprogramowanie ATMEGI i od razu piszę że ja się tego nie podejmę a to z prostej przyczyny - żeby zaprogramować procesor trzeba go wlutować w pcb kontrolera i programować przez dedykowane do tego celu złącze PROGRAMMER. Zaprogramowanie bez wlutowania na pająka przy tej wielkości scalaku jest raczej niemożliwe.

Na stronie VolcanO Edward bardzo szczegółowo opisał proces programowania więc myślę że każdy sobie poradzi.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment stan wpłat widać w załączonych poniżej linkach. Zostało kilka osób - czasu na wpłaty było naprawdę wystarczająco. Jutro po południu zaczynam zakupy na kwotę z przelewów zaksięgowanych na koncie i naprawdę nie czekam na nikogo więcej - więc jeśli ktoś późno wpłaci to proszę o załącznik z potwierdzeniem przelewu.

Adresy zostały uzupełnione w 100% - dziękuję.

 

Lista na pcb:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Lista na elementy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wysłałem paczki do kolegów którzy zamawiali tylko pcb i PGA a mianowicie:

Jeremy, koluszkin, gaballus, barszczyk, MARER, hi_aro i krojo.

 

Dzisiaj kończę zamawianie elementów. W międzyczasie wyszło kilka niedokładności w kosztach na plus i na minus ale myślę że zamknę się +/-50zł przy całkowitym przedsięwzięciu na kwotę ponad 12000PLN.

 

Na niektóre elementy trzeba poczekać bo jest zbyt mała ilość w sklepach. Jak będę miał wszystko u siebie - dam znać.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jakiś czas temu poruszany był temat nowego oprogramowania do VolcanO.

Obiecałem,że dam odpowiedź czy podejmę się go napisać.

 

Po przeanalizowaniu sytuacji mogę się tego podjąć ale tylko na zasadzie odpłatnej i przy ścisłym zdefiniowaniu oczekiwanej funkcjonalności układu.

 

Mam kilka własnych projektów które czekają na realizację a sam nie jestem zainteresowany budową VolcanO

Więc jeżeli miałbym poświęcać swój wolny czas gratis to wolę przeznaczyć go na własne projekty.

 

Pozdrawiam,

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jakiś czas temu poruszany był temat nowego oprogramowania do VolcanO.

Obiecałem,że dam odpowiedź czy podejmę się go napisać.

 

Po przeanalizowaniu sytuacji mogę się tego podjąć ale tylko na zasadzie odpłatnej i przy ścisłym zdefiniowaniu oczekiwanej funkcjonalności układu.

 

Mam kilka własnych projektów które czekają na realizację a sam nie jestem zainteresowany budową VolcanO

Więc jeżeli miałbym poświęcać swój wolny czas gratis to wolę przeznaczyć go na własne projekty.

 

Pozdrawiam,

JarekC

 

Słusznie :-)

 

Jak miałoby to wg. Ciebie wyglądać ?

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze trzeba by zdefiniować funkcjonalność układu.

Z dodatkowych rzeczy które się pojawiały w dyskusji to:

- obsługa OLEDa

- obsługa selektora wyjściowego

- zwiększenie ilości wejść

- obsługa pilota od Apple (temat pojawiający się też w innych wątkach).

 

Tu powinny wypowiedzieć się osoby z gropowego zamówienia czego jeszcze oczekują.

Dobrze byłoby aby znalazła się co najmniej jedna osoba posiadająca VolcanO chętna do testowania kodu

na bieżąco w trakcie prac.

 

Jeżeli chodzi o sprawy finansowe to może się to odbyć tak że większa grupa chętnych robi zrzutkę a ja piszę kod i upubliczniam na forum

Ewentualnie każdy indywidualnie płaci i dostaje wsad z zastrzeżeniem że nie przekazuje do dalej. Przy czym musiałoby się zadeklarować

kilka osób aby nie okazało się że napiszę kod a potem będzie jedna osoba.

Lub inne propozycje do rozważenia.

 

Pozdrawiam

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam programator więc w teorii mogę wsady testować do woli :).

Moje pre chyba od tego nie umrze :D

 

Ale na moim egzemplarzu data i zegar nie chodzą :/ a szkoda nie wiem czy inni mają takie problemy. Osobiście bardzo bym był zadowolony z działania tej opcji.

Mógłby być VU meter, magiczne oko i pomiar napięcia doprowadzonego sygnału.

 

Wtedy było by na bogato :) co do reszty to chodzi mi na Edwardowym wsadzie.

 

Teraz kwestia finansowania tego ilu i za ile :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam programator więc w teorii mogę wsady testować do woli :).

Moje pre chyba od tego nie umrze :D

 

Ale na moim egzemplarzu data i zegar nie chodzą :/ a szkoda nie wiem czy inni mają takie problemy. Osobiście bardzo bym był zadowolony z działania tej opcji.

Mógłby być VU meter, magiczne oko i pomiar napięcia doprowadzonego sygnału.

 

Wtedy było by na bogato :) co do reszty to chodzi mi na Edwardowym wsadzie.

 

Teraz kwestia finansowania tego ilu i za ile :)

Może trzeba by najpierw określić czego najbardziej brakuje wg mnie najbardziej możliwości sterowania modułem wejść jako wyjścia. Uzgodnijmy najpierw czego brakuje najbardziej, a później zróbmy listę osób zainteresowanych i wiadomo czym więcej tym lepiej. Mogę też testować kod z tym , ze najpierw Volcano muszę złożyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sorry za off - czy ma ktoś do wypożyczenia przewód do zaprogramowania kontrolera ( do tego projektu Volcano). Trzeba na nowo zaprogramować napięcie "cyfrowe"

 

 

Pozdrawiam R ))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie JarkowiC na tym etapie wycenić swoją pracę....nawet widełki cenowe nic nie dadzą. Z racji, że jest to projekt grupowy, co z retszą strasznie utrudnia zadanie z racji różnych wymagań, najsensowniej należałoby zebrać listę funkcjonalności i zrobić na jej bazie coś w rodzaju sondy/ankiety. Myślę, że przy aktualnej liczbie kontrolerów ok. 40 sztuk w przełożeniu na głosy dałby jasny pogląd najbardziej pożądanych opcji. A taka lista to już by był praktycznie gotowy brief dla JarkaC. Indywidualnemu przypadkowi nigdy się dobrze zrobić nie da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu są zdjęcia:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g strony Edwarda brakuje:

- wskaźniki wysterowania sygnału typu "VU meter” oraz "magiczne oko"

- automatyczne włączanie urządzenia o zadanym czasie, we wskazane dni tygodnia ("timer") - raczej niepotrzebne w/g mnie

- możliwość ustawienia skoku regulacji wzmocnienia (1, 2 lub 3 dB)

- możliwość pracy w trybie wielokanałowym (do 8 kanałów, czyli np. 7.1) - ????

- predefiniowanie poziomu sygnału dla poszczególnych wejść, także w trybie wielokanałowym

- pomiar napięcia doprowadzonego sygnału

 

Dodatkowo brakuje obsługi:

- regulacji wzmocnienia potencjometrem

- detektor szczytu

- obsługi przycisków (max 16)

 

W/g potrzeby:

- selektor wyjść

- możliwość wzmocnienia o te kilka dB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-

W/g strony Edwarda brakuje:

- wskaźniki wysterowania sygnału typu "VU meter” oraz "magiczne oko"

- automatyczne włączanie urządzenia o zadanym czasie, we wskazane dni tygodnia ("timer") - raczej niepotrzebne w/g mnie

- możliwość ustawienia skoku regulacji wzmocnienia (1, 2 lub 3 dB)

- możliwość pracy w trybie wielokanałowym (do 8 kanałów, czyli np. 7.1) - ????

- predefiniowanie poziomu sygnału dla poszczególnych wejść, także w trybie wielokanałowym

- pomiar napięcia doprowadzonego sygnału

 

Dodatkowo brakuje obsługi:

- regulacji wzmocnienia potencjometrem

- detektor szczytu

- obsługi przycisków (max 16)

 

W/g potrzeby:

- selektor wyjść

- możliwość wzmocnienia o te kilka dB.

 

- Myślę że uwolnienie pga2320 o możliwości fabrycznego wzmacniania jest dobra. Lub możliwość załączania lub wyłączania tej funcji (tak jak w aparacie jak mamy potrzebę to załączamy cyfrowy zoom)

- Oraz obsługę wyświetlaczo Oled jako że to chyba jedyne ładnie wyglądające. cena ich (4x20) to około 120zł ale efekt rewelacyjny i jeśli już robić porządnie ten projekt to tak aby się nie wstydzić za wypalające oczy w nocy wyświetlacze. (tu przykładowy Oled 4x20)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- klawisz skokowego wyciszenia -15dB na pilocie z informacją na wyświetlaczu. Czasami potrzeba nagle zmniejszyć głośność aby odebrać telefon. Głębokość wyciszenia można by też ustawiać pod kolejną pozycją w MENU.

- selektor na wyjściu - dla mnie bardzo potrzebny bo mam już wstawioną, obsadzoną i podłączoną płytkę 4 wyjść. (może być z osobną głośnością dla każdego wyjścia)

- impulsator

 

Chętnie dorzucę się do nowego softu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- klawisz skokowego wyciszenia -15dB na pilocie z informacją na wyświetlaczu. Czasami potrzeba nagle zmniejszyć głośność aby odebrać telefon. Głębokość wyciszenia można by też ustawiać pod kolejną pozycją w MENU.

- selektor na wyjściu - dla mnie bardzo potrzebny bo mam już wstawioną, obsadzoną i podłączoną płytkę 4 wyjść. (może być z osobną głośnością dla każdego wyjścia)

- impulsator

 

Chętnie dorzucę się do nowego softu.

Dobry pomysł. To wyciszenie, byłoby super, gdyby nie było skokowe, a płynne i trwało np. 3 sekundy zanim osiągnie zadane -15dB. Start do pierwotnej głośności na tej samej zasadzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to starujemy z projektem.

 

Pierwsza próba.

Wyświetla się tylko proponowany format strony głównej.

Zmieniłem font dla dużych cyfr, wydaje mi się ładniejszy.

Na ekranie wyświetlane są następujące informacje:

- poziom tłumienia

- nazwa wejścia (max 8 znaków)

- nazwa wyjścia (max 8 znaków)

- VU meter dla lewego i prawego kanału (do zastąpenia innymi informacjami).

Powinno działać na LCD i OLED

 

Dla odważnych wsad do pobrania dostępny tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jutro wstawię zdjęcie, bo aparat zostawiłem w pracy i nie mam jak zrobić zdjęcia

 

Pozdrawiam

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pytanie do Edwarda.

Czy soft ze stony dziala poprawnie w wersji symetrycznej XLR?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez troojka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Obiecane zdjęcie ekranu głównego.

Jak się zapatrujecie na taki wygląd?

 

Nie przepadam za niebieskim koloram bo jest męczący dla oczu ale z wyświetlaczy 4x20 tylko taki znalazłem w swoich zapasach.

Więc do prób będzie taki.

 

Pozdrawiam

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście chciałbym aby była możliwość taka że po 2-4sek. na wyświetlaczu zostaje tylko informacja o wzmocnieniu. Po ponownej zmianie czego kolwiek (po naciśnieciu dowolnego klawisza) pojawia się pełen opis na wyświetlaczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez andrejos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na moim egzemplarzu data i zegar nie chodzą :/ a szkoda nie wiem czy inni mają takie problemy.

Jeśli masz wlutowany poprawnie układ DS1307, kwarc obok oraz bateryjkę dla podtrzymania zegara, to musi chodzić. Jeden z klawiszy pilota (chyba lewy w dolnym rzędzie) wyświetla info systemowe i tam jest informacja o tym, że procesor widzi lub nie widzi zegara. Napisałem "chyba", bo nie mogę teraz sprawdzić tego, jako że moje VolcanO tymczasowo poszło do omirpa, żeby było mu łatwiej przeprowadzić akcję zamawiania części.

 

Witam,

Pytanie do Edwarda.

Czy soft ze stony dziala poprawnie w wersji symetrycznej XLR?

Tak, bo wersja symetryczna polega w zasadzie na hardware'owej duplikacji płytki kontrolera. Wtedy jedna z płytek obsługuje sygnał w fazie, a druga w przeciwfazie. Osobiście nie jestem przekonany do tego rozwiązania ponieważ nieznana jest wzajemna dokładność dwóch różnych układów PGA. Ta możliwość powstała "na życzenie publiczności" i nie jestem pewien, czy to dobry pomysł. Nie wiem też, czy ktoś w ogóle taką wersję zmontował.

 

Odnośnie nowego softu. Mnogość Waszych pomysłów przerośnie najśmielsze oczekiwania JarkaC, ale trzymam kciuki, aby się udało. :-) Będę śledzić to, co proponujecie w razie czego coś podpowiem.

 

UV meter: To dla tego pomysłu wstawiony został układ TL072. Nie był dotąd zaaplikowany, jedynie sprawdzałem jego działanie we współpracy z wewnętrznymi układami A/D ATmegi. Działało OK, będzie z tego fajny bajer :-) Może się okazać, że trzeba będzie wyregulować stałe czasowe elementów C5/R23 oraz C6/R24, aby Atemga miała mniej roboty z próbkowaniem. Ja to sobie wyobrażałem jako "magiczne oko" tak, jak w starych radioodbiornikach lampowych. :-)

 

Sterowanie potencjometrem: Zrezygnowałem z tego pomysłu kompletnie, bo w koncu wydało mi się absurdem, aby budować tyle elektroniki do takiego sterowania. Zresztą potencjometr rodzi pewne problemy związane z obsługą programową. Proponuję dać sobie z tym spokój, PGA to świetny układ.

 

Ustawienie skoku regulacji wzmocnienia: Tego chyba najbardziej brakuje. Obecna regulacja o 1 db jest chyba za gęsta. Proponuję ustawienia: 1, 1.5, 2, 2.5, 3 db.

 

Możliwość wzmocnienia sygnału: To funkcja tylko dla osób, które z jakiegoś powodu mają słabowite źródło sygnału. Nominalnie VolcanO jest przystosowany do standardowego 2Vrms. Proponuję rozważyć jak ostrożnie używać tej funkcji, aby nie zdarzyło się, że puścicie niechcący na końcówkę mocy wzmocniony sygnał 2Vrms. VolcanO przeżyje, ale końcówka i kolumny już niekoniecznie!

 

Selektor wyjść: To funkcja, której domaga się publiczność. Rozważałem, jak to najsensowniej zrobić. Poneiważ chyba mój pomysł na "kolorowego pilota" nie okazał się użyteczny, a przynajmniej nie słyszałem, aby ktoś tego używał, można uwolnić 4 kolorowe przyciski w pilocie i w ten sposób zrobić najłatwiej przełączanie wyjść. Technicznie najlepiej będzie ustalić, że selektor wyjść będzie miał stały adres 7, czyli wszystkie 3 zworki selektora zapięte. Tak będzie też najłatwiej napisać procedurę sterującą.

 

OLED: Z tym wyświetlaczem była związana pewna historia. Otóż Teo taki wstawił i bez żadnych przeróbek działał mu dokładnie tak samo, jak LCD. Pojawił się jednak wtedy nieoczekiwanie problem z... pilotem. Śledztwo wykazało, że OLED siał sporo zakłóceń i konieczne okazało się dobudowanie filtra zasilania odbiornika IR (opisane na stronie projektu).

 

Skokowe wyciszenie: Dobry pomysł. Można zrobić ustawienie w setupie na wartości np. -15, -20, -25, -30, mute. Obecnie jest "mute", czyli wyciszenie całkowite. Płynne wyciszanie/zgłaśnianie to też fajny pomysł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garść bieżących informacji o zakupach elementów.

Wszystkie elementy zostały zamówione. Dziś dostałem informacje z dwóch sklepów że brakuje niektórych podzespołów (głównie trafo i złącza) na które niestety trzeba będzie poczekać. Niestety najdłużej na trafa TEZ do 20 kwietnia. Większość będę miał pod koniec przyszłego tygodnia ale całość roześlę pewnie w tygodniu poświątecznym, także proszę uzbroić się w cierpliwość. Dodatkowe dokupowanie po kilka sztuk brakujących elementów nie ma sensu bo znacznie podnosi koszty.

Jeśli chodzi o finanse to zapomniałem doliczyć VATu w kilku elementach i policzyłem zbyt mało złącz ale dostałem upust w jednym ze sklepów i sumarycznie wychodzę na 10 złotowy minus więc jest OK.

 

Mam jeszcze do sprzedania:

- pcb selektora 5szt.

- pcb zasilacza 4szt.

- PGA2320 kilkanaście sztuk

- Muses8820 kilka sztuk

 

Proszę uzbroić się w cierpliwość na realizację zamówienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.