Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  142 członków

Scan Speak Klub
IGNORED

Klub Scan speak


colcolcol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, meloV8 napisał:

zupełnie niepotrzebnie stosujesz taki nieładny ton wypowiedzi

sorry , ale chyba przewrażliwiony jesteś a ja tylko obiektywny 🙂

3 godziny temu, meloV8 napisał:

Gdybyś był zainteresowany, to podam Ci na priv namiary na stolarza, który robi/robił obudowy dla Kisiela. 🙂

a na chorobę mi on?

zresztą Kisiel ma u mnie krechę , bo prosiłem o opis kolumn Pawła i po czasie ponowiłem prośbę

i nie zechciał odpisać

nie to nie Witek też elli sprzedaje 🙂

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kisiel daje dużą dowolność co skrzynek, jak naj bardziej zaleca ścięcie krawędzi w obrębie górnego modułu. Oczywiście zastrzegał że może pojawić się 05-1db górka lub dołek na charakterystyce.Jak byście mieli projekt wiedzieli byście jak skomplikowana jest to obudowa, że jest to matrix jak w B&w. Że komora średnio tonowego ma dedykowany kształt do tego przetwornika, że górna sekcja jest odseparowana od drgań na gumowym pierścieniu. Wiedzieli byście że sposób w jaki wentylowany jest duży wofer ,to nie zwykły bas refleks ,linia transmisyjna czy inne powszechnie stosowane rozwiązanie. Sposób strojenia basu w tej konstrukcji to mistrzostwo świata ,widać tam ogromne doswiadczenie i kunszt projektanta. Dostałem 2 godzinny wykład bo nie mogłem pojąć dlaczego tak komplikować wentylację dużego wofera. Zapewniam was że nie jest to konstrukcja rysowana na kolonie, jest przemyślana, bardzo racjonalna ,tam gdzie można ,uproszczona ,a tam gdzie trzeba ,złożona!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, NRK napisał:

Takiego nie ma i nie będzie bo zawsze coś komuś się nie spodoba.

jak będzie to na ten temat pogadamy na razie jest szok cenowy i lekki ostracyzm SS przez głównych graczy na rynku

stąd półdarmowe projekty 🙂

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, meloV8 napisał:

Najprostsze formy obudowy zawsze miały, mają i będą mieć swoich odbiorców, co nie zmienia faktu, ze pod względem akustycznym są najgorszym możliwym rozwiązaniem

w teorii masz rację

ale tylko postawienie koło siebie dwóch kolumn np zpłaskim frontem i ze ścięciami i odsłuch w jednym systemie dałby rezultat brzmieniowy

z drugiej strony sam wiesz , że zalety dużych płaskich frontów pod kątem technicznym można przytaczać

np większe pasmo odbić niż dyfrakcji tym bardziej , że dźwięk odbity od frontu zazwytczaj wzmacnia dźwięk bezpośredni

lub np niższa częstotliwość baffle step przez co można uzyskać takie założenia jak niski podział średnicy z maksymalną skutecznością

założenia konstrukcyjne mogą być bardzo rożne i nie zawsze ścięcia dyfrakcyjne są panaceum na każdy projekt

.... dla przykładu rok temu jak z Kwiatkiem rozmawiałem to mówił , że opływowe obudowy to już u nich będzie standard a w tym roku wrócili do prostopadłościanów mimo dobrze wyposażonego zakładu obróbki drewna z programistą CNC na etacie

Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, slawek.xm napisał:

w teorii masz rację

ale tylko postawienie koło siebie dwóch kolumn np zpłaskim frontem i ze ścięciami i odsłuch w jednym systemie dałby rezultat brzmieniowy

z drugiej strony sam wiesz , że zalety dużych płaskich frontów pod kątem technicznym można przytaczać

np większe pasmo odbić niż dyfrakcji tym bardziej , że dźwięk odbity od frontu zazwytczaj wzmacnia dźwięk bezpośredni

lub np niższa częstotliwość baffle step przez co można uzyskać takie założenia jak niski podział średnicy z maksymalną skutecznością

założenia konstrukcyjne mogą być bardzo rożne i nie zawsze ścięcia dyfrakcyjne są panaceum na każdy projekt

.... dla przykładu rok temu jak z Kwiatkiem rozmawiałem to mówił , że opływowe obudowy to już u nich będzie standard a w tym roku wrócili do prostopadłościanów mimo dobrze wyposażonego zakładu obróbki drewna z programistą CNC na etacie

Equilibrium to jedna z tych firm której nie rozumiem. Nie ma żadnego wspólnego mianownika w jej ofercie i co roku mamy cały zestaw nowości. Wysyp za wysypem.

 

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, slawek.xm napisał:

w sprawie elli nie ma jeszcze wg mnie mistrza , który swoim projektem przyćmiłby wszystkie inne

Scan Speak zrobił wszystko z swoim portfelem głośników żeby to się konstruktorom za bardzo nie udało  😁

Godzinę temu, S0nic napisał:

Equilibrium to jedna z tych firm której nie rozumiem. Nie ma żadnego wspólnego mianownika w jej ofercie i co roku mamy cały zestaw nowości. Wysyp za wysypem.

 

Co tu dużo rozumieć? Uczą się na żywej materii a za naukę, za każdą kolumnę i rozwój firmy płaci klient. 
 

Naturalna kolej rozwoju🤫

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, slawek.xm napisał:

sorry , ale chyba przewrażliwiony jesteś a ja tylko obiektywny 🙂

To nie jest przewrażliwienie, tylko stwierdzenie faktu, że od jakiegoś czasu nie możesz sobie darować uszczypliwości moją stronę. Przyznam, że dość zabawne. 🙂

2 godziny temu, slawek.xm napisał:

w teorii masz rację

To nie jest teoria Sławku. To jest fakt, poparty pomiarami i różnymi odsłuchami.

2 godziny temu, slawek.xm napisał:

z drugiej strony sam wiesz , że zalety dużych płaskich frontów pod kątem technicznym można przytaczać

np większe pasmo odbić niż dyfrakcji tym bardziej , że dźwięk odbity od frontu zazwytczaj wzmacnia dźwięk bezpośredni

lub np niższa częstotliwość baffle step przez co można uzyskać takie założenia jak niski podział średnicy z maksymalną skutecznością

założenia konstrukcyjne mogą być bardzo rożne i nie zawsze ścięcia dyfrakcyjne są panaceum na każdy projekt

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby również szeroka obudowa mogła korzystać z odpowiednio zaprojektowanych ściec czy zaokrągleń.

2 godziny temu, slawek.xm napisał:

... dla przykładu rok temu jak z Kwiatkiem rozmawiałem to mówił , że opływowe obudowy to już u nich będzie standard a w tym roku wrócili do prostopadłościanów mimo dobrze wyposażonego zakładu obróbki drewna z programistą CNC na etacie

Zapomniałeś dodać, że to, co wypuścili, to seria budżetowa-czyli trzeba ciąć koszty, a te tnie się na właśnie na czasie i kosztach obudowy produkcji, a nie na głośnikach. Już samo szlifowanie bardziej skomplikowanej obudowy zajmuje więcej czasu...

Jedynie stosując bardzo duży WG możesz zastosować ordynarnie kanciastą obudowę, nie martwiąc się zbytnio dyfrakcja i tutaj przykładem może być Buchardt Audio.

Niestety dla tweeterow Ellipticora WG nie ma i nie będzie, wiec trzeba działać inaczej, aby zapewnić im najlepsze możliwości pracy, a zastosowanie kanciastego monitora jest od tego "ideału" bardzo dalekie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, meloV8 napisał:

w 10 min naszkicowalem ladniejsza obudowe, a do tego znacznie lepsza pod katem dyfrakcji od tej bialej pralki.

Na priv moge podac adres dostawy kitu bez obudowy...

 

 

2.jpg

Nie jest ładniejsza 😉  a dodatkowo efekty dyfrakcji w "pralce" P. Andrzeja będą mniejsze niż w Twoim projekcie. Częstotliwość podziału w okolicach 2,5 kHz daje długość fali rzędu 13-15 cm i EXL3 można w uproszczeniu potraktować jak odgrodę. W Twoim projekcie efekty zagięcia nie będą tak łatwo pomijalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, colcolcol napisał:

a dodatkowo efekty dyfrakcji w "pralce" P. Andrzeja będą mniejsze niż w Twoim projekcie. Częstotliwość podziału w okolicach 2,5 kHz daje długość fali rzędu 13-15 cm i EXL3 można w uproszczeniu potraktować jak odgrodę. W Twoim projekcie efekty zagięcia nie będą tak łatwo pomijalne. 

Bardzo Cię przepraszam, ze to tak zabrzmi, ale chyba kompletnie nie masz pojęcia, co napisałeś. 🙂 Z wielką chęcią przeczytam rozwiniecie tych niezwykłych teorii o dyfrakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz przepraszać  😀 , chętnie zobaczę pomiary w różnych typach obudòw tego samego głośnika wysokotonowego od waskiej i smukłej, poprzez typ diamentu kończąc na szerokiej, 40 cm pralce. Uświadomiłoby to takim amatorom jak ja zależności. To mogłaby być swego rodzaju lekcja, jeżeli mogę grzecznie prosić oczywiście 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się nie doczekam pomiarów i to jest zresztą symptomatyczna sytuacja, w której profesjonaliści unikają pokazywania drogi oraz efektów swoich prac. Nikt tu nie wątpi w wiedzę i doświadczenie wyżej piszących, ale na takiego amatora jak ja, obrazki działają silniej niż słowa. 

15 godzin temu, meloV8 napisał:

Z wielką chęcią

Jednym z powodów większych efektów dyfrakcji w modelu pokazanym przez Ciebie, jest chociażby dwa razy większa liczba miejsc ugięcia fal od zwykłej skrzynki i ich mniejsza odległość od centrum głośnika. I przyznaję sie jednocześnie, że te zjawiska bardziej czuję niż rozumiem 😉 

Wiem, @ASURA zaraz nam pokaże pomiary! Przecież robiąc docelową skrzynkę, zrobił z pewnością kilkadziesiąt pomiarów sprawdzających słuszność założeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, colcolcol napisał:

Wiem, @ASURA zaraz nam pokaże pomiary! Przecież robiąc docelową skrzynkę, zrobił z pewnością kilkadziesiąt pomiarów sprawdzających słuszność założeń. 

 

Nawet wg. Ciebie gorzej bo oprócz tego słuchał różnych co do budowy kolumn w różnych warunkach akustycznych i zwrócił uwagę także na to jak się zachowuje dźwięk zależnie od typu obudowy, detali etc.

 

Te dane bardzo długo zbierałem i nawet nie wiedziałem wtedy że przydadzą się w przyszłości!

Jednak portfel przemyśleń i spostrzeżeń jest pełen i można wydawać-realizować się 🙂 

W wstępnej fazie robiłem próby jak śp. Wilson na modułowych oddzielnych połączonych razem obudowach, trochę to przypominało topowe Goldmundy ale tylko po to żeby przejść do mojej koncepcji jak to wszystko powinno wyglądać w każdym najmniejszym detalu 

Nowe kolumny robię dla siebie i jest to niepowtarzalna inna niż wszystkie konstrukcja a choćby z racji niedostępności przetworników będzie tylko w jednym komplecie.

Jak coś będzie nie tak zdobędę kolejne doświadczenia na przyszłość a na razie bardzo bardzo dużo pracy z oporem materii i nadawaniu pomysłom z głowy mi realnego kształtu. No prosta deska to na pewno nie będzie…

Kisiel za prostą łatwą do zrobienia przez amatora "budę" liczy sobie 40’000 plus 20’000 elektronika za tym z czegoś się to bierze i bardziej skomplikowana "buda"-konstrukcja zewnętrznie i … wewnętrznie musi wymagać więcej pracochłonności nawet w ramach hobby

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, colcolcol napisał:

Nie musisz przepraszać  😀 , chętnie zobaczę pomiary w różnych typach obudòw tego samego głośnika wysokotonowego od waskiej i smukłej, poprzez typ diamentu kończąc na szerokiej, 40 cm pralce. Uświadomiłoby to takim amatorom jak ja zależności. To mogłaby być swego rodzaju lekcja, jeżeli mogę grzecznie prosić oczywiście 😉 

Sprytnie, sprytnie, nie powiem. Najpierw wykladasz jakas dziwna hipoteze, ktorej nawet nie chcesz szerzej opisac, a nastepnie zrzucasz ciezar dowodu na druga strone? 🙂

 

2 godziny temu, colcolcol napisał:

Pewnie się nie doczekam pomiarów i to jest zresztą symptomatyczna sytuacja, w której profesjonaliści unikają pokazywania drogi oraz efektów swoich prac. Nikt tu nie wątpi w wiedzę i doświadczenie wyżej piszących, ale na takiego amatora jak ja, obrazki działają silniej niż słowa.

 

2 godziny temu, colcolcol napisał:

Jednym z powodów większych efektów dyfrakcji w modelu pokazanym przez Ciebie, jest chociażby dwa razy większa liczba miejsc ugięcia fal od zwykłej skrzynki i ich mniejsza odległość od centrum głośnika. I przyznaję sie jednocześnie, że te zjawiska bardziej czuję niż rozumiem 😉 

To może na początek:

https://heissmann-acoustics.de/en/kantendiffraktion-sekundaerschallquellen-treiberanordnun/

https://heissmann-acoustics.de/en/schraege-fasen/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, nie znałem tych stron, pouczające 😉 

".. there is actually only one problematic case

A rectangular baffle, approx. The width of the bass-midrange speaker, with a central tweeter and without sound guide ..."

W EXL3 ścianka przednia ma około 40 cm szerokości i zachowuje się niemal jak nieskończona odgroda dla głośnika wysokotonowego. Jest daleko od najgorszego wg ww autora przypadku "wąskiego, kanciastego słupka".

Wezmę sobie do serca informacje, bo Elli drażnią kieszeń ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, colcolcol napisał:

W EXL3 ścianka przednia ma około 40 cm szerokości i zachowuje się niemal jak nieskończona odgroda dla głośnika wysokotonowego. Jest daleko od najgorszego wg ww autora przypadku "wąskiego, kanciastego słupka".

I tak i nie.

Problem dyfrakcji jest dosc zlozony. Z jednej strony jest to znieksztalcenie promieniownia, ktore wynika z okreslonej szerokosci frontu,  inny problem jest tworzenie sie dodatkowych zrodel promieniowania na krawedziach obudowy. W szerokiej obudowie nadal bedziesz mial problem z tworzeniem sie tych zrodel promieniowania, ale dzieki szerszej sciance mozna przeniesc wrazliwy punkt dyfrakcji ponizej szerokiego promieniowania tweetera. Jesli sobie wyobrazisz, ze tweeter promieniuje polsfera w wiekszosci pasma, jakie przetwarza (szczegolnie w punkcie podzialu), to ta posfera bedzie zagieta na krawedzi obudowy, jesli nie masz tam zaokraglenia. Dlatego przy glosnikach z WG, ktore potrafia kontrolowac promieniowanie, wplyw takiej kanciastej obudowy jest mniejszy.

 

Revel Ultima2 Studio2 Diffraction Comparison (withOut and with rounded enclusure).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, meloV8 napisał:

To może na początek:

To sobie najpierw powinni poczytać producenci zwykłych kanciastych  pudełek.... 😉

Już u Witort (mam książkę kupioną w 1977roku) pisał o tym a wszyscy którzy to czytali lecieli od razu do fragmentów z projektowaniem zwrotnic😂🥵

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, colcolcol napisał:

Choć pół wykresu, ćwierć pomiaru...

Prosze bardzo. Wplyw sciec na Ellipticora. Ostatnio zbudowalem cos pokroju Wilsonow, aby zbadac na tym prototypie kilka rozwiazan, opomiarowac je, wyciagna wnioski etc... Mierzylem nawet wplyw filcu na "schodku" przesunietego w tyl modulu tweetera wzgledem modulu sredniotonowego.

Pomiar wodospadowy (celowo wybralem taka forme pomiaru, aby byla ona podobna do pomiaru Revela) jest znormalizowany i pokazuje przebieg promieniowania offaxis. Czarwony pomiar to indeks kierunkowosci (mozna powiedzie, ze pokazuje to samo, ale w innej formie).

 

 

bez skosow pomiar.jpg

bez skosow.jpg

skosy pomiar.jpg

skosy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.12.2023 o 19:12, meloV8 napisał:

Prosze bardzo

Nie wątpiłem w Twój profesjonalizm 🙂 i dziękuję jeszcze raz za wklejki. Bardzo ciekawe pokazanie niewielkiego fragmentu (jestem pewien) "kuchni". Cenne i pouczające zdjęcia. 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.12.2023 o 08:49, ASURA napisał:

 

Kisiel za prostą łatwą do zrobienia przez amatora "budę" liczy sobie 40’000 plus 20’000 elektronika za tym z czegoś się to bierze i bardziej skomplikowana "buda"-konstrukcja zewnętrznie i … wewnętrznie musi wymagać więcej pracochłonności nawet w ramach hobby

Komplet głośników do EXL3 to ok. 31 kzł, zwrotnice + wtyki i okablowanie to ok. 3kzł, materiał na skrzynki: 3kzł. Razem 37kzł same materiały. Zostaje 23kzł za wykonanie i skonfekcjonowanie. Proporcje są więc trochę inne. Poza tym skrzynki, tak jak napisał Lukas, nie są wcale takie proste do zrobienia. 

 

W dniu 12.12.2023 o 14:40, ASURA napisał:

Zjawiska akustyczne na nich potraktowane są też per noga

Nie można np. tak?
 

IMG_0657.thumb.png.9dd6e213ebce727406f5c3e363b9b200.png

 

IMG_8308.thumb.jpeg.25bdda4935f2a4a265ab886671d0b6dc.jpeg

 

IMG_0597.thumb.jpeg.d3e1b85e56b3bdf01dbd2520ca26334a.jpeg

IMG_0065.jpeg

Koszmarnie wyglądające konstrukcje jak dla mnie ( szczególnie ta ostatnia..) Wolę już skandynawski minimalizm EXL3. 

Mała poprawka: te brązowe monitorki są ok. 

Edytowane przez Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Wojtek napisał:

Komplet głośników do EXL3 to ok. 31 kzł, zwrotnice + wtyki i okablowanie to ok. 3kzł, materiał na skrzynki: 3kzł. Razem 37kzł same materiały. Zostaje 23kzł za wykonanie i skonfekcjonowanie. Proporcje są więc trochę inne. Poza tym skrzynki, tak jak napisał Lukas, nie są wcale takie proste do zrobienia. 

 

Koszmarnie wyglądające konstrukcje jak dla mnie ( szczególnie ta ostatnia..) Wolę już skandynawski minimalizm EXL3. 

Mała poprawka: te brązowe monitorki są ok. 

Monitory diapasona faktycznie ładne są 🙂

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, LUKAS 84 napisał:

Działasz już Wojtek ze skrzynkami?

Jeszcze nie.
Prozaiczna sprawa : nigdzie nie mogę kupić sklejki bukowej I/II klasa o grubości 20mm. Piszę oczywiście o realnym zakupie a nie wirtualnych informacjach o (nie)dostępności tego produktu.

Z ciekawostek, znalazłem coś takiego: 
https://sklejkapaged.pl/produkty/paged-phon/

Co prawda 19mm najgrubsza ale ma za to już wewnętrzne wytłumienie. 🙂

Ciekawe czy to też tylko wirtualny produkt ?|
Piszą ,ze wytłumia drgania od maszyn itp. Czy ktoś stosował taką sklejkę do budowy kolumn?

Andrzej Kisiel sugerował, że można by ściankę czołową  z głośnikami górnego modułu EXL3 odizolować  poprzez jakieś elastyczne połączenie. A tutaj mamy w środku gumę o grubości 3mm. Gdybym skleił dwie takie płyty uzyskałbym grubość tak jak potrzeba...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, S0nic napisał:

Monitory diapasona faktycznie ładne są 🙂

Gorzej!

one jeszcze na dodatek dobrze grają🤫

5 godzin temu, Wojtek napisał:

Komplet głośników do EXL3 to ok. 31 kzł, zwrotnice + wtyki i okablowanie to ok. 3kzł, materiał na skrzynki: 3kzł. Razem 37kzł same materiały. Zostaje 23kzł za wykonanie i skonfekcjonowanie. Proporcje są więc trochę inne. Poza tym skrzynki, tak jak napisał Lukas, nie są wcale takie proste do zrobienia. 

Oparłem się na informacji podanej przez Kisiela ile kosztuje kit a ile gotowe zrobione przez niego Kolumny

Widocznie jest jeszcze jakiś upust na kit i cena nie jest detaliczna jak przy zakupie jednej pary głośników….

1 godzinę temu, Wojtek napisał:

Prozaiczna sprawa : nigdzie nie mogę kupić sklejki bukowej I/II klasa o grubości 20mm

Bardzo prozaiczna bo wymiar 20mm nie jest w typowym typoszeregu rozmiarowym sklejek. To tak jak bym sobie ubzdurał kopułkę z membraną 1,35 cala

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, ASURA napisał:

 

Bardzo prozaiczna bo wymiar 20mm nie jest w typowym typoszeregu rozmiarowym sklejek. To tak jak bym sobie ubzdurał kopułkę z membraną 1,35 cala

Nie jest w typowej rozmiarówce   ale w wielu hurtowniach taka opcja występuje a kopułki 1,35 to raczej rarytas.

No nawet są dostepne  🙂:

https://www.amazon.ae/1-35-Inch-Tweeter-Horn-Driver/dp/B0007LCMOY?th=1

Edytowane przez Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Wojtek napisał:

Nie jest w typowej rozmiarówce   ale w wielu hurtowniach taka opcja występuje a kopułek 1,35 cala to nigdzie nie znajdziesz nawet jako opcja "special order".

Mam membrany tytanowe, ile sobie wytnę (a jest z czego bo jest zapas ) tyle będę miał

 

Tak bardziej serio najlepszą opcją i bardziej mocną niż pojedyncza sklejka 20 mm było by sklejenie dwóch sklejek 10mm ale….pod kątem 45 stopni!

Rezonanse własne takiej sklejki w porównaniu do 20 mm powinny spaść i to mocno

Edytowane przez ASURA
20

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ASURA napisał:

Mam membrany tytanowe, ile sobie wytnę (a jest z czego bo jest zapas ) tyle będę miał

 

Tak bardziej serio najlepszą opcją i bardziej mocną niż pojedyncza sklejka 20 mm było by sklejenie dwóch sklejek 10mm ale….pod kątem 45 stopni!

Rezonanse własne takiej sklejki w porównaniu do 20 mm powinny spaść i to mocno

Też trochę myślałem o tym sklejeniu .. w sumie dobry pomysł ale pod 45 to duże odpady będą. 

Teraz mam innego faworyta. Czekam właśnie na odpowiedź z Pagedu w sprawie Phon -to może być game changer 🙂

Natomiast na pewno będę sklejał ścianki czołowe ( 2 x 19mm =38mm Valchromat  - ten sam materiał , który często stosuje Troels w swoich konstrukcjach ). Później obróbka CNC. 

 

 

Edytowane przez Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Wojtek napisał:

Też trochę myślałem o tym sklejeniu .. w sumie dobry pomysł ale pod 45 to duże odpady będą. 

Teraz mam innego faworyta. Czekam właśnie na odpowiedź z Pagedu w sprawie Phon -to może być game changer 🙂

Natomiast na pewno będę sklejał ścianki czołowe ( 2 x 19mm =38mm Valchromat  - ten sam materiał , który często stosuje Troels w swoich konstrukcjach ). Później obróbka CNC. 

 

 

Żeby nie było odpadów trzeba sobie przygotować właściwy rozkrój płyty już dla gotowej kolumny. Kiedyś siedząc w branży reklamiarskiej straciłem trzy dni co by do zimowego ogrodu Exbudu w Kielcach optymalnie zaplanować dekoracyjne kasetony i okładziny z alucobondu-dopiero trafiającego wtedy do Polski materiału reklamowego. Wszystko na piechotę wtedy i bez komputera. Obecnie masz programy do rozkroju a rozkrój możesz robić na wiele sposobów co do obróbki. Poza tym nie idziesz w setki metrów tak że powinieneś to sprawnie ogarnąć.

Co do materiału przez Ciebie podawanego to dziwi mnie że producent zupełnie nie podaje właściwości mechanicznych, akustycznych, etc. za tym mimo Troelsa to jednak dalej randka w ciemno... 

 

No ale próbuj kto nie próbuje ten nie ma

p.s. u mnie w starych prototypowych kolumnach przednia ścianka miała 80 mm grubości

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.