Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny kooperacji Jacka Zagaji i Auto-tech


Azus

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj gra beyma i bms tylko w giętym mdf, to co słuchałeś tylko w plastiku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Od 2':05'' widać że na autora zaczęła działać ilość wypitego trunku ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już te to nawet u Ciebie by się wpasowały.

 

Grzegorz wyobraź sobie moje Pass-y XS ( 150 W klasa A ) i te kolumny ;)

Miejsce by się znalazło ale obawiam się ,że przy mocniejszym odkręceniu potencjometru powypadały by wszystkie plomby z zębów ... u sąsiada.

Ale z drugiej strony moja Fiona ( kotka ) pewnie by te kolumny polubiła , te tuby to świetne miejsce na legowisko ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Grzegorz wyobraź sobie moje Pass-y XS ( 150 W klasa A ) i te kolumny ;)

Miejsce by się znalazło ale obawiam się ,że przy mocniejszym odkręceniu potencjometru powypadały by wszystkie plomby z zębów ... u sąsiada.

Ale z drugiej strony moja Fiona ( kotka ) pewnie by te kolumny polubiła , te tuby to świetne miejsce na legowisko ;)

Gabryśka pozdrawia Fionę :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyobraź sobie moje Pass-y XS ( 150 W klasa A ) i te kolumny ;)

 

spoko, zagrało by wybitnie - nie ma co sobie wyobrażać - trzeba praktykować :-)

 

u mnie głośniki 110dB/tuba, woofer 15cali 97,5dB też idzie w obudowie typu horn, końcówka 400 W i co? - uśmiech na twarzy...

 

ps

kilka osób mnie podpytywało - to wyjaśniam - nie znam Azusa, nie robił mi kolumn - mam głośniki TADa + horn Iwata, buda to JBL 4560.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azus rozwijasz się chłopie ...

Wstyd się przyznać , ale faktycznie nawet jak z you tuba to gra naprwdę fajnie .

+1

 

Zazwyczaj krytyczne opinie o tubach sa od osob , ktore nie doswiadczyly dobrze zlozonego zestawu, moim zdaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, zagrało by wybitnie - nie ma co sobie wyobrażać - trzeba praktykować :-)

 

u mnie głośniki 110dB/tuba, woofer 15cali 97,5dB też idzie w obudowie typu horn, końcówka 400 W i co? - uśmiech na twarzy...

 

ps

kilka osób mnie podpytywało - to wyjaśniam - nie znam Azusa, nie robił mi kolumn - mam głośniki TADa + horn Iwata, buda to JBL 4560.

 

I co?

Nie jesteś zmęczony odsłuchem np.po trzech godzinach?

Po co Ci do tych kolumn końcówka 400-stu watowa?............nie rozumię tego podejścia do tematu audio.

 

+1

 

Zazwyczaj krytyczne opinie o tubach sa od osob , ktore nie doswiadczyly dobrze zlozonego zestawu, moim zdaniem.

 

To jest prawda,bo tuby to zazwyczaj wielki potężny dżwięk..............i na tym koniec.

Posłuchał bym dobrze grającego systemu na tubach...........dotąd mi nie było dane.

 

Jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje ale dla mnie te kolumny to "dizajnerski kicz"dla Rosjanina ze złotym uzębieniem .

Dźwiękowo może to dobre kolumny natomiast wstawienie ich na prezentację potencjalnym klientom do tak małego pustego pomieszczenia to raczej antyreklama.

Mam wrażenie ,że dźwiękiem po prostu zabiłyby słuchacza.

Ale jak ktoś lubi ...M15_1.jpeg

 

Dla mnie takie coś jest nie do przyjęcia.

Dziwaków mamy sporo w audio jak ...............widać na zdjęciu,są pieniądze i wypaczone gusta,a gdzie sens samego audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacule sie jednak podobal dzwiek tego zestawu w Monachium w 2014. Tez bylem w ich pokoju,ale trafilem na przerwe w prezentacji, a goscie nie byli rozmowni, zajeci soba.Mialem tam wrocic, ale jakos nie starczylo czasu i ochoty.

Mam nadzieje nadrobic to na AS 2015.

Kolory zawsze mozna dobrac indywidualnie, lakierowanie proszkowe wg opisu ze strony auto tech. Design moim zdaniem udany, pominawszy ten zestaw ze zdjecia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś zmęczony odsłuchem np.po trzech godzinach?

Po co Ci do tych kolumn końcówka 400-stu watowa?............nie rozumię tego podejścia do tematu audio.

 

jestem zmęczony i usatysfakcjonowany zarazem - to jest mój 2gi tor, taki drugi bieg żeby wyjść z nudów jak mam ochotę i poczuć live. Po przełączeniu na tor nr 1 (głośniki Accuton i Eton) słucham zazwyczaj z politowaniem/inna prezentacja, taka milusia, spokojna, ale tak to właśnie jest.

Na codzień więcej gram torem pierwszym - mam wtedy hienda, można się zapomnieć, zatopić w myślach, jest fajnie i też gra cudnie :-)

 

400 wat muszę mieć żeby ruszać TADem 1601 :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Są różne koncepcje dźwięku tubowego... Avantgarde, Cesarro, Zingali z tych najnowszych. Dużo klasycznych JBL ma również tuby. Nie można wszystkich wrzucać do jednego worka... Z tańszych rozwiązań słyszałem w ostatnim czasie dwa bardzo dobrze brzmiące modela Klipscha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, tuby roznia sie tak jak glosniki pasywne.

Zingali np sa duzo mniej ofensywne, prezentacja Bartka Nowaka na AS 2014 pokazywala potencjal , no i ten ferrari red....

Cessaro do mnie nie przemawiaja, choc konstrukcja i komponenty sa pierwsza klasa, ceny tez:)

Sa jeszcze Acapella z plazmowym tweeterem, ktore z Einsteinem tworzyly piekny zestaw. Do tego jest dyskusja na WBF o b. ciekawych tubach Sadurni z USA, uchodza za swietnie zgrane fazowo.

No i z Grecji uznana konstukcja, nie pomne nazwy.

Dodajcie do tego Magico Ultimate, Living voice Vox Olimpian i szereg topowych konstukcji o roznych sygnaturach, jak chocby JBL. I wiele mniej znanych .

Z tych co,sluchalem , Avantgardy daja najlepsza relacje cena/jakosc, choc ostatnio cennik poszedl w gore o 10-20 procent.

 

Edit: te greckie to Tune Audio Anima, uznawane za dorownujace Trio od Avantgarda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imho 90% produktów z tubą to są wydmuszki, które wyglądają i lśnią ;-?) - klasowe kolumny powinny mieć klasowe głośniki [kropka] - to będzie 80% sukcesu, a obudowa i to co się świeci też może być, proporcjonalnie do głośników powinna być idealna, ale to tylko kolejne 15%...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forumowy skaktus, zdjęcia jego konstrukcji są wykasowane, lub mi się coś nie otwiera w audiostereo

Zdjęcia zniknęły razem z galerią, tam były umieszczone, a w postach były odnośniki do galerii audiostereo.

 

 

 

...wyobraź sobie moje Pass-y XS ( 150 W klasa A ) i te kolumny ;)

 

Pass ostatnio napędzał u mnie tuby w postaci 30.8 i xp10 i wypadł o niebo lepiej niż Air Tight na 300b czy tez art audio diavolo.

Najlepiej do tej pory grał Reymio na 300b ale tylko z dedykowanym pre ( pat + cat) całkiem niezłe amplifon na gm70 no i lubię dźwięk z Octave v70se ze skrzętnie dobranymi lampami nos, niestety fabryczne lampy nie pozwalają w pełni docenić tego wzmacniacza. Tuby autotechu z BMW 4590 nie grają u mnie agresywnie ( przynajmniej w porównaniu do słyszanych zestawów z Accustic avantgarde z Ayonem) choć i te tuby potrafią niezłe niezbyt ofensywnie zagrać np z topowym Kondo albo z Shindo na gm70 ( zestawy

 

Z chęcią zapraszam do siebie osoby które myślą o złożeniu takich kolumn z komponentów autotechu, aby usłyszały ze tuby to nie żaden przerost formy nad treścią ale całkiem ciekawa konstrukcja pozwalająca na długie odsłuchy bez zmęczenia.

 

 

 

 

Zreszta jak ktoś będzie chciał to znajdzie do mnie kontakt, na forum już niestety przebywam okazjonalnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, a czy da sie obiektywnie porownac brzmienie Passa XA30.8 z twoim Octave v70, jak dlugo u Ciebie ten Pass gral i jakiego okablowania uzyles? Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkty Autotech (horns.pl oraz horns-diy.pl) mozna zobaczyc u producenta w Lublinie oraz u osob prywatnych w Poznaniu, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu i innych miastach. Czesc z nich korzysta z forum Audiostereo oraz Audiohobby. Ja nie jestem pracownikiem firmy, a jedynie pomagam przy projektowaniu. Moje prywatne konstrukcje na komponentach Autotechu sa we Wrocławiu i Warszawie. Od smierci Jean-Michel Le'Cleach czyli konca 2013 bylem nieaktywny w audio. Od czasu do czasu cos jeszcze jednak robie - ostatnio korektor fazy do nowego drivera berylowego 0,8" dla Sonus Faber, falowody do AMT, tuby hybrydowe.

 

Chcialbym wykonac jeszcze sferyczna kolumne wspolosiowa jak w zalaczonym obrazie. Dla melomanow goraco polecam zestawy FP15 Autotechu bazujace na falowodach SEOS bardzo popularnych w USA. Zachecam rowniez do samodzielnego wykonania. Schematy zwrotnic sa dostepne na zagranicznych forach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-10804-0-68351600-1441121054_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Panie Jacku,

 

Konkretnie gdzie można posłuchać ?

Wypożyczyć za kaucją , lub choć posłuchać w swoim systemie?

 

Czy Pan uważa ,,że ktoś wyda kilkladziesiąt tysiecy euro bez odsłuchu w swoim systemie?

Chyba ten 19 latek z " wielkim parkingiem ";)

Ale jemu tutaj dziękujemy ..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna zobaczyc u producenta w Lublinie oraz u osob prywatnych w Poznaniu, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu i innych miastach

 

Fajnie. Dzwoni się do osoby prywatnej i wjeżdża mu się na chatę sprawdzić jakie są te kolumny. Można się też załapać na piwo, albo bigos... :-)

 

Czy Pan uważa ,,że ktoś wyda kilkladziesiąt tysiecy euro bez odsłuchu w swoim systemie?

 

Z pewnością. A myślisz,że jak ludzie wydają nawet po 100 i więcej tysięcy euro? Sądzisz, że dealer przywiezie tobie do chaty ponad 300kg Magico Q7, czy 1500kg MBL Extreme? Zapomnij.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. Dzwoni się do osoby prywatnej i wjeżdża mu się na chatę sprawdzić jakie są te kolumny. Można się też załapać na piwo, albo bigos... :-)

Można ogrodzenie pod prądem trzymać i naparzać w klawiaturę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z pewnością. A myślisz,że jak ludzie wydają nawet po 100 i więcej tysięcy euro? Sądzisz, że dealer przywiezie tobie do chaty ponad 300kg Magico Q7, czy 1500kg MBL Extreme? Zapomnij.

Jak to ? Czy bycie forumowiczem Audiostereo nie jest wystarczającym dowodem poważnego podejścia ? Doświadczony i zasłużony forumowicz powinien bez problemu dostać takie Magico do posłuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzisz, że dealer przywiezie tobie do chaty ponad 300kg Magico Q7,

Jak zapłacisz to przywiezie.

Może jakiś polski dealer miałby z tym problem bo jak wiadomo najlepiej nie robić nic i zarobić ale są tacy , którym się jeszcze chce.

Ja chciałem posłuchać Q7 u siebie to np. panowie z Monachium byli w stanie zorganizować u mnie taki pokaz.

Na razie z powodów osobistych do tego nie doszło ale ... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ? Czy bycie forumowiczem Audiostereo nie jest wystarczającym dowodem poważnego podejścia ? Doświadczony i zasłużony forumowicz powinien bez problemu dostać takie Magico do posłuchania.

 

Bardzo śmieszne... :-) A skąd ma dostać, skoro dystrybutor nie ma takich na stanie?

 

Ja chciałem posłuchać Q7 u siebie to np. panowie z Monachium byli w stanie zorganizować u mnie taki pokaz.

Na razie z powodów osobistych do tego nie doszło ale ... ;)

 

Kolumna waży 340kg, w skrzyni pod 500kg. Zorganizowanie takiej akcji oznaczałoby konieczność pokrycia kosztów kilkunastu tysięcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tu sa troche lzejsze,to pewnie przywioza no i tansze:)))Sylwek wyprobuj moga byc odjazdowe:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.