Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wybrać odtwarzacz strumieniowy, czy linn jest rzeczywiście jedyną rozsądną alternatywą?


bart-azazel

Rekomendowane odpowiedzi

brakuje interneta

brakuje łączności z kompem

brakuje drugiego dysku

brakuje napędów optycznych

brakuje wejścia cyfrowego

brakuje ekranu "do ręki"

 

a chciałbym kupić....

A przeczytałeś chociaż do czego to służy i ile kosztuje?Ma XLR-y,analogowy stopień wyjściowy w klasie A i kieszeń na dysk aby go łatwo wymienić.Reszte załatwia laptop.Sam szukam czegoś ``plug and play``-ale to jeszcze dużo wody musi upłynąć aby coś takiego za ludzkie pieniądze pokazało się na rynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przeczytałeś chociaż do czego to służy i ile kosztuje?Ma XLR-y,analogowy stopień wyjściowy w klasie A i kieszeń na dysk aby go łatwo wymienić.Reszte załatwia laptop.Sam szukam czegoś ``plug and play``-ale to jeszcze dużo wody musi upłynąć aby coś takiego za ludzkie pieniądze pokazało się na rynku.

 

czytałem, i moje opinie są w pełnej rozciągłości aktualne

co sam potwierdzasz końcówką ostatniego zdania

 

ten "rynek" to syf :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jako posiadacz AMS CD musical fidelity zastanawiam się nad zakupem M1 Clic tej samej firmy.

Czy ktoś już tego słuchał?

Lista odtwarzanych formatów ( w tym FLAC 24/192) , radio internetowe, GAPELESS!!! robi wrażenie.

No i cena nie jest wygórowana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci nie przeszkadza, że nie ma wyjść cyfrowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, a ktos uzywal takiego odtwarzacza multimedialnego??

 

Hyundai MBox TP01

 

Wpadlem na to szukajac odtwarzaczy strumieniowych.

 

Kwestia jest taka, ze maja rDaca nie potrzebuje juz dobrego toru analogowego w strumieniowcu, wiec czy jest sens placic 2300zl za CA NP30??

 

Jesli ma to tylko odtwarzac pliki flac i przekazywac je cyfrowo do Dac-a.

 

 

A ten odtwarzacz multimedialny robi to i ma coaxiala, a do tego mozna sobie ogladnac filmik i pospiewac na karaoke hehehehe ;]

 

 

pisac szybciutko czy ktos tego uzywal do muzyki.

 

Thx

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

To pozostaje mi zyczyc Ci, Rochu, dalszych sukcesow w Twoich eksperymentach.

a taki cudak?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

co o nim myślicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Wyglada ciekawie.

Najpewniej pracuje w oparciu o linnowskie rozszerzenia DLNA (jako ze jest gapless, i da sie sterowac Plug Playerem).

Ciekawe jak z brzmieniem (i cena :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada ciekawie.

Najpewniej pracuje w oparciu o linnowskie rozszerzenia DLNA (jako ze jest gapless, i da sie sterowac Plug Playerem).

Ciekawe jak z brzmieniem (i cena :) )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu słuchałem 2ch zestawów Linn'owskich:Majik ok 35 tys i Akurate(?)-ok 55 tys. Za te pieniądze złożyłbym lepszy dzwięk a i na wycieczkę na Domnikanę by starczyło. W 2gim przypadku-dla 2ch osób :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sly30

(Konto usunięte)

Kilka dni temu słuchałem 2ch zestawów Linn'owskich:Majik ok 35 tys i Akurate(?)-ok 55 tys. Za te pieniądze złożyłbym lepszy dzwięk a i na wycieczkę na Domnikanę by starczyło. W 2gim przypadku-dla 2ch osób :-)

 

Ale te ceny to za całe zestawy bo sam np Acurate DS ma cenę ok 20000zł co i tak "nie jest tanio" ale trzeba im oddać że ten DS jest rewelacyjny.

Co do reszty sprzetu Linn-a to kwestia gustu. Ja wolę inne sprzety ale same DS-y mają super.

Już Majik jest dobry a Acurate ma jeszcze lepszy DAC i dużo lepsze zasilanie.

 

A stwierdzenie że za cenę czegoś tam z high endu można jechać na wakacje nie jest tajemnicą. Za dobry zestaw z górnej półki można dziś kupić dom a co dopiero wakacje!

Ceny domów i mieszkań przez ostatnie 4 lata spadły o ok 40% a sprzety High End ceny mają coraz wyższe więc tak właśnie jest.

Tego typu odniesienia nie mają sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pro-Ject Stream Box DS ma kosztować 700 euro czyli całkiem znośnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A stwierdzenie że za cenę czegoś tam z high endu można jechać na wakacje nie jest tajemnicą. Za dobry zestaw z górnej półki można dziś kupić dom a co dopiero wakacje!

Ceny domów i mieszkań przez ostatnie 4 lata spadły o ok 40% a sprzety High End ceny mają coraz wyższe więc tak właśnie jest.

Tego typu odniesienia nie mają sensu.

 

 

ogólnie świat ostatnio jest oparty na chorych relacjach

 

chore są i nawet 100.000 procentowe różnice za TOŻSAME LUB PODOBNE UŻYTKOWO rzeczy

 

gdyby ktoś 40 lat temu proponował gramofony, taśmociągi czy kable w takich rozpiętościach cen - trzeba by go wywieźć na przymusowe leczenie bo istniałoby uzasadnione podejrzenie, że stanowi zagrożenie dla siebie lub otoczenia :-)

 

dzisiaj to norma i nikogo to nie dziwi

 

świat jest piękny, jest OK

:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla mnie takie odniesienia mają sens jak najbardziej i to w odniesieniu nie tylko do LINN'a ale cen hajendu w ogóle, Dominikana czy Grand Canyon czy krokodyle w Australii to taki sam fun hajend.

 

Postaram się zaordynować prezentację mixu Linna z innymi kolumnami,piecem i kablami. Może coś z tego (jak dotąd szajsu) wyjdzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sly30

(Konto usunięte)

a dla mnie takie odniesienia mają sens jak najbardziej i to w odniesieniu nie tylko do LINN'a ale cen hajendu w ogóle, Dominikana czy Grand Canyon czy krokodyle w Australii to taki sam fun hajend.

 

Postaram się zaordynować prezentację mixu Linna z innymi kolumnami,piecem i kablami. Może coś z tego (jak dotąd szajsu) wyjdzie

 

Jednak myślę że porównywanie różnego rodzaju hobby nie ma sensu.

Bo co z tego że np za wartość dobrych kolumn można mieć 6x wyjazd wakacyjny dla 2 osób czy 20 dobrych samolotów zdalnie sterowanych.

Wszystko ma ceny takie jakie dyktuje rynek i albo komuś odpowiada albo nie i nie kupuje.

Jedni lubią takie hobby a inni jeszcze inne i nic z tego nie wynika dla high endu.

 

Poza tym z reguły ludzie którzy mają taki sprzęt nie mają dylematów czy jechać na tą Dominikanę czy nie.

Albo ich na to stać albo nie mają na to ochoty, więc i tak nie mają z tym problemu.

 

Co do Linna to jak używam Acurate DS od pół roku z Krellem i VTL-em i jestem bardzo zadowolony.

Jak na razie inne DS to półka niżej więc w high endzie w kwestii DS-ów za dużego wybory nie ma.

Może z czasem pojawi się coś innego ale jak na razie Linn okupuje pierwsze miejsca.

Uważam że to nie jest dobrze. Powinien być większy wybór DS-ów różnych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Linna to jak używam Acurate DS od pół roku z Krellem i VTL-em i jestem bardzo zadowolony.

A w jakiej konfiguracji używasz Linna z Lyndorfem?

Dzwięk z DS'a puszczasz na korekcję i później do wzmacniacza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sly30

(Konto usunięte)

A w jakiej konfiguracji używasz Linna z Lyndorfem?

Dzwięk z DS'a puszczasz na korekcję i później do wzmacniacza?

 

U mnie to jest duży, rozbudowany system. Nie używam DAC z Acurate tylko dobrym cyfrowym kablem Harmonic Tech. Magic Digital 2 wchodzę sygnałem w Esoterica K-01 który ma jeszcze lepszy DAC. Potem w lampowego VTL-a który pełni role powiedzmy lampowego bufora , jest włączony w opcji omijającej regulację głośności. W nim można się bawić w wymianę lamp na takie lub inne NOS-y i dobrać dźwięk pod własny gust. Potem wchodzi w Lyngdorfa gdzie jest Room Perfect i to jest preamp. A na końcu w końcówkę mocy.

Krell FBI to integra która ma włączoną opcje samej końcówki mocy.

Wg mnie gra rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jest duży, rozbudowany system. Nie używam DAC z Acurate tylko dobrym cyfrowym kablem Harmonic Tech. Magic Digital 2 wchodzę sygnałem w Esoterica K-01 który ma jeszcze lepszy DAC. Potem w lampowego VTL-a który pełni role powiedzmy lampowego bufora , jest włączony w opcji omijającej regulację głośności. W nim można się bawić w wymianę lamp na takie lub inne NOS-y i dobrać dźwięk pod własny gust. Potem wchodzi w Lyngdorfa gdzie jest Room Perfect i to jest preamp. A na końcu w końcówkę mocy.

Krell FBI to integra która ma włączoną opcje samej końcówki mocy.

Wg mnie gra rewelacyjnie.

Puszczasz sygnał cyfrowy z nowego Akurate DS do zewnętrznego DACa, a później sygnał analogowy do preampu, który robi za bufor lampowy i to wszystko poddajesz kolejnej konwersji cyfrowej w AD/DA Lyngdorfa?

Dość karkołomne zestawienie...

 

Najważniejsze, że gra ...ale po co Ci w tej sytuacji Akurate?

Zamień go może, choćby na najtańszego Sneaky. To ten sam transport z innym DACiem, którego i tak nie słuchasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla mnie takie odniesienia mają sens jak najbardziej i to w odniesieniu nie tylko do LINN'a ale cen hajendu w ogóle, Dominikana czy Grand Canyon czy krokodyle w Australii to taki sam fun hajend.

 

Postaram się zaordynować prezentację mixu Linna z innymi kolumnami,piecem i kablami. Może coś z tego (jak dotąd szajsu) wyjdzie

 

Nie mów tak otwarcie szajs,bo Whitesnake Cie zaraz zbanuje i naskarży,a za kare nie będziesz mógł pisac na pw do niego tak jak ja))

Póki co mocno dopytuje się o VTL-a.......moze wreszcie dorósł do rzetelnego i prawdziwego grania z prądu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jako odtwarzacz plików użyć coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

dostajemy pełnoprawny komputer z możliwością wyboru programu do odtwarzania plików, radia itd + pamięć masową + WiFi a po odwróceniu ekranu możliwości sterowania tabletu. Jedyny minus to że wyjście tylko po USB, ale nie jest to raczej duży problem - robiłem próby i odtwarzając pliki po USB do DAC-a uzyskuje dokładnie taką samą jakość jak z transportu opartego na Philipsie CD2 PRO, z tym że warunek to dobry kabel USB (na standardowym kablu było słabo).

Dodatkowym plusem może być cena; do kupienia za ok 1,7k, więc dla posiadających zewnętrzny DAC, zdecydowanie taniej i o większych możliwościach niż jakikolwiek dedykowany odtwarzacz plików.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten pro jeckt wygkada bardzo obiecujaco. podejrzewam ze uzywajac z dac-iem mozna osiagnac bardzo przyzwoity dzwiek. i tak np polaczyc to z daciem mcgywera na lampucerze. koszt calosci jakues 7tys a podejrzewam tylko ze mozna by to przystawic do acurate-a. chcial bym zrobic kiedys takie porownanie na jakims odsluchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Tylko nie rozumiem jednego wpisu z tego adresu (cytuje):

 

GAPLESS: all audio formats (using IR control)

 

Co to oznacza ? Ze bez pilota nie ma gapless ? Tak bez sensu troche .... :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt komputerowy z definicji jak i z doświadzczenia jest awaryjny a zawieszenie się to już normalka.

 

Co za bzdura. Zdanie obrazujące świadomość komputerową z połowy lat '90 ubiegłego wieku.

 

Awarii może ulec router, dyski twarde, sam DS czy posypać może się software poszczególnych urządzeń!

 

Tak, to prawda. A przechodząc przez jezdnię można zostać potrąconym przez samochód.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sly30

(Konto usunięte)

Co za bzdura. Zdanie obrazujące świadomość komputerową z połowy lat '90 ubiegłego wieku.

 

 

 

Tak, to prawda. A przechodząc przez jezdnię można zostać potrąconym przez samochód.

 

hehehe...bardzo zabawne.Może i mam świadomość komputerową z lat 90-tych ale ja w przeciwieństwie do ciebie mam system Linna więc wiem jak jest.

Poza tym mam styczność z firmami komputerowymi i wiem jak wieszają się im sprzęty więc świadomość z lat 90 jakoś nie ma nic do rzeczy bo najnowsze

sprzęty za kupę kasy a jednak co jakiś czas problemy są.

 

Tak samo nie tyle z samymi DS-ami co z dyskami i systemem zarządzania nim. Ale ty się o tym przekonasz dopiero jak się dorobisz i sobie kupisz taki czy inny system.

A teraz gdy on jest...tylko w planach to w twojej głowie może być ideałem...hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe...bardzo zabawne.Może i mam świadomość komputerową z lat 90-tych ale ja w przeciwieństwie do ciebie mam system Linna więc wiem jak jest.

 

W takim razie wystawiłeś mu dewastującą ocenę. Przykra sprawa.

 

 

Poza tym mam styczność z firmami komputerowymi i wiem...

 

 

Tak tak...

 

Tak samo nie tyle z samymi DS-ami co z dyskami i systemem zarządzania nim. Ale ty się o tym przekonasz dopiero jak się dorobisz i sobie kupisz taki czy inny system.

 

Na swój dziecinny sposób zabawne to jest. Ale dlaczegóż miałbym wykładać pieniążki na cokolwiek, co wedle Twoich słów jest bardziej zawodne od średniej klasy komputerka? Nie odpowiadaj, pytam retorycznie, tymbardziej, że to co posiadam nie powoduje u mnie syndromu księżniczki na ziarnku grochu, ani muzycznej impotencji. Ale tego nie da się opowiedzić na forum :D. W każdym razie to co piszesz to czysta antyreklama.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sly30

(Konto usunięte)

Wszystkie systemy oparte o komputery, sieć, routery, twarde dyski bywają z natury awaryjne.

Linn i tak z tego wszystkiego jest najlepszy ale gdybyś poczytał ten wątek od początku wiedziałbyś że chodziło o odpowiedź na pytanie czy pliki już wyparły odtwarzacze CD w high end.

Wszystko może się zepsuć ale mimo wszystko odtwarzacz CD jest bardziej stabilny i nie zawodny niż systemy oparte o odtwarzanie plików w takich czy innych systemach.

Mam dobry system Linna i generalnie jestem z niego zadowolony ale nie wyobrażam sobie żeby zrezygnować z dobrego odtwarzacza CD/SACD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie systemy oparte o komputery, sieć, routery, twarde dyski bywają z natury awaryjne.

 

Życie...

 

gdybyś poczytał ten wątek od początku

 

Przebrnąłem. Ale dobra, już mi się nie chce Ci odpowiadać, bo się nie skończy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sly30

(Konto usunięte)

Teraz odetchnąłem z ulgą.W dyskach do mojego systemu Linna coś było nie tak ze sterownikiem i raz chodziło to lepiej a raz gorzej.

Chłopaki w Linna wymienili ten sterownik a przy okazji zauważyli coś z czego nie zdawałem sobie sprawy że szybkość sieci domowej była za mała.

W jednym gniazdku były zbyt luźno zalutowane wtyki i raz było 100MBit a raz 1000Mbit.

 

Teraz wszystko fajnie chodzi a więc podtrzymuje swoje zdanie że:

1-zawsze coś może się zepsuć lub nie działać w pełni idealnie

2-ale mimo tego warto mieć system DS jako dodatek do dobrego odtwarzacza CD/SACD

3-najlepsze jak do tej pory robi Linn i gra to rewelacyjnie

4-ale co najważniejsze jest do tego obsługa,sprawny serwis,know how,regularny upgrade softu itd.To jest bardzo ważne a może i kluczowe dla tego systemu.

 

Tak więc polecam. Ja mam Akurate DS i jestem bardzo zadowolony ale Majik DS też jest dobrym sprzętem.

 

Pozdrawiam

Sly30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och, jak dobrze, że zatarło to conieco koszmarne wrażenie które stworzyłeś, ale niesmak pozostał... Jak w ogóle można słuchać na tak niestabilnym sprzęcie czegokolwiek?

 

-zawsze coś może się zepsuć lub nie działać w pełni idealnie

 

No, nawet system z dwóch kamieni i drucika może się popsuć i nieidealnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.