Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel sieciowy - czy to ma sens?


soso

Rekomendowane odpowiedzi

I jeszcze tak mi się przypomniało. W zeszłym roku stoczyłem prawdziwą batalię z całą redakcją audiofilskiego periodyku „HI-FI i muzyka”, po tym jak napisałem, że PAL-owski Powerac prawie niczego w brzmieniu nie poprawia, a wewnętrzna budowa tej ich PAL-owskiej listwy sieciowej (rozmontowanej przez innych forumowiczów), to w świetle materiałów reklamowych wytwórcy i gazetowych recenzji, istny skandal.

Wtedy zarzucano mi, że nie słyszę różnic więc się nie znam, jestem uprzedzony, jestem pieniaczem, nie mam poczucia humoru, lekceważę cudze zdanie, czepiam się itd. Teraz, kiedy napisałem, że postrzegam różnicę, znowu słyszę to samo, tylko w drugą stronę. W sumie dość to zabawne, ale i dość zarazem męczące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to pewnie zależy od wielu różnych czynników. Ja u siebie nic nie zmieniam a czesto słuchając tej samej płyty mam wrażenie że brmi to gorzej lub lepiej w zależnosci od pory dnia a może od mojego samopoczucia wszystko to jest bardzo nieobiektywne. Najważniejsza jest muzyka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafakub

 

Oczywiście, że o różnych porach dnia słyszy sie inaczej, a najlepiej słyszy się w nocy. To klasyczny atawizm i abecadło nauki o zmysłowej percepcji. Inaczej słyszy się też w różne dni, bo ludzki organizm podlega periodycznym przemianom metabolizmu, nie mówiąc o wpływie pogody, pory roku i np. scysji z narzeczoną. Ale ja testowałem w odstępach kilkunastosekundowych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw było tak:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a później:

 

"Test zakończył się w czwartek 30.03.2006.

wykonaliśmy 40 testów, z czego 32 Mr.Velum zgadł poprawnie, co daje 99,99% pewności że słychać różnicę, szansa trafienia wyniku z zakresu 32/40 ~ 40/40 wynosi 0.01% . Wynik nie osiągnął zakładanej wcześniej pewności wyniku [35/40], więc kaski pan Velum nie zainkasował, natomiast udowodnił że kabel słychać.

Niedługo skrót filmowy na stronce audiovoodoo."

 

No i wszyscy kablosceptycy zeszli głęboko pod wodę..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jar>

 

ale poprzyj racjonalnie swoje argumenty eleminując czynnik ludzki !!! każdy słyszy co innego a dorabianie do tego pseudotechnicznej teorii to nieporozumienie . Wszystko by było w porządku gdyby ludzie którzy słyszą zostawili by technikę w spokoju i zajeli się słuchaniem (a bez techniki nie było by tych zabawek) , tworzycie teorie o "najsłabszym ogniwie" czyniąc ze słuchania muzyki religie ( a to tak codziena czynność) , poświecacie majątek budując ołtarzyki i próbujecie w sposób fanatyczny wszystkich nawracać , a każdy kto się z wami nie zgadza jest przeklęty . Opieracie się na dogmatach i naginacie żeczywistość , dla mnie to zwykła sojotechnika .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały wątek jest tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przyjemnej lektury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>marjan1

Ja jestem niespotykanie spokojny człowiek, ale jak nie zaczniesz pisać bodaj w miarę poprawnie, to Ci napiszę coś bardzo niemiłego. "Naginacie żeczywistość", mój Boże, to jakiś koszmar! Podaj mi adres, to jutro poślę Ci w prezencie słownik ortograficzny, serio!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zwolennik łagodności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Piotr Ryka

Maestro, Waćpan zamiast kruszyć kopie z młodzieżą o jakieś, excusez moi le mot, duperele, pisz lepiej poetycką recenzję wiadomych nauszników. Z pożytkiem dla Koleżeństwa i ludzkości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zwolennik łagodności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>marjan1

Ty nie masz być żadnym polonistą, tylko elitą tego narodu, skoro walczysz o porządne akamickie wykształcenie. I dlatego wymaga się od Ciebie znajmości ojczystego języka w mowie i piśmie.

Darujcie mentorski offtopic zgreda, ale niekiedy ciężko zdzierżyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zwolennik łagodności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>marjan1, 11 Cze 2006, 20:53

 

Chłopie przeczytaj, co było tu napisane... o które to pseudotechniczne teorie tutaj wyszczególnione piszesz? Coś mi się widzi, że zaczynasz rozmawiać sam ze swoja tezą;-)

Póki co, ja tylko starałem się polemizować z udowadnianiem poprzez parawo Ohma, że Piotr Ryka nie może słyszeć róznic w dźwieku podłączając różne sieciówki. I ani on, ani nikt inny nie ma tu zamiaru nic udowadniać - on opisał swoje wrażenia, dzieląc się nimi z nami. Kto tu wyjechał pierwszy z tym łomem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>lenam

 

Czy ten offtopic, na pewno piszemy przez dwa "f" i "c" na koncu ?

Przegladalem wlasnie Slownik Ortograficzny jezyka Ojczystego (wydanie specjalne - "Dla Elit Narodu" !)

i ja tam zadnego "offtopica" - nie znalazlem ! :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jar>

 

Może źle odebrałem twoje intencje , ale swoje powiedziałem i zdania nie zmienie , dla mnie prąd to prąd , kabel to kabel , i nie mam do tego emocjonalnego stosunku , mam głeboko w d.... czy ktoś słyszy czy nie , ale jak czytam takie pierdoły jakie wypisują producenci tego badziewia to krew mnie zalewa , a jeszcze bardziej mnie nakreca ślepa wiara ludzi w to co oni piszą , może zaczne widzieć dla siebie szanse w tym biznesie jak nauczę się pisać pierdoły( bez błeduf :D) i zwyczajnie oszukiwać ludzi .

 

dla mnie to koniec tego tematu , pozdrawiam wszystkich naiwnych....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ale jak czytam takie pierdoły jakie wypisują producenci tego badziewia to krew mnie

>zalewa

 

To masz całkiem dobry odruch. Wszyscy mamy tego po dziurki w nosie. Ale niech to nie rzutuje na całość problemów związanych z audio. Nigdy nie jest tylko tak czarne i białe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenamie

 

Słowna awanturka jeszcze nikomu nie zaszkodziła. A swoją drogą, niektóre argumentacje - wręcz porażające. Wygląda na to, że na uczelniach technicznych poziom wiedzy ogólnej jest przerażający. Ci ludzie są zupełnie pozbawieni szerszego spojrzenia.

Słuchawki na moim sprzęcie już rozpracowane. Czekam teraz na wzmacniacz Darkula.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Ryka : Power Flex One ma znacząco inną konstrukcję (puszka w środku i inny kabel od niej do źródła ) Two natomiast ma już "zwykłą" budowę. Więc teoretycznie powinno być inaczej.

 

Panie Piotrze chętnie podyskutowałbym o różnicach w brzmieniach ale w tym wątku to się niestety nie uda. Jak , ktoś tu słusznie zauważył lepiej niech Pan skrobnie coś ciekawego o słuchawkach. Pomału dojrzewam do zmian na tym polu :) Mam też jeszcze ciekawą propozycję dotyczącą mojego Headmastera, który leży sobie teraz biedaczysko odłogiem na półce. pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Ryka, 11 Cze 2006, 22:13

 

>Wojtek

>

>Te kable, to po prostu komplet.

 

Ja kupowałem je oddzielnie :)

Fadel podaje ,że One daje lepszy przekaz mikrodetali gdy jest wpięty do CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.