Skocz do zawartości
IGNORED

yamaha BD-s1067 i rx-v3900 analogowo 7.1


DJ_Achmed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . posiadam amplituner yamahy rx-v 3900 i zaraz kupie bd yamahy bd-s1067 ktory ma opcje podlaczenia dzwieku do amplitunera po analogu i moje pytanie brzmi tak

 

czy moge ja ten amplituner i ten bluray podalczyc po analogu ?

 

amplituner jest wysokiej polki wiedz chcial bym by on mogl byc tak podlaczony ale miewam watpliwosci bo nie widze za bardzo takowych wtykow by tak to polaczyc .

 

czy ktos jest wtajemniczony z was jak to powinno wygladac?

 

z gory dziekuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . posiadam amplituner yamahy rx-v 3900 i zaraz kupie bd yamahy bd-s1067 ktory ma opcje podlaczenia dzwieku do amplitunera po analogu i moje pytanie brzmi tak

 

czy moge ja ten amplituner i ten bluray podalczyc po analogu ?

 

amplituner jest wysokiej polki wiedz chcial bym by on mogl byc tak podlaczony ale miewam watpliwosci bo nie widze za bardzo takowych wtykow by tak to polaczyc .

 

czy ktos jest wtajemniczony z was jak to powinno wygladac?

 

z gory dziekuje

Analogowo z tego co widzę ,podłączysz.

Jak to nie widzisz wtyków skoro na zdjęciu z netu są?

Pytanie tylko po co, skoro masz HDMI?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez retha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analogowo z tego co widzę ,podłączysz.

Jak to nie widzisz wtyków skoro na zdjęciu z netu są?

Pytanie tylko po co, skoro masz HDMI?

 

 

czy chodzi o multi ch imput ?

 

bo 2 moje pytanie brzmi czy jest sens analogowo laczyc bd z amplitunerem ? czy lepiej cyfrowo hdmi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy chodzi o multi ch imput ?

 

bo 2 moje pytanie brzmi czy jest sens analogowo laczyc bd z amplitunerem ? czy lepiej cyfrowo hdmi

 

 

Lepiej cyfrowo , na pokładzie amplitunera masz nowe dekodery Audio HD

, niech one się zajmą dekodowaniem .

 

Multi chanel input jest to wejście do podłączenia zewnętrznego dekodera . Wprawdzie w odtwarzaczu twoim są wbudowane dekodery , lecz na pewno na wyjściu analogowym dostaniesz 7.1 ( tego odtwarzacza ) stary format audio " (CORE ")

 

Poza tym w podłączeniu analogiem i wybraniem w ampli multi chanel imput nie możesz włączyć żadnego programu i nie działają chyba ustawienia automatycznej kalibracji ( wszystko trzeba ręcznie robić w odtwarzaczu )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez czester15.30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej cyfrowo , na pokładzie amplitunera masz nowe dekodery Audio HD

, niech one się zajmą dekodowaniem .

 

Multi chanel input jest to wejście do podłączenia zewnętrznego dekodera . Wprawdzie w odtwarzaczu twoim są wbudowane dekodery , lecz na pewno na wyjściu analogowym dostaniesz 5.1 ( tego odtwarzacza ) stary format audio " (CORE ")

 

Poza tym w podłączeniu analogiem i wybraniem w ampli multi chanel imput nie możesz włączyć żadnego programu i nie działają chyba ustawienia automatycznej kalibracji ( wszystko trzeba ręcznie robić w odtwarzaczu )

Ludzie nie rozbrajajcie mnie,kupujesz bdp1067 po co pewnie po to aby mozna było odtwarzać płyty np SACD,czy DVD audio więc tylko analogowo należy to podłaczyc,HDMI TAK DO OGLADANIA PŁYT BLU-RAY Z DZWIEKIEM HD,analogowo tez podłącz nawet po to aby usłyszec co ma lepsze dekodery czy amplituner czy blu-ray RX-V3900 to dobry amplituner ale bez przesady nie jest to tak wysoka klasa,wiec warto porównać jak lepiej bedzie grało czy cyfrowo ,czy analogowo,ogólnie ciekawy zestaw i warto go wykorzystać w 100 proc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie rozbrajajcie mnie,kupujesz bdp1067 po co pewnie po to aby mozna było odtwarzać płyty np SACD,czy DVD audio więc tylko analogowo należy to podłaczyc,HDMI TAK DO OGLADANIA PŁYT BLU-RAY Z DZWIEKIEM HD,analogowo tez podłącz nawet po to aby usłyszec co ma lepsze dekodery czy amplituner czy blu-ray RX-V3900 to dobry amplituner ale bez przesady nie jest to tak wysoka klasa,wiec warto porównać jak lepiej bedzie grało czy cyfrowo ,czy analogowo,ogólnie ciekawy zestaw i warto go wykorzystać w 100 proc.

 

 

tak Dariusz zamiezam na tym zestawie sluchac SACD choc w przyszlosci kupie jeszcze prawdopodobnie Marantz SA7003 do cd i sa cd

 

co do auto kalibracji to zawsze robie to recznie na sluch i mnie to odpowiada

 

narazie interesowalo mnie jak to podlaczyc i jakimi wejsciami

 

zrobie jak dariusz pisze bo tez mnie to ciekawi

 

porownac moge bez problemu

 

ow amplituner ma jeden guzik na przlaczenie natychmaistowe zrodla dzwieku na analog , cyfre, otpyk czy hdmi tak wiedz zrobie test

 

jeszcze mnie tylko bedzie czekac jakimi kablami po analogu to zepne ale pewnie zrobie diy interkonekty tak jak mam po pre out ax 900

 

czyli Sommer Cable Spirit XXL

 

 

ale to bede martwic sie za tydzien

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DJ_Achmed

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJ_Achmed gdy kupisz podłączysz to przyrównaj materiał w w filmach z Audio HD między analagami a HDMI . Napisz proszę .

 

Jestem ciekaw jak wypadnie ( sam stoję przed dylematem , co kupić nowy amplituner z dekoderami HD + BLU Ray , czy sam odtwarzacz tego taki który planujesz kupić )

 

Ostatnio doszedłem do wniosku że ta pierwsza opcja , ale może nie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez czester15.30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJ_Achmed gdy kupisz podłączysz to przyrównaj materiał w w filmach z Audio HD między analagami a HDMI . Napisz proszę .

 

Jestem ciekaw jak wypadnie ( sam stoję przed dylematem , co kupić nowy amplituner z dekoderami HD + BLU Ray , czy sam odtwarzacz tego taki który planujesz kupić )

 

Ostatnio doszedłem do wniosku że ta pierwsza opcja , ale może nie ?

tak wlasnie zrobie . jesli bedzie w hdmi lepiej brzmiec to przynajmiej bede miec interconecty dla cd i analogowo podpietego stereo w tym bd ;] ale to za okolo tydzien dam znac jak wypadlo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co sugerować się testami jak właścicielowi się będzie podobało to najważniejsze,tak na marginesie to jeden z lepszych systemów w tej klasie cenowej,dobry wzmacniacz,amplituner,porządny blu-ray czego szukać więcej,dziury w całym.Dobrany optymalnie amplituner lepszy od wszystkich nowych Yamah.Wzmacniacz klasa w sobie,blu-ray najlepszy bez dwóch zdań w klasie do 2200 pln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co sugerować się testami jak właścicielowi się będzie podobało to najważniejsze,tak na marginesie to jeden z lepszych systemów w tej klasie cenowej,dobry wzmacniacz,amplituner,porządny blu-ray czego szukać więcej,dziury w całym.Dobrany optymalnie amplituner lepszy od wszystkich nowych Yamah.Wzmacniacz klasa w sobie,blu-ray najlepszy bez dwóch zdań w klasie do 2200 pln.

 

tak dariusz ale stwierdzilem ze jednak najlepiej bedzie jak zrobie test czy bedzie lepiej po analogu czy cyfrowo i podziele sie uwaga . w ten sposob upiecze sie dwie pieczenie na jednym ogniu ;]

 

 

intryguje mnie jeszcze sprawa tego sacd mianowicie jak to zagra , i roznicy z sa 7003

 

testy to testy . najlepiej dzielic sie spostrzezeniami z innymi i pytac niz czytac testy

 

ostatnio widze coraz wiekszy problem z wymiana moich tylnich efektowych glosnikow B&w cdm 1 na cdm 1 se

 

ow glosniki w wersji se sa niemal nie do zdobycia za normalne pieniazki ;/ a te cdm 1 bez se maja za mala " przestrzen " w wersji se owiele wiecej przestrzenaia by graly ale to na spokojnie bedzie trzeba widze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dariusz ale stwierdzilem ze jednak najlepiej bedzie jak zrobie test czy bedzie lepiej po analogu czy cyfrowo i podziele sie uwaga . w ten sposob upiecze sie dwie pieczenie na jednym ogniu ;]

 

 

intryguje mnie jeszcze sprawa tego sacd mianowicie jak to zagra , i roznicy z sa 7003

 

testy to testy . najlepiej dzielic sie spostrzezeniami z innymi i pytac niz czytac testy

 

ostatnio widze coraz wiekszy problem z wymiana moich tylnich efektowych glosnikow B&w cdm 1 na cdm 1 se

 

ow glosniki w wersji se sa niemal nie do zdobycia za normalne pieniazki ;/ a te cdm 1 bez se maja za mala " przestrzen " w wersji se owiele wiecej przestrzenaia by graly ale to na spokojnie bedzie trzeba widze

Pisałem o testach z gazet,naturalnie eksperymentowanie jak będziesz miał komplet jak najbardziej wskazane,Pisze tylko o tym że nie zawsze to co piszą w gazetach musi być wyznacznikiem.Co do SACD Marantz SA 7001 odtwarza je tylko na dwa kanały,tak więc nie powinienes sie wcale tym odtwarzaczem interesowac ,miałem go i to dobry cd ale ww twoim przypadku nie musisz go kupować bo po co ,jak zależy ci na lepszym stereo z Cd to tylko dodatkowo DAC do blu-ray i sprawa załatwiona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
nie zawsze to co piszą w gazetach musi być wyznacznikiem.] Oczywiście,że nie.Warto jednak zweryfikować swoje spostrzeżenia z tym co pisze recenzent testujący dane urządzenie w jakiejś gazecie.Tak na marginesie dodam,że recenzja była przychylna,a testujący wyrażnie zachęcał do połączenia analogowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o testach z gazet,naturalnie eksperymentowanie jak będziesz miał komplet jak najbardziej wskazane,Pisze tylko o tym że nie zawsze to co piszą w gazetach musi być wyznacznikiem.Co do SACD Marantz SA 7001 odtwarza je tylko na dwa kanały,tak więc nie powinienes sie wcale tym odtwarzaczem interesowac ,miałem go i to dobry cd ale ww twoim przypadku nie musisz go kupować bo po co ,jak zależy ci na lepszym stereo z Cd to tylko dodatkowo DAC do blu-ray i sprawa załatwiona.

 

 

no patrz tego ja nie wiedzialem a bylem wielce przekonany ze ten cd zagra lepien niz ten bluray

dzieku dariusz ;] oszczedziles mi niepotrzebnego zakupu . co do dac to mozna by nad tym pomyslec

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no patrz tego ja nie wiedzialem a bylem wielce przekonany ze ten cd zagra lepien niz ten bluray

dzieku dariusz ;] oszczedziles mi niepotrzebnego zakupu . co do dac to mozna by nad tym pomyslec

BDP-1067 będziesz miał do filmów,koncertów,

SACD i to zagra dobrze

 

BDP-1067 będziesz miał do filmów,koncertów,

SACD i to zagra dobrze

Kupno Marantza SA 7001 to wydatek około 900 pln,dobry CD,ale jak kupisz DACA osiagniesz lepszy efekt sam to testowałem nie dawno najprostszy DAC Muse Audio za 300 pln zagrał dużo lepiej od CD Harman Kardon,Yamaha,czy Denon nie chcę pisać jakie to były modele ale nie najtańsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BDP-1067 będziesz miał do filmów,koncertów,

SACD i to zagra dobrze

 

 

Kupno Marantza SA 7001 to wydatek około 900 pln,dobry CD,ale jak kupisz DACA osiagniesz lepszy efekt sam to testowałem nie dawno najprostszy DAC Muse Audio za 300 pln zagrał dużo lepiej od CD Harman Kardon,Yamaha,czy Denon nie chcę pisać jakie to były modele ale nie najtańsze.

 

 

 

ciekawa koncepcja z tym dac . jako ze dobrze mi podpowiedziales z tym b&w wieze na slowo ze ow koncepcja z dac bedzie lepsza niz z cd . ale sprawe dac bede pozniej przerabiac mysle . dac jeszcze troszke musi poczekac . gdy przyjdzie pora poprosze o rade w tej sprawie ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BD-s1067 doszedl dzis i zaczolem go testowac . obraz jest piekny ale nie moge uzyskac dzwieku 5.1 na plycie dvd. ustawiam roznie ale bd po hdmi jak i po coax wysyla mi sygnal na amplituner 2.0 dziwna sprawa . jutro bede musial nad tym posiediec . ustawialem roznie pcm itp dtp ale ciagle to samo . ktos wie o co chodzi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BD-s1067 doszedl dzis i zaczolem go testowac . obraz jest piekny ale nie moge uzyskac dzwieku 5.1 na plycie dvd. ustawiam roznie ale bd po hdmi jak i po coax wysyla mi sygnal na amplituner 2.0 dziwna sprawa . jutro bede musial nad tym posiediec . ustawialem roznie pcm itp dtp ale ciagle to samo . ktos wie o co chodzi ?

 

 

 

po dluzszym ustawieniu doszedlem do tego by dzwiek byl ok . tylko nie wiem jeszcze jak przelaczyc aby dzwiek z bd szedl analogowo do amplitunera .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dluzszym ustawieniu doszedlem do tego by dzwiek byl ok . tylko nie wiem jeszcze jak przelaczyc aby dzwiek z bd szedl analogowo do amplitunera .

Kable analogowo 7,1 lub 5,1 do amplitunera a w nim multichanel i masz dzwięk przetwarzany przez odtwarzacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable analogowo 7,1 lub 5,1 do amplitunera a w nim multichanel i masz dzwięk przetwarzany przez odtwarzacz.

 

 

no tak . mam tak podlaczone ale problem jest w ustawieniu prawdopodobnie w 3900 . to dosc skaplikowana maszyna .

 

mysle ze problem w tym tkwi wlasnie . podlaczone razem jest przez hdmi i analogowo ale dzwiek tylko przez hdmi idzie . analogowo nie chce isc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak . mam tak podlaczone ale problem jest w ustawieniu prawdopodobnie w 3900 . to dosc skaplikowana maszyna .

 

mysle ze problem w tym tkwi wlasnie . podlaczone razem jest przez hdmi i analogowo ale dzwiek tylko przez hdmi idzie . analogowo nie chce isc.

Popatrz w ustawieniach Blu-ray ,odłącz hdmi i cox i zobacz czy teraz idzie dzwięk po analogu.#900 nie jest skomplikowanamenu mjest dość zaawansowane ale czytelne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multi chanel input jest to wejście do podłączenia zewnętrznego dekodera . Wprawdzie w odtwarzaczu twoim są wbudowane dekodery , lecz na pewno na wyjściu analogowym dostaniesz 7.1 ( tego odtwarzacza ) stary format audio " (CORE ")

 

Poza tym w podłączeniu analogiem i wybraniem w ampli multi chanel imput nie możesz włączyć żadnego programu i nie działają chyba ustawienia automatycznej kalibracji ( wszystko trzeba ręcznie robić w odtwarzaczu )

Że co proszę? Jakie CORE? Nie otrzymam ani starego, ani nowego formatu, tylko "gołe" zdekodowane kanały audio w formie gotowej do podania na wzmacniacz.

 

Czy lepiej jest po wielokanałowym analogu czy po HDMI? To zależy gdzie są lepsze dekodery i scalaki D/A. Zazwyczaj są w amplitunerze. Odpowiedź więc jest prosta: po HDMI.

 

Jest jeszcze jeden aspekt. U mnie przynajmniej wejście wielokanałowe analog jest typu Pure Direct. Omija więc wszystkie regulacje w rodzaju Bass/Treble, Bass Management itd itp. Jeśli chce się z nich korzystać - nie ma innej opcji jak HDMI. SACD też mogę wypuszczać po HDMI?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że co proszę? Jakie CORE? Nie otrzymam ani starego, ani nowego formatu, tylko "gołe" zdekodowane kanały audio w formie gotowej do podania na wzmacniacz.

 

Wytłumacz mi co to : " "gołe" zdekodowane kanały audio w formie gotowej do podania na wzmacniacz " .

Nie szukam zaczepki , tylko chcę wiedzieć .

Ja to rozumiem że to jeden zapis cyfrowy zdekodowany do analogu dla wielu kanałów , czyli analog .

 

Czytałem , że przeważnie odtwarzacze z dekoderami nowych formatów i wyjściami wielokanałowymi analogowymi np. z DTS HD Master Audio zrobią tylko stary format DTS .

CORE to rdzeń " cyfrowy " , ( " w nowym formacie audio zapisany jest tam stary czytelny format , z tym że ten DTS jest ulepszony , próbkowanie , coś tam coś tam )

 

A dlaczego nie otrzymasz starego i nowego formatu ?

Skoro zdekodowany np. sygnał cyfrowy DT -esu do analogu " , lecący kanałami 5.1 jest nadal DT - esem .

 

CORE to tylko nazwa części zapisu cyfrowego , ( czytelnego dla starego dekodera ) .

 

no tak . mam tak podlaczone ale problem jest w ustawieniu prawdopodobnie w 3900 . to dosc skaplikowana maszyna .

 

mysle ze problem w tym tkwi wlasnie . podlaczone razem jest przez hdmi i analogowo ale dzwiek tylko przez hdmi idzie . analogowo nie chce isc.

 

 

To musisz przełączyć w amplitunerze , wybrać selektorem źródło Multi chanel input .

 

Czy lepiej jest po wielokanałowym analogu czy po HDMI? To zależy gdzie są lepsze dekodery i scalaki D/A. Zazwyczaj są w amplitunerze. Odpowiedź więc jest prosta: po HDMI.

 

Najwięcej zależy od tego , czy odtwarzacz nowymi dekoderami wbudowanymi Audio HD i z wyjściem wielokanałowym analogowym dekoduje nowy format do analogu i wysyła na wyjścia wielokanałowe analogo we 5.1

 

Kolega pytający na moją prośbę sprawdza to , ponieważ mam amplituner wielokanałowy bez nowych dekoderów z wejściem 7.1 multi chanel input ( podłączenie do zewnętrznego dekodera ) . Chcę wiedzieć czy aby na pewno nie muszę kupować nowego amplitunera . Może wystarczy taki player ?

 

Kupno odtwarzacza takiego , który to na pewno robi , nie wchodzi w grę ze względu na cenę .

 

Jeżeli jakość nowego formatu Audio HD przez HDMI będzie bardzo wyraźnie lepsza , w porównaniu z analogami , to znaczy że na wyjścia analogowe w odtwarzaczu idzie stary format .

 

Edytuję : pytający podłącza analogami między innymi dla SACD, i DVD audio .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez czester15.30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojechalem do empiku . kupilem koncert stinga na blu ray w formacie dts master audio hd i po przesluchu i obejzeniu wrazenia sa takie ze nie chce juz znac innych odtwarzaczy dvd . ten odtwarzacz nadal filma dvd piekny obraz . w porownaniu do poprzedniego jakiegos tam samsunga to ten daje piekny obraz . o blu ray obrazie to nawet nie wspomne bo to jest cudo . super ostry i szczeglowy .

 

podlaczylem po analogu stereo z tego blurey do amlitubera i przesluchalem po hdmi w stereo kilka utworow i po analogu i jednak po hdmi idzie lepszej jakosci dzwiek . niestety nie moglem wyprobowac multi ch bo przesiedzialem dluzszy czas na tym jak to po analogu puscic i nie dalo rady ;/ ale co do stereo lepiej jest zapodac z hmdi

 

 

co do samego bluray to jestem naprawde mile zaskoczony obrazem i na poczatku z niedowiezaniem teraz z duma ogladam cudny obraz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz mi co to : " "gołe" zdekodowane kanały audio w formie gotowej do podania na wzmacniacz "

DTS-HD MA, zywkły DTS, podobnie jak Dolby TrueHD czy zwykły Dolby Digital to są sposoby kodowania źródóowych kanałów. Wszystko to odbywa się w domenie cyfrowej. Natomiast jesli to już odkodujesz i wypuszczasz po analogu - nie można mówić o żadnym kodowaniu, gdyż masz z powrotem źródłowe kanały.

 

Skoro zdekodowany np. sygnał cyfrowy DT -esu do analogu " , lecący kanałami 5.1 jest nadal DT - esem .

Nie jest DTS-em (ani Dolby). Jest oryginalnym, źrodłowym sygnałem.

 

mam amplituner wielokanałowy bez nowych dekoderów z wejściem 7.1 multi chanel input ( podłączenie do zewnętrznego dekodera ) . Chcę wiedzieć czy aby na pewno nie muszę kupować nowego amplitunera . Może wystarczy taki player ?

Czyli nie masz wyboru. Musisz mieć odtwarzacz z wielokanałowym wyjściem audio i tak podłączyć.

 

Jeżeli jakość nowego formatu Audio HD przez HDMI będzie bardzo wyraźnie lepsza , w porównaniu z analogami , to znaczy że na wyjścia analogowe w odtwarzaczu idzie stary format .

Ależ nie. To znaczy tylko, że kości D/A i dekodery w amplitunerze są lepsze od tych w odtwarzaczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , rozumiem , wracamy do źródła , ale rozkodowany zapis cyfrowy Dt-esu potocznie można nazwać Dt - esem ( z punktu technicznego nieprawidłowo ).

 

Oprócz jakości kości jest potrzebne odpowiednie oprogramowanie tych kości ?

 

Odpowiednio oprogramowaną kość można nazwać dekoderem ? .

 

Firma Dolby Laboratories np . zrobiła " oprogramowanie " Dolby Digital ?

 

Analogicznie Sony DTS ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , rozumiem , wracamy do źródła , ale rozkodowany zapis cyfrowy Dt-esu potocznie można nazwać Dt - esem ( z punktu technicznego nieprawidłowo ).

Nieprawidłowo. Rozkodowany strumień jest tylko rozkodowanym strumieniem, w dodatku analogowym. Jest on zawsze w założeniu identyczny bez względu na to czy poprzednio był zakodowany w DTS czy w Dolby.

 

Oprócz jakości kości jest potrzebne odpowiednie oprogramowanie tych kości ?

Tak. W przypadku DTS czy Dolby jest ono zawsze to samo i licencjonowane przez wymienionych.

 

Odpowiednio oprogramowaną kość można nazwać dekoderem ?

Tak. .

 

Firma Dolby Laboratories np . zrobiła " oprogramowanie " Dolby Digital ?

Tak. Bez cudzysłowu. To jeden z ich patentów.

 

Analogicznie Sony DTS ?

DTS. Sony ma tyle z nimi wspólnego, że instaluje ich dekodery w swoim sprzecie. Organizacyjnie i kapitałowo DTS to zupełnie inna firma, zlokalizowana w Kalifornii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkodowany strumień jest tylko rozkodowanym strumieniem, w dodatku analogowym. Jest on zawsze w założeniu identyczny bez względu na to czy poprzednio był zakodowany w DTS czy w Dolby.

 

Wytłumacz mi jeszcze dlaczego na jednym zestawie audio , DTS w odsłuchu lepiej brzmi od DD , skoro użyty został jeden , ten sam materiał źródłowy ?

 

Co oznacza : " Jest on zawsze w założeniu identyczny " ( rozkodowany strumień )? Chodzi mi o te : w założeniu .

Chyba nie jest zawsze identyczny ?

Chodzi tylko o jakość kości ?

DTS lepiej " obrazuje " , " przenosi " materiał źródłowy niż DD ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez czester15.30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem nieprzypadkowo sformułowania "w założeniu". DTS ma mniejszą kompresję niż DD i większy strumień danych (mierzony w kb/sek). Dlatego zazwyczaj DTS brzmi lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

dzis zrobilem test porownywujac polaczenie analogowo ( blu ray dekoduje ) a cyfrowo ( hdmi amplituner dekoduje )

 

roznica jest dosc duza . polaczenie analogowo daje troche wiecej szczegolow z tylu ale tyl jest taki jakis odlegly . nie wiem czy ma problemy z opoznieniem czy jak ale jest jakis problem z tym , nie funkcionuje to tak jak powinno . bas nie ma pazura . jakis dzisny . tak jak by go nie bylo . tyly fajnie brzmia bo mozna jak by wieksza przestrzen uzyskac ale te problemy z opuznieniem dyskwalifikuja te polaczenie . no i ten bas .

 

testty byly na dts koncercie stinga , na dts tez filmie blu ray i na filmie dvd

 

na koncercie stinga glownie bylo slychac ten problem tych tylow .

 

jesli chodzi o polaczenie cyfrowo hdmi . wszystko jest bardziej zaokraglone w porownaniu do analogowo . tyly nie sa juz tak szczegolowe w filmach ale brzmia tak jak powinny . problemu z basem tez nie ma . pazur wyraznie czuc . wszelkie wybuchy . basy brzmia i gotuja krew w zylach

 

 

wnioski sa takie ze polaczeniu analogowemu daje + za szczegolowosc i wieksza scene na tylach ale - za jakies dziwne opuznienie na tylach i za kiepski bas

 

polaczeniu cyfrowemu daje + za bardzo fajny bas i za to ze nie ma problemu jakiegos z tymi opuznieniami z tylu . - za zaokraglenie sceny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DJ_Achmed

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.