Skocz do zawartości
IGNORED

LUBLIN z województwem -Klub Miłośników Dobrego Brzmienia


whiter1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten kabel, był podłączony tylko po to żeby zweryfikować sposób grania kondycjonera, ponieważ cena kondycjonera jest nie wiele wyższa od ceny tego kabla. Wiem jaki ma ten kabel wpływ na sposób grania wzmacniacza, kondycjoner wpływał w bardzo podobny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Rolex80 napisał:

Chciałbym kupić Lebena seri 300, 600 i do niego jakieś fajne monitorki. Grało by t o w 11 lub 15 m2 (sypialnia albo biuro).

Mam straszną ochotę na lampę i słodkie, ciepłe granie ?

Gdybyś kupił "malucha" to fajnie zgrywa się z niedrogimi Chario Delphinus. Miałem kiedyś taki zestaw. Chyba, że celujesz wyżej w 600-tkę wtedy Chario Sonnet ... do 300-tki również fajnie pasują, słyszałem takie zestawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Rolex80 napisał:

Chciałbym kupić Lebena seri 300, 600 i do niego jakieś fajne monitorki. Grało by t o w 11 lub 15 m2 (sypialnia albo biuro).

Mam straszną ochotę na lampę i słodkie, ciepłe granie ?

Ja też kiedyś bardzo chciałem Lebena 300... ale posłuchałem go u jednego Kolegi z naszego klubiku, i się wyleczyłem skutecznie ? i nie żałuję, choć model 600 to już jest podobno inna para kaloszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Łukasz_62438 napisał:

Ja też kiedyś bardzo chciałem Lebena 300... ale posłuchałem go u jednego Kolegi z naszego klubiku, i się wyleczyłem skutecznie ? i nie żałuję, choć model 600 to już jest podobno inna para kaloszy. 

Jeżeli 300 połączy się z odpowiednimi kolumnami potrafi przyjemnie zagrać, muszą być tylko łatwe do napędzenia. Konfiguracja z Chario fajnie się sprawdza jeżeli nie sluchamy ciężkiej muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gato do lampy nie będą pasowały są wymagające odnośnie mocy wzmacniacza. Nie wiem dlaczego upierasz się na Lebenie, mnie ten wzmacniacz też nie zachwycił, dopiero po kilku poprawkach kolegi zaczął grać. Słuchałem z falconami 2/3 edycja bbc, ale dla nich był dużo za słaby. Proponuję najpierw posłuchać kilku wzmacniaczy lampowych, żeby mieć odniesienie.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Rolex80 napisał:

Narazie szukam Lebena, później do niego kolumn.

To podjedź do Nautilusa. Mają Lebeny i ... Chario ? polecam posłuchać nowej serii Aviator. Sprawdź czy w ogóle odpowiada Ci charakter grania Lebena jeżeli wcześniej nie słuchałeś. Nie napisałeś czy celujesz w sprzet nowy czy używany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Chłopaki za porady ;)

Lebena słuchałem, był to 300F i mnie urzekł a poza tym wygląda jak milion $ . Niestety do moich obecnych kolumn (Rebel sentiment 10) jest troszkę za słaby. 

Szukam Lebena raczej używanego (300F a najlepiej 600X) bo ceny nowych porażają zwłaszcza seri 600. Jeszcze jedna sprawa przemawiająca za lebenem to jest jego budowa tzn. brak płytki drukowanej, luty punkt&punkt. Wydaje mi się, że wzmak na lata o ile z nim tyle wytrzymam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Rolex80 napisał:

Szukam Lebena raczej używanego (300F a najlepiej 600X)

Brzmieniowo bardziej podobał mi się 300xs którego kiedyś miałem. 300F ma kolega w połączeniu z Chario Sonnet. To inne granie niż Delphinus, inna liga. 

600 nie słuchałem ale tam są chyba nardziej popularne lampy niż w 300F. Łatwiej było by dopieścić brzmienie.

Podjedź do Nautilusa to dystrybutor Lebena, czasami mają w sprzedaży używany sprzęt w rozliczeniu od klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Rolex80 napisał:

Dzięki Chłopaki za porady ?

Lebena słuchałem, był to 300F i mnie urzekł a poza tym wygląda jak milion $ . Niestety do moich obecnych kolumn (Rebel sentiment 10) jest troszkę za słaby. 

Szukam Lebena raczej używanego (300F a najlepiej 600X) bo ceny nowych porażają zwłaszcza seri 600. Jeszcze jedna sprawa przemawiająca za lebenem to jest jego budowa tzn. brak płytki drukowanej, luty punkt&punkt. Wydaje mi się, że wzmak na lata o ile z nim tyle wytrzymam ?

Czym napędzasz Rebele? Fajne monitory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Rebele to świetne kolumny (a przerobiłem ich sporo) a napędzam je Larem 200H. 

Jutro zadzwonię do Nautilusa a nóż ;) a jeśli chodzi o Chario to jak najbardziej biorę je po uwagę.

P.S.

Wiem, że można lepiej w przedziale cenowym Lebena ale on jakoś ciągle mi siedzi w głowie ;)

Edytowane przez Rolex80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Rolex80 napisał:

Wiem, że można lepiej w przedziale cenowym Lebena ale on jakoś ciągle mi siedzi w głowie ?

Leben może się podobać brzmieniowo jeżeli się go "dopieści" i dobierze odpowiednie kolumny ... a wizualnie jest po prostu rewelacyjny. Uwielbiam taki dizajn. Nie rezygnuj z niego, posłuchaj także xs'a i 600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Rolex80 napisał:

Na ten moment trudno z odsłuchami bo ich brak w sprzedaży chyba, że nowe ale z tego co widzę to Q21(600X) pod Łodzią. 

Jutro podjadę do Melomana może jeszcze mają "F-kę" i coś z tą ceną zrobią to go zabiorę do domu ?

Podjedź do stolicy, do Nautilusa. Na pewno mają wszystkie Lebeny, bo to dystrybutor. Mogą mieć też komisowe. Tam posłuchasz również Chario. Kolega kiedyś brał od nich do domu, za kaucją komisowe kolumny, nie było problemu ze zwrotem. Poczytaj jak z dostępnością lamp do F-ki, tam są jakieś "wynalazki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brumienie ponoć zdarza się w x , xc ale nie w f. W tym, który miałem na chacie nic nie brumiło. Wersja F miała wprowadzone jakieś zmiany, była ulepszona lub na brak brumienia miały właśnie wpływ te lampy? Aż tak się nie znam na lampach i mam bardzo małe doświadczenie w tym temacie ale dźwięk, może się podobać, mi się podoba ;)

Edytowane przez Rolex80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, RobG1974 napisał:

A mój kolega przejechał do domu i zaczęła jedna lampa brumieć, 2 tyg. Się ze sklepem na N przekomatzał, aż ostatecznie kupił nowy komplet.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

I to był 300f.

No cóż, nie fart :) 

W każdym bądź razie ponoć to są udane lampy, bardzo wytrzymałe, ładnie grające i tanie. Na ebayu za 100$ można kupić 50 sztuk JAN-6197 GE (nowe) a kilkadziesiąt złotych za 17EW8.

Nie mam jakiegoś wielkiego ciśnienia na szybkie kupno tego cuda ale jak się trafi okazja to biorę :) choć mocno narażę się żonie, trudno, raz się żyje :)

Jutro podzwonię po sklepach i zobaczę co z tego wyjdzie jak nic to poczekam na używkę w dobrej cenie ;)

Dzięki Panowie za porady i zainteresowaniem się moim tematem, jak już wyląduje u mnie to dam znać, może coś mi doradzicie w temacie kolumn.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie lampy w bardzo dobrej cenie można kupić Unison Research s6 mk1. Ja wolę tradycyjny kształt, gdzie lampa jest widoczna i mimo wszystko ma większą moc i bardziej dostępne lampy z możliwością większego dostosowania brzmienia.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, RobG1974 napisał:

Odnośnie lampy w bardzo dobrej cenie można kupić Unison Research s6 mk1. Ja wolę tradycyjny kształt, gdzie lampa jest widoczna i mimo wszystko ma większą moc i bardziej dostępne lampy z możliwością większego dostosowania brzmienia.
 

Świecace lampy cieszą audiofolskie oko ale czasami bezpieczniej je schować np. jak się ma małe dzieci ... albo kota ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.