Skocz do zawartości
IGNORED

LUBLIN z województwem -Klub Miłośników Dobrego Brzmienia


whiter1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pass Labs INT 150 ma dwa wejścia wpełnizbalansowane. Tylko czy ja dobrze myślę. Z CD wyjść do DAC . DAC ten dźwięk obrobić i prześle do wzmacniacza.Taki jest mój zamysł. Wobec tego DAC powinien mieć wyjście i wejście zbalansowane. Dobrze myślę?

Jeżeli CD i DAC połącze bezpośrednio do wzmacniacza to jak DAC obrobi ten dźwięk?

Czy może CD i DAC połączyć optykiem i dopiero wtedy XLR-em wyjść z DAC na wzmacniacz?

Pozdrawiam Mariusz

Pass Labs INT 150, DAC NuPrime 10H , CD Esoterc X03.- i bądź tu mądry:))

Edytowane przez Mario1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy Twój dac gra lepiej od przetwonika w cd. Ale wg specyfikacji pass ma 1 wejście xlr zbalansowane i dwa wyjścia na końcówkę mocy.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Z drugiej strony Twój dac nuprime nie ma wejścia xlr, ma tylko wyjście, trochę dziwne, skoro ma wyjście to powinien mieć i wejście cyfrowe. Możesz cd tylko podłączyć cyfrowo coax.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo esoterica 03 też nie ma wyjścia cyfrowego xlr zbalansowanego, więc Twoja koncepcja pełnego zbalansowania przy tych urządzeniach odpada. Biorąc jednak pod uwagę poziom Twojego cd i daca, to dac nuprime zapewne nie będzie lepszy od esoterici. Zapewne chord hugo tt 2 lub dopiero chord dave mógłby wnieść znaczącą zmianę, może i nawet poprawę jakości.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RobG1974 czy przypadkiem nie mylisz wejścia z wyjściem? Imput- wejście output- wyjście. DAC posiada dwa wejścia optyczne a CD ma jedno wyjście optyczne. Tak więc można je połączyć po no  optyku. Tylko czy to samo jest jak po XLR? Czy połączenie optyczne może być zbalansowane? Pass ma dwa wejścia XLR i jedno wyjście na pre. 

NuPrime służy mi do przetwarzania muzyki z laptopa. Zdaję sobie sprawę że nie może konkurować z dac-iem z CD.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mylę. Jezeli miałbym podłączać to wolę po coax. Ale ani optyk ani coax to nie są wejscia/wyjścia zbalansowane. Napisałeś, że chcesz mieć po zbalansowane po xlr i niestety w obecnej konfiguracji tego nie osiągniesz w założony sposób cd- dac- wzmacniacz.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ale ja bym tak się nie opierał na xlr zbalansowanych. Zwykłe rca też może dobrze zagrać. Trzeba posłuchać i porównać i zobaczyć czy po xlr dane urządzenie gra lepiej czy po rca.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby takie połączeni osiągnąć to trzeba zakupić DAC-a z wyjściem-wejściem XLR? Na szybkości poszukałem w necie i niczego takiego nie znalazłem.

To znaczy ,że CD z DAC-iem mogę też połączyć optykiem jak i zwykłym RCA? Te dwie opcje są poprawne? Co będzie lepsze to się pewnie okaże po odsłuchu.

Trudno, żyje się dalej. 

Edytowane przez Mario1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze xlr zagra lepiej. Wejście/wyjście cyfrowe to jedno pojedyńcze złącze xlr i kilka daców takie ma. Ale u Ciebie to bez sensu wymieniać, masz w miarę wysokiej klasy komponenty i odsłuchaj daca z podłączonym cd po coax i optyku i zobacz na którym złączu lepiej gra. Porównaj też cd podłączone bezpośrednio do wzmacniacza oba po xlr i też porównaj.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Do połączenia po coax jak i optycznym wybierz tylko doble kable. Coax to nie to samo co zwykły rca pomimo że zewnętrznie wygląda tak samo.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo jest DACów, które mają wejście cyfrowe XLR, zwane również AES/EBU. Twój Nuprime takiego wejścia nie posiada jak również Esoteric nie posiada takiego wyjścia. W twoim przypadku najlepiej będzie połączyć odtwarzacz ze wzmacniaczem po XLR pomijając Nuprime. Jeśli z jakichś powodów takie połączenie ci nie odpowiada to Esoteric łączysz z DAC po coax, a DAC ze wzmacniaczem pzewodami XLR. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakie listwy przeciwprzepięciowe stosujecie w swoich systemach? Ja powiem szczerze, nie miałam żadnych ,jak do tej pory, przykrych doświadczeń z "jakością" prądu. Ponoć takie listwy dają jakąś ochronę przed niepożądanymi spadkami czy wzrostami napięcia , chronią urządzenia przed spaleniem lub zakłóceniami. Jakie macie doświadczenia w tym temacie? Przy okazji może jakieś propozycje godne polecenia. 

Mi taki się podoba ze względu na wyświetlacz ( taki bajer)https://allegro.pl/oferta/listwa-przeciwprzepieciowa-5-gniazd-watomierz-acar-8219458237.

Pozdrawiam

Edytowane przez Mario1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wywołałeś Acar do tablicy to napiszę, że użytkuję te listwy od wielu lat. Co prawda nie posiadam takich bajeranckich jak przedstawiłeś w linku, a popularne F5 i S8 (w zależności od ilości gniazd) to muszę przyznać, że nigdy żadna mnie nie zawiodła. Kilka lat temu miała miejsce taka sytuacja, że nieopodal mojego domu uderzył piorun. Skutek- w sąsiednim domu padło sporo sprzętu elektrycznego, między innymi routery oraz wzmacniacz i cd. W moim domu na parterze (gdzie nie ma listew Acar bo ja tam nie funkcjonuje) padł telewizor LED i domofon. Na piętrze, gdzie mieszkam ja i wszystko jest wpięte do tych listew nie stało się nic. Komputery, telewizory, router, wzmacniacz i inna elektronika bez przygód. W jednej listwie spaliła się dioda od klawisza włącz/wyłącz. Przypadek? To była niezapowiadana burza, nikt nie spodziewał się tego dnia tak silnych wyładowań. Jaz reguły gdy tylko obserwuje jakieś załamanie pogodny to profilaktycznie wszystko wypinam ze ściany, no ale to już tak poza tematem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od kilku miesięcy kondycjonera, lecz co by to nie było, należy mieć świadomość, że przed przepięciem spowodowanym uderzeniem pioruna - nie ochronią komercyjne, powszechnie dostępne na rynku urządzenia. Jedynym rozsądnym zabezpieczeniem jest wyjęcie wtyku z gniazda ściennego, choć i to nie zawsze działa. Kilka lat temu pojedyncze, bardzo silne wyładowanie blisko mojego domu przepaliło kość przetwornika c/a w zintegrowanym odtwarzaczu CD, pomimo wyjętej wtyczki (prawdopodobnie przez przewód antenowy).

Oczywiście, istnieją skuteczne instalacje zabezpieczające urządzenia elektryczne przed wyładowaniami atmosferycznymi, jednak ich koszt to nie jest kilkaset lub kilka tysięcy złotych.

Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.04.2020 o 12:16, RobG1974 napisał:

Ale u Ciebie to bez sensu wymieniać, masz w miarę wysokiej klasy komponenty i odsłuchaj daca z podłączonym cd po coax i optyku i zobacz na którym złączu lepiej gra. Porównaj też cd podłączone bezpośrednio do wzmacniacza oba po xlr i też porównaj.

Podłączyłem NuPrime i powiem szczerze niczego nowego-lepszego nie wprowadził do systemu. Esoteric gra rewelacyjnie. 

 

W dniu 18.04.2020 o 10:51, RobG1974 napisał:

. Biorąc jednak pod uwagę poziom Twojego cd i daca, to dac nuprime zapewne nie będzie lepszy od esoterici. Zapewne chord hugo tt 2 lub dopiero chord dave mógłby wnieść znaczącą zmianę, może i nawet poprawę jakości.

Pewnego dnia być może Chord Dave zagości w moim systemie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mario1976 napisał:

Podłączyłem NuPrime i powiem szczerze niczego nowego-lepszego nie wprowadził do systemu. Esoteric gra rewelacyjnie. 

 

Pewnego dnia być może Chord Dave zagości w moim systemie. 

Tak jak myślałem, NuPrime jest przeciętnym przetwornikiem pomimo, że trochę kosztuje to dla mnie chord qutest gra fajniej, oczywiście to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodziłbym się z tym stwierdzeniem. Przeciętnym przetwornikiem jak dla mnie jest rDAC Arcama. NuPrime jest wart swojej ceny. Wiadomo gdyby był tańszy było by lepiej. Chord qutest u mnie przegrał starcie. Jak widać, każdy ma inne gusta.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Mario1976 napisał:

Czy są jakieś przeciwwskazania do przewożenia kolumn na "leżąco"?

Nie sądzę, jeżeli je dobrze zabezpieczysz to nie ma raczej znaczenia. Jedyne co bym zrobił to ułożyłbym głośniki membranami do góry. Przewoziłem tak kolumny i nic im się nie stało. Zarówno tylko po Lublinie (zabezpieczyłem kocem) jaki i dłuższą trasę (Kraków-Lublin były fabrycznie zapakowane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Wrześni na bagażniku malucha jakkolwiek ułożone, byle tylko nie pospadały i dawało radę.

Ech, łza się w oku kręci…

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny już pewnie przewiezione ? ja też zawsze na leżąco woziłem, i nigdy nie było uszkodzeń... lecz uważać trzeba, i delikatnie raczej starać się jechać, wówczas nie powinno być żadnych zniszczeń.

P.s. kiedyś gdzieś czytałem, że nawet kolumny w domu stojące, co kilka lat należy obrócić w nich głośniki o 180 stopni - celem wyrównania obciążeń w zawieszeniu membrany. W przypadku dużych i ciężkich membran, siła grawitacji może zdeformować zawieszenie... nie wiem, u siebie nie obracałem i nie stwierdziłem żadnych uszkodzeń - ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Cześć wszystkim! Lato w pełni, koronawirus w odwrocie ? (tzn. znów idzie w górę), a na naszym forum cisza... Koledzy, jeśli istniejecie i zaglądacie tu czasem, napiszcie kilka słów, co tam u Was się dzieje, pliz ?

Ja ostatnio miałem przyjemność troszku sobie posłuchać u @RobG1974 (Robert, dzięki!). W innym klubie pisaliśmy nieco o głośnikach Gato Audio - naprawdę, fajne maluchy i w dobrym towarzystwie potrafią dobrze zagrać. Jak wiadomo, niekiedy trzeba przerzucić kilka zestawów, nim znajdziemy synergię - i wtedy już nie musimy szukać dziury w całym i można wreszcie spokojnie posłuchać muzyki. Chyba blisko wczoraj byliśmy ?

Pozdrawiam i udanych wakacji! (kto nie był, niech szybko jedzie, bo niedługo znów wszystko zamkną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś cisza wakacyjna na naszym forum. W sobotę z Łukaszem udało się nam trochę posłuchać dwóch zestawów kolumn i wzmacniaczy. Ja od dłuższego czasu dobierałem sobie drugi zestaw do słuchania na co dzień i chyba zakończę poszukiwania. Słuchaliśmy z Łukaszm  Gato Audio FM-15 w połączeniu z Musical Fidelity M6si i Dayens Ecstasy III. Refleksje są takowe, że oba wzmacniacze grają trochę inaczej. Dayens gra ciepło, miękko i dobrze się będzie spisywał z zimnymi ostrzej grającymi kolumnami. M6si natomiast gra bardziej neutralnie i w moim przypadku bardziej mi się podoba w połączeniu z Gato od Dayensa. Wcześniej słuchałem JmLab 906 i w połączeniu z nimi Dayens bardzo dobrze się uzupełniał. Dayens też ma inny sposób budowania stereofonii,  w porównaniu do m6si. Scena dźwięku jest plasowana stosunkowo daleko za linią kolumn (wszystko oczywiście zależy od warunków odsłuchowych pomieszczenia ale wnioski z kilku pomieszczeń wydają mi się podobne) i rozciąga ją dość szeroko poza rozstaw kolumn, ale niestety głębia plasacji instrumentów nie jest tak duża, może dla tego, że dźwięk i tak jest daleko odsunięty od linii kolumn. M6si, buduj natomiast scenę od lini kolumn w głąb dość daleko, i dobrze rozkłada instrumenty w tej płaszczyźnie. Można wyróżnić, co gra bliżej co dalej, wydaje się, że ma lepszą separację instrumentów. Oczywiście są to moje odczucia subiektywne. Z drugiej strony ze względu na większą moc M6si (2x220W przy 8Ohm.) posiada większa dynamikę grania i bardziej wyznaczony bas, pomimo, że Dayens przy swojej mocy, też wypada dobrze na tle innych wzmacniaczy. To tak trochę wniosków z odsłuchu. Testowaliśmy  też działanie kondycjonera prądu Łukasza Nu Prime. Szczerze pozytywnie mnie zaskoczył, faktycznie dużo wnosi porządku i ładu do nagrania, dając lepsze czarne tło utworom, pozbawia nagrań nerwowości, nie mylić z utrata dynamiki. Zazwyczaj większość sprzętu przy nie najlepszym zasilaniu charakteryzuję się zaśmieceniem przekazu i nerwowością grania. Dobry kabel zasilający ma jednak mniejszy wpływ. I też zapraszam kolegów do dyskusji na forum.

odsluch 25072020.jpg

Chciałem tez podziękować Łukaszowi za odwiedziny i kilka przekazanych spostrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisaliśmy o tym, ale kolumny Gato mają bardzo zmyślne rozwiązanie: można w nich regulować charakter propagacji dźwięku przy użyciu zworek na tylnej ściance. Do wyboru są ustawienia Neutral / Detail / Focus / Low (tego ostatniego chyba nie sprawdzaliśmy - ?). To znaczy, ja właśnie w ten sposób odbierałem regulację zworek, w moim odczuciu zmieniał się bowiem - całkiem wyraźnie - sposób rozchodzenia się dźwięku w pokoju. Nie wiem, jak konstruktorzy tego dokonali, lecz np. można uzyskać efekt oddalenia lub przybliżenia sceny dźwiękowej, zależnie od swych upodobań (ja na ten przykład lubię większy dystans, lecz wiele osób woli granie "do przodu") - tutaj mamy możliwość korekty w biegu, bez przesuwania głośników czy też kombinowania z akustyką. Cała operacja zajmowała Robertowi góra 30 sekund ?

Oczywistością jest, i o tym nie wypada wspominać, że te maluchy znikają w panoramie dźwiękowej doskonale i bez śladu, zwłaszcza ze wzmacniaczem MF.

Sprawdzaliśmy też set kabelków (sygnałowe + głośnikowe) marki Luna, model Gris. Bardzo ładnie to grało, równo i soczyście, a to jest najniższa seria tegoż producenta - ciekawym, co pokazują wyższe modele ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.