Skocz do zawartości
IGNORED

UK Audio Club


bartek_bart
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma zadnych problemow. Choc ja mam w tyl urzadzenia wpiety USB dongle zamiast dysku + korzystam z Spotify + DLNA. Choc przy DLNA jak poprzez APK otwieram kolekcje muzyki to potrzebuje chwili by sie zaladowac. Niemniej ja mam okolo 600 albumow (80% w ALAC, reszta jako mp3) wiec ma co ladowac. ;)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Peter Tyson audio/visual widziałem mają za £285. A Ty dalej używasz squeezboxa??

 

Tak, Squeezebox Touch i Arcam rDAC po USB.

Gdybym teraz miał kupować, to pewnie bym kupił NA8005.

 

A tu masz porównanie budowy NA6005 i NA8005:

 

a0523887674280618385ec54fe68282c.jpg

 

cd7cd5d6df2a55b0883d98ef42329d85.jpg

Edytowane przez patrick.mc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Napisano dziś, 14:05

Użytkownik TOMEK75 dnia 16.04.2016 - 13:01 napisał

Bartek a myslales o zewnetrznym dac-u?Do tego lapek i po sprawie.

 

kiedyś myślałem o takim rozwiązaniu ale nie chcę mieć leżeć kabli przez cały pokój od sprzętu do laptopa ( chyba że można tego uniknąć ) no i szczerze wolałbym sterowanie i przegladanie biblioteki na tablecie

 

Ja akurat mam wgrany Daphile i moge sterowac kazdym tabletem czy telefonem w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie jaki dac, przez ostatni rok testowalem kilka, w cenie do 1k nie ma nic ciekawego, najgorsza porazka to arcam, jesli ma byc tanio i dobrze to na6005 i lampizacja.

Bartek nie wiem jak to dziala z dyskiem zewnetrznym bo mam NASa.

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie musial by odpowiedziec sam Bartek po sprawdzeniu u siebie w domu.Tez mialem R-daca w domu na testy i nie zostal.

Ale czy nazwal bym go porazka to nie wiem,ot poprostu mi dwiekowo nie podpasowal.Do kilku stowek z drugiej reki napewno mozna cos upolowac.

Nie mam zamiaru tu filozofowac co bedzie lepsze bo 6005 po lampizacji nie slyszalem.Zaproponowalem tylko jedno z rozwiazan ktore mi

akurat pasuje.

Czlowiek i tak wybierze to co dla niego najlepsze.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja akurat mam wgrany Daphile i moge sterowac kazdym tabletem czy telefonem w domu.

Ale laptop musisz mieć włączony bo z niego streamujesz i jak masz go połączonego z Dac? Nie używałeś przypadkiem jakiegoś konwertera usb?

 

Hubert co tam jeszcze testowałeś? Miałeś może matrixa mini?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowalem m-daca, calixa, mhdt, teac us-501, rdac, i mialem przez pol roku irdaca, najwieksza tragedia to rdac. Mimo iz gralo to z dedykowanym zasilaniem. Po tym wszystkim sprzedalem dueta i kupilem marantza, nastepnie sprzedalem irdaca i traktuje pliki po macoszemu, cos tam slucham ale prawdziwe odsluchy tylko z vinyla. Czekam na plytke i trafo od Grzeska, jak zlampizuje moze bede wiecej sluchal plikow

Edytowane przez hubertrs

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek ja mam na malym(najtanszym) lapku wgrany Daphile ktory stoi na stale obok sprzetu.Tu masz dwie opcje polaczenia z routerem.

Wifi lub kabel.Ja akurat uzywam kabel.Do lapka mam podpiety zewnetrzny dysk z Flacami.Z tym laptopem poprzez hotspot laczysz sie innym laptopem,tabletem,smartwonem itp.W daphile mozesz wgrac tidal,spotify czy radia internetowe(co tam chcesz).Wszystko jest proste w obsludze i bez zbednych firewerkow.I na tym mi zalezalo.

Jesli mialbym teraz cos zmieniac to tylko na jakis wupasiony streamer.Ale to worek talarow.

 

Faktycznie uzywalem v-linka jako konventer.Ale po dokupieniu dedykowanego zasilania do daca nic praktycznie nie wnosil a nawet gralo gorzej.Oczywiscie dac spiety z lapkiem po usb.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze nie szukam juz dalej. Najkrotsza sciazka. PWM >>> szukanie i zabawa w konwencjonaly DAC. Dla melomana, muzyki jest az z nawiazka. :)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek ja mam na malym(najtanszym) lapku wgrany Daphile ktory stoi na stale obok sprzetu.Tu masz dwie opcje polaczenia z routerem.

Wifi lub kabel.Ja akurat uzywam kabel.Do lapka mam podpiety zewnetrzny dysk z Flacami.Z tym laptopem poprzez hotspot laczysz sie innym laptopem,tabletem,smartwonem itp.W daphile mozesz wgrac tidal,spotify czy radia internetowe(co tam chcesz).Wszystko jest proste w obsludze i bez zbednych firewerkow.I na tym mi zalezalo.

Jesli mialbym teraz cos zmieniac to tylko na jakis wupasiony streamer.Ale to worek talarow.

 

takie rozwiązanie przypomina te z maliną tylko właśnie tam zamiast laptopa malina robi za mały komputerek. Po włożeniu jej do ładnej alu obudowy , dołożeniu kolorowego wyswietlacza , zasilania liniowego mamy fajny klocek który wyglada na duzo droższy niż jest. Jesli chodzi o daca to są 2 wyjścia albo wrzucic do środka dedykowany do maliny albo jakiś zewnętrzny.

 

Faktycznie uzywalem v-linka jako konventer

 

Nie wiem czemu ale w głowie utknęło mi , że bawiłeś się m2tech-em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem do czynienie z malina ale wiem ze ma dobre opinie.

W zadnym wypadku nie twierdze ze te ktore ja mam jest lepsze.Z drugiej strony nie mam czasu na testowanie i porownania z innymi rozwiazaniami.Jestem zadowolony i to zostaje.Za jakis czas kupie jakas koncowke i koncze sprawe jezeli chodzi o sprzet.

V- linka mialem spietego wlasnie z youngiem.Ten konventer kosztuje raptem chyba teraz pare dyszek a moze wniesc sporo dobrego.Oczywiscie jezeli uzywamy sub.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
mialem przez pol roku irdaca, najwieksza tragedia to rdac.

 

sprzedalem irdaca

 

Czyli jednak irDAC, a nie rDAC.

irDAC jest na Burr Brown, a rDAC na Wolfsonie.

 

takie rozwiązanie przypomina te z maliną tylko właśnie tam zamiast laptopa malina robi za mały komputerek. Po włożeniu jej do ładnej alu obudowy , dołożeniu kolorowego wyswietlacza , zasilania liniowego mamy fajny klocek który wyglada na duzo droższy niż jest. Jesli chodzi o daca to są 2 wyjścia albo wrzucic do środka dedykowany do maliny albo jakiś zewnętrzny.

 

No to w Squeezebox Touch masz to od ręki. Nawet widzę dwa w dobrej cenie na ebayu.

Edytowane przez patrick.mc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak irDAC, a nie rDAC.

irDAC jest na Burr Brown, a rDAC na Wolfsonie.

 

Irdac jest do przelkniecia, braki w barwie ale scena niezla, natomiast rdac to najgorszy dac jaki slyszalem, nawet beresford za polowe ceny byl lepszy, ... hmmmmm beresford to jest naprawde niezly dac w tej cenie, mocno analogowe granie

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieliście stycznosć z Naim Nait 5i ?

 

Ja niestety nie miałem. Moja styczność z tą firmą ogranicza się do Audio show ale tam były wyższe modele. Muszę jednak przyznać , że podobało mi się granie.

 

Tak na urozmaicenie tematu ( bo mało fotek w temacie ) 2 fotki z ostatnich odsłuchów :)

 

4df660ba5aecd4a5m.jpg 066d3ac0a253c0f2m.jpg

Edytowane przez bartek_bart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Tomek75 ale może inni też wiedzą. Czy np taki komputerek dell optiflex ( coś takiego http://www.ebay.co.uk/itm/111915343671?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT ) nadaje się do słuchania i daphile zamiast laptopa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A dlaczego nie? Masz jakieś konkretne powody?? Dużo ludzi ma takie rozwiązania i z tego co czytałem na forum wszyscy sobie chwalą. Duże możliwości programowe , wygoda użytkowania , dopracowane aplikacje na androida.

 

Simple audio może i ciekawe , nie wiem, ale sam producent zawiesił ten projekt i wycofał z oferty co równa się koniec wsparcia. Jak dla mnie odpada.

Marantz melody nie biorę go pod uwagę. Jeśli marantz to najwyżej na6005 ale sam nie wiem bo opinie dość skrajne.

 

To są fotki z miejsca odsłuchowego?

Jak tak to czemu są pod rożnymi katami obrócone?

 

Masz na myśli głośniki?? rzeczywiście tak na fotka to wygląda ale były praktycznie tak samo ustawione ( no może milimetry różnicy ) Jako pkt odniesienia przy ustawianiu brałem łączenia paneli na podłodze hahaha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jedno i drugie zagra sporo lepiej. Masz dostep do Tidala czy Spotify, plus Pandore, radio internetowe, plus USB - gdzie mozesz podlaczyc nawet dysk zew. Plus stabilnosc, funkcjonalna obsluge, takze za pomoca smartphone'a, zero buczenia, problemow itd. Ja jeno mowie, zrobisz co chcesz, ale w tej cenie mozesz miec znacznie lepszy sprzet. Kto nie ryzykuje, ten nie ma.

 

Brak wsparcia = brak rozwoju. Jednak to co juz tam masz, zapewni Ci to czego oczekujesz z nawiazka.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz, ze te 2 urzadzenia zagraja sporo lepiej niż jakis maly komputerek z daphile podpiety do zew Daca w kwocie 200-250£??

 

Czy przypadkiem nie jest tak ze Corsair konczac projekt roomplayera zamknal rowniez chmure z ktorej byly sciagane np okladki albumow , ktore sie slucha i teraz juz nawet nie ma takiej opcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.