Skocz do zawartości
IGNORED

UK Audio Club


bartek_bart
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Umówmy się ,ze nie interesują mnie takie normy angielskie, jak na kontynencie schuko działa to tu tez będzie.

Wyczytałem więcej na ten temat i wiem ze albo amerykańskie (dostępność kabli) albo schuko (polskie koncycjonery i kable) będę używał w przyszłości. Angielskich z bezpiecznikiem na pewno nie. Ale dziękuje za opinie.

 

 

 

Opinie są inne, cytat jak w poście wyżej:

 

"We strongly believe that the fuse in any UK 13 amp plug seriously downgrades the sound quality of the component the power cord is connected to."

 

Teoretycznie będzie działać wszystko.

Dziwne podejście do tematu. Wyczytałeś, że US i EU plug będziesz używał w przyszłości?

Na to stwierdzenie musisz sobie odpowiedzieć sam co będziesz używał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha najprawdopodobniej pada Ci mtoras lampa, a wlasnie sie dziwilem, ze trzy lata grasz na tych samych lampkach.

 

Takie właśnie sobie pomyślałem, że może to być kwestia lamp hehe. Fakt mam je na pewno juz ze 3lata ale nie były jakoś dużo eksploatowane. Jak dojdą od Ciebie będzie okazja żeby to zweryfikować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Szanowny Panie.

W UK w gniazdku ma Pan maksymalne obiciazenie ringu 32A (tak dla dodatkowej informacji) ale to obciążenie ringu a na pewno masz w głównym zabezpieczeniu minimum 16A jak nie ma ringu.

Po za tym nie będziesz miał grając ze średnią mocą cały czas obciążenia źródła 15A. Dlatego, że prąd rozruchowy urządzenia przeważnie jest większy a potem spada.

Dlatego dają większy kabel niż obciążenie do urządzenia (inaczej był by pożar). W tym wypadku nie bez powodu wymyślono "fuse" we wtyczkach.

 

Twierdzenie, że "nie interesują mnie normy angielskie" jest bez podstawne.

Pozdrawiam

 

 

W inzynierii moznesz zbudowac budynek stosujac polskie normy i tez bedzie stal, nawet solidniej bo mamy wieksze restrykcje na obciazenie sniegiem. Ale dziekuje za opinie, zbadam glebiej temat zanim podejme decyzje.

 

Teoretycznie będzie działać wszystko.

Dziwne podejście do tematu. Wyczytałeś, że US i EU plug będziesz używał w przyszłości?

Na to stwierdzenie musisz sobie odpowiedzieć sam co będziesz używał.

 

 

Dziwne? Moze, ale dwie rzeczy przekonuja, pomijajac dyskusyjny wplyw na przemienie.

US sa tanesze i jest wiekszy wybor.

EU pozwalaja na inwestycje w polskie produkty oraz takze jest wiekszy wybor kondycjonerow, listw, kabli niz przy angielskiej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W inzynierii moznesz zbudowac budynek stosujac polskie normy i tez bedzie stal, nawet solidniej bo mamy wieksze restrykcje na obciazenie sniegiem. Ale dziekuje za opinie, zbadam glebiej temat zanim podejme decyzje.

 

 

 

Dziwne? Moze, ale dwie rzeczy przekonuja, pomijajac dyskusyjny wplyw na przemienie.

US sa tanesze i jest wiekszy wybor.

EU pozwalaja na inwestycje w polskie produkty oraz takze jest wiekszy wybor kondycjonerow, listw, kabli niz przy angielskiej wersji.

 

Więc odpowiedziałeś sobie sam na swoje pytanie.

Po co szukać ba forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W inzynierii moznesz zbudowac budynek stosujac polskie normy i tez bedzie stal, nawet solidniej bo mamy wieksze restrykcje na obciazenie sniegiem. Ale dziekuje za opinie, zbadam glebiej temat zanim podejme decyzje.

 

 

 

 

 

W elektryce teoria pokrywa się z praktyką.

Na ten temat mogę rozmawiać z osobą, która kształciła się w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Na to stwierdzenie musisz sobie odpowiedzieć sam co będziesz używał.

Więc odpowiedziałeś sobie sam na swoje pytanie.

 

A po co pisac takie komentarze jak sie nie ma nic do dodania?

 

Po co szukać ba forum...

 

Bez komentarza.

 

W elektryce teoria pokrywa się z praktyką.

Na ten temat mogę rozmawiać z osobą, która kształciła się w tym kierunku.

 

To po co ze mna rozmawiasz? Pomocy od takich ekspertow z podniesionym nosem nie potrzebuje.

Piszesz o jakims ringu ,a nie wiesz jaka instalecje bede mial w nowym mieszkaniu,a moze to bedzie radial?

A pozatym moge zrobic jak radzil Hubert, zatrudnic profesjonalnego elektryka i zrobic atestowana linie. Juz pomijam fakt ze kable schuko od sprzetu, moge poprostu wpiac w listwe/kondycjoner ,ktory w sciane jest wpiety angielska wtyczka. Bo takie bylo moje pytanie, o kable. A dostaje odpowiedzi jakbym wpinal wszystko w sciane bezposrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ring jest obowiazkowy z tego co sie orientuje, nie sadze aby 17edycja cos w tym temacie zmieniala, ale nie znam sie na regulacjach elektrycznych, wiem jedno, ze przy fachowosci specjalistow budujacych angielskie domy i mieszkania, nie pozbywal bym sie bezpiecznikow, a tym bardziej teraz, kiedy pelno specjalistow z okolic bukaresztu, widzialem nie juz nie jedno i moge stwierdzic, ze jakosc nowych mieszkan jest daleka od zadawalajacej. Oczywiscie nie wszystkie firmy tak buduja ale jednak jest ich sporo.

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Jestem elektrykiem z 20 letnim stażem i ze wszystkimi papierami jakie są tylko możliwe.

Trochę mnie ogarnia śmiech. Sam nie wiesz o czy piszesz i czego chcesz.

Profesjonalną firmę w UK to możesz mieć tylko na papierze albo przyjedzie do ciebie taka sama mądrala jak Ty.

Tak jak pisałem wcześniej na temat elektryki mogę rozmawiać z kimś kto ma o tym choć trochę pojęcia:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

:)

Jestem elektrykiem z 20 letnim stażem i ze wszystkimi papierami jakie są tylko możliwe.

Trochę mnie ogarnia śmiech. Sam nie wiesz o czy piszesz i czego chcesz.

Profesjonalną firmę w UK to możesz mieć tylko na papierze albo przyjedzie do ciebie taka sama mądrala jak Ty.

Tak jak pisałem wcześniej na temat elektryki mogę rozmawiać z kimś kto ma o tym choć trochę pojęcia:):)

 

Brawo. Pochwaliłeś się, pośmiałeś ,to teraz idź rozmawiać z kolegami z pracy. O audio również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Jestem elektrykiem z 20 letnim stażem i ze wszystkimi papierami jakie są tylko możliwe.

Trochę mnie ogarnia śmiech. Sam nie wiesz o czy piszesz i czego chcesz.

Profesjonalną firmę w UK to możesz mieć tylko na papierze albo przyjedzie do ciebie taka sama mądrala jak Ty.

Tak jak pisałem wcześniej na temat elektryki mogę rozmawiać z kimś kto ma o tym choć trochę pojęcia:):)

Po to jest forum aby dzielic sie wiedza, ja nie wierze w grajace fusey, kable sieciowe itd, ale z racji tego iz bawie sie lampami to pociagnalem osobny kabel 6mm od rcd brakera ,co by mo smieci nie zbieral, na temat technicznej strony nie bede sie wypowiadal bo jestem w tym temacie laikiem ale wiem jedno, forum audiostereo powinno laczyc ludzi o takich samych zainteresowaniach a nie byc miejscem do potyczek slownych z widoczna agresja, niechecia i chamstwem (naprawde bez wskazania na konkretne osoby). Panowie jesli ktos ma argumenty to prosze sie nimi dzielic, moje zdanie jest taki, iz nikt nie jest wszystko wiedzacy, ja sie bardzo chetnie kazdego dnia ucze czegos nowego. W takim duchu chcialem wam zyczyc milego weekendu.

 

P.S. Bartek swieczki w drodze, powinienes miec jutro.

 

Pozdrawiam Hubert

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forum audiostereo powinno laczyc ludzi o takich samych zainteresowaniach a nie byc miejscem do potyczek slownych z widoczna agresja, niechecia i chamstwem (naprawde bez wskazania na konkretne osoby).

 

dobrze powiedziane... zgadzam się w 100%

 

P.S. Bartek swieczki w drodze, powinienes miec jutro.

 

 

Super dzięki wielkie Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg Lukasza Fikusa dac ktory jest w tym marantzu jest najbardziej wdzieczny jesli chodzi o lampizacje, takze warto pomyslec o tym urzadzonku pod tym katem, natomiast sam w sobie gra lekko ocieplonym dzwiekiem, moze sie podobac ale pod warunkiem, ze nie porownujemy z czyms w klasie klimaxa, bo oczywiscie jest przepasc, ale tak jak zauwazyles cena jest diametralnie inna. Jest jeszcze jedna istotna sprawa, po wifi nie dziala najlepiej, potrzeba rj45, poza tym nie ma wiekszych problemow. Moge sie pokusic o stwierdzenie , ze w tej cenie to calkiem niezly klamot z ktorego mozna wycisnac wiecej.

Edytowane przez hubertrs

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg Lukasza Fikusa dac ktory jest w tym marantzu jest najbardziej wdzieczny jesli chodzi o lampizacje, takze warto pomyslec o tym urzadzonku pod tym katem

czyli zawsze jest możliwość zwiększenia "klasy " sprzętu a mając fajne lampy można osiągnąć niezły poziom... tak przynajmniej mi się wydaje.

 

natomiast sam w sobie gra lekko ocieplonym dzwiekiem, moze sie podobac ale pod warunkiem, ze nie porownujemy z czyms w klasie klimaxa, bo oczywiscie jest przepasc, ale tak jak zauwazyles cena jest diametralnie inna.

 

No właśnie wszystko też zależy od reszty posiadanego sprzętu. W moim przypadku taki marantz mógłby pasować do reszty a taki klimax pewnie by się marnował bo reszta by go ograniczała.

 

Jest jeszcze jedna istotna sprawa, po wifi nie dziala najlepiej, potrzeba rj45, poza tym nie ma wiekszych problemow

 

Szkoda , że tak jest... musiałby stać blisko routera albo na odwrót. Czy są jakieś wskazania co do szybkości netu żeby płynnie wszystko działało?? Gdzieś widziałem , że marantz nie ma supportu dla tidala więc chyba tylko spotify działa. Najbardziej jestem ciekaw jest jest z odtwarzaniem gestych flaców czy wszystko dobrze śmiga. Pamietam , że kiedyś jak się tym interesowałem to na topie był model na6004 i on miał problemy z płynnością działania szczególnie jak biblioteka plików była duża i w sumie podobne opinie wyczytałem o nowszym modelu 6005. Chciałbym żeby moje rozwiązanie ( niezależnie jakie ono będzie ) działało płynnie w tej kwestii , było sterowane przez jakąś ciekawą apkę z tabletu i najlepiej z jakiegoś dysku zew bo nas-y raczej bawić się nie chcę. Nie wiem czy ten marantz spełniłby te oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

No właśnie wszystko też zależy od reszty posiadanego sprzętu. W moim przypadku taki marantz mógłby pasować do reszty a taki klimax pewnie by się marnował bo reszta by go ograniczała.

 

hmm moje doswiadczenie jest lekko odmienne. W jaki system nie wpinalem linna to slychac bylo znaczna roznice. Zrodlo jest czasem zaniedbywane, jako element toru cyfrowego audio, stad tez mysle taka rozbieznosc na korzysc analogu w niektorych oczach. Linn gral u mnie z monitor audio rx6 ktore koszuja uzywane z 350 funtow i powiem szczerze mialem wczesniej laptopa, plus 3 rozne Daki (mdac audiolab, teac u-costam, meridian director) i dopiero jak podlaczylem linna bylem w stanie siedziec i sluchac spokojnie muzyki z tych glosniow. Zmiana samego zrodla, przy reszcie elemntow budzetowych podniosla wtedy moj system na inny poziom. Ale prawda jest zeby wykorzystac linna na 100% to zasluguje on na lepszych partnerow, co powoli z czasem bede staral sie realizowac. Mam nadzieje dojde kiedys do momentu kiedy wymiana linna bedzie jedyna droga na poprawe systemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok pewnie masz rację ( miałeś mozliwość to sprawdzić ). źródło jest ważne ale pewnego poziomu reszty klocków też się nie przeskoczy. Linn na pewno świetny streamer ale kosztuje 10x razy tyle ile marantz 6005 ( nawet nie sądziłem , że tyle... myslałem , że jakieś 1-1.2tyś funtów ). Tak czy siak nie moja półka cenowa :( . Muszę zadowolić się czymś sporo tańszym ale na poziomie w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu ciekawa historia:

 

 

 

 

Hi everyone

I was "the one", LOL, who was crazy/stupid/dumb/insane enough to connect the M-CR510 to TAD Evolution I speakers, and then start to scratch my head about High End Audio technologies and prices.

 

The story is quite simple. Back to November 2014, associated with Magnat Quantum Edelstein speakers, the M-CR510 was the christmas and birthday gift for my younger 27 years old son.

 

I tested this setup in my smaller audio room, and got the feeling that the speakers were the limiting factor of this association. So I connected my Klinger Favre D56 speakers to the M-CR510, to discover both a very high level of precision AND fluidity AND "natural". The Klinger Favre D56 are high end monitoring speakers that have no mercy with any source and amplifier slightest defaults.

 

So I took the Marantz under my arm to go down to my larger audio room and connect it to my TAD speakers… These TAD are the same kind of "no mercy" speakers as the KF, in big format.

 

I start talking about it to my closest audio friends, and they definitively thought I was joking. But it was not april fools' day.

When they visited me, they made the same finding as me…

And they started to buy M-CR510 as basis for a second or third audio system.

The findings were also quite disappointing to those, as me, who already spent fortunes on their audio systems.

 

I made my public "coming out" about this Marantz, because of a guy on the french forum who was again and again and again saying that audio reviewers were all dishonest, got backsheesh from manufacturers, etc, etc. The M-CR510 was the opportunity to shut his mouth.

 

Some other guys on the french forum were enough curious to give the Marantz a try.

"MrLocoLuciano" opened a thread on the forum, and this thread is now about 250 pages.

I wrote a mini review here last december:

AUDIOPHILE MAGAZINE - Marantz M-CR510

 

What makes me quite merry is that people who could never afford 1000(0)(0)$ electronics have discovered High Quality Audio though this M-CR510, with a very easy to setup, and can focus the main part of their budget on speakers.

 

For those who wants to "try" to understand why this Marantz is so good, here are some elements:

- no computer audio, no USB impedance and electric issues, no OS issues: tracks arrive from UPNP server

- no usual DAC, the tracks are directly converted from PCM to PWM which is the digital format used by Class D amplifier.

 

So the audio path is: track-PWM conversion-amplification. Hard to design a shortest path.

 

Of course there are limitations: distortion when the volume gets "too high" (more than about 50-60%), limited power and current.

So speakers with an impedance curve that goes below 4 Ohms, or too low efficiency speakers for the room size, are not recommended.

 

 

Kind regards

 

 

 

 

Czasami nie warto przeplacac. Z Marantzem bedzie Ci dobrze. Jak mieszkasz na poludniu UK, zapakuj swoje kolumny i zapraszam na odsluch. ;)

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek doradzanie na temat sprzetu jest jak namawianie kogos na wybtanie skladnikow na pizze, kazdy lubi inne. Jak sam napisales jest to inna liga niz klimax ale i tez inne talary. W swojej cenie jest to kawal klamota i na dodatek z mozliwosciami na modyfikacje, zakladajac, ze znasz lampizacje Grzeska a on stosuje ten sam uklad co Fikus http://lampizator.eu/LAMPIZATOR/LAMPUCERA/CD%20DAC%20Lampucera%20lampizator.html , nie powinienes obawiac sie aby to zrobic, siedzi tam dokladnie ten sam DAC cs4397 ktory do lampucery uzywa ww Fikus.

Ja na twoim miejscu poszedl bym do lokalnego sklepu hifi, zaplacil i przytargal do domu na weekend, potrzymasz, pograsz i podejmiesz decyzje, jesli uznasz, ze wpasowal sie w twoj system to masz problem z glowy i fajny tani klocek, jesli nie to oddasz, kasa w kieszeni a ty bogatszy o nowe doswiadczenia.

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marantzu smiga wszystko, tidal, geste, pod tym wzgledem spoko maszyna

 

No własnie w dziale HiFi ktoś pisał , że Tidal działa ale ludzie byli zdziwieni... okazało się , że ta osoba słucha Tidala ale strumieniuje go do Na6005 z telefonu... Ponadto czytałem , że obsługa pendrive tylko w formacie FAT16 i 32. Nie wiem czy dotyczy to też dysków zew czy one mogą być na NTFS. Jest jeszcze kwestia zamulania przy przegladaniu sporych bibliotek z flacami szczególnie z pendrive, trochę to trwa zanim podobno usłyszymy muzykę. Nie wiem czy ten problem też tyczy się HDD

 

Czasami nie warto przeplacac. Z Marantzem bedzie Ci dobrze. Jak mieszkasz na poludniu UK, zapakuj swoje kolumny i zapraszam na odsluch. ;)

 

No ja właśnie nie chcę przepłacać. Budżet nie za wysoki dlatego chciałbym wybrać coś rozsądnie w tej kwocie ( do 400f najlepiej z dyskiem zew już ) Marantz może mi podejść bo kilka dni temu odsłuchiwałem w domu PM6004 i było całkiem ok chociaż gorzej jak na exposure 2010s2 ( szczególnie doł słabszy na source direct , o ale znowu pojawia się kwestia ceny bo expo był ok 3x droższy w sklepach) Podejrzewam , że profil brzmienia podobny w NA6005.

Niestety nie mieszkam na południu UK a w West Midlands. Nie wiem w jakim mieście Ty jesteś ale Hampshire jest spory kawałek ode mnie.Do Southampton mam np dalej niż do Londynu ( przynajmniej zachodniego ) ale dzięki wielkie za zaproszenie.

 

Bartek doradzanie na temat sprzetu jest jak namawianie kogos na wybtanie skladnikow na pizze, kazdy lubi inne

 

Wiem o tym Hubert. Nie chodzi mi o to żeby ktoś palcem pokazał mi kup to i będzie git. Jednak można przy wyborze posiłkować się opiniami innych ale traktować je poglądowo żeby mieć jakiś tam zarys co przedstawia dany klocek. Najbardziej chodzi mi o to żeby zebrać informacje o tym jak działa sprzęt i jakie ma ograniczenia. Czy działa płynnie, jest przyjazny w obsłudze , czy apki sterujące są dobrze zrobione i intuicyjne itp. A dźwiękowo to wiadomo że może nie podejść...

 

Ja na twoim miejscu poszedl bym do lokalnego sklepu hifi, zaplacil i przytargal do domu na weekend, potrzymasz, pograsz i podejmiesz decyzje, jesli uznasz, ze wpasowal sie w twoj system to masz problem z glowy i fajny tani klocek, jesli nie to oddasz, kasa w kieszeni a ty bogatszy o nowe doswiadczenia.

 

To też jest dobry pomysł. Akurat w mojej wiosce nie ma żadnego sklepu audio. Najbliżej w Cheltenham richer sound jednak oni już chyba nie mają go swojej ofercie , przynajmniej nie widziałem na stronie. Ogólnie nie wszędzie można go jeszcze dostać. Z używkami na ebayu też bardzo słabo.

 

Temat jest cały czas otwarty. Do NA6005 jakoś mnie troszkę ciągneło i podoba mi się wizualnie. Już kiedyś chodził mi po głowie NA6004 ale zniechęciłem się po lekturze forum bo miał trochę "braków". 6005 wydaje się bardziej dopracowany. Patrzę też na inne urządzenia. Roomplayer podany przez kolegę DawidM też jest ciekawy. Raspberry to był mój faworyt jak dotąd. Fajne urządzenie. Przestudiowałem cały temat na forum o malinie i kolega Awietek ( mieszkający w Londynie ) zrobił sobie naprawdę fajny klocek z tego urządzenia. Można ją połączyć z dedykowanym DAC-em albo kupić jakiś osobny. Ci co uzywają ją bardzo sobie chwalą jesli chodzi o jakość dźwięku. Nie wiem tylko czy poradziłbym sobie z konfiguracją tego urządzenia bo nigdy tego nie robiłem a i kontakt z linyxem miałem zerowy.

 

Dużo czytam i już mam mętlik w głowie. Jak już wydaje mi się że coś ciekawego jest zawsze znajduje jakieś negatywne opinie i pojawia się niepewność.

 

P.s Hubert dotarły świeczki hehe wszystko na czas tak jak pisałeś :)

Edytowane przez bartek_bart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj ze trzeba im dac tak z 20min na rozgrzewke, a co do streamerow to ja na twoim miejscu bralbym squeezeboxa touch, sprawdzony i napewno jesli chodzi o software to innym daleko do sb. Jesli kiedys bedziesz chcial cos lepszego to w ciagu 5min sprzedasz bez straty.

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek a myslales o zewnetrznym dac-u?Do tego lapek i po sprawie.

 

kiedyś myślałem o takim rozwiązaniu ale nie chcę mieć leżeć kabli przez cały pokój od sprzętu do laptopa ( chyba że można tego uniknąć ) no i szczerze wolałbym sterowanie i przegladanie biblioteki na tablecie

 

a co do streamerow to ja na twoim miejscu bralbym squeezeboxa touch, sprawdzony i napewno jesli chodzi o software to innym daleko do sb. Jesli kiedys bedziesz chcial cos lepszego to w ciagu 5min sprzedasz bez straty.

 

też o nim kiedyś myślałem ale wiem że miały spory problem z działaniem z dyskiem zew podpiętym po USB. Rozwiązaniem był NAS którego raczej chciałbym uniknąć. Squeezebox ma już trochę lat i już chyba producent nie robi dla niego wsparcia technicznego i programowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brnal bym w DAC. Po co sobie wydluzac sciezke..

 

To jest lepsze rozwiazanie.

 

 

no usual DAC, the tracks are directly converted from PCM to PWM which is the digital format used by Class D amplifier.

 

So the audio path is: track-PWM conversion-amplification. Hard to design a shortest path.

 

http://engineeringnotes.blogspot.co.uk/2013/09/analog-output-from-microcontroller-dac.html

 

https://www.arduino.cc/en/Tutorial/PWM

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA6005 mają jeszcze w Superfi za £329.

A NA8005 za £599.

260£ to jest jego normalna rynkowa cena w innych sklepach

 

też o nim kiedyś myślałem ale wiem że miały spory problem z działaniem z dyskiem zew podpiętym po USB. Rozwiązaniem był NAS którego raczej chciałbym uniknąć. Squeezebox  ma już trochę lat i już chyba producent nie robi dla niego wsparcia technicznego i programowego.

Za bardzo kombinujesz, w kwocie ktora chcesz przeznaczysz nie dostaniesz klocka idealnego, wg mnie sb touch jest bardzo dobrym klamotem i na dodatek odsprzedawalnym natychmiastowo i bez strat. Software w sb bije ten z marantza na glowe. Znalazl bym jeszcze kilka za

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie niech sprobuje z Marantzem ale z 510/511. Sam zobaczy ze to sprzet ktory powinien kosztowac sporo wiecej.

 

 

It also includes a "DAC" 24/192 (this is not a DAC in the classical sense, decoding tracks PWM size directly used by the Class D amplification) accessible through optical fiber. It's better in any way than typical, even expensive DAC.

 

 

To krotka charakterystyka pod ktora sie moge podpisac:

 

The MCR-510 offers a very nice return, with good stamps, ventilation, some precision, and an unusual image on the products of this price range. In fact all aspects of the restoration are unusual for this device.The Class D amplifier and 60W driver for the average yield of speakers or low if the room is not too large, with excellent musicality and fluidity.

 

Finally, and this is a revolution in my opinion, I suspect that this statement will not please everyone, it works as well as (very good) drive systems / DAC / amp costing ... 50 times its price.

 

Naturally, this MCR-510 has limitations that seem to be:

 

-a curve of speaker impedance drops too low: below 4 ohms, distrust the current available may be insufficient

 

-the size of the room based on the performance of the speakers. Beyond a 50-60% volume setting, it comes into distortion

 

-average pregnant, not fast enough, or a little "garish", or too little balanced, with small UFO that will highlight all the flaws and we will have more interest to be coupled to a source / amps less "rights" and a little more "round" but probably also much more expensive.

 

Teraz 510-tke mozna dostac za okolo 100-150 funtow, to okazja stulecia! Jak nie podpasuje, w co watpie, to sprzedajesz bez straty. :D

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA6005 mają jeszcze w Superfi za £329.

 

W Peter Tyson audio/visual widziałem mają za £285. A Ty dalej używasz squeezboxa??

 

Za bardzo kombinujesz, w kwocie ktora chcesz przeznaczysz nie dostaniesz klocka idealnego, wg mnie sb touch jest bardzo dobrym klamotem i na dodatek odsprzedawalnym natychmiastowo i bez strat. Software w sb bije ten z marantza na glowe. Znalazl bym jeszcze kilka za

 

Kto nie kombinuje ten nie ma jak to powiadają hehe a tak na poważnie wiem , że nie dostanę klocka idealnego bo o wiele droższe nie są idealne ale chciałbym żeby było na maxa dobre w tej cenie. Jeśli chodzi o funkcjonalność urządzenia to musi działać szybko i płynnie najlepiej z dyskiem zew i mieć łatwą przyjemną obsługę z tabletu to głowne rzeczy jakie powinno mieć ale już wcześniej o tym pisałem.

 

Wg. mnie niech sprobuje z Marantzem ale z 510/511. Sam zobaczy ze to sprzet ktory powinien kosztowac sporo wiecej.

 

Chyba wolałbym NA6005 gdyby miał to być marantz.

 

Panowie jeszcze nikt nie napisał jak się sprawują wasze marantze z dyskiem zew?? szybko , sprawnie?? no chyba , że nigdy tego nie sprawdzaliście. Hubert Ty to chyba masz NAS-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.