Skocz do zawartości
IGNORED

UK Audio Club


bartek_bart
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie usiadlem i pomyslalem ile to jeszcze bedzie mnie kosztowac?

Po krotkim namysle wyszlo ze jeszcze w cholere wiec musialem wstac , zrobic napoj odprezajacy.

Teraz moge znow usiasc wlaczyc muzyke i przestac myslec.

 

Wszystko zależ w jakim stadium jest choroba hehe. Zawsze mozna kupić coś nowego i wydać wiecej. Zreszta to jest chyba niekończąca się historia. Kiedy juz myślisz , że to Ci wystarczy jedziesz do kogoś lub na jakieś show , widzisz i slyszysz coś fajniejszego i zaczyna się od nowa... chyba najlepiej mieć ograniczone fundusze bo wtedy czlowiek wie że nie poszaleje i cieszy sie tym co ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choroba postepuje, choc postep byl zamierzony od samego poczatku, byl jakis tam plan i mozna powiedziec ze jest powoli realizowany.Pojawily sie nowe mozliwosci z ktorych tez trzeba skorzystac.Fakt wszystko to trwa ale to wlasnie w tym tez cala zabawa.Chyba wazne by cieszyc sie tym co sie aktualnie ma.Moj pierwszy grajek na wyspie to jakas tam mini wieza sony za 100£ a ile bylo radosci ze jest na czym wrescie posluchac muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choroba postepuje, choc postep byl zamierzony od samego poczatku, byl jakis tam plan i mozna powiedziec ze jest powoli realizowany.

 

Ja zaczynając nie miałem w sumie żadnego założonego planu. Zawsze lubiłem posłuchać w dobrej jakości. Szybciej zaczynałem z car audio a dopiero później domowe. W sumie może to się wydać zabawne ale zaczęło się od przejrzenia tematu " wasze ustroje " na tym forum :) Napatrzyłem się co ludzie mają w domach i stwierdziłem , że też muszę coś mieć hehe

Edytowane przez bartek_bart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

2+2=4

 

No offence.

 

Sorka ja tez nie rozumiem o czym ty tam sobie piszesz.

 

Pisanie komus ze nie rozumie prostej matematyki i na dole w obcym jezyku bez obrazy jest troche niskie.

Kochaj sobie ta szkocje, niemcy, rosje czy co tam chcesz, ale na polskim forum wypowiadaj sie po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma wspólnego ta matematyka z poprzednim moim postem... może chodzi o to , że jest prosta jak kwestia grania z plików i ich nośników. Nie wiem dlatego nie rozwijam tego bo kolega Patric pisze zbyt tajemniczo ;)

 

A co do samej matmy wirtuozem z niej nie byłem ale kiepski też nie hahaha . Na dość wysokim poziomie była na studiach :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sorka ja tez nie rozumiem o czym ty tam sobie piszesz.

 

Pisanie komus ze nie rozumie prostej matematyki i na dole w obcym jezyku bez obrazy jest troche niskie.

Kochaj sobie ta szkocje, niemcy, rosje czy co tam chcesz, ale na polskim forum wypowiadaj sie po polsku.

A co wg Ciebie jest "nie po Polsku" w 2+2=4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co ma wspólnego ta matematyka z poprzednim moim postem... może chodzi o to , że jest prosta jak kwestia grania z plików i ich nośników. Nie wiem dlatego nie rozwijam tego bo kolega Patric pisze zbyt tajemniczo ;)

 

A co do samej matmy wirtuozem z niej nie byłem ale kiepski też nie hahaha . Na dość wysokim poziomie była na studiach :)))

System dwójkowy, to był chyba już w podstawówce - no ale mniejsza ;)

 

Na CD i na HDD jest zapis binarny - dopiero w DAC powstaje z tego sygnał dźwiękowy.

Czyli pisanie, że brzmienie CD jest lepsze od plików jest jakimś totalnym lekceważeniem matematyki na poziomie elementarnym.

 

Mieszasz konteksty. No ale jak już, to dorzuć jeszcze, że zimny wiatr dzisiaj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może od początku, ok?

 

Czym jest granie z plików?

 

To przecież tak jak transport CD - rozwiązanie drogie i rzadko spotykane.

 

Ale OK, popatrzmy.

 

Tak z transportu CD jak i z transportu PC wychodzą dane na DAC - czyli co, smak whisky zmienia się ze względu na szklankę? Ta sama whisky smakuje inaczej pita z kryształowej szklanki i zupełnie inaczej z musztardówki?

 

 

Statystyczne fakty są takie, że do tej przysłowiowej musztardówki lodu się nie wrzuca, a do tych kryształowych szklanek niestety tak.

 

Czyli co, 2+2=5? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Bartek jak testy swieczek? Jakies konkluzje??

 

Sorki, że tak późno ale miałem gości z PL ostatni tydzień i komunię św mojego syna. Co do lampek to dość dobrze odsłuchałem tesle i trochę clear topy. GE jeszcze nawet nie miałem czasu posłuchać. Pierwsza sprawa to to , że po zmianie lampek słyszalny szum z głośników nie zniknął a więc nie jest to kwestia moich lamp ale wydaje mi się , że jest troszkę mniejszy. Jeśli chodzi o walory dźwiękowe to niestety muszę przyznać że nie usłyszałem porażających różnic co do moich zwykłych Philipsów. Generalnie tesle i clear topy dają bardzo fajny dźwięk. Dużo szczegółów i smaczków. W teslach odczułem , że scena jest szeroka a w clear topach miałem takie wrażenie , że jest węższa ale za to trochę głębsza. W porównaniu do Philipsów górne rejestry stały się lekko delikatniejsze. Na Philipsach przy głosnym słuchaniu góry potrafiła trochę męczyć po jakimś czasie. Mam nadzieję że w najbliższym czasie posłucham jeszcze GE i wtedy Ci je odeślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety skoro wg Ciebie jest mala roznica miedzy philipsami a teslami to najwidoczniej twoj system jest za malo przezroczysty, takze i tym razem zmiany moga byc malo slyszalne.

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety skoro wg Ciebie jest mala roznica miedzy philipsami a teslami to najwidoczniej twoj system jest za malo przezroczysty, takze i tym razem zmiany moga byc malo slyszalne.

 

Całkiem możliwe, może być to kwestia mojego słuchu. Słyszę różnice ale nie są one jakieś wielkie, raczej nie wznoszą mojego systemu na wyższą półkę. Odsłuchów dokonywałem na tych samych cd/ utworach. Wybrałem te najlepiej wedlug mnie nagrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Ktos z was mieszka na poludnie od londka i ma ochote sie spotkac jakos w sobote, niedziele czy poniedzialek? Bede jezdzil na motorze w tych rejonach wiec moglbym przy okazji zapakowac linna, kabelki i mozemy potestowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, troche zbyt pozno przeczytalem. Jednak jak masz ochote to wpadaj w poniedzialek. Jesli po drodze Ci Southampton,........................................ U mnie zaden hiend, ale potestowac mozna. :)

Edytowane przez cir

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

O kurcze, troche zbyt pozno przeczytalem. Jednak jak masz ochote to wpadaj w poniedzialek. Jesli po drodze Ci Southampton. U mnie zaden hiend, ale potestowac mozna. :)

 

To ja późno piszę ,bo mi się plany zmieniły. Poniedziałek pasuje, o ile nie będzie padać jako, że na motocyklu to żadna przyjemność w deszcz ;( odezwę się na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze zapakujesz to nie powinno byc problemu wlasciwie z zadnym. Choc ja najczesciej uzywam Collect+ lub ParcelForce, wiadomo ze sa jeszcze ups/dpd itd. Z tanich dobrych to jeszcze np. Hermes. Ew. moze jacys lokalni, np. Polacy jezdza z przesylkami - vanami - i to tez w miare bezpieczna propozycja, gdyz juz nikt tej paczki nie bedzie zrzucal na sortowni.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze to nie ja będę je pakował.Rozmawiałem z jednym kurierem z Pl z którego korzystam i jestem zawsze zadowolony który mógłby mi je przewieźć ale moze odebrać w sobotę popołudniu a wysyłający ma czas tylko do południa.

Bede musiał coś wybrać z tych angielskich i liczyć na to ze przyjadą w stanie w jakim wyjechały.

Edytowane przez tomaszs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ze Ci za spotkanie kennijczyk. Bylo krotko, acz tresciwie, choc czasu na % zabraklo, i troche wszystko w "biegu". Dzieki za nakierowanie na Elac'a, juz wiem ze ide w tym kierunku, B5 brzmi niesamowicie jak na ta cene, chce jeszcze osluchac UB5 i potem wybrac, co da mi wiecej pod wzgledem cena/jakosc/moje wymagania. ;)

 

Wniosek Linn to szlachetny klocek, ale moja mala "budzetowka" nie miala sie czego wstydzic. Wszak roznica w cenie ogromna.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Dzieki ze Ci za spotkanie kennijczyk. Bylo krotko, acz tresciwie, choc czasu na % zabraklo, i troche wszystko w "biegu". Dzieki za nakierowanie na Elac'a, juz wiem ze ide w tym kierunku, B5 brzmi niesamowicie jak na ta cene, chce jeszcze osluchac UB5 i potem wybrac, co da mi wiecej pod wzgledem cena/jakosc/moje wymagania. ;)

 

Wniosek Linn to szlachetny klocek, ale moja mala "budzetowka" nie miala sie czego wstydzic. Wszak roznica w cenie ogromna.

 

Odpisuje dopiero teraz , jako ze minął mi ban nadany za pisanie prawdy o zachowaniu moderatora jednego ;)

IMO Elac w budżetowce zrobi duze zamieszanie, także polecam posłuchać.

System zawsze gra tak jak najsłabszy element, dlatego tez linn nie mógł zbytnio zabysnac.

Dzieki jeszcze raz za gościnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.