Skocz do zawartości
IGNORED

Accuklon P-7100


Bogdan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a ten chiński klon co ma napisane?

A gdzie w Twojej wypowiedzi jest o znaczku? Pisałeś o prawie patentowym na wzmacniacz. Takich patentów nie ma bo nie może być. Chroni taki wyrób prawo autorskie. To też napisałem. Więc o co chodzi?

 

Nie straszę. Sam mam klona accu. Innego, ale mam. Tylko mam świadomość pewnych rzeczy.

Tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez osimar

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisaliśmy przecież o tej sztuce poskładanej na taobao, tylko o klonach które mamy.

Nikt o zdrowych zmysłach nie zamówi z chin gotowca który zapewne waży ok 50kg, gdzie nie ma wpływu na elementy jakie zostały użyte.

Sorry za kolokwializm, ale byli tacy w tym wątku, którzy "srali żarem", dzięki temu mamy tyle modów.

Jasne, jak ktoś się boi, to niech idzie do sklepu i kupuje oryginał.

Jednak w tej całej zabawie w diy ważniejsze jest coś innego niż wyłożenie pieniędzy na stół, przynajmniej dla mnie.

 

Ale myśle, że zaśmiecamy wątek tymi prawami i konsekwencjami za "kopiowanie", choć i tak upieram się, że to nie jest kopiowanie, ponieważ pcb jest zrobione zupełnie inaczej, trany są inne, tak jak wiele elementów. Powodzenia dla prawnika, który udowodni że to klon nie mający logotypów accuphase.

Muszę jeszcze dodać, że te różnice w projekcie pcb czy w zastosowanych elementach wcale nie przeszkadzają w jakości grania, przynajmniej w mojej sztuce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony w całym wątku używa się cały czas nazwy "klon accu" z drugiej odżegnuje od klonowania.Żałosne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony w całym wątku używa się cały czas nazwy "klon accu" z drugiej odżegnuje od klonowania.Żałosne.

Słowa klon używa się upraszczając określenie tego wzmaka diy. Byłbyś zadowolony gdybyśmy go nazywali wzmacniacz diy zaprojektowany na wzór accuphase p-7100, gdzie jego podobieństwo w topologii wynosi 95% a użytych elementów 70% (gdyż niektóre tj w oryginale nie są już dostępne)?

 

Żałosna jest jedynie Twoja wypowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu przypadkach tak jest, choć nie zawsze. Osobiście widziałem jak chińczyk właśnie na taobao miał pcb do A65 sklonowane 1:1 (tak przynajmniej napisał) i na kolejnej swojej aukcji oryginalnego A65 do sprzedania. Więc wierzę, że oni mają większe możliwości, żeby rozgrzebać oryginał i pomierzyć wszystko. Inną sprawą jest kwestia użytych elenentów do kitów. Tu wkracza ekonomia niestety, dlatego lepiej jest kupić dobrze zaprojektowane pcb (czyt. wg oryginalnego projektu) i polutować sobie samemu kit, mając wpływ na użyte elementy.

 

 

Jaki problem takiemu Chińczykowi jest kupić taki wzmacniacz i go sklonować ? :) no nie polska co ciulamy lata by to mieć. Tam są inne realia i dla niech to naprawde nie jest problem, rok temu widziałem podobną sytuację klon 305 i na kolejnej oryginał :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje klocki to będzie coś takiego , na razie tylko pokazuje dwa protoplasty, bo nie da się tego wszystkiego zrobić od strzału w kadzie i od razu zamówić :) .Żeby uniknąć supraisów to zamawiam elementy etapami . Właściwie to już mam zrobiona kompletna dokumentacje produkcyjna, tylko ładować na maszyny, wnętrze standaryzowane jak na fotkach żeby ciąć koszta . A panele przednie będą zmienne . Na razie mam tylko te dwa typy , ale mam znacznie lepsze projekty . Teraz dopiero je zamówię . Jest jeszcze jeden typ obudowy do konstrukcji budżetowych , ale nawet go nie miałem czasu poskładać . Topologia stopnia wejściowego zaczerpnięta od accu a reszta to będzie całkiem inna bajka, w klockach będą całkiem inne moduły niż wy macie na forum . Brakuje mi praktycznie drobiazgów, ramek pod wyświetlacze .

Barwę przycisków trzeba poprawić . W tym jednym układzie będzie spory wyświetlacz Oled, a w tym drugim vu-metry na takiej bajeranckiej ramce pełna sygn-alizja , podświetlane moje logo itp . - ten typ paneli większości ludziom się podoba , osobiście uważam go pospolity , oklepany zero innowacyjności , Obsługa na pilotach dotykowych logitecha .

Standardowo w zasilaczu kondensatory mondorf a w sygnałówce rezystory amtrans - żadnej budżetówki .

Jeszcze trzeba po-dokańczać nowe sterowniki pod te wzmaki i oprogramowanie .

 

Finalnie chce zrobić klocek który będzie miał na panelu wyświetlacze dotykowe , gdzie będzie cała wizualizacja i sterowanie. Końcówka wyposażona w mikrokomputer z systemem operacyjnym , Wzmak będzie można obsługiwać smartfonem itp .

Niewykonalne ??? Za niedługo na pewno nie jeden się zdziwi , ale nie szybciej niż do roku czasu . accu to będzie relikt w porównaniu do takiego klocka . O ile mi się noga nie podwinie .

 

 

Z klonami takie wzmaki nie będą miały nic wspólnego wszystko przeze mnie opracowanie, oprogramowanie kolega .

Na stan obecny mogę złożyć kilkanaście szt takich wzmaków, zamawiając części zwykle zamawia się krótkie serie , bo nie opłaca się robić jednej szt . Brakuje właśnie tych kilku drobiazgów . Do końca marca będzie wszystko gotowe prototypy pójdą na testy .

 

Planowany koszt takiego wzmaka , ok 10 tys plus wat ok 12 - 13 tyś .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-35540-0-79227600-1452346562_thumb.jpg

post-35540-0-18835000-1452346573_thumb.jpg

post-35540-0-79832200-1452346583_thumb.jpg

post-35540-0-88857200-1452346590_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kizol666

(Konto usunięte)

a reszta to będzie całkiem inna bajka, w klockach będą całkiem inne moduły niż wy macie na forum

Dla pewności. Co do tej końcówki... To będzie całkowicie od nowa opracowany przez Ciebie projekt? Czy na topologi accu? Jak chcesz znaleźć klienta na klocka za 12.300zł? Cena nie jest niska a wzmacniacz nie będzie już ani klonem ani namiastką klona accu tylko made in jaskinia. Masz jakiś biznes plan? Sam chcesz się zająć budową, marketingiem, sprzedażą? Czy liczysz na to że wystarczy ci kilka opini kolegów z forum i wszystko będzie się kręciło samo? Piszesz też że wzmacniacze będą przewyższać jakością wykonania oryginały accu. Na zdjęciach widać panele tylne na których są łby śrub które już na starcie wypadają słabo na tle accu. Terminale głośnikowe nawiasem mówiąc też nie należą do najładniejszych. Nie piszę tego żeby ci dogryźć ale tak na serio to jeszcze dużo brakuje tym obudowom żeby wyglądały jak namiastka accu.

Edytowane przez kizol666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sledze ten watek od dluzszego czasu i jestem pod ogromnym wrazeniem Twoich wzmakow. Tylko ciekawi mnie jedna rzecz. Rozumiem, ze niedlugo zmienisz sie na branze i zaczniesz sprzedawac klocki. Sadzisz , ze znajdziesz nabywcow na klocki w cenie 12k zl biorac pod uwage zarobki Polakow i ich potrzeby?Przeciz za 1/3 Twojej kwoty mozna znalezc swietne konstrukcje. Wyprowadz mnie z bledu , jesli sie myle ...... niemniej jednak zebym nie zostal zle zrozumiany, kibicuje Twojemu planowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem porównanie z oryginałem. Wzmacniacz na płytkach Grześka nie ma czego się wstydzić. Gra inaczej, bo mam MUSES02. Dynamika jest taka sama, ogólnie dla mnie grają podobnie, natomiast dla żony, która ma super ucho, troszkę lepiej grał oryginał. Ale różnice w brzmieniu to niuanse w wybrzmiewaniu gitar, talerzy itp. Nie ma na pewno tego, co krążyło w opowieściach, że jak oryginał walnie basem to się wszystko trzęsie. Jest tak samo.

Może jak ktoś ma lepszy sprzęt usłyszy więcej różnic :) Wzmacniacz miał zrobiony mod, wlutowane rezystory 33R w instrumentacyjnym, mostek A i B jak w serwisówce, 4x 47mF.

 

Natomiast robi wrażenie obudowa (odlewane radiatory i fajna farba) oraz wielkie i wygodne zaciski. Żona wybrałaby oryginał za wygląd w porównaniu z moją obudową :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-32989-0-61350900-1452350908_thumb.jpg

post-32989-0-07983400-1452350911_thumb.jpg

post-32989-0-06558700-1452350913_thumb.jpg

post-32989-0-16657700-1452350915_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kizol666

(Konto usunięte)

Dynamika jest taka sama, ogólnie dla mnie grają podobnie,

 

Na jakich kolumnach robiłeś testy?

 

Ten wzmacniacz przy tej obudowie z modu wygląda jak bentley przy skodzie favorit, naprawdę jest piękny pozazdrościć takiego gościa w domu! ;)

Edytowane przez kizol666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakich kolumnach robiłeś testy?

 

Na DIY (Scan 22 alu, Accuton i Scan berylowy).

 

Ten wzmacniacz przy tej obudowie z modu wygląda jak bentley przy skodzie favorit, naprawdę jest piękny pozazdrościć takiego gościa w domu! ;)

To prawda, ale te nowe obudowy Grześka całkiem fajnie wyglądają na zdjęciach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 12-13 tys można upolować starszy oryginał - trudno będzie jaskiniowcowi konkurować, ale jeśli to początek polskiej marki high-end i nastepne konstrukcje będą w 100 % projektu jaskiniowca, to trzymam kciuki, na klona daleko sie nie pojedzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obudowy Grześka całkiem fajnie wyglądają na zdjęciach.

Tylko przód i to nie do końca, reszta to nadal modu.

Same radiatory w oryginale i terminale głośnikowe robią wrażenie.

Ale u Grześka też miały być odlewy. I ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez adik82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe obudowy Grześka całkiem fajnie wyglądają na zdjęciach.

 

To samo chciałem napisać...

 

Ps. Kolumny od Roberta? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bajzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę... czeka mnie wycieczka w Wasze strony pod koniec stycznia.

Jak będę miał kolumny, to zacznę kombinować ze wzmacniaczem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bajzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz Grześka (po tak zwanym modzie),czyli poprawiony do takiego stanu jaki powinien być od samego początku gra doskonale.Oryginalny 7100 z drugiej ręki to wydatek ok.30tys.,Rafał pisze że klon się dźwiękowo broni,Indyk twierdzi że w mostku następuje dramatyczna poprawa to ja myślę że za połowę ceny używanego 7100 osiągniemy lepszy dźwięk, a przecież to o to chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam komplet płytek do P7100 od Tomka z miedzianymi listwami jakby ktoś chciał - cena 750 zł ,czyli tyle ile kosztowały

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sledze wątek od dłuższego czasu i podziwiam samozaparcie i wiedzę kolegi Jaskiniowca . Mam jednak jedno pytanie i zarazem radę dla ciebie. Po jaką cholerę pakujesz się w te dyrdymały z dotykowymi wyswietlaczami oprogramowaniem cudami na kiju itp itd . Moim zdaniem nie masz pojęcia czego oczekuje twój przyszły klient . A twój przyszły klient to poważny gość mający pieniądze i lubiący słuchać dźwięku najwyższej klasy którego zupełnie nie interesuje choinka na wyswietlaczu i sterowanie wzmacniacza smartfonem. takie rzeczy to dla miłośników kina domowego i zabawki dla gówniarzy . Celem konstrukcji hi end (a taki to ma być wzmacniacz) jest minimalizacja nieistotnych pierdół światełek pokrętełek wyświetlaczy liczy się tylko dźwięk -ale moze się mylę . Mimo to życzę sukcesu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te klocki to prototypy , tylne ścianki z podfrezowaniami pod gniazda wychodzą nieco drożej , tutaj pewne cięcie kosztów :) , Te obecna wychodzą ok 70 zł za szt . Zrobienie projektu to drobiazg , co do gniazd głośnikowych - to są szczegóły , bez problemu można założyć lepsze. Na własne odlewy radiatorów mnie nie stać, także trzeba bazować na tych z modu .- Trzeba improwizować, inaczej tego nie ogryzę .

Wchodzi jedynie w grę wycinanie wizualnie lepszych radiatorów na cnc a to podniosło by cenę o ok 1200 zł - ale można zrobić takie w accu .

 

Moduły wzmaków które tam będę pakował, konstrukcyjnie będę poprawione, doszedłem do kilku aspektów co warto poprawić na bazie opinii osób tutaj z forum i znacząco lepsze elementy w kluczowych miejscach . Na razie tych pcb jeszcze nie zamówiłem . Jak to zagra to się okaże .

Co do bajerów - to te podstawowe muszą być :) .

 

Na razie muszę balansować na możliwościach finansowych tak żeby to jakoś ugryźć . Na pewno nie będę się bawił w reklamy bo mnie na to nie stać, Ale jak finalnie będzie to grało na bardzo wysokim poziomie, to reklamy raczej nie trzeba będzie .

W ta cenę która podałem już wliczyłem te wszystkie diabelskie podatki, które zawyżają koszt o ok 1/3 .

 

Jak mi wszystko pójdzie jak planuje to kupie własną obrabiarkę cnc i tym samym przytnę znacznie koszt, i będzie można rzeźbić co dusza zapragnie .

Jak to zrobiłem z transformatorami toroidalnymi, własna maszyna i zero proszenia się po firmach .

 

Na razie muszę to wszystko po pierwsze dokończyć, jeszcze troszkę temu brakuje,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.