Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz CD do 1tys


Bartek75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomijając kwestię laserów.Jestem posiadaczem x505es.Co do laserów wszystko kwestia ceny np. kss190A 700euro.Chodzi mi tylko o aspekty dźwiękowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Shabranido napisał:

Co do laserów wszystko kwestia ceny np. kss190A 700euro.

Co czyni reanimację Soniaka nieopłacalną. Reanimację Accuphase DP70V za taką kwotę można byłoby rozważać. 
Wiele Soniaków zostało poświęconych na "dawców organów" dla m.in. Accuphase, Esotericów, Wadii, itp. itd. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, McGyver napisał:

Co czyni reanimację Soniaka nieopłacalną. Reanimację Accuphase DP70V za taką kwotę można byłoby rozważać. 
Wiele Soniaków zostało poświęconych na "dawców organów" dla m.in. Accuphase, Esotericów, Wadii, itp. 

Nieopłacalną ze względu na koszty czy na jakość dźwięku,którą przedstawia sobą X7ESD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Shabranido napisał:

Nieopłacalną ze względu na koszty czy na jakość dźwięku,którą przedstawia sobą X7ESD?

Jedno i drugie.
X7ESD to dość fajny cedek, ale...
Za cenę samego lasera na wymianę (owe 700 ojro) można nabyć lepiej grające źródło do którego nie trzeba będzie martwić się o laser.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, McGyver napisał:

Jedno i drugie.
X7ESD to dość fajny cedek, ale...
Za cenę samego lasera na wymianę (owe 700 ojro) można nabyć lepiej grające źródło do którego nie trzeba będzie martwić się o laser.

Nabyć go mogę w tytułowej kwicie.Zakładając teoretycznie,że  kiedyś padnie laser mamy już pewną kwotę, to fakt.Bardziej chodziło mi o to czy na tle x505es jest duża różnica.Budową jak najbardziej widać ów różnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver ma rację chłopie nie pchaj się już w te starsze archaiczne sony ES, brak laserów, podzespołów a te co są niby dostępne to wielka lipa lepsze egzemplarze działają po 300h. (mam na myśli "oryginalne" KSS240A) Szkoda zdrowia, inna sprawa to firmy kurierskie które rozbijają praktycznie każdy klocek audio. Szkoda Twojej kasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Piotrek608 napisał:

McGyver ma rację chłopie nie pchaj się już w te starsze archaiczne sony ES, brak laserów, podzespołów a te co są niby dostępne to wielka lipa lepsze egzemplarze działają po 300h. (mam na myśli "oryginalne" KSS240A) Szkoda zdrowia, inna sprawa to firmy kurierskie które rozbijają praktycznie każdy klocek audio. Szkoda Twojej kasy.

Od bardzo dawna jestem w posiadaniu x505es(do tej pory działa bez zarzutu,tak jak i parę innych cdeków z minionej epoki audio). Najzwyczajniej ciekawi mnie czy będzie duża przepaść soniczna względem x7esd.Zastanawiam się też co można dzisiaj kupić grającego lepiej,ale bez naleciałości cyfry.Co można kupić powiedzmy do 5tys.zł?Budowa takiego x7esd jest imponująca.Czy dzisiaj tworzy  się jeszcze choćby odtwarzacze z taką dbałością?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Shabranido napisał:

Zastanawiam się też co można dzisiaj kupić grającego lepiej,ale bez naleciałości cyfry.

Owe "naleciałości cyfry" to mit. Przeciwieństwem owych mitycznych "naleciałości cyfry" jest tzw. "analogowe granie" polegające de facto na koszmarnym zmuleniu. I to też jest wada, tyle że inna. Można się podpinać pod różne mity, ale to droga do nikąd. Bo tak naprawdę albo coś gra dobrze, albo nie gra dobrze.

 

11 minut temu, Shabranido napisał:

Co można kupić powiedzmy do 5tys.zł?

W ramach takiej kwoty całkiem sporo. Np. Accuphase DP-55 z drugiej ręki (laser dostępny). Typ brzmienia powinien Ci podejść.

 

13 minut temu, Shabranido napisał:

Budowa takiego x7esd jest imponująca.

Co z tego, skoro ten cedek jest nieserwisowalny?

 

18 minut temu, Shabranido napisał:

Czy dzisiaj tworzy  się jeszcze choćby odtwarzacze z taką dbałością?

W sensie, że napchane kolorowych komponentów do ciężkiego, miedziowanego chassis? A po co? Żeby robiło wrażenie wizualne? 
Przecież liczy się przede wszystkim dźwięk. A skoro tak, to trzeba się kierować słuchem a nie wzrokiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, McGyver napisał:

Owe "naleciałości cyfry" to mit. Przeciwieństwem owych mitycznych "naleciałości cyfry" jest tzw. "analogowe granie" polegające de facto na koszmarnym zmuleniu. I to też jest wada, tyle że inna. Można się podpinać pod różne mity, ale to droga do nikąd. Bo tak naprawdę albo coś gra dobrze, albo nie gra dobrze.

 

W ramach takiej kwoty całkiem sporo. Np. Accuphase DP-55 z drugiej ręki (laser dostępny). Typ brzmienia powinien Ci podejść.

 

Co z tego, skoro ten cedek jest nieserwisowalny?

 

W sensie, że napchane kolorowych komponentów do ciężkiego, miedziowanego chassis? A po co? Żeby robiło wrażenie wizualne? 
Przecież liczy się przede wszystkim dźwięk. A skoro tak, to trzeba się kierować słuchem a nie wzrokiem.

Bardziej chodziło mi o dbałość o szczegóły oraz niezawodność a niekoniecznie upchanie wszystkiego co się da,najważniejszy w tym wszystkim jest dźwięk.Co do nieserwisowalności ,chyba jeden z kolegów tutaj nawet z forum serwisuje te starocie,że tak to ujmę.Oczywiście najbardziej rozchodzi się o niedostępną optykę bądź jej zaporowe ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Shabranido napisał:

Bardziej chodziło mi o dbałość o szczegóły oraz niezawodność

Jeżeli chodzi o niezawodność, to faktycznie gratulacje, niektóre egzemlarze po ponad trzydziestu latach jeszcze zipią. 
Ale jak długo jeszcze? 

 

9 minut temu, Shabranido napisał:

Co do nieserwisowalności ,chyba jeden z kolegów tutaj nawet z forum serwisuje te starocie,że tak to ujmę.

Aha, i lansuje bajeczkę o tym że tamte lasery są rzekomo "wieczne". Nieprawda. Nie ma czegoś takiego jak wieczny laser. Niektóre modele są bardziej trwałe niż inne, ale kiedyś w końcu zdechną. Trzydzieści lat to aż nadto. Trzecia część stulecia. Nawet gdy któryś egzemplarz to przetrwał, to i tak już zbyt długo nie pociągnie, może miesiące, może tygodnie, może dni. Ja za coś takiego nie zapłacę. 

 

14 minut temu, Shabranido napisał:

Oczywiście najbardziej rozchodzi się o niedostępną optykę bądź jej zaporowe ceny.

Kiedy padnie niedostępny laser żaden "cudowny" serwisant nie pomoże. A wybulenie siedmiuset ojro na laser z niewadomego źródła w celu połatania jakiegoś starego truchła ze zdrowym rozsądkiem ma niewiele wspólnego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, McGyver napisał:

Jeżeli chodzi o niezawodność, to faktycznie gratulacje, niektóre egzemlarze po ponad trzydziestu latach jeszcze zipią. 
Ale jak długo jeszcze? 

 

Aha, i lansuje bajeczkę o tym że tamte lasery są rzekomo "wieczne". Nieprawda. Nie ma czegoś takiego jak wieczny laser. Niektóre modele są bardziej trwałe niż inne, ale kiedyś w końcu zdechną. Trzydzieści lat to aż nadto. Trzecia część stulecia. Nawet gdy któryś egzemplarz to przetrwał, to i tak już zbyt długo nie pociągnie, może miesiące, może tygodnie, może dni. Ja za coś takiego nie zapłacę. 

 

Kiedy padnie niedostępny laser żaden "cudowny" serwisant nie pomoże. A wybulenie siedmiuset ojro na laser z niewadomego źródła w celu połatania jakiegoś starego truchła ze zdrowym rozsądkiem ma niewiele wspólnego. 

Zgadza się ,nie ma nic wiecznego tym bardziej jeżeli chodzi o elektronikę.Nie upieram się przy zakupie ponad 30 letniego odtwarzacza, to bardziej ciekawość.Oczywiście też nie wydałbym takiej kwoty na sam laser skoro można zakupić w miarę przyzwoity odtwarzacz.Bardzo ciekawy ten model accu czyli DP55.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mój komentarz będzie trochę kontrowersyjny lub niepoprawny.Śledzę tom forum bardzo długie lata.Nie udzielam się prawie w ogóle.Zawsze ceniłem sobie zdanie pewnych osób tutaj na temat oczywiście sprzętu..Mamy niby postęp technologiczny.Najbardziej zawsze cieszyły mnie  opinie o sprzęcie,w które wkładano serce.Czytając oponie choćby pana Piotra  jako znawcy  serii es  czy też jednego z lepszych modifikatorów  sprzetuczuś W chwili obecnej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mój komentarz będzie trochę kontrowersyjny lub niepoprawny.Śledzę tom forum bardzo długie lata.Nie udzielam się prawie w ogóle.Zawsze ceniłem sobie zdanie pewnych osób tutaj na temat oczywiście sprzętu..Mamy niby postęp technologiczny.Najbardziej zawsze cieszyły mnie  opinie o sprzęcie,w które wkładano serce.Czytając oponie choćby Pana Piotra  jako znawcy  serii es  czy też jednego z lepszych modyfikatorów  sprzętu czyli pana Mc Gyvera  aż chciało się nabyć dany sprzęt.Dzisiaj uważa się,że nie są warte uwagi. Co więc dzisiaj jest warte uwagi? Wszechobecna tandeta w cenie nieadekwatnej do tego co sobą reprezentują.? Dlaczego dawniej dało się wyprodukować sprzęt, który ma służyć długie lata, być w miarę niezawodny i poprawny dźwiękowo.Oczywiście inną kwestia są chore ceny takich starych sprzętów,które dyktują wszelakiej maści handlarze.Są to tylko moje osobiste przemyślenia nie mające na celu nikogo urazić lub też znieważyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 26.10.2020 o 22:15, McGyver napisał:

Jeżeli chodzi o niezawodność, to faktycznie gratulacje, niektóre egzemlarze po ponad trzydziestu latach jeszcze zipią. 
Ale jak długo jeszcze?

Do oceny stanu glowicy sluzy miernik mocy optycznej, jesli po 30 latach emisja jest na poziomie zbliżonym do tego jaka posiadał jako nowy to ja nie widzę powodów do niepokoju, oczywiście glowice sa różne, jedne mniej a inne bardziej trwale, z laserow Sony najtrwlszy jest kss190

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.10.2020 o 23:11, Shabranido napisał:

Dlaczego dawniej dało się wyprodukować sprzęt, który ma służyć długie lata, być w miarę niezawodny i poprawny dźwiękowo.Oczywiście inną kwestia są chore ceny takich starych sprzętów,które dyktują wszelakiej maści handlarze.Są to tylko moje osobiste przemyślenia nie mające na celu nikogo urazić lub też znieważyć.

Na to pytanie nie ma prostej jednoznacznej odpowiedzi ale postaram się nieco rozjaśnić problem

Kiedys bylo o wiele mniej firm produkujących sprzet audio ale firmy te scisle ze sobą konkurowały, bardziej przywiazywano wagę do wykonania i trwałości, tak było w każdej branży, z czasem jednak chcąc zwiększać zyski a jednocześnie obniżać koszty produkcji przenoszono produkcje m.in. do Chin przy okazji obnizajac tez jakość samych podzespołów bazowych.

Z czasem doszła pogon za nowościami a mimowolny coraz to bardziej postepujacy rozwój spowodował ze ludzie tez przestali wiazac się ze sprzętem na długie lata, kiedys człowiek korzystal z 1 telewizora czy telefonu wiele lat, wyobrażasz sobie teraz korzystać z jednego smartfonu dluzej niż 2 lata? Raz ze po tych 2 latach urządzenie jest juz stare, czesto bez wsparcia softwareowego, i na tyle przestarzale ze jego użytkowanie przestaje być komfortowe, podobnie jest z samochodami, kiedys znaczna część aut byla kupowana za gotówkę, jesli wydałeś kupę kasy na auto to chciałeś aby służyło jak najdłużej, obecnie w dobie wszechobecnych form finansowania auto jest traktowane bardziej jako usługa, płacisz leasing za użytkowanie, nikt nie martwi się ile km wytrzyma silnik gdy co 2 lata zmieniasz auto na nowe.

Ludzie chcą nowosci, chcą aby było tanio, to napędza postep i wymusza okreslona jakość produktu, swoje 3 grosze dołożyła tez ekologia, m.in spoiwa bezołowiowe ktore sprawiają ze pierwsze problemy urządzenia zaczynają sprawiać juz niedługo po zakończeniu okresu gwarancji. 

Jakosc dzwieku to jest tylko i wyłącznie kwestia gustu, więc pozwolę sobie nie oceniać co i jak gra

Jesli chodzi o trwałość, ryzyko jest zawsze.

Kupując sprzet 30 letni ryzyko jest takie samo jak w przypadku współczesnego sprzętu.

Jesli kupisz urządzenie fabrycznie nowe masz 2 letnia gwarancja, teoretycznie wiec przez ten czas spisz spokojnie, ale co po 2 latach?  Trzeba mieć jeszcze świadomość ze urzadzenia wspolczesne sa bardziej skomplikowane, naprawa poza serwisem fabrycznym jest czesto nie możliwa z kilku powodów.

Producenci nie dołączają ani nie publikują dokumentacji technicznych

Producenci nie publikują wsadów pamięci

wiec wiec w przypadku uszkodzenia procesora? Sprzet na śmietnik lub naprawa w serwisie fabrycznym (nie mylić z autoryzowanym) ktora polegać będzie na wymianie całego modułu (np płyty glownej) naprawa taka zazwyczaj kosztami zbliża się do kosztu nowego urządzenia. 

częstym zabiegiem jest rowniez celowe usuwanie oznaczen z układów, w celu ochrony potencjalnego know-how jak i również w celu uniemożliwienia naprawy 

wiec wyjscia masz dwa, albo kupujesz sprzęt nowyi masz 2 lata gwarancji albo kupujesz sprzet uzywany, i tutaj ryzyko masz takie samo bez względu czy sprzet  ma 20 czy 2 lata.

W przypadku tych 2 latków masz mniejsza szanse na awarie, ale w przypadku awarii naprawa będzie nie możliwa lub nie opłacalna a w przypadku 20 latków wieksze ryzyko awarii z racji wieku ale gdy już ta awaria nastapi to naprawa w większości przypadków będzie możliwa, pozostaje jednak kwestia kosztow

I jeszcze jedna sprawa, kazdy sprzet byl roznie uzytkowany, wiec sam fakt ze urządzenie ma 20 lat nie musi oznaczać ze będzie wyeksploatowane, po to są urządzenia diagnostyczne by móc ocenić kondycję czy to lasera czy kondensatorow czy jakichkolwiek innych parameteow

 

Oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać, przedstawiłem swój punkt widzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.08.2019 o 09:59, HotRoboter napisał:

Witam,

Mam pytanie odnośnie lasera do CD Sony. Oryginalnie siedzi tam kss213ba. Nie mogę takiego znaleźć, za to jest duży wybór kss213a, b, c. Czytałem na elektrodzie, że dopiski a b c można stosować wymiennie, na logikę ba też powinno być do podmiany. Czy ktoś się z tym spotkał i może potwierdzić? Chodzi o CD Sony XE520.

Pozdrawian

Potwierdzam. 
Jest jeszcze wersja F, tej się tak bezpośrednio wsadzić nie da, bo ma dodatkowo taką uchylną klapkę zasłaniającą oczko jak nie ma płyty w odtwarzaczu. Chcąc toto wsadzić zamiast A, B lub C wpierw trzeba koniecznie ową klapkę upitolić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Bumpalump ma rację.Moja  "przygoda" z  używanym Cyrus DAC XP,wyrzucone w błoto 3300,pograł miesiąc i zaczął trzeszczeć w lewym kanale..Audiofilskie gówno upakowane dziadowstwem mikro smd,grzejące się jak kaloryfer,nienaprawialne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.12.2020 o 12:19, bemol napisał:

Audiofilskie gówno upakowane dziadowstwem mikro smd,grzejące się jak kaloryfer,nienaprawialne.

Dobrze, że jemu (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) nikt o tym nie powiedział bo nie miał by co robić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.12.2020 o 12:19, bemol napisał:

Bumpalump ma rację.Moja  "przygoda" z  używanym Cyrus DAC XP,wyrzucone w błoto 3300,pograł miesiąc i zaczął trzeszczeć w lewym kanale..Audiofilskie gówno upakowane dziadowstwem mikro smd,grzejące się jak kaloryfer,nienaprawialne.

też niestety zraziłem się kilka razy do Cyrusa. Miałem ich transport CDT-po 2 miesiącach "szczęki" padły i był koniec. Później wymiana i znowu problemy;/

Zresztą ze wzmakiem też problem. W modelu "8" -padał dwa razy potencjometr, o zgrozo...i że wtedy dałem się naciągnąć na ten "typowy" design...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, D4ncer napisał:

Co tam panowie widzicie ciekawego do 1kzl w kolorze czarnym? ?

Marantz cd-17

Sony cdp-338esd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

Szukam czegoś tańszego, poniżej to co znalazłem. Co o nich powiecie, warto? Są lasery do nich?

3D Lab CD12   

   Cambridge Audio Topaz CD 5   

   Harman/Kardon HD-750   

   Onkyo DX-7211   

   Yamaha CDX-396  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, maroo23 napisał:

Są lasery do nich?

3D Lab CD12   

Nie wiadomo.

8 minut temu, maroo23 napisał:

Cambridge Audio Topaz CD 5 
Harman/Kardon HD-750   
Onkyo DX-7211   
Yamaha CDX-396 

Laser kosztuje tyle co butelka wódki

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, maroo23 napisał:

ok dzięki, a do Yamaha cdx-580 też dostanę laser?

Dostać, to raczej nie dostaniesz...


















...ale kupić można bez problemu i niedrogo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, maroo23 napisał:

Dobre ?

Masz może jakieś inne cd-ki do 500zl warte zakupu?

Mam na półce Marantza CD67 Special Edition, w tym przedziale to jest pancernik. 
A że jest mi zbędny, to mogę zbyć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Laser kosztuje tyle co butelka wódki
 

McGyver, zastanawiam sie czy wiecej takich laserow juz "przerzuciłeś" czy ich równowartości
A powaznie - te lasery są w ciągłej produkcji, czy zapasy magazynowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, yacool1975 napisał:

McGyver, zastanawiam sie czy wiecej takich laserow juz "przerzuciłeś" czy ich równowartości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wódki to ja nie pijam w ogóle. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.