Skocz do zawartości
IGNORED

Klonujemy HA 2002


jeremy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie,

musisz o 180 stopni obrucic zlacze CN2-1 w zwiazku z czym pin 1 zamieniasz z pinem 3 tegoz zlacza.

Sprawdz napiecia przez wlutowaniem, zerknij tez na zdjecie opisujace ten element w dokumentacji od Robertinus'a lub moje zdjecie z jednej z wczesniejszych stron watku ...

W razie watpliwosci pisz,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak jest dobrze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to widać po napięciach zasilających jak jest dobrze:)

Nie mogę przestać słuchać, sprzedaję lampowca, Sony TA-F5ES nie włączany, już jest tylko ozdobą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem. Za chiny nie mogę ustawić 20-23mV na TP3/TP4, kręcąc R5 ciągle jest 0mV. Pozostałe punkty pracy ustawione w 5 minut bez żadnych problemów.

Przekazniki działają, dioda świeci, PCB czyste, sprawdzone pod lupą. Radiator ciepły, około 38 stopni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem. Za chiny nie mogę ustawić 20-23mV na TP3/TP4, kręcąc R5 ciągle jest 0mV. Pozostałe punkty pracy ustawione w 5 minut bez żadnych problemów.

Przekazniki działają, dioda świeci, PCB czyste, sprawdzone pod lupą. Radiator ciepły, około 38 stopni.

Za mało danych.

 

Jakie masz napięcie zasilania tej końcówki mocy?

Czy mierzyłeś wartości rezystorów RA i RB?

Sprawdź R59

Zmierz napięcia na wszystkich nogach Q15, jakie mają wartości?

Czy R57 nie ma przerwy?

Czy R61 i R63 nie mają przerwy?

 

a masz wlutowane coś za termistory? Jeśli tak, to musisz mieć błąd w lutowaniu.

Jeśli by nie miał to prąd spoczynkowy byłby wręcz za duży i nie dał się wyregulować do właściwej wartości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawione po wymianie sprawnego R57 i podmianie 2SA970GR.<choć zapewne też sprawny>. Dzięki wielkie za podpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Demasked75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomilem drugi wzmacniacz na 2SJ200/2SK1529, gra, jak starczy czasu to postaram sie porównac oba i skrobne cos o ich brzmieniu.

Czy te tranzystory 2SK1530/2SJ201 są dobrymi zamiennikami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś odłożył do szuflady trany końcowe i Nichicony? Może zechce odsprzedać?

 

To chociaż mi podpowiedzcie, gdzie najlepiej kupić Nichicony.

Parts Connexion? Mouser? HiFiCollective?

Z Mouser pewnie bym coś jeszcze dobrał. Z kolei z partsconnexion.com rzucą mi cło i wat.

 

Ktoś? Coś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te tranzystory 2SK1530/2SJ201 są dobrymi zamiennikami?

Nie wiem jak te 201/1530 ale z cala pewnoscia 200/1529 sa bardzo, bardzo zacnymi zamiennikami, z calego serca polece wlasnie te, te 201/1530 sa "duze" nie obejdzie sie bez wyginania nóg, pomiedzy nie nie wejdzie ci trzeci tranzystor który jest termicznie skompensowany i umieszczony pomiedzy nimi, zastanowilbym sie dwa razy nim bym siegnal po trany w tych obudowach. 200/1529 moge z calego serca polecic, konieczna jednak jest zmiana jednego rezystora, nie mam schematu pod reka wysle ci pw w tej sprawie jak dotre do domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jeremy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pod ręką schemat, podpowiadam więc, lepiej tu, na forum. Może i inni skorzystają.

Otóż wstawiając 2SK1529 i 2SJ200 należy wymienić rezystory R55 i R56 z 2,7k na 2k. Rezystory 2KOhm zapewniają prawidłowy zakres regulacji prądu spoczynkowego z tranzystorami 1529-200 w układzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei z partsconnexion.com rzucą mi cło i wat.

 

Możesz ich poprosić, żeby wysłali paczkę z zaniżoną wartością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ace99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie Panowie. Trafko ma 4x14,5V pod obciążeniem czy bez?

 

Kolejna sprawa to moc transformatora i pytanie do osób napędzających monitorki wzmacniaczem. Trafo 50VA wystarczy, czy warto zainwestować w kilkadziesiąt dodatkowych watów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie Panowie. Trafko ma 4x14,5V pod obciążeniem czy bez?

 

Kolejna sprawa to moc transformatora i pytanie do osób napędzających monitorki wzmacniaczem. Trafo 50VA wystarczy, czy warto zainwestować w kilkadziesiąt dodatkowych watów?

moje po godzinie grania, było totalnie zimne..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje tez daje rade, zimne, aczkolwiek moje monitorki to naprawde nawet nie monitory, chyba najmniejsze glosniki jakie moglem kupic :-)

 

W idealnych waunkach oczywicie lepsze wieksze trafo, wieksze bezpieczniki polimerowe, i wiekszy prad skoczynkowy.

 

Ja osobiscie zostaje przy pradzie 230mA radiator i tak wydaje sie byc wystarczajaco goracy zwiekszenie pradu i zmiana trafa pociagala by za soba dosc spore zmiany konstrukcyjne w postaci zmiany wymiarów radiatora, pewnie przemodelowania zasilacza byc moze zmianie przekazników, lub dodaniu przelacznika sluchawki/glosniki ...

 

Ze wzgledu na stosunkowo male moce na wyjsciu ja swoje glosniki zalaczam wykorzystujac samo gniazdo neutrika, zaznacze raz jeszcze ze jednak idealnie przydalby sie modul na porzadnych przekaznikach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Zostanie 50VA. Dzięki chłopaki za info. Tylko jeszcze powiedzcie, czy 14,5 jest pod obciążeniem czy bez? W instrukcji montażu mamy 17,5 - 19,5V przy podłączonym wzmaku. Jeżeli napięcie trafa pod obciążeniem byłoby 14,5V, to napięcie na CN2-1 byłoby około 19,75 (wliczając w to spadek napięcia na mostku). Mam rację? 14,5V jest bez obciążenia? Mierzył ktoś z Was trafko?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez avs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiecie nieco siada pod obciazeniem, jest to zjawisko raczej normalne dla tej wielkosci traf,z tego co pamietam moje trafo mialo nieco powyzej 15V bez obciazenia, musialbym pomierzyc bo niestety nie pamietam dokladnych wartosci.

Masz trafo z zamowienia grupowego ? Jesli je masz to je wepnij i pomierz, szkoda deliberowac na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie zamówiłem :/. Teraz muszę zamówić tylko dla siebie. Chyba, że ktoś ma do odsprzedania :)

 

W tego co piszesz jeremy, to 14,5V powinno być przy pod obciążeniem.

 

Jeszcze jedno pytanie. Jakie dokładnie trafa zamawialiście? 14,5V czy 14V? W instrukcji montazu jest 14,5V natomiast w bom'ie 14V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamow 2x15 bedzie super duper :-)

Nic innego z seryjnie dostepnych trafek nie kupisz a powiem tylko tyle ze moje 14.5 mialo lekko powyzej 15, wiec nawet bym sie zbytnio nie zastanawial i zamowil 2x15 i na tyle duze na ile masz $ i na ile masz miejsca w obudowie. jesli zamierzasz pedzic tym glosniki zastanow sie i byc moze jest okazja zamowic cos wiekszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jeremy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeremy dobrze radzi, aż Mu kolejkę musiałem postawić. ( :

 

Trafa o napięciach 15V też będą bardzo dobre, a przy okazji są typowe.

Jeśli napięcie zasilania DC będzie o 1 czy 2V wyższe niż te 19,5V to się absolutnie nie przejmuj.

Chińskie klony są celowo zasilane znacznie wyższym napięciem by pogonić głośniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda, żadnej "nudy" nie mogę na tym forum znaleźć, ale jeśli wspomniane trafo ma dwa uzwojenia wtórne po 15V, to jego stosowanie do HA2012 nie za bardzo się opłaca. HA wymaga czterech uzwojeń, więc trzeba by stosować dwa trafa, a to już koszt znaczny i bardziej opłaca się zamówić wykonanie na "miarę".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Robertinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda, żadnej "nudy" nie mogę na tym forum znaleźć, ale jeśli wspomniane trafo ma dwa uzwojenia wtórne po 15V, to jego stosowanie do HA2012 nie za bardzo się opłaca. HA wymaga czterech uzwojeń, więc trzeba by stosować dwa trafa, a to już koszt znaczny i bardziej opłaca się zamówić wykonanie na "miarę".

patrz cholera, masz rację.. przegapiłem to ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszystkie rady Panowie. Zamówię trafko ~70VA od gościa co robił trafa do zamówienia grupowego Naima. Mam od niego też do BCL'a i Prostego WM_DACa. Toroidy mają wysoką cenę i jeszcze dłuższy czas realizacji.

 

Radiator mam już ładnie docięty i poanodowany na czarno, w drodze rezystory 0,1 Ohma Caddock'a. Na małych płytkach ze złączami wlutuję szeregowo 0,22 i 0,1 Ohma 3W Dale. Równolegle do bipolarów wejściowych wrzucę ERO 1837 10nF lub 22nF (gdzieś przeczytałem, że Wimy powinno trzymać się jak najdalej od sygnału:)). C1 i C2 mam jakieś białe Elny MKP z rezystorów.pl. Co Wy wstawiliście w miejsca C1 i C2? Trzymaliście się dokładnie wartości ze schematu (tutaj chyba nie ma to aż takiego znaczenia)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez avs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszystkie rady Panowie. Zamówię trafko ~70VA od gościa co robił trafa do zamówienia grupowego Naima. Mam od niego też do BCL'a i Prostego WM_DACa. Toroidy mają wysoką cenę i jeszcze dłuższy czas realizacji.

 

mówisz o gościu z Krakowa??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C1 i C2 mam jakieś białe Elny MKP z rezystorów.pl. Co Wy wstawiliście w miejsca C1 i C2? Trzymaliście się dokładnie wartości ze schematu (tutaj chyba nie ma to aż takiego znaczenia)?

 

Ja wlasnie wstawilem ów biale elny o których piszesz, nieco na opak maja wyprowadzenia i wyglada to lekko jakby wzmak skladal ktos po kilku piwkach, ... nic sensownego w to miejsce nie znalazlem

 

Równolegle do bipolarów wejściowych wrzucę ERO 1837 10nF lub 22nF

 

w zasilaniu mam wlasnie te ero, w sygnale jeszcze nic, ale zapewne wyladuje tam jakas kanapka okolo 20u mbgo + jakis maluch k40y-9, bo jak dla mnie gra to naprawde dobrze, cena dobra a w zasadzie to traktuje to jako opcje, w przypadku problematycznych zródel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jeremy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Bochnia. A dlaczego pytasz? Masz jakieś niemiłe doświadczenia?

wręcz przeciwnie, mam w dac'u i jestem bardzo zadowolony..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.