Skocz do zawartości
IGNORED

"Lampowe" CD - jestem zielony


IGNAC

Rekomendowane odpowiedzi

witam, pomyślałem że może wejść w coś nowego, czyli CD z analogowym stopniem lampowym.

osobiscie wolałbym cos firmowego ale co ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę pamiętać, że w wielu przypadkach mamy do czynienia z normalnym stopniem na wzmacniaczach operacyjnych a lampy są wstawione jako bufor ( taki prosiaczek MF X10-D) a chyba nie o to w tym "Lampowym CD" chodzi. Mamy nawrót mody na lampy i często firmy wciskają je na siłę eksponując ich blask w plastikowych okienkach (na dodatek psują efekt wizualny żarzących się lamp oświetlając je od spodu LED-ami). Czasami mam wrażenie, że za chwilę zaczną do lamp podłączać tylko obwód żarzenia bo urządzenia "na lampach" są bardziej "trendi". ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryM

(Konto usunięte)

Za taką sumę to najwyżej jakiś używany. Vincent akurat nie wstawia kitu z lampami, ale za nowy dasz bliżej 5 tysięcy niż dwóch. Sorry Winnetou, znam ten ból. ;)

Za taką sumę to dostaniesz świetny odtwarzacz Denona lub Nada, a może Cambridge Audio? Tak czy inaczej nie lampa. Spróbuj się rozejrzeć po Allegro, jest kilka modyfikowanych na lampowe, może ci się coś spodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką sumę to najwyżej jakiś używany. Vincent akurat nie wstawia kitu z lampami, ale za nowy dasz bliżej 5 tysięcy niż dwóch. Sorry Winnetou, znam ten ból. ;)

Za taką sumę to dostaniesz świetny odtwarzacz Denona lub Nada, a może Cambridge Audio? Tak czy inaczej nie lampa. Spróbuj się rozejrzeć po Allegro, jest kilka modyfikowanych na lampowe, może ci się coś spodoba.

 

Akurat pooglądałem wnętrze Vincenta CD-S6 i właśnie jest wstawiony kit z lampami. OPA2134, NE5532, OPA2604 i... dwie podwójne triody JAN6922 Philipsa pracujące jako bufor( i obowiązkowo podświetlone czerwonymi LED-ami) CD-S1.1 oraz CD-S8 to samo - "prosiaczek" na wyjściu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest cholernie ładne i właśnie nie za drogie, ale niestety też są opampy i bufor.ktoś to tuningował kiedyś MacGyver chyba. Szkoda że to nie czysty stopień lampowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chodzi mi o MHZS "CD88G BLACK"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryM

(Konto usunięte)

Akurat pooglądałem wnętrze Vincenta CD-S6

No ale to akurat jest budżetówka chińska sprzedawana pod marką Vincenta. To się da kupić za 1500, ale wydawało mi się, ze koledze chodzi o takie przyzwoite modele z wyższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to akurat jest budżetówka chińska sprzedawana pod marką Vincenta. To się da kupić za 1500, ale wydawało mi się, ze koledze chodzi o takie przyzwoite modele z wyższej półki.

 

To są jeszcze jakieś inne, nie-chińskie? Kolega ma do wydania 1800zł więc wyższa półka odpada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z chinczyków jest cus takiego:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ale czy warto ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IGNAC.

 

Ale Ty kombinujesz i drugi wątek zakładasz o tym samym :p

 

Tadeiro dobrze Ci pisze.

Dużo jest CDków w których lampy maja działać jak magnes nie mając nic wspólnego z osobnym prawdziwym stopniem wyjściowym na lampach.

Zapytaj McGayvera czy Ci nie zlampizuje jakiegoś CDka i zmieścisz się w budżecie.

Albo kup Marantza CD 42 czy 52 jako napęd , kabel Profigolda 4000 za 100zł i używanego rDACA

Masz kolumny na 9700 i kewlarze SS.

9700 ma zaostrzoną górę pasma co złagodzi Ci rDAC. Tak samo kewlar na midwooferze dobrze zgra się z wyraźną , detaliczna średnicą tego DACa.

I masz ciepło , muzykalnie , barwnie i z detalami.

Do tego super napęd na świetnym , nie do zajechania transporcie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IGNAC.

 

Ale Ty kombinujesz i drugi wątek zakładasz o tym samym :p

 

Tadeiro dobrze Ci pisze.

Dużo jest CDków w których lampy maja działać jak magnes nie mając nic wspólnego z osobnym prawdziwym stopniem wyjściowym na lampach.

Zapytaj McGayvera czy Ci nie zlampizuje jakiegoś CDka i zmieścisz się w budżecie.

Albo kup Marantza CD 42 czy 52 jako napęd , kabel Profigolda 4000 za 100zł i używanego rDACA

Masz kolumny na 9700 i kewlarze SS.

9700 ma zaostrzoną górę pasma co złagodzi Ci rDAC. Tak samo kewlar na midwooferze dobrze zgra się z wyraźną , detaliczna średnicą tego DACa.

I masz ciepło , muzykalnie , barwnie i z detalami.

Do tego super napęd na świetnym , nie do zajechania transporcie .

 

 

 

 

czemu o tym samym ? :) tutaj pytam konkretnie o CDeki ze stopniem lampowym, to chyba co innego niz tzw standard ?

osobiscie jestem z firmowymi rozwiązaniami ze względu na sprzedawalność, a to dla mnie ważne bo czesto coś zmieniam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryM

(Konto usunięte)

z chinczyków jest cus takiego:

http://allegro.pl/sheng-ya-cd-s10-mk-ii-vincent-cd-s6-i2092088957.html

ale czy warto ?

To jest właśnie "chińska" wersja Vincenta. Widziałem identyczne z napisem Vincent. Chińskie wcale nie znaczy, że złe. Jednak to o tym modelu pisano tu, że ma w zasadzie jedynie bufor lampowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ktoś z was słyszał ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że właścicielem akurat tej "chińskiej" wersji Vincenta, a raczej europejskiej wersji Sheng Ya ja jestem i faktycznie mogę potwierdzić, że pracują w niej lampy na wyjściu właśnie jako bufor. Co nadal nie zmienia faktu, że poprzez wymianę lamp można wpływać na brzmienie, które czego by nie próbować będzie miało "lampowy" charakter.

Urokiem akurat tego europejczyka niewątpliwie jest cena, czego sam doświadczyłem szukając jego następcy. Dodawanie tysiąca, dwóch czy nawet trzech na sprzęt nowy nie przynosiło żadnych efektów, a wręcz czasem skutek był odwrotny. Ponadto bardzo mi zależało na urządzeniu z wyjściem zbalansowanym, co w tym przedziale znacząco ograniczało wybór.

 

Długo szukałem czegoś w zamian, a i tak w końcu wybrałem odtwarzacz, którego wyjście jest oparte na lampach... a decyzja o jego zakupie mocno nadszarpnęła mój portfel... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie zasiliłem swojego Yaqina MS 20 CD Jolida 100 - było to rozwiązanie trafione w 10. Testowałem tę Jolidę na odsłuchu porównując z innymi CD (napisałem o tym w wątku o Yaqinie MS 20) i naprawdę to jest coś. Tam można się bawić w wymianę dwóch lampek wyjściowych 12ax7 (oryginalnie EH), polecają Svetlany i jutro je wypróbuję, co to da. Ale akurat Jolidę 100, choć ma skrajne opinie, wybrałem po słuchaniu i nie żałuję. Oczywiście Made in the USA, choć w środku, jak mówią, chińsko. Tyle że jak testowałem sobie Yamahę CD-S2000, to było... made in Malezja, a nie Japan :) Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignac

Lama lampie nierowna.

Moj wzmacniacz lampowy nie ma nic ze stereotypu brzmienia lampowego.

Masz za malo pieniedzy na dobry CDek z wyjsciem lampowym

Stad zaproponowalem Ci naped + DAC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że DAC z dyskretnym stopniem wyjściowym na lampach a nie z buforem "prosiaczkiem" za opampem to jest wydatek minimum 650€ - tańszych nie znam.

Poza tym - żeby z dyskowego transportu uzyskać brzmienie najwyższej jakości, to jeszcze jakiś jitter-killer by się przydał.

Genesis Digital Lens się kłania - ale tu znowu trzeba wydać jakieś 500 baksów na używkę.

Plus 2x kabel cyfrowy - przyzwoitych też darmo nie rozdają...

W sumie droga zabawa.

Dlatego odpuściłem sobie kręcenie płytek i przesiadłem się na pliki. :)

Mam dzięki temu lampę na wyjściu z DAC dużo taniej. Bo tylko konwerter, byle jaki kabel USB i przejściówka Viablue i po sprawie... A w wersji z Logitech Squeezebox nawet konwertera i kabla nie trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.