Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki pre amp do Adam A8x


pintr

Rekomendowane odpowiedzi

sam pomysl pre + kolumny aktywne bardzo mi sie spodobal, wiele miejsca mozna zaoszczedzic, moze ktos podpowie caly zestaw ktory zagra na bardzo wysokim poziomie, przynajmniej na rowni z manleyami(moze taki watek juz jest???). moze atc?

pozdro

rs

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam pomysl pre + kolumny aktywne bardzo mi sie spodobal, wiele miejsca mozna zaoszczedzic, moze ktos podpowie caly zestaw ktory zagra na bardzo wysokim poziomie, przynajmniej na rowni z manleyami(moze taki watek juz jest???). moze atc?

pozdro

rs

 

Proponuję darTZeel'a w parze z Evolution Acoustic. Mocna rzecz ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

MM2_Black_sm.jpgMMOne.jpgMM3_blk.jpgMM7.jpgMicro-One2.jpgMicroTwo.jpgMMMiniOne.jpgMMMiniTwo.jpgMMMiniSub.jpg

 

Do tego kabelki. Też mają ;)

 

DRSC.jpgDRIC.jpgPC2one.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe....to na pewno dobrze zagra,ale aktywny jest chyba tylko bas,choć pewności nie mam.

Wyglądają te kolumny świetnie. Jest dealer Niemiecki, więc nic tylko kupować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno to (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) potrafi

zagrać jak pudełka za klika tysięcy $$$ :) A kosztują 799 $ (za parę !!!)

Firma nie wydaje grosza na reklamę i pierdoły, a cieszy się dużym szacunkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Podobno to (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) potrafi

zagrać jak pudełka za klika tysięcy $$$ :) A kosztują 799 $ (za parę !!!)

Firma nie wydaje grosza na reklamę i pierdoły, a cieszy się dużym szacunkiem.

Monitorki super, tylko trochę szkoda, że tylny bassreflex.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

W piątek odebrałem ze sklepu Marantza av 7005 ,mam tydzień na decyzję czy zostaje u mnie, czy jednak szukam dalej?

Pierwsze odpalenie i ....gra to idenycznie jak HK w trybie stereo (jako pre) ,posłchałem chwilę przełączając między jednym i drugim, i lekka konsternacja , miało być dużo lepsze od HK a gra tak samo.....pomyślałem ,kalibracja przy pomocy załączonego mikrofonu....no to do dzieła podłączyłem ,skalibrowałem .....jest lepiej ale ciągle nie na tyle żeby to zostawić u mnie (pomyślałem chwilę i.....no właśnie faceci nie czytają instrukcji ,bo po co ...) no i poczytałem ,okazało się że kalibrację przeprowadza się u Marantza inaczej niż w HK ,pomiar w minimum 6 miejscach (trwa to trochę ) więc polatałem po pokoju z mikrofonem i instrukcją obsługi .Czas na trzeci odsłuch i.......Audyssey dsx działa ,i to całkiem skutecznie .W końcu dźwięk nabrał lekkości ,nie męczył uszu ,wypełnił cały pokój ,wysokie tony przestały drażnić ,a wokale stały sie dużo bardziej czytelne ,scena zrobiła się dużo szersza .Odbyło się to niestety kosztem najniższych tonów ,bas przestał być tak dynamiczny...no cóż nie można mieć wszystkiego pomyślałem .....to była sobota i pierwszy dzień odsłuchów i bezpośrednich porównań z HK . Niedziela ,no to słucham ,ja ,moja żona ,zmęczyłem jeszcze jej koleżankę do pomocy, posiedziały ,posłuchały ,stwierdziły że jest lepiej ,czytelniej i że im bardziej sie podoba Marantz niż HK, poszły ...:-) No to z nudów do instrukcji i dalej czytam ,a tam jakaś opcja typu dynamic EQ czy jakoś tak. no to czas sie pobawić ,Włączyłem toto i ....jest bas ,wrócił ,jest dynamika i została przestrzeń i lekkość grania wraz z czytelnością wokali :-) .Jest jeszcze masę innych ustawień ,których pewnie nie zdążę przetestować a które mogą być pomocne w kreowaniu dźwięku. Więc małe podsumowanie : Ustawiając Marantza w tryb pure audio ( chyba wyłącza wszystkie systemy poprawy dźwięku ) gra tak samo jak mój HK jako przedwzmacniacz ( albo w HK jest całkiem niezłe pre ,albo w Marantzu jest takiej jakości jak w HK :-) )

Przestawiając Marantza w tryb audyssey (po kalibracji) dźwięk staje się dużo przestrzenniejszy ,czytelniejszy ,milszy dla ucha i lżejszy w odsłuchu (nie męczący ,tak można już słuchać godzinami) dokładając do tego dynamic EQ ,bas którego jest mniej po włączeniu audyssey ,dostaje pożądnego kopa i wraca na swoje miejsce. To tak po 2 dniach porównań HK do Marantza.Jeszcze nie wiem czy u mnie zostanie ,muszę posłuchać więcej muzyki ,obejżeć kilka filmów ,narazie jest na plus ,za to że poukładał dźwięk i że mogę w końcu posłuchać muzyki nie wkurzając się że gorzej nagrane płyty męczą.

Do Bodexa posłuchałem płyty BD Within Temptation "Black symphony" ze ścieżką HD audio ....nie wyrwało mnie z butów ,ale muszę powiedzieć że jest bardzo dobrze ....to chyba na tyle,jak znajdę chwile i jak będzie ktoś ciekawy to napisze czy szukam dalej ,czy jednak Marantz zostanie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam.Podepnę się pod temat. Sam posiadam podobne głośniki (ADAM P11 + SUB 8) i mówąc szczerze w torze z pasywna regulacja głoności dłuższe słuchanie tych głośników jest nieco męczące ze względu na bardzo "techniczny" rodzaj dźwięku. Można się oczywiście do tego przyzwyczaić tylko po co. Zupełnie dla eksperymentu podpiąłem zbalansowany preamp lampowy polskiego producenta. A był to Skorpion PV-2 robiony w Opolu przez pana Dubiela. To był strzał w 10-tkę! Głośniki nie straciły nic ze swojej analityczności a dźwięk stał stał się milszy dla ucha,bardziej muzykalny. Posiadam ten zestaw od 6 lat i raczej nie szukam innych rozwiązań

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle ze widzialem coś takiego

 

Witam.

Poszukuję preampu do głośników aktywnych Adam A8X .Znalazłem kilka interesujących mnie propozycji.Z nowych: Audiolab 8200DQ, Vincent SA-31mk , Vincent SA-T1 ,Primaluna Three, z używanych: Linn Majik Kontrol, Classe Audio CP-500 , Pass x 2,5.

W/w głośników słuchałem przed zakupem z CD Arcam 37 i preamp-em Fatman control room.Podobał mi sie bardzo dźwięk który był z tego połączenia.Niestety nie bardzo mam możliwość odsłuchu częći z w/w preamp-ów i chciałbym prosić o pomoc w kupnie, lub ewentualnym opisie który preamp ,jak gra?

Chciałbym jakoś zintegrować moje kino domowe ze stereo i tu być może będzie lepszym wyborem procesor kina domowego np: Marantz AV 7005 + do tego jakiś dobry napęd CD?

Pisałem już w dziale stereo ,ale niestety nie ma żadnego odezwu ,pomyślałem że może tutaj ktoś pomoże.

 

sugeruję CI przyjrzyj sie czemuś z ciekawych preampów o nazwie Zeta Zero model urządzenia bodajże 1176. (6 kanałowy preamp do kina domowego obsługujący dwa żródła audio i co fajne od razu i video też ) Widzialem to ostatnio w akcji przez pare godzin w bardzo ciekawym układzie na pokazie w Warszawie właśnie na raz kina domowego ze stereo- co mnie najbardziej zakręciło to to że jednym przyciskiem zmieniał prezenter całą konfiguracje z kina na stereo w sekunde-cholernie zatem wygodne . . i to maleństwo miało wszystko chyba czego szukasz. nawet xlr-y. co i mnie ucieszyło bo i ja sie przymierzam do czegoś w tym stylu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam wole tylnie bo nie słychac furkotania powietrza.

Przy dobrze zrobionych wylotach i tak nie słychać. Ja mam A7X z niby jeszcze niepoprawionymi wylotami i jakoś nie odczuwam potrzeby reklamacji (choć może nie słucham za głośno + mam ściągnięte 2 kliki z basu, choć biorąc pod uwagę że to 1,2 dB to w sumie nie tak wiele zmienia).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Podobno to (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) potrafi zagrać jak pudełka za klika tysięcy $$$ :) A kosztują 799 $ (za parę !!!) Firma nie wydaje grosza na reklamę i pierdoły, a cieszy się dużym szacunkiem.
<br />

<br />

Widocznie calostronicowe reklamy w Stereophile i innych pismach za darmo rozdają ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />

<br />

Widocznie calostronicowe reklamy w Stereophile i innych pismach za darmo rozdają ;)

 

Poza tym przeczesując fora audio nie natknąłem się na informaje o "dużym szacunku dla firmy".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiście jest subiektywne, natomiast pisanie o tym ze gra to jak klocki za kilka tysięcy i dorabianie do tego ideologii o tym jakoby to firma nie wydawała na reklamę jest po prostu nieprawdą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas pojawia się naiwna informacja że jest gdzieś tam jakaś firma która oferuje super produkty za 1/10 wartości w porównaniu z konkurencją, że w ogóle nie muszą się reklamować bo cała produkcja rozchodzi się "na pniu" wśród tych którzy "wiedzą" a reszta świata to naiwni jelenie i przepłacają bo ci mądrzy, uświadomieni wiedzą co trzeba kupić.

Zawsze mam wtedy ubaw z jeleni którzy wierzą w takie bzdury bo łatwo i fajnie daje się wiarę w coś takiego że można mieć coś wartościowego nie wydając na to dużej kasy.

To trochę przypomina super fundusze inwestycyjne oferujące najlepsze lokaty oprocentowane 3x wyżej niż w bankach bo za funduszami tymi stoją super inteligentni ludzie mający najlepsze pomysły inwestycyjne.

Oczywiscie zawsze później okazywało się że to były kolejne firmy-krzaki, piramidy finansowe i perfidne oszustwa które naraziły tysiące osób na wielkie straty.

Taki sam mechanizm kusił wielbicieli szybkich samochodów którzy łykali kity o BMW M3 czy Porsche Carrera Turbo którym to emeryt jeździł tylko na miejscowy, Niemiecki bazar po jajka i stuknął go lekko wjeżdżając do garażu.

A później okazywało się że ta wielka okazja na sportowe prawie nowe auto i prawie nie bite to przemielony złom, spawany z kilku innych, kilkadziesiąt kilo szpachlu i wszystko krzywe.

Nie wspomnę o super okazyjnych zakupach niby kradzionych perfum przed hipermarketami oferowanych przez Cyganów.

Prawdziwi katolicy oczywiście zmuszeni są przymykać oko na fakt iż towar pochodzi z kradzieży bo jak tu przepuścić taką okazję

zakupu najlepszych perfum znanych marek za 30% ceny sklepowej.

Cyganie muszą mieć niezły ubaw z frajerów którym wciskają chamskie podróby kupowane w Azji za grosze a które udają oryginały potajemnie wyniesione ze sklepów.

Takich przykładów są setki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś wybrópować Funk Lap 2 v. 3: jeśli to ten dźwięk zostanie na lata. O na pewno jest to urządzenie, które robi różnicę: od razu slychać, że coś innego, pytanie tylko, czy sie spodoba.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas pojawia się naiwna informacja że jest gdzieś tam jakaś firma która oferuje super produkty za 1/10 wartości w porównaniu z konkurencją, że w ogóle nie muszą się reklamować bo cała produkcja rozchodzi się "na pniu" wśród tych którzy "wiedzą" a reszta świata to naiwni jelenie i przepłacają bo ci mądrzy, uświadomieni wiedzą co trzeba kupić.

Zawsze mam wtedy ubaw z jeleni którzy wierzą w takie bzdury bo łatwo i fajnie daje się wiarę w coś takiego że można mieć coś wartościowego nie wydając na to dużej kasy.

To trochę przypomina super fundusze inwestycyjne oferujące najlepsze lokaty oprocentowane 3x wyżej niż w bankach bo za funduszami tymi stoją super inteligentni ludzie mający najlepsze pomysły inwestycyjne.

Oczywiscie zawsze później okazywało się że to były kolejne firmy-krzaki, piramidy finansowe i perfidne oszustwa które naraziły tysiące osób na wielkie straty.

Taki sam mechanizm kusił wielbicieli szybkich samochodów którzy łykali kity o BMW M3 czy Porsche Carrera Turbo którym to emeryt jeździł tylko na miejscowy, Niemiecki bazar po jajka i stuknął go lekko wjeżdżając do garażu.

A później okazywało się że ta wielka okazja na sportowe prawie nowe auto i prawie nie bite to przemielony złom, spawany z kilku innych, kilkadziesiąt kilo szpachlu i wszystko krzywe.

Nie wspomnę o super okazyjnych zakupach niby kradzionych perfum przed hipermarketami oferowanych przez Cyganów.

Prawdziwi katolicy oczywiście zmuszeni są przymykać oko na fakt iż towar pochodzi z kradzieży bo jak tu przepuścić taką okazję

zakupu najlepszych perfum znanych marek za 30% ceny sklepowej.

Cyganie muszą mieć niezły ubaw z frajerów którym wciskają chamskie podróby kupowane w Azji za grosze a które udają oryginały potajemnie wyniesione ze sklepów.

Takich przykładów są setki.

Przepraszam najmocniej ,ale co to ma wspólnego z tematem????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam najmocniej ,ale co to ma wspólnego z tematem????

 

To taka dygresja i przykład obrazujący naiwną wiarę kogoś kto słyszał, że gdzieś tam można kupić super dobry sprzet za ułamek jego realnej wartości i tylko trzeba mieć te dojścia lub wiedzieć gdzie itd. Przykłady obrazujące jak handlarze sami tworzą takie mity żeby zwabić klienta dorabiając do tychże mitów odpowiednie historyjki w które naiwni chcą wierzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka dygresja i przykład obrazujący naiwną wiarę kogoś kto słyszał, że gdzieś tam można kupić super dobry sprzet za ułamek jego realnej wartości i tylko trzeba mieć te dojścia lub wiedzieć gdzie itd. Przykłady obrazujące jak handlarze sami tworzą takie mity żeby zwabić klienta dorabiając do tychże mitów odpowiednie historyjki w które naiwni chcą wierzyć.

A ja pytam ponownie co to ma wspónego z tematem.....gdzie jest tu choćby jedno słowo odnośnie preamp-a ,Napisał pan 3 posty w tym temacie i wszystkie są nie na temat,jeśli chciałby pan sobie pogdybać to proponuje założyć swój własny temat,np o wszystkim i o niczym i tam pisac dowoli .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pytam ponownie co to ma wspónego z tematem.....gdzie jest tu choćby jedno słowo odnośnie preamp-a ,Napisał pan 3 posty w tym temacie i wszystkie są nie na temat,jeśli chciałby pan sobie pogdybać to proponuje założyć swój własny temat,np o wszystkim i o niczym i tam pisac dowoli .

 

To skoro tak Pan uważa to dlaczego nie stosuje Pan tego do siebie?

Kilka wpisów wcześniej jest Pana mega długi opis biegania po pokoju z mikrofonem w celu kalibracji

Marantza? Co ten wpis robi w tym wątku? I co w ogóle robi w high end? To chyba temat kina domowego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro tak Pan uważa to dlaczego nie stosuje Pan tego do siebie?

Kilka wpisów wcześniej jest Pana mega długi opis biegania po pokoju z mikrofonem w celu kalibracji

Marantza? Co ten wpis robi w tym wątku? I co w ogóle robi w high end? To chyba temat kina domowego ?

Po pierwsze jest to mój temat ,a to co opisałem z bieganiem po pokoju z mikrofonem ,może pan zauważył odnosiło się kalibracji (jeśli przeczytałby pan jaki to jest model wiedziałby pan że jest to również przedwzmacniacz stereo) więc z tematem ma wiele wspólnego ,w przeciwieństwei do pana wpisów .Bo ten jest kolejny ,i również nie na temat.Myślę że to koniec moich odpowiedzi do pana ,wyjaśniłem wszystko o co mi chodziło i nie zamierzam dyskutować na ten temat więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma Pan racje, za dużo wpisów nie na temat ale 90% wpisów w tym wątku jest nie na temat.

Nie znalazł Pan odpowiedzi w dziale Stereo i tym bardziej nie znajdzie Pan ich w High End.

 

Wracajac do tematu to preamp mocno wpływa na brzmienie systemu, mocniej niż końcówki mocy.

Polecam nie drogi (jak na high end) najnowszy lampowy preamp VTL 5.5mkII.

Rewelacyjny sprzęt, super wykończenie i znaczna uniwersalność. Gra dobrze z wieloma końcówkami mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuję preampu do głośników aktywnych Adam A8X.

 

Jeśli dźwięk tego modelu Adamów jest odbierany jako zbyt bezpośredni, proponuję zastanowić się nad przedwzmacniaczem Plinius Tautoro. W przypadku gdy dźwięk jest postrzegany jako akuratny i nie natarczywy, proponuję Luxman C600F. Tyle w temacie zakładki Hi End.

 

Do czasu dokonania wyboru ("na przeczekanie") wystarczy SPL Volume2 model 2602. A to w temacie zakładki Hi Fi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.