Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A powiedzcie mi, czy te kable pasują do H80,

 

QED Silver Anniversary XT

 

jak dla mnie grają troche za jasno i czym mozna by je zastąpic tak aby grało to troche bardziej miekko, jak by jeszcze poprawiło scene to by juz było idealnie -oczywiscie w cywilizowanej cenie??

 

i czy oczywiscie wymiana tych kabli ma sens...

Wczesniej miałem ten sam kabel. Zmiana na Van den Hul Magnum Hybrid i jest pięknie. Wygładzona góra i znacznie więcej mięsa na dole. Ale pamiętaj to masywny kabel i cena nie najniższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle już w zasadzie usłyszałem dobrego o h 80 ale ciekawi mnie niezmiernie jak dałby radę dynkom s1.4 bo naprawdę wymagają dużo od pieca.Jeśli by je pociągnął to myślę że mogłoby być super. Jeśli ktoś będzie miał okazje gdzieś to sprawdzić chętnie poczytam wrażenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zauwazylem na moje nieszczescie ze niestety czym lepszy sprzet tym wieksze wymagania co do nosnika, mam sporo płyt i plikow flac ale moze tylko 5% nadaje sie do słuchania i pokazania mozliwosci sprzetu-reszta to padaczka. Wczesniej jednak prawie wszystko wydawało sie ok na gorszym sprzecie ,teraz jednak hegel pokazał prawde.

Jednak jak trafi sie na spoko nosnik no to jest magia poprostu- teraz słucham anne marie jopek - farat . Chyba najlepiej nagrany koncert jaki słyszalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak podlaczylem TQ Green to nie moglem przestac sluchac, tak pieknie wszystko gralo. Muzyka ktora slucham w wiekszosci uwazana za zle nagrana.

 

Apropos kabli glosnikowych, czym spinacie swoje H200, bo bede bral na testy co sie da, zeby tylko nie wydac za duzo :)

Edytowane przez MarcinGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak podlaczylem TQ Green to nie moglem przestac sluchac, tak pieknie wszystko gralo. Muzyka ktora slucham w wiekszosci uwazana za zle nagrana.

 

Apropos kabli glosnikowych, czym spinacie swoje H200, bo bede bral na testy co sie da, zeby tylko nie wydac za duzo :)

 

Jezeli nie chcesz wydac duzo to nie podpinaj drogich kabli;p

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was słuchał połączenie Hegel H200 lub H300 wraz z Xavian XN360 i może coś napisać na ten temat. Dziś słuchałem H200 z XN Carisma i powiem szczerze ta parą prawie idealnie trafiła w mój typ brzmienia. Niskie rejestry kolumny te reprodukowały właśnie tak jak lubię, jednak mam obawy przed aplikacją do większego salony około 30m2, tutaj zastanawiałbym się na Virtuosa albo te XN360, które czasami chodzą z 2 ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki uprzejmości firmy HiFiElements mogłem dziś przetestować kabelek głośnikowyTellurium Q Balck Ultra z zestawami głosnikowymi Dali Helicon i Mentor i wzamkiem Hegel H-80. Wyśmiety kabelek doskonale zgrywa sie z glośnikami Dali i Heglem. Wyborna stereofnia, scena trój wymiarowa, doskonały detal i separacja i lokalizacja instrumebtów, kabelek jest absolutnie neutrelany, polecam kabelki Tellurium Q do zestawu Dali- Hegel. Kable są naprawde czarodziejskie. Dziekuję HiFiElements za wypozyczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

jakie kolumny podłogowe w cenie do 12.000 zł polecacie do H80 + HD10 (źródło odtwarzacz plików + PC). Czy jest jakiś pewniak, który idealnie zgrywa się z tym wzmacniaczem?

Słucham elektronikę, jazz, klasykę, a więc raczej spokojne klimaty.

pzdr

Edytowane przez loopic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki uprzejmości firmy HiFiElements mogłem dziś przetestować kabelek głośnikowyTellurium Q Balck Ultra z zestawami głosnikowymi Dali Helicon i Mentor i wzamkiem Hegel H-80. Wyśmiety kabelek doskonale zgrywa sie z glośnikami Dali i Heglem. Wyborna stereofnia, scena trój wymiarowa, doskonały detal i separacja i lokalizacja instrumebtów, kabelek jest absolutnie neutrelany, polecam kabelki Tellurium Q do zestawu Dali- Hegel. Kable są naprawde czarodziejskie. Dziekuję HiFiElements za wypozyczenie.

 

Szkoda ze nie wziales Green'a do porownania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie kolumny podłogowe w cenie do 12.000 zł polecacie do H80 + HD10

Ciężko dać jednoznaczną odpowiedź zależy jaki dźwięk preferujesz z jakim okablowaniem itd. Ja sluchałem H-80 z Dali i Triangle Genese Quartet. Obydwa głośniki świetne choć zupełnie odmernne od siebie. Dali będą bardzie prawdziwe Triangle będą nieprawdopodobnie (zjawiskowo) detaliczne.

 

Szkoda ze nie wziales Green'a do porownania.

 

Pewnie, że szkoda ale to nasz dobroczyńca HiFiElements dobierał zestawy do zabawy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD 10 mam już w systemie. Zamierzam wymienić wzmacniacz i kolumny (odpowiednio Marantz PM19 i Xavian Gran Colonna). Zdecydowałem się na H80, do tego muszę dobrać kolumny.

Z tego co czytałem w H80 jest DAC na poziomie HD 2, a ten jest gorszy od HD 10. No chyba, że jestem w błędzie i DAC w H80 niczym nie ustępuje HD10. Czy ktoś może robił takie porównania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>>>>>TOMEK75

"5% nadaje sie do sluchania...Przeciez to tragedia!!"

 

H-80 ma tak otwartą srednice, że jak płyta jest źle nagrana szczególnie wokal to tragedia. Kiedyś czytałem, że Denon stroi swój sprzet specjalnie do wymogów rynku europejskiego, sądziłem, że Japonce przesadzają ale niestety tak jest Denek tak ma zestrojoną średnice że nagrania kiepskie są akceptowalne dla zwykłego Kowalskiego oczywicie kosztem detalu (Japońce przewidzieli że w Europie jest kaszana wydawnicza).

 

Porównałem na Denonie seplenienie Marizy i Barberowej i czkawka Krall zamarkowana tak, że wcześniej nie zwróciłem na to uwagi. Dopiero opery Vivaldiego i płyty XRCD dały odpowiedź. Nie mówiąc już o kablach które jak podrecą srednice to nie da się tego słuchać

Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renia239 zapewne jest tak ja mowisz.Kazdy ma inne podejscie do tematu.Jedni szukaja tej prawdziwosci w nagraniach inni muzykalnosci i przyjemnosci obcowania z muzyka-w obu przypadkach to zrozumiale.Niemniej jednak ladowanie kilku(nastu) tysiecy zlotych w sprzet po to aby ograniczyl nam kolekcje swojej muzy tylko do 5% `zadawalnosci` moim skromnym zdaniem mija sie calkowicie z celem.Ja osobiscie takiego sprzetu bym nie kupil bez wzgledu no to jakiej firmy jest to sprzet.Dla mnie tragedia ale to tylko moje zdanie oczywiscie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też tragedia i nie sadze ze odpowiada za to akurat Hegel. Zle dobrany tor,akustyka albo sadomasochistyczne zapedy:) Wiadomo ze dużo płyt jest nagrana zle lub po prostu specjalnie tak nagrana pod dany gust.Niestety są nagrania ostre,są cieple basowe i nie ma aż tak uniwersalnych sprzętów żeby zawsze było cudnie ale jak miałbym wywalić płyty to wole zmienić klocki bo takiej muzyki słucham,pod nią biorę sprzęt a nie na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli H80 ma dacka na poziomie HD2 to jest On sporo slabszy niz HD10. Mialem oba w tym samym czasie i sprawdzalem na conajmniej 2 systemach. HD10 jest zdecydowanie bardziej otwarty, szybszy, wieksza przestrzen, lepsza kontrola na basie. HD2 jest troche bardziej nasycony na srednicy.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do klasyki to caly system musi byc wysokiej klasy. Ale niektorym nawet nieaudiofilom nie przeszkadza sluchanie na miniwiezach, wiec w czym problem?

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.