Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny nowy Hegel ->H100

http://allegro.pl/hegel-h100-5-lat-gwarancji-i3858703141.html za 6750 złoty

Oj chyba Polski dystrybutor pójdzie z torbami jak nie zrobi 'normalnych cen" haha

pzdr.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny nowy Hegel ->H100

http://allegro.pl/hegel-h100-5-lat-gwarancji-i3858703141.html za 6750 złoty

Oj chyba Polski dystrybutor pójdzie z torbami jak nie zrobi 'normalnych cen" haha

pzdr.

 

To chyba marcina1987 sądząc po dacie zakupu i po drugim wzmaku do sprzedania.

 

Marcin1987,

Jakby KEF Q5 były ludźmi, to bym był przekonany, że Ci porządną łapówkę dali. Bo to, że różne fajne wzmaki sprzedajesz i dobierasz system pod te kolumienki to szok :))

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że trochę niepotrzebnie zainwestowałem w taki sprzęt z racji słabej akustyki. Zamierzam sprzedać H100 i zacząć działać z samą akustyką. Tak czy siak moje uszy mówią mi, że jeśli na tych kolumnach coś się nie zgrywa to lepiej kupie jakiś tańszy może wrócę do Naima XS i przerzucę się na RLS Callisto III lub IV bo ich brzmienie (szczególnie trójek) najbardziej mi się podobało poza problemem z rozlazłym wzbudzonym basem, ale to była wina złej akustyki, bo siedząc już bardzo blisko... tego problemu nie było i grało klarownie.

Wolę za te pieniążki zainwestować w tańszy sprzęt z poprawioną akustyką tym bardziej, że źródłem będzie dalej prawdopodobnie komp ze spotify :)) inaczej dalej będę kręcił się w kółko i trzymajcie kciuki obym nie skusił się znów na jakiś inny wzmacniacz dopóki nie zrobię porządku z pomieszczeniem ;P !!!

Póki co testować będę na tych kefach ze wzmakiem Blacknote DSA100 o ile się nie sprzeda za prędko ;))

Edytowane przez marcin1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten sam problem z akustyką w pomieszczeniu, w jednym miejscu bas buczy jak wsciekły a w innym zupełnie go brakuje, pojecie sceny tez u mnie to rzecz całkowicvie obca.

Wiem jednak ze sprzet potrafi zagrac bo jak poustawiam kolumny tak jak trzeba to gra super ale wtedy pokoj traci calkowicie funkcjonalnosc, moze jak zona wyjedzie gdzies w delegacje to bedzie taka mozliwosc;p;p

Narazie jednak jest kaplica i sprzet gra aby cos leciało.

Co do spotify to calkiem ok ale do szukania muzyki jaka cie interesuje bo jak sie porowna to z plikami FLAC to az sie odechciewa słuchania spotify nawet w lepszej jakosci po wykupieniu premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jednak ze sprzet potrafi zagrac bo jak poustawiam kolumny tak jak trzeba to gra super ale wtedy pokoj traci calkowicie funkcjonalnosc, moze jak zona wyjedzie gdzies w delegacje to bedzie taka mozliwosc

No albo rozwod, zawsze wiecej miejsca na plyty i nikt nie gdacze przy glosniejszych odsluchach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo niedrogich knajp - jak mawial moj ojciec: knajpa, pralnia i co jakis czas wizyta w przybytku radosci wychodzi duzo taniej niz abonament w postaci malzenstwa... ;)

 

Problemow z akustyka wspolczuje - mam to samo. Wytlumaczylem sobie, ze w tej sytuacji tylko system sluchawkowy.

Zestawilem sobie maly komplet z nausznikami....

 

.... i caly czas chodzi mi po glowie zestaw "glosnograjacy". Myslalem o Heglu - tak chwalony tu i owdzie, ale buczace trafo i ograniczona liczba wejsc... to chyba nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoc w wersji 100 cos tam moze buczec ,ja mam 80 i chodzi, nic mi nie buczy, co do wejsc to po dwa optyki i po 2 koaxiale do tego usb i dwa ''zwykle''- jak dla mnie to az za duzo.

.

Narazie mam podpiety tylko komp przez usb ale w najblizszych dniach dojdzie jakis gramofon wiec i tak sporo wolnych miejsc pozostanie.

 

Cos tam słyszalem ze chyba nie warto na razie kupowac 100 bo 80 jesli nie jest tak samo dobra to depcze jej bardzo po pietach. Jak wyjdzie nowy model 100 to moze wtedy bedzie warto sie zastanowic ale jak narazie wiekszego sensu pakowania sie w 100 nie widze.

Edytowane przez greenmack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel 80 nie napędzi Ci kolumn, które napędzi 100-ka. 80-tka nie zagra też w większym pomieszczeniu a przy skomplikowanej muzie pewnie będzie się "dusić". Także sens jest. Nawet ja, a fanem hegla nie byłem i nie jestem, widzę w sens w zakupie h200 w cenie z Norwegii;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem jest mocniejsza wersja 100 od 80 ale moj wczesniejszy denon tez niby był , niby 5W ale był a dynamika pomiedzy 80 a denonem to niebo a ziemia.

 

Nastepna sprawa to DAC, lepiej wypada chyba ten w 80 niz w 100, słuchalem obydwu i to słychac.

 

Wracając do dynamiki to zgadza sie ze wersja 100 jest lepsza ale roznice są znikome i calkowicie nie warte roznicy w cenie (oczywiscie ceny w Polsce)

Mialem okazje długo słuchac 100 jak i 80 i jak dla mnie 80 gra lepiej,bardzie poukladane wszystko na scenie i ten spokoj, tego w 100 na takim poziomie nie bylo.

Oczywiscie są to moje odczucia i kazdy ma prawo miec swoje.

Dodam tylko ze roznica w cenie pomiedzy 100 a 80 jaką moglem dopłacic ty tylko 600 zl i swiadomie wybralem 80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo niedrogich knajp - jak mawial moj ojciec: knajpa, pralnia i co jakis czas wizyta w przybytku radosci wychodzi duzo taniej niz abonament w postaci malzenstwa... ;)

 

...

 

Zolty, to biorąc pod uwagę gust Twojego ojca gdzie go poznałeś - w knajpie, czy w pralni ? ;)

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zolty, to biorąc pod uwagę gust Twojego ojca gdzie go poznałeś - w knajpie, czy w pralni ? ;)

 

Zapewne w inkubatorze (tzn ja w nim bylem), choc znajac jego mlodziencze wyczyny moglo to byc w knajpie - albo podczas rodzinnego pokerka.

Zawsze to powtarzal - przez cale 37 lat...

..siedzenia pod pantoflem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się powtarzam ale napiszę raz jeszcze… jak dla mnie H100 brzmiał lepiej od H80 w bezpośrednim porównaniu, a to dlatego, że dźwięk 100tki odebrałem jako barwniejszy, bardziej dociążony i dużo gładszy na górze i szczerze powiedziawszy nie wiem skąd te wszystkie zachwyty nad H80 :)

Ostrość 80tki na górze zdyskwalifikowała ją na wstępie, do tego brak dociążenia w dole co przekłada się na subiektywne poczucie mniejszej mocy...

Każdy lubi co innego podejrzewam jednak, że 100tka lepiej sprawdzi się w większym metrażu niż 80tka.

200setka pewnie jeszcze lepiej, ale grała jakoś mało barwnie, dobrze właśnie brzmi określenie, że "bezpłciowo" i gra po prostu mało wciągająco...

Ja pomimo, że mam dość mały pokój do 100tki i co najważniejsze - po prostu bardzo zły akustycznie to i tak nie brałbym H80, a wolałbym już iść w coś z Naima tam przynajmniej sybilanty były wygładzone no tylko ta 100tka ma fajną przestrzeń i aurę wokół instrumentów, o barwie i ataku nie wspominając :)

W sumie nie tylko ja mam takie zdanie o ostrej górze w H80 bo pisano o tym również w teście w HiFi i Muzyka...

 

Ale wiadomo najlepiej posłuchać, no chyba, że ktoś lubi syczenie na górze :))

Edytowane przez marcin1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin1987, nie wiesz skąd te zachwyty nad H80, bo albo masz takie preferencje i nie lubisz żywszego przekazu, albo słuchałeś H80 w nieodpowiednim systemie. H80 nie ma ostrej góry, to raczej żywe, barwne brzmienie. Wg HFIM, które przywołujesz, H80 jest lepsze od H100 m.in. z powodu cech H100, cytuję "wszechobecny spokój i dystans, czasami wręcz na granicy uspokojenia".

Od razu, zapobiegając ewentualnej ciętej ripoście, nadmienię, że H100 nie słuchałem i nie wykluczam, że w sumie H100 jest lepszy od H80:). Byłoby to nawet logiczne biorąc pod uwagę ceny.

Edytowane przez SNM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mozliwe ze wytrawnym zawodnikom przeszkadza to syczenie,ja jednak jestem głuchy jak pien i zadnego syczenia czy sypania piaskiem nie słysze no ale mało systemow słyszalem i nie mam moze porownania, mam tylko z h100 i PMA 700. Tu 80 wypadła znakomicie ( moze tylko mam takie złudzenie lub tylko mi sie wydaje no ale o to chyba chodzi aby to własnie MI sie podobało to co stoi u mnie w pokoju.)

 

Rozumiem jejdnak ze są rozne uszy i gusta.. i niech tak pozostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SNM ja w H100 uspokojenia nie słyszę :) ale jest tak jak pisze greenmack "są różne uszy i gusta" co jest oczywiste :))

Wszystko wszędzie zagra inaczej bo też zależy co, gdzie i z czym gra :))

 

Przypomnę, że porównywałem ze sobą H80, H100 i H200 i tylko piszę co słyszałem, a że z recenzji HiFi i Muzyka odczucia co do ostrej góry w H80 pokrywają się z tym co usłyszałem to już trudno...

Edytowane przez marcin1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie slyszalem h80 ale mi ataku z h100 nie brakowalo. Fakt mialem nordosty, hd10 i ap z tym wzmakiem. Ale powiem, ze zaden zakres nigdy nie muli(jedynie gdy gralem z wewnetrznego dacka) a gory bywala z niektorymi plytami za ostra. Moj kolega nie audiofil wowczas stwierdzil, ze dla niego ten gory jest za duzo. Jak pierwszy raz.przywiozlem h100 do Polski, jakies 3 lata wstecz to kilka osluchanych osob stwierdzilo, ze to swietny wzmak i wycenilo go na ok 10k, w NO wtedy kosztowal 8k, ja w promocji kupilem za 6.5:)

Tak wiec konfiguracja decyduje duzo jak co zagra. Moim zdaniem h100 jest przezroczystym piecem i zamiast powiedzic, ze nie ma dynamiki przyjzyjmy sie swojemu zrodlu, kablom i kolumnom.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek,

jak bywałeś ostatnio w Soundgarden w Oslo to nie słyszałeś przyadkiem jakiejś 'plotki" na temat następcy/nowego H100?

 

Bo w sumie taka wersja z brzmieniem, mocą i wejściami analogowymi i HT z H100, z ceną, wyświetlaczem i dackiem a'la z H80 lub wyższym, no i bez buczącego trafa to no no... ;)

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whiter1 dawno nie bylem, ale pewnie w styczniu sie wybiore to podpytam. Na cene jak z h80 bym nie liczyl w koncu nowy h100 jezeli bedzie to raczej slabszy od h80 nie bedzie i to zarowno mocowo jak i dzwiekowo. No i zagadne ich o te buczace trala.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którego Hegla proponujecie do Dali Helicon 400 obecnie mam Denona PMA 2000 ae, zastanawiam się który wzmak z Hegla zagrał by lepiej od niego, chodzi mi po głowie H 80 (ze względu na Daca - nie musiałbym ewentualnie zmieniać źródła) ale nie wiem czy pociągnie Dali lepiej od Denka. Muzyka (jazz, klasyka, elektronika)

Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zastapi odsluchow. Mi nie podszedl h100 z tymi helikonami, bas jakis taki rozlazly, gosc w salonie mowil, ze to problem pomieszczenia. Ale fajnie zagral z euphonia ms4 lub 5. Nie pamietam, ale to byly chyba 2.5 dtozne. Fajny nasycony dzwiek. Kupilbym je wtedy ale duzo za duzo gosc chcial.

 

P.S. to byly dwa rozne salony.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi, czy jest sens ''wkładania'' focusow 260 w miejsce 160 do H80?

przymierzam sie do zmiany na focus 160 ale zastanawiam sie czy czasem nie wsadzic 260 bo niby podłogowe, problem w tym ze pomieszczenie to tylko 16m2.

warto dac te kilka tys zł wiecej za 260, czy bedzie to ''widoczna'' zmiana na + ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.