Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wygrzanie wiele zmieni. O slabej dynamice h100 nie ma co pisac bo to obiektywnie dobry wzmacniacz i ladnie oddaje bas i jego kontrole.

Ale jezeli Ci buczy i nowy to oddaj, to akurat rzecz ktora diler musi uwzglednic. Widac hegel mocno polecial w kulki z jakoscia. Szkoda bo robi fajne rzeczy.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin jeśli jesteś z okolic Włocławka to zapraszam na odsłuch (jeśli nie to oczywiście też :D). Chwilowo mam u siebie jeszcze H100 i H200, zobaczysz jak gra perkusja na jednym i drugim ;) A może zwyczajnie kefy nie są w stanie jej dobrze odtworzyć. Tak naprawdę żadna z postawionych wcześniej tez nie jest chybiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma - czuc roznice w mocy miedzy Caspianem i Heglem?

Przeciez Dynki tez sa 4 ohmowe i nie sa jakos specjalnie wydajne/efektywne.

 

 

Jesli wydaje sie 10 kola i sa takie triki to lepiej oddac do salonu. Wygrzewanie moze sporo zmienic ale zalezy o jakim sporo mowimy, w mojej opinii jesli niewiele brakuje to doszlifuje ale nie ma co mowic ze bedzie zupelnie inaczej, oczywiscie z czasem przyzwyczaisz sie... Wydaje mi sie ze tu ma znaczenie niedopasowanie systemu tj kolumn do wzmaka. Z 2 strony jesli wydajesz tyle na wzmacniacz to lepiej kupic inne kolumny bo skoro z zadnymi do tej pory nie gralo jak chciales to albo lubisz zmieniac albo Ci to brzmienie nie pasuje i jest w tym jakis winowajca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie to ja juz z tego nic nie rozumiem... a dokładniej pisałem juz w klubie dynaudio odnosnie poszukiwań wzmaka pod focusy 110 dla znajomego. Pewna osoba która to sprzedaje bardzo osłuchana zreszta pewnie wszyscy znają powiedziała ze h200 to strata kasy pod focusy i ze lepiej targnie ten ciezki dół h80 szczególnie w małym metrazu i zagra to ogólnie lepiej, a jak chce sie wiecej wydać to baltlaba jakis za 11tys który jest niby cholernie wydajny... to ja juz nic nie wiem :/ w tygodniu wyjdzie, musze to sam ocenić, Zdziwiło mnie tej osoby stwierdzenie ze z h200 moze byc problem z dołem , Zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nikt nie powiedział, że dałem aż 11tys za nowego H100 ;) bo udało mi się go dostać spooro taniej :))

Po drugie to musiałbym go wysłać z powrotem więc aż do Norwegii (nie za fajnie) w sumie mam na to 5 lat xD ...

Po trzecie słuchałem również H80 i w mojej ocenie wypadł nie do przyjęcia, H100 ma ładne dociążenie i gładkość w całym paśmie, a tych cech nie miał H80 więc nie wiem czy taki on lepszy od setki, byle by ta kontrola się poprawiła w H100...

H100 troszkę przyokrągla uderzenia perkusyjne, chyba wiecie o co chodzi... sam nie wiem czy H200 nie byłaby lepszą integrą zważywszy, że w tych samych pieniążkach miałbym używaną, gdyby nie fakt, że H200 brzmi tak jakoś bezpłciowo, nie wciąga, jedynie ta dynamika jest świetna...

Tylko czy na H200 nie miałbym tego basu już w ogóle za dużo w tak małym pokoju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzanie moze doslownie zmulony bas zmienic w kontrolowany i tutaj zmiana moze byc kolosalna. Im bardziej przezroczysty system tym lepiej te roznice bedzie sluchac.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobrze prawią żeby oddać jak masz nowy.Ja miałem ten sam problem i dlatego też się go pozbyłem. Naprawdę aż strach kupić tak w ciemno bez utwierdzenia że nic nie buczy bo widzę że naprawde wiele egzemplarzy tego modelu ma tę wadę.

 

Oczywiście decyzja trudna ale prawie zawsze nie jest łatwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wogóle wrażenie, zę problem marcina1987 to właśnie kwestia gustu.

Wszyscy radzą, chcą pomóc, chociaż tak naprawdę nie słyszeli namacalnie problemu.

To jak iść do lekarza przez telefon. Taki lekarz by go nie zbadał, by się się naprodukował, radził i nic, bo pacjent jest po prostu hipohondrykiem ;)

 

Może się okazać, że to problem z basem jest przesadzony, a na buczenie pomoże zwykły tani DC blocker Tomanka, bo sieć u marcina jest zaśmiecona, a nienajlepszy (delikatnie mówiąc) transformator H100 jest na to wrażliwy.

(JacekMadera właśnie sobie kupił, bo H100 też mu buczał, ale może sam się wypowie).

 

Kolega przerzucił kilka wzmaków po około 10 000pln każdy i żaden mu nie leży, ale upiera się w 14m2 przy niskobudżetowych podłogowych KEFach Q5 za 3 tysie para.

 

Marcin 1987, jeśli mieszkasz np. w Wawie to zaproś do siebie jakiegoś kolegę z klubu, najlepiej takiego z innym H100, aby rzucił na Twój problem obiektywnym uchem.

Albo po prostu (jak radził EMiL) wywal w cholerę (sprzedaj, przeczuć do systemu KD) te uparte KEFy

Albo oddaj w ciągu 10 dni od zakupu tego H100, bo 5 lat to masz na naprawy gwarancyjne, nie na zmianę zdania i szukaj dalej tego jedynego ;)

 

Z całym szacunkiem oczywiście.

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczylem laptop do tego dac'a w H80 i jest lepiej jak dobrze jestem mile zaskoczony i jakie teraz mozliwosci sluchania muzyki az za komfortowo;)

 

ps.

od nowego roku nie 10 a 14 na zwrot:)

 

http://www.tvncnbc.pl/zmiany-w-zakupach-przez-internet,359862.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wez lolek na odsluch do domu Amphion Argon 3L, tez mam salon z kuchnia kolo 28m2. Zgrywaja sie swietnie z Heglem i sa latwe do ustawienia. Sluchalem ich z H80 takze.

A jak one graly z h80 przy takim metrazu ? Nie brakowalo mocy ? Ja raczej slucham na niskich średnich poziomach głośności i troche obawiam sie ze mogę miec z tym problem :(. A z drugiej strony to h80 wydaje sie miec wszystko czego szukam ;) - oprócz zapasu mocy ;).

 

Wyslane z Taptalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział, że ja H100 przez neta kupiłem ? :( jestem w pie... kropce.

W tej zasr... polsce to nawet nie można wypożyczyć do odsłuchu bo kosztuje w naszym biednym kraju strasznie duże pieniądze...

Ahh szkoda słów... a ja oczywiście zawsze ryzykuje i sam jestem sobie winien teraz mam za swoje heh.

Coś aż nie chce mi się wierzyć, że można okiełznać taki bas innymi kolumnami lub samym wygrzaniem bo jest naprawdę spory...

Edytowane przez marcin1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak one graly z h80 przy takim metrazu ? Nie brakowalo mocy ? Ja raczej slucham na niskich średnich poziomach głośności i troche obawiam sie ze mogę miec z tym problem :(. A z drugiej strony to h80 wydaje sie miec wszystko czego szukam ;) - oprócz zapasu mocy ;).

 

Wyslane z Taptalk

 

H80 daje rade z tymi Amphionami. Wzmacniacz ma odpowiednia moc. Jesli chodzi o walory dzwiekowe to nie bede tu slodzil, poniewaz Amphiony trafily w moj gust muzyczny, niestety musisz przytargac do domu lub gdzies w salonie je dorwac. Co do odsluchow nocnych to H80 trzeba bylo troszke podkrecic tak do 50, H200 idealnie na poziomie startowym czyli 30 w nocy pompuje jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "zasranej" Polsce wypożyczyć można na odsłuchy, oddać legalnie w ciągu 10 dni, a potem, jak się spodoba, kupić z tańszego żródła, jeśli ma się możliwości.

Ty kupiłeś w ciemno, jak pisałeś, sporo taniej, w nie zasranej Norwegii i teraz masz problem ze zwrotem. Ale, jest ryzyko - jest zabawa ;)

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whiter1 chyba mnie nie zrozumiałeś :)

Najpierw trzeba mieć te 11000 zł by sobie wypożyczyć bo nie słyszałem by za kartkę papieru i ładny uśmiech komuś wypożyczono wzmacniacz do domu ;))

Tak się składa, że takie ceny w naszym szalonym kraju niestety mnie przerastają...

Czy kupiłem w ciemno ? no nie do końca bo odsłuchiwałem H80, H100 i H200 w salonie hifi bo nie mogłem sobie na nic lepszego pozwolić, a tak wziąłbym pod pachę do domu, czemu by nie ...

 

Powoli zastanawiam się czy warto się dalej w to wszystko pakować, może lepiej w tej wyjątkowo niskiej cenie sprzedać H100 jako w zasadzie nówkę... potem kolumny kable i nie słuchać wcale :]]

Edytowane przez marcin1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

H80 daje rade z tymi Amphionami. Wzmacniacz ma odpowiednia moc. Jesli chodzi o walory dzwiekowe to nie bede tu slodzil, poniewaz Amphiony trafily w moj gust muzyczny, niestety musisz przytargac do domu lub gdzies w salonie je dorwac. Co do odsluchow nocnych to H80 trzeba bylo troszke podkrecic tak do 50, H200 idealnie na poziomie startowym czyli 30 w nocy pompuje jak trzeba.

MarcinGD a jaka tam był a skala głośności w h80 ? Od 0 do 100 czy jakas w dB ? Pytam bo noe zwrocilem uwagi na odsłuchu :/. Ps na szczęście w Lublinie gdzie mieszkam jest salon ktory ma w ofercie zarowno hegla jak i amphiony wiec moze tam podjade :). Chociaż Panowie tam pracujący maja ciężki interfejs ;) i wolalem pojechac do Lodzi lub Wawki niz z nimi probowac sie dogadac ;)

 

Wyslane z Taptalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinGD a jaka tam był a skala głośności w h80 ? Od 0 do 100 czy jakas w dB ? Pytam bo noe zwrocilem uwagi na odsłuchu :/. Ps na szczęście w Lublinie gdzie mieszkam jest salon ktory ma w ofercie zarowno hegla jak i amphiony wiec moze tam podjade :). Chociaż Panowie tam pracujący maja ciężki interfejs ;) i wolalem pojechac do Lodzi lub Wawki niz z nimi probowac sie dogadac ;)

 

Wyslane z Taptalk

 

Jest od 0 do 100 skala. Ja dzisiaj uskuteczniam walke z usb. Podlaczylem mojego Hegla Super w tor. Synology -> USB Lindy -> Hegel Super -> Przejsciowka jack optyczny na toslink -> toslink Prolink -> Hegel HD20. Wkoncu zaklocenia od zasilacza poszly w niepamiec. Zapiaszczone talerze zniknely, bebny sa bardziej punktowe, poprawila sie separacja przez co uderzenia na bebnach wydaja sie szybsze, teraz moge sluchac w spokoju :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin1987, skoro kupiles po odsuchch h100 to juz wiesz, ze h100 ma dobry nas bo chyba nie wybralbys modelu ze slabym basem? To teraz nie mazgaj sie tylko czekaj az sie wygrzeje lub sprzedaj wzmaka lub kolumny. A jezeli Ci buczy to najlepiej oba.

P.S. nie wiedzialem, ze to podlogowki za 3k. Sorki ale czego Ty oczekujesz po takich kolumnach? To juz lepiej kup jakies za monitory dynaudio za 5k i do tego h80. Problemu z trafem nie bedzie, dac duzo lepszy niz w h100, a po trzecie to sprawdzona konfiguracja.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolek, też jestem z Lublina i też znam "panów z ciężkim interfejsem" ;)

Napisz na pw, kiedy byś się wybierał do Melomana, to podjechalibyśmy razem, bo chętnie w wolnej chwili posłuchałbym Hegla H100 z podstawkowym Argonem 3. Chociaż ostatnio widziałem u nich tylko H80 i podłogowe Argon 3L. Może razem "przypadkiem" łatwiej by nam było ich przekonać do podpięcia tych klocków.

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin nikt ci nie da za kaucja towaru, jakis moze 'debil'- plac rownowartosc towaru i se sluchaj do woli masz ustawowy terminzwrotu, komfort jak cholera a pieniadze musisz miec bo jestes zdecydowany na sprzet- chcesz sobie posluchac za kacja nie majac pieniedzy? chyba bardzo mlody jestes i nie rozumiesz interesu prywatnych firm......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolek, też jestem z Lublina i też znam "panów z ciężkim interfejsem" ;)

Napisz na pw, kiedy byś się wybierał do Melomana, to podjechalibyśmy razem, bo chętnie w wolnej chwili posłuchałbym Hegla H100 z podstawkowym Argonem 3. Chociaż ostatnio widziałem u nich tylko H80 i podłogowe Argon 3L. Może razem "przypadkiem" łatwiej by nam było ich przekonać do podpięcia tych klocków.

będę jutro rano to zagadnę, tez bym posłuchał tej konfiguracji, nie będzie pewnie tłoku, może się uda

PS te Argony w Melomanie wyglądają jakby były "otynkowane" taka kolorystyka jakaś dziwna...Mieli też Helium 520

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.