Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Który przetwornik Hegela ma najbardziej delikatną górę pasma, jest najmniej rozjaśniony?

W mojej opinii zaden nie jest rozjasniony. Przy zadnej konfiguracji w ktorej sluchalem Hegel nie zagral ostro. To wywazone, wytrawne, rowne granie, bez podkreslania ktoregos z podzakresow. Najbardziej gladkim i przyjemnym dzwiekiem gra niestety HD 25. Niestety bo najdrozszy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety HD25 nie wchodzi w grę, Bardziej by mnie interesowało porównanie HD11 na nowszym przetworniku do wyżej pozycjonowanego HD20 na starszym. To ze HD20 ma wbudowany preamp to wiem (a raczej cyfrowe tłumienie) i dodatkowo ma wyświetlacz, Bardziej mi chodzi o soniczne wrażenia jak one mają się do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem HD10 i obecnie mam HD20 - nie porównywałem ich bezpośrednio, ale HD20 robi kawał dobrej roboty i stwierdzam, że jest dużo lepszy od HD10.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który przetwornik Hegela ma najbardziej delikatną górę pasma, jest najmniej rozjaśniony?

MOim zdaniem HD2 i HD11.

 

bede teraz w polsce, na dniach to moge podrzucic pre

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie H80 bardzo fajne urządzenie. W porównaniu do poprzedniego zestawu audiolab gra trochę - "inaczej" - czy lepiej ciężko mi powiedzieć po kilku godzinnych odsłuchach. Na pewno bas ma lepszą kontrolę i jest bardziej szczegółowy. Myślę, że za jakiś czas napiszę coś więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co nie glupio teraz Firma, bylo nie klapac jezorem?:) jak porownanie z Kaspijskim?

 

glupio moze byc jak pojdziesz na miasto w gaciach a tak nie sadze, moja prowokacja doprowadzila do zablokowania mnie w tym klubie, chcialem wycisnac z uzytkownikow negatywne odczucia co do hegla ale nie udalo sie kazdy chwali to co ma- ja juz od dluzszego czasu zamierzalem wypozyczyc hegla i teraz stwierdzam, ze przynajmniej z focusami gra lepiej i postanowilem, ze zostaje ale caspian tez, szafa sie nie pogniewa...

co zlego to nie ja heglowcy:)...

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest wlasciwa postawa. Posluchalem i moge cos powiedziec;)

Nie jest latwo przznac sie do bledu. Nalezy sie drink;)

Edytowane przez Wojtek76

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocne naprawde mocne agent tomek brawo:))

dawno temu mialem radmora wzmacniacz i korektor ustawialem suwaki- basy wyzej, srodek nisko i soprany wyzej tak mi fajnie gralo i nie meczylo taka amplituda

hegel gra podobnie, caspian troche inaczej dol podobny ale srodek wyzszy a wysokie nizej wiec powinienes juz sobie wyobrazic jakie sa roznice

kiedys rozmawialismy telefonicznie i z tego co pamietam powinienes zalapac sie na radmora:)

Edytowane przez FIRMA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się bawił kabelkami zasilającymi oraz USB do HD20? Jakie różnice?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podlaczalem pod HD20 Shunyate sidewinder oraz Black Mambe CX, oraz NOrdost Magus. Kazdy z tych kabelkow pasowal. Nie pasowal natomiast Nordost Vishnu oraz Brahma.

Co do USB i kup porzadny kabel w komputerowym, dobrze ekranowany i bedzie juz dobrze. Nie kupj natomiast tych calkowicie najtansych bo uslyszysz duzo syfu przez takiego kable.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku mam nadzieję, że Shunyate Sidewinder grał najlepiej. Kabel USB mam obecnie no-name, ale dodatkowo podłączony pod aktywnego HUB'a. Nigdy nie porównywałem przewodów USB. Co do zasilających to nie pamiętam jaki model przewodu przywiozłeś i podłączyliśmy do HD10 i była ogromna różnica. To był chyba jakiś fioletowy kabel.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jak znajdę chwilę czasu to opiszę dokładniej różnice pomiędzy H80 a H100. W skrócie w H80 bardziej postawiono na dynamizm, rozmach i soczystość dźwięku, a także na muskulaturę dźwięku przy zachowaniu kultury brzmienia, a H100 stawia bardziej na detal, koneserski dźwięk, wybrzmienia oraz ogromną przestrzeń, co nie oznacza, że H100 nie jest dynamiczna i energetyczna, bo jest - ale inaczej niż H80. Jakoś tak bardziej emocjonalnie lub organicznie, jak kto woli.

 

H100 to rasowe high-fidelity, a H80 to high-end w wersji light :)

greg!: w H80 będzie więcej detali i przestrzeni. Jest on nieco bardziej neutralny od H100. H100 jest raczej dla miłośników lekko ocieplonego brzmienia - nie mylić z lampowym.

 

Komu wierzyć?

Który słuchał naprawdę?

Kto jest bardziej wiarygodny?

 

Bo kwestia detali i przestrzeni to raczej kwestia faktów. Nie jest to kwestia gustu, że coś podoba się bardziej jednemu, a coś drugiemu.

 

Jak koledzy piszący wcześniej, ja również jestem ciekaw porównania H80 z H100, bo obydwu na raz do siebie nie wezmę. Minęłoby z pewnością co najmniej kilka dni pomiędzy odsłuchem w domu jednego i drugiego. A to, jak wiemy, byłoby dosyć "średnie" porównanie.

 

MIał je porównać Violet, co pisał w zapowiedzi testu H80:

"H80 będę porównywał bezpośrednio z H100. Czy nowość z Norwegii okaże się lepsza dźwiękowo od H100? Czy dorówna rewelacyjnemu dźwiękowi integry H100?"

cytat z http://stereoikolorowo.blogspot.com/2013/10/wzmacniacz-hegel-h80-zapowiedz-testu.html

Wymigał się w swoim docelowym "teście" H80, że to inne granie.

Domyślamy się, skoro to inne wzmacniacze. Ale jakie są różnice? Czego jest więcej w jednym, a więcej w drugim? itd, itp.

 

Violet obiecał, że później szerzej opisze różnice pomiędzy tymi wzmacniaczami, ale nie dotrzymał słowa, bo laurkę już przecież odfajkował.

Niewiarygodnie i olewczo. Nieładnie.

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.