Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dynki nie mecza i za kazdym razem gdy sluchalem z roznymi Heglami to bylo dobre polaczenie. H80 nie sluchalem.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Argony 3L to może być ciekawa propozycja - trochę ponad budżet ( 14000/para w kolorze nie czarno-białym ) ale może warto posłuchać. W jednej z recenzji czytałem że są bezlitosne dla źle zrealizowanych płyt i to może być bolesne. Jedno im na pewno trzeba oddać - wyglądają pięknie.

Posiadam model Xenon mogę potwierdzić Amphiony to dobry kierunek aczkolwiek chętnie porównałbym 3L z Minasami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy H80 poradzi sobie prądowo z Argonami 3L ?

 

Na luzie! Poradzi sobie bez problemu. To kolumny maja 8 Ohm, nie sa bardzo trudne do wysterowania. Poza tym Hegel H80 to wbrew pozorom mocny wzmak. Ma bardzo wysoki wspolczynnik tlumienia koncowki mocy i jest wydajny pradowo.

Sam producent mowi o minimalnej mocy wzmacniacza 30 W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hegel 70 mocny, 80 b.mocny, 100 super mocny, 200 superman, 300 wbrew prawom fizyki

to jest firma, ktora musze wypozyczyc z mozliwoscia zwrotu must have..

;)

 

Nic nie dzieje sie wbrew prawom fizyki. Po prostu nie wszystkie prawa fizyki poznalismy, a co do niektorych na pewno sie mylimy. Byc moze stad Twoja mylna ocena H300 ;-) Cala reszta zgadza sie w 100% ;-)

 

A tak serio.. o co Ci tak po prawdzie chodzi? Przeciez to naprawde sa swietne wzmacniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty wytykasz mi bledy gdy nawet imiona piszesz z malej litery???

Ale co mozesz myslec o Heglach skoro jeszcze zadnego nie slyszales, kolego przesmiewco.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest troche bardziej nasycony niz HD20, jezeli miales okazje slyszec tego drugiego to moze to pomoze. Ma szanse zagrac ze wszystkim, ale caly system gra, wiec;)

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ma ktos z was dac-a hd25? ma to szanse dobrze zagrać z lampą? jaki ma charakter interesuje mnie tylko odtwarzanie z płyt cd, plikow nie uznaje:) Jak wypadnie ten dac w boju z cd z przedziału 15k?

 

Tak jak napisal Wojtek. Ma szanse zagrac ze wszystkim :) Najogolniej rzecz ujmujac: HD25 gra bardzo rowno, wiec nie wniesie do brzmienia jakis wyraznych zmian balansu tonalnego. Wpisze sie w kazdy system. No chyba, ze wczesniejsze zrodlo bylo ewidentnie w ktoras strone manieryczne, wtedy bedzie wrazenie jakby HD25 zagral "jasniej" lub "ciemniej". Wpadniesz wtedy w pulapke przyzwyczajenia do dotychczasowego dzwieku. Czas leczy rany ;-) Do dobrego czasami tez sie trzeba przyzwyczaic. HD 25 to rowne granie, z piekna stereofonia i przestrzenia. Jest detaliczny ale nie agresywny - to jest Twoj "zysk". Dobrze jesli jest mozliwosc polaczenia XLR. Wyraznie zyskuje wtedy dynamika no i jest wyzszy poziom na wyjsciu (lampy to lubia). Granie wytrawne, nie efekciarskie. Poziom High End.

 

Jak to sie ma do CD za 15 kzl - Duze znaczenie bedzie mial odpowiedniej jakosci kabel cyfrowy. Wbrew teoriom malkontentow: przesyl cyfrowy to nic innego (lekko uproszczajac) jak interpretacja sygnalu analogowego, no i w kablu cyfrowym tez plynie prad, wiec jego jakosc ma znaczenie. Przy polaczeniu transport + DAC wydluzamy sciezke sygnalu cyfrowego, wiec warto zadbac by po drodze jak najmniej stracic. Kabel cyfrowy klasy Tellurium Q Black Waveform, czyli wydatek ok. 1800 zl. Co najmniej takiej klasy COAX powinien byc zastosowany. Czyli PRAWDZIWE 75 Ohm. Jesli o to zadbamy, HD 25 moze sie spokojnie mierzyc z CD z przedzialu 15 kzl (zakladajac, ze mamy wysokiej klasy transport oczywiscie).

Edytowane przez HiFiElements
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś z Was possiada h10 w okolicahc Katowic, mam na oku do kupienia i chciałbym porównać z moi mzmwakiem jak wypadnie. Drugie pytanie to czy h100 wystepował też w wersji bez usb (niekatywne itp??)

 

Nigdy nie spotkalem sie z wersja bez USB. Nic o tym tez nie wspomina producent na swojej stronie. Nie bylo takiej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byla w norwegi. Najpierw wyszla z USB, pozniej wprowadzono dodatkowo serie bez USB,, ale juz jej znowu nie ma w sprzedazy.

Edytowane przez Wojtek76

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byla w norwegi. Najpierw wyszla z USB, pozniej wprowadzono dodatkowo serie bez USB,, ale juz jej znowu nie ma w sprzedazy.

 

Faderowi chyba chodzi o ta H100 co sie pojawila na gieldzie. Gosciu ma napisane (Bez DAC/USB). Na zdjeciu wejscie USB widac. http://czupak.netmark.pl/h100/

Edytowane przez MarcinGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie o to mi chodzi. noszę się z zamiarem kupna czegoś lepszego niż posiadam. Niestety wszystko co mnie interesuje to są odległości ok 300km w jedną stronę. Sporo. Więc pytam bo nie mam zamiaru jechać i okaże się ze jest coś sp. Ten wzmak z ogłoszenia na fotkach ma normalnie wyjście na usb z tąd moje pytanie.

 

Wojtek 76 rozumeim że wersja bez usb nie ma z tyłu wejścia na usb, albo jest tylko "samoo gniazdo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie jest napisane "optional usb installed" pownien byc haczyk w szarym kwadracie.

 

http://www.hegel.com/products/integrated/h100

 

wtedy dac jest wbudowany

Edytowane przez Wojtek76

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem h100 bez wbudowanego daca. Szkoda bo mógłbym wtedy porównać z HD10.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych miłośników marki Hegel miał okazję słuchać H30? Jeśli tak, poproszę o krótką ocenę tej końcówki.

Ja sluchalem ale nie u siebie. Bardzo dobry dzwiek. Wolalbym te koncowke niz Pass X250. Dzwiek bardziej gladki i muzykalny,

Kamil widze, ze stopke zmodyfikowales. Napisz jakie roznice HD20 w stosunku do SM6.

 

Nie ma co porownywac, HD10 jest duuuzo lepszy od tego wbudowanego.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.