Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie. W tej chwili mam w domu taki zestaw do testów: SM 6 + CA AZUR 851A + Monitor Audio GX200.

Podoba mi się. Jedynie 851 trochę dołem gra (w porównaniu do H80) ale ma regulację bas/sopran więc można się pobawić.

 

Jak zwykle dylemat : pozbyć się Hegla (choć kupiony parę dni temu to stracę trochę pieniędzy jako że używka) i zostać z Cambridge'm

lub

zostawić SM6 (genialna funkcjonalność, dźwięk kwestia gustu - dla mnie ok) i H80 a oddać 851A.

 

GX200 zostają ze mną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tego co napisałem odnośnie trafa, widze że to każdy h100 bedzie miał może w zależności od serii. lecz w takim klocku to naprawde kpiny z klienta i szuaknie naiwnych. Filozofia firmy, chyba jest jednak trochę inna, damy klientowi dobry dźwięk ale części kupimy z odrzutu kontroli jakości. Takie buczenie może przeszkadzać w cichym słuchaniu. Taka pierdołka może zaważyć na mojej decyzji co do kupna wzmacniacza, myslałem i miałem wielka nadzieję ze egzemplarz w sklepie jest walniety. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. W tej chwili mam w domu taki zestaw do testów: SM 6 + CA AZUR 851A + Monitor Audio GX200.

Podoba mi się. Jedynie 851 trochę dołem gra (w porównaniu do H80) ale ma regulację bas/sopran więc można się pobawić.

 

Jak zwykle dylemat : pozbyć się Hegla (choć kupiony parę dni temu to stracę trochę pieniędzy jako że używka) i zostać z Cambridge'm

lub

zostawić SM6 (genialna funkcjonalność, dźwięk kwestia gustu - dla mnie ok) i H80 a oddać 851A.

 

GX200 zostają ze mną :)

 

Troche wiecej szczegolow jak wygladaly konfiguracje odsluchow i z czego muzyka leciala. Z mojego doswiadczenia dac Hegla H80 ma za malo dolu jak to okresliles. Moj HD20 po RCA takze gral slabo, dopiero po XLR bylo super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche wiecej szczegolow jak wygladaly konfiguracje odsluchow i z czego muzyka leciala. Z mojego doswiadczenia dac Hegla H80 ma za malo dolu jak to okresliles. Moj HD20 po RCA takze gral slabo, dopiero po XLR bylo super.

 

Źródłem był Stream Magic 6 z FLAC-ami do Hegla podpięty (na zmianę) coaxial-em i rca by ocenić sekcje DAC tych klocków

W konfiguracji SM6+ Azur 851A spięte to było rca.

 

Na moje ucho H80 jest bardziej wyrównany (nie narzekam na brak "dołu") a Azur 851 ma go zbyt dużo powodując delikatne przelewanie na inne pasma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba sam sobie odpowiedziałeś na wcześniejsze pytanie.

 

W zasadzie tak ale zawsze jest jakieś "ale"

 

Jak już wspomniałem Azur ma możliwość regulacji basu (w niewielkim zakresie kilku dB ale zawsze) co pozwala zniwelować wspomniany efekt.

Zaletą jest natomiast ogromna moc, która może się przydać jeśli kiedyś przyjdzie mi do głowy zmiana kolumn, gniazdo słuchawkowe (dla mnie bardzo istotne bo jestem słuchawkowcem od lat) i dwie pomniejsze zalety jak lepszy pilot oraz wygląd (idealna para ze Stream Magic 6).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze trafa bucza czytam od kiedy H100 jest w polsce, moja norweska wersja tego nie miala.

Firma, nie rozumiem gosci Ty, nie masz za grosz szacunku dla uzytkownikow Hegla. My sie tutaj wymieniamy opiniami, ludzie ciesza sie sprzetam a przychodzi taki troll i uprzykrza zycie innym. Czy Ty czlowieku masz jakies kompleksy czy jak?

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja norweska wersja tego nie miala

nie zapominaj ze w norwegii inaczej sprawa wyglada z pradem w gniazdku

czesto jest tak ze urzadzenia przystosowane na rynek polski nie sprawdzaja sie w norwegii i na odwrot

roznia sie detalami w zasilaczach ale czesto to wystarcza zeby narobic bigosu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek 76, jeśli to było do mnie kierowane to od razu mówię, że nikog nie chciałem urazić. Tą samą sytuację miałem z moim wzmacniaczem, który buczał (inna firma lecz klocek 4 razy tańszy) Producent twierdził że to normalne jakbym kupił model wyżej to tam już tego nie ma. Tłumaczył że praw fizyki się nie przeskoczy. Po gwarancji zajęło mi to jakiś pól godziny i sprawę rozwiązałem sam. Dlatego taka reakcja u mnie.

 

Pojawiłem sie tu by popytać o opinię, gdyż na poważnie biorę zakup h100.

 

Mateuszek, myślę że prąd raczej nie ma znaczenia, napięcie lub częstosliwośc musiałby się różnić dośc znacznie.

 

Jak coś było źle z mojej strony to sorki wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mają gniazdka bez uziemienia, inaczje musieli by mieć 4 piny w gnieźdize. Jeąśli tak jest to rzeczywiście coś może być, tylko w tym momencie powinno być dostosowane do polskich warunków, prze dystrybutora

Edytowane przez fader_audio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze w norwegii maja 2x110V a w polszy zero i 230V

to o ile wiem moze czynic roznice - zalezy od konstrukcji zasilania

 

Moze bys wyjasnil na czym polegaja te roznice jak juz podales, ze o tyle wiesz. Co by nie bylo jak w dziale analog, ktos wyskoczyl z silnikiem hydraulicznym i nagle pojawilo sie pelno ekspertow z tej wlasnie dziedziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze bys wyjasnil na czym polegaja te roznice jak juz podales, ze o tyle wiesz. Co by nie bylo jak w dziale analog, ktos wyskoczyl z silnikiem hydraulicznym i nagle pojawilo sie pelno ekspertow z tej wlasnie dziedziny.

 

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1800413.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, to teraz poprosze takze jakis link do urzadzenia audio, o ktorych tutaj mowa na napiecie trojfazowe.

 

Czepiasz się. Odbiornikowi jest obojętny układ sieci. Ważne by otrzymał energię elektryczną o właściwym napięciu tj. napięciu do jakiego jest przeznaczony. W Norwegii dla urządzeń u nas popularnie zwanych jednofazowymi 230V wykorzystuje się napięcie międzyfazowe. Nie ma przewodu zerowego i w przeciwieństwie do systemu TN-S nie jest on połączony z masą PE.

 

Proponowałbym sprawdzić jak buczące Hegele zachowują się po odpięciu przewodu PE. Może mieć znaczenie rodzaj zastosowanego filtrowania zakłóceń z sieci. Żeby coś więcej powiedzieć przydałby się schemat zasilania Hegela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz się. Odbiornikowi jest obojętny układ sieci. Ważne by otrzymał energię elektryczną o właściwym napięciu tj. napięciu do jakiego jest przeznaczony. W Norwegii dla urządzeń u nas popularnie zwanych jednofazowymi 230V wykorzystuje się napięcie międzyfazowe. Nie ma przewodu zerowego i w przeciwieństwie do systemu TN-S nie jest on połączony z masą PE.

 

Proponowałbym sprawdzić jak buczące Hegele zachowują się po odpięciu przewodu PE. Może mieć znaczenie rodzaj zastosowanego filtrowania zakłóceń z sieci. Żeby coś więcej powiedzieć przydałby się schemat zasilania Hegela.

 

To zanim zaczniesz glosic jakies teorie na ten temat, to moze bys sie udal najpierw na strone w Norwegii naszego odpowiednika UKE i przeczytal jakie wymagania sa stawiane dla urzadzen na rynek norweski. Jesli sa jakies konkretne roznice co do urzadzen audio, to byc moze rozwiazesz tajemnice buczacych transformatorow w H100 i zbijesz fortune w tym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mają gniazdka bez uziemienia, inaczje musieli by mieć 4 piny w gnieźdize. Jeąśli tak jest to rzeczywiście coś może być, tylko w tym momencie powinno być dostosowane do polskich warunków, prze dystrybutora

Nie pisz głupot, oni mają normalne gniazda, jak u nas z uziemieniem. Przewagą ich instalacji jest mniejszy poziom zakłóceń.

 

Moze bys wyjasnil na czym polegaja te roznice jak juz podales, ze o tyle wiesz. Co by nie bylo jak w dziale analog, ktos wyskoczyl z silnikiem hydraulicznym i nagle pojawilo sie pelno ekspertow z tej wlasnie dziedziny.

Nikt nie wyskoczył tylko, podał co mają w gniazdkach domowych.

 

W niektórych miejscach w Belgi mają też podobną instalację 115-0 115 .

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz się. Odbiornikowi jest obojętny układ sieci. Ważne by otrzymał energię elektryczną o właściwym napięciu tj. napięciu do jakiego jest przeznaczony. W Norwegii dla urządzeń u nas popularnie zwanych jednofazowymi 230V wykorzystuje się napięcie międzyfazowe. Nie ma przewodu zerowego i w przeciwieństwie do systemu TN-S nie jest on połączony z masą PE.

 

Proponowałbym sprawdzić jak buczące Hegele zachowują się po odpięciu przewodu PE. Może mieć znaczenie rodzaj zastosowanego filtrowania zakłóceń z sieci. Żeby coś więcej powiedzieć przydałby się schemat zasilania Hegela.

Jeśli Hegel jest eksportowany do innych krajów, to musi spełniać odpowiednie normy dla danego kraju. Oficjalny dystrybutor powinien wadliwy sprzęt wymieniać bez problemu! Nie ma tłumaczenia, że u nas jest inny sposób zasilania.

Edytowane przez Kazik II

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Hegel jest eksportowany do innych krajów, to musi spełniać odpowiednie normy dla danego kraju. Oficjalny dystrybutor powinien wadliwy sprzęt wymieniać bez problemu! Nie ma tłumaczenia, że u nas jest inny sposób zasilania

bzdura

sprzedawca moze wkladac do kazdego kraju inne zasilanie. koncerny sa na to uczulone i dlatego nie maja identycznych modeli w roznych krajach. popatrz na elektronike. niby model ten sam ale w roznych krajach bedzie mial inne oznaczenia. dla dystrybutora jest to na reke bo nie ma obowiazku serwisowac sprzetu z zagranicy.

nie wiem jak to dziala od strocny technicznej. wiem jednak ze nie mozna sprowadzac niektorych stabilizowanych elektronicznych zasilaczy z polski do norwegii bo nie pozyja dlugo. w odwrotna strone nie wiem jak to dziala. ale moze to jest powodem buczenia

nie mniej jednak bylo by to dziwne bo wyeksportowalem bardzo duzo roznego rodzaju klockow z norwegii do polski i nigdy nie slyszalem o podobnych klopotach. moze jakas petla masy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mateuszek widać że jesteś z branży, przeczytaj co napisałem jeszcze raz i zmień kolor na taki niebieski jak byś nie wiedział.

Sprzęt sprzedawany w Polsce musi spełniać nasze normy zasilania. Mówimy o legalnie sprowadzanym, a nie cichym imporcie.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura

wiem jednak ze nie mozna sprowadzac niektorych stabilizowanych elektronicznych zasilaczy z polski do norwegii bo nie pozyja dlugo. w odwrotna strone nie wiem jak to dziala. ale moze to jest powodem buczenia

 

I znowu wiesz. Takie pitolenie mnie nie przekonuje. Ludzie studiuja po kilka lat rozne kierunki, a tu jeden z drugim poczytaja gdzies na forum i powielaja glupoty.

 

Co to znaczy "niektorych", "moze", a moze tak a moze siak. Ale zle trafiles w temat, bo na codzien siedze w energo. Jakim musze byc szczesliwcem, ze wszystkie zasliacze stabilizowane, ktore mialem w zyciu przetrwaly tak ciezkie proby o ktorych wspominasz.

 

Kazik II mowi konkretnie sa normy i tego nie przeskoczysz. Ale sie pewnie nie chce czytac, bo nie bylo na forum, a czytanie dokumentow jest za nudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak idę o zakład, że Hegele w Norwegii i w Polsce są dokładnie takie same. Nie obawiał bym się tych przywożonych. Filtry sieciowe wykonane są symetrycznie, N nie jest połączony z PE. Tak więc faktycznie nie powinno być różnicy dla wzmacniacza do jakiej sieci został podłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak brumi trafo zawsze warto sprawdzić, czy w sieci nie pojawia się komponenta stała (DC). A jeśli tak to wyeliminować ją DC blokerem.

Często to pomaga, a przy okazji potrafi poprawić brzmienie.

Swoją szosą, to słyszałem już chyba wszystkie możliwe modele Hegla, i w żadnym nie było najmniejszego śladu brumienia trafa.

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.