Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JacekMadera

(Konto usunięte)

Od kilku tygodni jestem w posiadaniu H100+HD25. Kolumny to KEF LS50. Z zestawu jestem mega zadowolony - dźwięk bardzo szczegółowy, dokładny, neutralny (naturalny), zróżnicowany barwowo. Transformator w H100... Hmmm... Czasami, w krótkich sekwencjach, BARDZO DELIKATNIE buczy, u mnie słychać to przy otwartej szafce z bliskiej odległości gdy jest całkowita cisza. Są takie dni, kiedy NIE BUCZY wcale. Nie wiem od czego to zależy... Oby działało wszystko bezawaryjnie przez dłuuugi czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek,

Dzięki. Ciekawe, czy sprawę buczenia załatwiłby np. DC Blocker Tomanka.

 

Firma,

Emil,

Tzw, "testy" powinny służyć pomocy tym, którzy jej szukają. A zacytowane przeze mnie słowa po ra kolejny pokazują, że te "testy" to prawdopodobnie nic innego, jak artykuły sponsorowane, które służą jedynie branży, a z forumowiczów robią naiwnych idiotów.

Dlatego ja w domyśle poprosiłem o słowo komentarza jednego lub drugiego branżowca (bo śledząc wpisy Violeta z linkami do reklam Hegla wnioskuję, że również on ma z nią wiele wspólnego).

Wasze półżartobliwe wpisy niejako ich usprawiedliwiają i sugerują im zlekceważenie mnie i innych kolegów, których różnice między H80 a H100 interesują. A tego chyba nie lubicie i sami niejednokrotnie krytykujecie.

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram h80 z chario syntar 520r a osoby które słuchały tych kolumn wiedza jakim brzmieniem one grają i bardzo lubią ustawić wzmak tak, aby zagrał tak jak one chcą, a tu niespodzianka bo h80 nie pozwala im na zbyt wiele i stawia warunki chario jak maja zagrać. Słuchałem ich przed zakupem zarówno z h80 jak i h100 na którego i tak mnie stać, wybór był dla mnie oczywisty h80 przyprawil mnie o ciary h100 zagrał swietnie ale nie tak dobrze jak h80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaaapa, innej metody normalnie nie ma

w H80 mozna wylaczyc wyswietlacz, nie wiem jak w H100 ale prawdopodobnie nie mozna- dla mnie juz dyskfalifikacja nawet jak lepiej gra, z takim swiecacym cudem bym szukal inny wzmacniacz.....

fajna sprawa to szybkie przelaczanie zrodla czy to z dac czy analog i porownanie bez majterkowania kablami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest wierzyć własnym uszkom, ostatecznie to właśnie ich (a nie uszek kolegów) będziesz używał:)

 

Racja, Kolego - racja.

 

Whiter1 - proszę mnie nie wzywać do tablicy. To, co chciałem i usłyszałem - już napisałem. Proszę nie oczekiwać więcej. Zapraszam na wiadomą stronę po opisy, a najlepiej do własnych odsłuchów.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos Hegel Super. Pojawiły się ostatnio dwie recenzje tego wzmacniacza słuchawkowego i DACa USB.

 

Pierwsza, autorstwa Piotra Ryki na HiFiPhilososophy:

http://hifiphilosophy.com/recenzja-hegel-super/

 

A druga (nieskromnie mówiąc) - moja:

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2013/12/wzmacniacz-suchawkowy-i-dac-usb-hegel.html

post-17176-0-87421100-1387737116_thumb.jpg

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie chciałbym się oficjalnie najpierw przywitać ;) to mój pierwszy post w tym klubie.

 

Noszę się od kilku miesięcy (tak tak tyle trwa pogoń za króliczkiem ;)) z zakupem Hegla - odsłuchiwałem H100 teraz pojawiła się H80 i (no właśnie) zgłupiałem :(.

 

Pomieszczenie w jakim będzie to grało to pokój-połączony z kuchnią - całość około 30 m2 - przy czym chciałbym skutecznie nagłośnić 20 m2.

 

O ile dla takiej powierzchni H100 wydawał się raczej wystarczającym piecykiem ;) o tyle h80 trochę mnie niepokoi ;) a jednocześnie kusi DAC i mnogością wejść (*nie jestem jakimś tam audiofilem ;) a raczej typowym użytkownikiem, który po prostu słyszy różnice w brzmieniu ale jednocześnie chciałbym móc podłączyć do tego Popcorna C200, TV, jakąś konsolę i komputer)

 

Pikanterii dodaje fakt, że nie mam jeszcze docelowych kolumn -> może będzie to coś w okolicy Dynaudio F260 albo też coś innego co mi Szanowni koledzy poradzą i przejdzie odsłuch.

 

Niestety kolumny pewnie kupie w późniejszym terminie bo Mikołaj w tym roku ma ograniczony budżet ;).

Dlatego chciałbym się do Was zwrócić z prośbą o radę i informacje czy w ogóle jest sens rozważać h80 do nagłośnienia takiej powierzchni a jeśli tak to z jakimi kolumnami ?

 

Może ktoś ma jakieś już sprawdzone kombinacje - a to już by mi dużo ułatwiło bo w Lublinie gdzie mieszkam ciężko jest z pożyczaniem sprzętu a i samo pożyczenie H80 dużo mi nie da :(.

 

p.s. obecnie katuje się na PSB T55 i Panasonicu SA-XR55 z odzysku :P co radośnie opisywałem tutaj

http://www.audiostereo.pl/zakup-kolumny-vs-wzmacniacz-czyli-odwieczny-dylemat-jajko-czy-kura_106243.html ale od kilku lat już dorosłem do zakupu czegoś co mam nadzieje, uspokoi mnie na lata ;) zanim na starość ogłuchnę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Za kilka dni zagosci u mnie HEGEL H80, jedynym problemem to juz tylko żona ale okna dzisiaj pomylem,poglogi ogarniete i przemyte na mokro wiec ta informacją powinna przejsc bez rozwodu;p;p

 

Mam jednak pytanie bo człowiekiem starszym juz jestem i obeznanie juz nie te.

Bedąc na odsłuchu poinformowano mnie wzmacniacz ten ma wescia cyfrowe- optyczne ,koaxial i jeszcze tam jakies inne kosmiczne.

Sprzedawca zapewnial mnie ze przy wykorzystaniu tych wejsc nie potrzeba odtwarzacza o doskonalej jakosci i grac bedzie tak samo jak sredniak za 1000 zl . Czy jest to prawdą ze te wejscia cyfrowe tak dzialają czy poprostu sprzedal mi dobrą scieme??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H80 ma na pokładzie hd11 a więc będzie świetnie sam używam jego dziurki usb i jest świetnie za każdym razem słuchając nawet teraz Beyonce ciary mi przechodzą:)świetna sprawa, poza tym jedno z wejść RCA można skonfigurować żeby h80 był końcówką dla frontów

 

Nawet mój kocurek się relaksuje przy muzyce i się uspokaja;)

 

widać teraz na awatarze jak się relaksuje i słucha ładnych dzięków razem ze mną:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh z tym relaksowaniem to bylo wlasnie to co mnie powalilo na kolana i zbieralem zeby z podłogi.

Pojechalem w piatek aby sie przymierzyc do jakiejs lampy ale to co zrobil ten sprzet to poprostu poezja. Niby mozesz puszczac głosno ale dalej masz tak poukladane wszystko i taki specyficzny spokoj jest w muzyce. Lampy były delikatnie bardziej spokojne ale traciły znacznie na dynamice i to przewazyło.

 

Wracając do tych wejsc to rozumiem ze sensu kupowania do niego cd za pare tysi traci sens,podpinam przez coaxial i to załatwia sprawe nawet w srednim CD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej HD-2 niż HD-11 ale miło jest się łudzić ... ;-)

 

Tak, Hegel H80 ma zainstalowany DAC bardziej zbliżony dźwiękowo (i parametrami) do HD2, niż do HD11. Takich cudów (w takiej cenie) jeszcze nie ma. H80 akceptuje sygnał na S/PDIF do 24-bit/192 kHz, a na USB - do 24-bit/96 kHz. Czyli nieźle, ale bez szaleństw.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważywszy na dac siedzący w H80 brał bym go bez zastanawiania za tą cenę nie ma wzmaka grającego tak szczególowo, przejrzyście i dynamicznie ze świetną kontrolą basu jak on. Moim zdaniem hegel szykuje następcę h100, który będzie bił na łeb h200, tym razem h100 może się uczyc od h100 jak powinna brzmieć muzyka to moje spostrzeżenia bo h80 to klasa sama w sobie i inni powinni się uczyć od niego

 

przepraszam za błąd chodziło o H80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie H80 już trochę pograł i mogę stwierdzić, że jest dużo lepiej niż z poprzednim zestawie. Przede wszystkim bas - jego kontrola - i ogólnie spokój w brzmieniu :) wszystko super poukładane. Teraz można dać sobie spokój ze wzmacniaczem i zacząć szukać gramofonu do niego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się bawił kabelkami zasilającymi oraz USB do HD20? Jakie różnice?

 

Ja wlasnie testuje kilka kabli, ale nie zasilajacych, a interkonekty. Equilibrium Turbine i Chord Anthem polecam. Jesli cos testowales i wpadlo ci w ucho to daj tu tez znac.

Edytowane przez MarcinGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gralem z konektami nordost baldur, frey oraz mitami magnum 3.3 i ma. Wazne zeby kable graly rowno tak jak gra hd20 a czy jasniejszy czy ciemniejszy zalezy od reszty systemu. Wazne tez zeby ic mialy detal i przestrzen bo szkodaby bylo zapic te cechy hd20.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.