Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nic konkretnego, poprostu za kazdym razem jak sluchalem Hegli w soundgardenie to w 90 procent przypadkow graly z dynkami i zawsze bylo to muzykalne, niemeczace granie.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos dzisiaj wysyp heglii w ogloszeniach to jedna setka to druga setka inaczej 4 piecdziesiatki:), to dwusetka. chyba wszyscy zmieniaja na osiemdziesiatki taki szal:).......

 

o i dac hd20 polecial masakra

Edytowane przez FIRMA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos dzisiaj wysyp heglii w ogloszeniach to jedna setka to druga setka inaczej 4 piecdziesiatki:), to dwusetka. chyba wszyscy zmieniaja na osiemdziesiatki taki szal:).......

 

o i dac hd20 polecial masakra

nie jest to co prawda "tablica" ogłoszeń ale możesz wrzucić linka do "setki" w dobrej cenie, czarnego biorę bez zastanowienia

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice pomiędzy sm6 a HD20 sa ogromne. Przejście z tego pierwszego na Hegla to skok o jedną klasę do przodu. Bas stał się dużo dokładniejszy i o większym paśmie. Muzykalność również dużo na plus nie wspominając o najwyraźniejszej różnicy jaką jest dynamika. Hegel jest niesamowicie dynamiczny. Wysokie tony stały sie dokładniejsze. Poznaję utwory na nowo, gdyż w każdej produkcji można doszukiwać się różnych smaczków.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOżna można tylko hd20 jest dużo droższy od SM6 więc to tylko porównanie obu urządzeń, ale nie w tym samym przedziale cenowym. Watpie, że w cenie Hegla HD20 można kupić coś lepszego.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie znajdziesz zadnego w cenie Caspiana;)

 

'napewno' nie ale czy na pewno jestes pewny?:)

zauwaz, ze na pewno na gieldzie wystawiane sa mlode sztuki, ktore majac wyzsza cene przy zakupie na pewno beda mialy wyzsza uzywanego tym bardziej, ze na pewno to mlode sztuki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze tak, moze nie. Pamietaj, ze coraz wiecej osob sprowadza Hegle z Norwegii, i czesc z nich nie jest taka mloda.

 

Tak czy inaczej uwazam, ze powinienes posluchac w koncu Hegla bo piszesz tutaj swoje madrosci, a tak naprawde nic konstruktywnego nie wprowadzasz do klubu.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam Wojtek, przecież to nasza cecha narodowa - wypowiadać się nie mając bladego pojęcia o sprawie :)

 

A tak z innej beczki - zabrałem sobie do domu na wieczór na relax po treningu nowego Super, bo wczoraj przyszły... Nie miałem zbyt dobrego nastawienia do niego, ale... zostaje już u mnie. Jak okazjonalnie słuchałem moich beyerdynamic DT660, tak teraz mi się zachciało - mało nie miałem nocki z głowy :) Bardzo fajne urządzenie - a co najlepsze czuć w nim cechy charakterystyczne Hegla - bardzo dobry, kontrolowany bas oraz nienachalną szczegółowość. Fajna sprawa, dla tych co dużo jeżdżą w podróże służbowe zdecydowanie polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjade do was w przyszlym tygodniu jak wroce, z moim staruszkiem Dell Latitude C620 + Beyery COP. Bardzo mi sie podoba dzwiek z tego lapka, zamontowana jest karta w nim na chipie SigmaTel. Jak bedzie lepiej na tym Super to poprosze mikolaja o prezent. Jeszcze jedno, nigdzie nie moge znalezc do ilu ohm ten hegel sobie poradzi, zastanawiam sie tez nad jakimis 600ohm sluchawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając jednemu z kolegów na pytanie jak gra końcówka mocy H30 i jednocześnie mając zrozumienie dla słów Franka Zappy: mówienie o muzyce jest tożsame z tańczeniem o architekturze :-) napiszę tylko, że znakomicie w każdym aspekcie oraz że bardzo neutralnie i prawdziwie. Tak naprawdę wiele zależy od sprzętu towarzyszącego. Najlepiej posłuchać samemu. Mamy jedną końcówkę we Wrocławiu i nią się cieszymy. Kiedyś mieliśmy dwie i używaliśmy ich w trybie mono. W pewnym sensie nastąpił u nas "koniec świata" :-) a w pierwszym utworze z płyty Pitera Gabriela z muzyką do filmu "Ostanie kuszenie Chrystusa" pojawiła się u nas w sali odsłuchowej próżnia w miejscu kulminacyjnego wybuchu. To było ciekawe doznanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice pomiędzy sm6 a HD20 sa ogromne. Przejście z tego pierwszego na Hegla to skok o jedną klasę do przodu. Bas stał się dużo dokładniejszy i o większym paśmie. Muzykalność również dużo na plus nie wspominając o najwyraźniejszej różnicy jaką jest dynamika.

 

Kivlov, czy to znaczy, że pozbywasz się SM6? Jeśli tak, to jak rozwiążesz kwestię odtwarzania plików, całą tę funkcjonalność SM6? Powrót do kompa?

Że muzykalność dużo na plus to się nie dziwię, bo IMO to jeden z mniej muzykalnych daków w swojej klasie.

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nigdzie używek CDP4 nie widzę: na ebayu, na alle, czy w żadnych ogłoszeniach.

Ale i tak raczej musiałaby to być super okazja, bo generalnie biorę pod uwagę nowe klocki z naszej dystrybucji.

 

BTW, jak to mówią, gdybym miał kupić już teraz, to zastanowiłbym się mocno nad tym

http://allegro.pl/zestaw-hegel-wzmacniacz-h1-odtwarzacz-cd-i3744097447.html

połowa tego zestawu zawitała do mnie - dostępne jest jeszcze CD (chyba)

H1 i ta wersja odtwarzacza to stosunkowo stare urzadzenia. Sporo przed tym zanim dystrybutor zawital do Polski. Najstarsza integra jaka mial dystrybutor to H100, a nowe cdp2 to o ile pamietam maja pokretla w kolorze obudowy, zreszta wzmacniacze tez. Co zmienia faktu, ze cena raczej nie wygorowana, ale jak ze wszystkim warto najpierw posluchac.

Zgadza się jest to dość wiekowe urządzenie ale przed zakupem zrobiłem wywiad i okazało się, że zostawił to ktoś w rozliczeniu za sprzęt, dodatkowo otrzymałem informację, że H1 przeszedł przegląd u dystrybutora (co zostało potwierdzone przeze mnie bo podejrzliwy jestem), i pogrywa to z Harpia Amstaff Mini, na weekend głębsze testy. Zastanawiałem się poważnie też nad H100 ale nie potrzebowałem DAC-a a "wzmocnienia" i "goły" H1 zdaje się spełniać oczekiwania. Tak więc rozpoczęła się moja przygoda z Heglem, trochę tez przez wielki szacunek jakim darzę kraj pochodzenia :-)

Edytowane przez eddielublin

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygodnie mi jest z laptopa puszczać muzykę niż ze streama. Więc nie odczuwam dyskomfortu. radio również mogę włączyć przez internet więc nie jest źle. HD20 brzmi kapitalnie.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet, powtarzam moje dawne pytanie. Czy jest szansa, że w niedługim czasie zrecenzujesz Hegla H300?

 

Być może kiedyś tak. Na razie jednak nie. W najbliższym czasie (jutro) planuję zabawę z Hegel Super.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

dzisiaj słuchałem h100, muszę przyznac ze wzmacniacz jak nie polubi kolumn to nie zagra powiem więcej jest ragedia. ponadto w modelu który był w sklepie buczał transformator, z odległości ok metra było słychac buczenie.

Czy u Was również buczy trafo??? jeśli tak to moje zdanie jesta takie że to jedna wielka pomyłka. sprzęt za 11kpln i buczenie z trafa, porażka. Proszę o Odpowiedzi.

 

Tu również mam prośbę - czy ktoś posiada h100 z okolic Katowic.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim testowanym też burczało, szkoda, bo ogólnie piecyk grał dość fajnie, ale coś takiego w klocku za 11 koła to nieporozumienie. Nie ma to nic wspólnego z instalacją elektryczną, bo coś takiego nie dzieje się nawet w 6 letnim Denonie znacznie tańszym, a nawet w lampie. Nie działo się też w Creeku Destiny 2. Zniechęciło mnie to nieco do marki szczerze mówiąc. Dziadowsko wykonane trafo prawdopodobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branza i user Wojtek beda zaraz negowac, ze to niemozliwe albo przypadek jeden na sto tysiecy na naklad sto piec tysiecy

 

Niestety ale w moim modelu też trafo sie wzbudzało i było je slychac choć nie cały czas.Staram sie to wytłumaczyc moze niedoskonałą instalacja elektryczną sam nie wiem ale tak było.

Tomek, instalacja elektryczna miala 'gowno' do rzeczy na buczenie tylko wadliwe komponenty lub spartanski montaz- mam nadzieje, ze H80 bedzie wolne od wad bo chce wypozyczyc z mozliwoscia zwrotu i moze zostanie w drugim lokum..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, spróbuję z COP i z T1 - te są 600Ohm, zobaczymy co to da.

 

No to ciekaw jestem czy da rade z T1. Powiem, ze COP potrzebuja bardzo duzo czasu na wygrzanie sie, finalnie na pozycji 3 suwak jest najlepiej.

 

FIRMA, czy możesz nie trollować?

 

Mysle ze wiekszosc osob z tego klubu juz dawno uzyla funkcji ignorowania. Polecam uzupelnic liste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branza i user Wojtek beda zaraz negowac, ze to niemozliwe albo przypadek jeden na sto tysiecy na naklad sto piec tysiecy

No tak... wiń mnie za to, że akurat teraz Hegel wypuszcza dwa fajne produkty...

 

Nie przeszło ci ani razu przez myśl, że ktoś może tak po prostu najzwyczajniej w świecie lubić to, co robi? W ofercie mam setki innych urządzeń, a lubię akurat Hegla. Jest w tym jakaś zbrodnia? A może po prostu jesteś zbyt ograniczony umysłowo aby ogarnąć, że ktoś chciałby po prostu się podzielić informacją z pierwszej ręki, że jest coś ciekawego? Tylko ja mam wyłączność na Supera? Przecież ktoś czytający wpis o tym, a następnie zainteresowany wcale nie musi kupić go u mnie. Ale zaraz zaraz... Czy to nie przypadkiem przypadek (masło maślane...) postrzegania ludzi przez pryzmat samego siebie? Oj nie świadczy to o tobie najlepiej internetowy krzykaczu...

 

No to ciekaw jestem czy da rade z T1. Powiem, ze COP potrzebuja bardzo duzo czasu na wygrzanie sie, finalnie na pozycji 3 suwak jest najlepiej.

A to kwestia gustu, mi się najbardziej podobało na 2gim, a z kolei filmy się fajnie oglądało na całkowicie otwartym :) Dzisiaj znajdę trochę czasu na posłuchanie tego...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.