Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Firma to nie słyszałeś tego modelu. Caspiany miałem aż trzy. Przeszedłem na Krella s300i i było dużo dużo lepiej, mega melodia i podobnie prezentuje się hegel h100. Nie wiem skąd opinie o s300i ze suchy Chyba wszyscy mylą z serią KAV.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez to zauwazyles fajnie

ja wracam do caspiana ale nie wiem dlaczego bo wyglad to nie to

 

dla mnie barwa mf m6i fajniejsza jak krella

i dalej mam caspiana wojtku;d

 

tylko dla waszej informacji amatorzy hegla- ja tej marki nigdy nie sluchaem i moze tak byc, ze kivlov sie pomylil porownujac dzwiek do krella

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przypuszczam, że najprościej w świecie pewnie każdy ma trochę racji, a dlaczego, a no dlatego, że całościowe brzmienie zależy od nie tylko preferencji słuchacza rzecz jasna ale przede wszystkim pomieszczenia i tego z czym dany wzmacniacz łączymy :)

Dla przykładu dla mnie H100 w 50m2 nie czarował barwami, a w 30m2 już czarował niezwykle :) i wraz ze zmianą głośników było jeszcze lepiej...

Do tego wszystkiego jak zwykle dochodzi sprzęt, z którym porównujemy.

Jedni piszą, że nic z lampowym brzmieniem nie ma wspólnego H100, a inni że gra z lampową manierą i ja usłyszałem obie te wersje więc jedna i druga jest prawdziwa :))

Morał z tego taki, że nie warto się przepychać w kwestii tego "kto ma rację", a warto pisać o swoich doświadczeniach muzycznych z jak największą szczegółowością ;)

 

A jeśli mogę wtrącić swoje 3 grosze... dla mnie Caspian M1 NG w moich skormnych 14m2 to słabizna ale z ładnym gęstym brzmieniem, natomiast H100 w 30m2 w sklepie to zupełnie wszystko na sporo wyższym poziomie niż brytyjczyk, no ale to znowu żadne porównanie ;))

Edytowane przez marcin1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez to zauwazyles fajnie

ja wracam do caspiana ale nie wiem dlaczego bo wyglad to nie to

 

dla mnie barwa mf m6i fajniejsza jak krella

i dalej mam caspiana wojtku;d

 

tylko dla waszej informacji amatorzy hegla- ja tej marki nigdy nie sluchaem i moze tak byc, ze kivlov sie pomylil porownujac dzwiek do krella

 

To moze warto posluchac skoro tak czesto wypowiadasz sie w tym klubie:)

 

P.S. imiona pisze sie z duzej litery.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim!

 

Na początek chciałem się przywitać bom świeżak na forum :)

 

Zwracam się do szanownych kolegów z pytaniem o połączenie Hegla H80 (którego chcę zanabyć na drodze wymiany biletów płatniczych NBP) z kolumnami Focal Chorus 826W 30th Anniversary Edition (które posiadam od paru miesięcy).

 

W planach mam odsłuchy w Audiostylu ale nie widzi mi się targanie dwóch kloców. Choć wydaje mi się, że pewnie od tego nie ucieknę chcąc być na 100% przekonany jak to zabangla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wez H80 do domu.. To jedynie sensowne rozwiazanie. Nifdy nie slyszalem o laczeniu Hegli z Focalami, ale kto wie, istotne jest tez zrodlo dzwieku

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem po wstępnych testach HEGEL HD20 vs. Steram Magic 6. Hegel jest kapitalny. Co za dynamika i melodyjność. Kurcze tak się bałem, że Hegel źle wypadnie a tu kurcze miłe zaskoczenie.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz słucham sobie beyonce halo i jest pięknie aż za bardzo, tak samo nirvana czy Metallica i to wszystko na monitorach po których nikt by sie nie spodziewał takiego nasycenia muzyki

 

No i teraz słucha sie przykro 2 Chainz, Wiz Khalifa - We Own It Fast & Furious;(

 

 

No i teraz słucha sie przykro 2 Chainz, Wiz Khalifa - We Own It Fast & Furious;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SM6 to bardzo dobre urządzenie, ale przy nim HD20 staje się wybitne.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wez H80 do domu.. To jedynie sensowne rozwiazanie. Nifdy nie slyszalem o laczeniu Hegli z Focalami, ale kto wie, istotne jest tez zrodlo dzwieku

 

Wziąłem. A raczej kupiłem.

Niestety synergii z Focalami nie stwierdziłem. Z moim Denonem 1510 też grały co najwyżej przeciętnie.

Ponieważ jestem we wrzątku kąpany wstępnie sprzedałem Chorusy szwagrowi i będę szukał odpowiedniej pary dla Hegla.

Słuchałem go wczoraj z KEF-ami R700. Podobało mi się. Myślicie, że to dobry kierunek czy też może znajdę coś lepszego do 10K ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę szukał odpowiedniej pary dla Hegla. Myślicie, że to dobry kierunek czy też może znajdę coś lepszego do 10K ?

 

Posłuchaj tych kolumn http://www.audiosolutions.lt/collections/euphony/euphony-90/ jeśli masz możliwość.

Zmieścisz się w budżecie.

Edytowane przez Scout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie głośniki polecacie do H80 - podłogowe, pomieszczenie około 30m2, cena do 12000, muzyka od Pink Floyd do Franz Ferdinand. Bardzo ważne żeby nadawały się do bardzo długiego słuchania, nie interesują mnie jakieś super efekciarskie ale męczące po dłuższym słuchaniu. Czy Minas Anor to dobry kierunek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z ATC, ja mam ATC SCM 11 połączone z h70 i nie przejmuj się że ATC mają niską skuteczność, po prostu wypożycz i spróbuj w swoim pomieszczeniu np atc scm 40 ale posłuchaj też z scm 19 lub nawet scm 11, choć te ostatnie to nie podłogowe, ale moga Cię zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie głośniki polecacie do H80 - podłogowe, pomieszczenie około 30m2, cena do 12000, muzyka od Pink Floyd do Franz Ferdinand. Bardzo ważne żeby nadawały się do bardzo długiego słuchania, nie interesują mnie jakieś super efekciarskie ale męczące po dłuższym słuchaniu. Czy Minas Anor to dobry kierunek ?

 

Koniecznie posluchaj Amphion Argon 3L

 

http://www.amphion.fi/en/products/argon3-l/?img=2

 

Hegel swietnie gra z Amphion'em i nie wydaje mi sie zeby to bylo dzielo przypadku, ze maja wspolnego dystrybutora w Polsce. Jesli importer Hegla podejmowal decyzje o "wejsciu" w Amphiona na podstawie odsluchów na swoich wzmacniaczach, nie dziwie sie, ze w nie zainwestowal. To dokladnie taki dzwiek o jakim mowisz. Nie meczacy i naturalny, ale absolutnie nie nudny. Argony sa malo kaprysne jesli chodzi o warunki odsluchowe (technologia UDD), maja swietny bas i dynamike, genialna stereofonie i jeszcze raz sie powtorze - pelna synergia z H 80. Poza tym sa piekne :-) Jesli masz mozliwosc posluchac, zrob to koniecznie, tylko musza to byc wygrzane paczki. Surowe moga Cie zawiesc. Fajnie reaguja tez na wytlumienia bass refleksu (jesli zdudnia Ci sie bas w pomieszczeniu). Wiekszosc kolumn po wytlumieniu gra plasko - traci glebie sceny. W Amphionie nie zmienia sie nic - po prostu bas przestaje odzywac sie tak nisko i juz. Robi sie porzadek. "Ustawna" kolumna.

 

Lubie je tez z jeszcze jednego powodu. Szef Amphiona po przetestowaniu swoich kolumn z kablami Tellurium Q stwierdzil, ze nie slyszal lepszego polaczenia i ze wrecz je rekomenduje ;-) Tellurium Q Black kosztuje ok 1500 zl za 2x3m. Bylbym bardzo zaskoczony gdyby polacznie H80 + Argon 3L + Tellurium Q Black Cie nie zachwycilo.

 

ATC SCM 19 słuchałem. Na niskich poziomach głośności nie bardzo mi podeszły.

 

Niestety to prawda. Przez dluzszy czas mialem te kolumny. Bylem z nich bardzo zadowolony, ale ciche wieczorne odsluchy przy spiacym dziecku za sciana nie dawaly zadnej satysfakcji. Kombinowalem z wyjmowaniem wytlumienia, ale szkoda czasu. 19tka musi grac na wiekszych poziomach glosnosci. Wtedy jest czad.

Edytowane przez HiFiElements
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Argony 3L to może być ciekawa propozycja - trochę ponad budżet ( 14000/para w kolorze nie czarno-białym ) ale może warto posłuchać. W jednej z recenzji czytałem że są bezlitosne dla źle zrealizowanych płyt i to może być bolesne. Jedno im na pewno trzeba oddać - wyglądają pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Argony 3L to może być ciekawa propozycja - trochę ponad budżet ( 14000/para w kolorze nie czarno-białym ) ale może warto posłuchać. W jednej z recenzji czytałem że są bezlitosne dla źle zrealizowanych płyt i to może być bolesne. Jedno im na pewno trzeba oddać - wyglądają pięknie.

 

Bezlitosne w tym sensie, ze wyraznie roznicuja nagrania - co jest przeciez zaleta a nie wada. To nie jest tak, ze dzwiek przy gorszych realizacjach jest tak nieakceptowalny, że zęby wypadają:) Nie. Slucha sie swietnie, ale oczywiscie nie tak dobrze jak przy realizacjach dobrych czy wybitnych. Jest mnostwo genialnych plyt zrealizowanych nieciekawie. Coz... trzeba z tym zyc i kochac je takimi jakie sa:)

 

A posluchac warto na pewno.

Edytowane przez HiFiElements
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te glosniki. Odsluchiwalem razem z nimi Minasy akurat, ktore cie interesuja. Do domu wzialem na odsluch Argony i po 3 dniach juz ich nie oddalem. Trzeba wziasc pod uwage, ze cenowo lepiej wychodza Minasy, ale mi bardziej podpasowaly Amphiony, na tyle ze warto bylo doplacic. Musisz odsluchac, ktora kolumna tobie podpasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad tygodnia słucham Hegela H80, zadziwiająca maszynka Gram na Chario Academy Millenium I , które mój ŚP Luxman SQ38 ledwie trącał. Hegelek robi co chce. Mój ulubiony Massive Attak mruczy aż miło. a Race Yellowa..... bajka. Jeszcze chwila i chyba dołączę do klubu miłośników.

 

Znalazłem ostatnio w wyszukiwarce test hegela ( http://www.stereolife.pl/archiwum/testy-lista/806-hegel-h80 ), strona mi nieznana aczkolwiek jestem w stanie się zgodzić z 90 % wyskrobanych tam słów.

 

Mam jedno pytanie, kto stoi za stereolife? Dawno nie szperałem po audiofilskich periodykach więc jestem lekko zdziwiony, że powstało coś nowego. Czy "tocoś" ma papierowy odpowiednik?

 

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.