Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale Hegle sa zdaje sie robione w Chinach. Poprostu marka w Norwegii jest niezwykle popularnaa soundgarden jest jedyna siecia ktora sprzedaje produkty firmy. Do tego to najwiekszy razem z hifiklubben sprzedawca hifi w Norwegii.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Hegle sa zdaje sie robione w Chinach.

 

Czy ktoś może to potwierdzić? Jeżeli faktycznie tak jest, to przytaczane w testach słowa "uczciwie skalkulowana oferta" nabierają trochę innego sensu, przynajmniej dla mnie.

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze wiekszosc Hegli jest uczciwie skalkulowana, uczciwiej niz na poczatku. Ale wezmy pod uwage to co pisalem wczesniej, moje audio nie kupuje tak wielu egzemplarzy Hegli jak soundgarden dlatego tez pewnie soundgarden ma atrakcyjniejsze ceny.

Tak przynajmniej logika podpowiada a jak jest naprawde to chyba tylko prodeucent wie;)

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obserwuje to H200 co chwile zmienia ceny. Raz gora raz dol. H100 ma w miare stabilna. Dacki za to duzo szybciej tanieja.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może to potwierdzić? Jeżeli faktycznie tak jest, to przytaczane w testach słowa "uczciwie skalkulowana oferta" nabierają trochę innego sensu, przynajmniej dla mnie.

Nie mają napisane na tylnych ściankach Made in Norway, a z pewnością by chcieli się tym pochwalić. W tym co miałem w domu i z tego co widzę, to na tyłach jest dość enigmatycznie napisane model, co to jest i Hegel, Oslo, Norway. Każdy kto produkuje u siebie w kraju dumnie się tym chwali, to oczywiste. Unikanie tego typu informacji pachnie niestety Chinami, a w każdym razie nie reniferem. Edytowane przez Mario_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polityka Hegla jest dla mnie i dla wielu tutaj nie zrozumiala. Daleko nie trzeba szukac bo taki Electrocompaniet ma ceny takie same w PL jak i w NO.

EC za to jest mocno przewartosciowane w stosunku do Hegla. To moja prywatna opinia.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel H80 - Best in show at the Rocky Mountain Audio Fest 2013.

 

http://www.soundstagehifi.com/index.php/2-uncategorised/664-the-best-of-rmaf-2013-and-tias-2013

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Właśnie testuję H80. Bardzo uniwersalny dżwiękowo. Naprawdę podoba mi się to granie.

Słucham dużo muzyki z lat 80tych. A na tych nagraniach wiele wzmacniaczy się ,,wykłada""

 

Co do cen Hegla w Polsce to chyba w EU wszędzie ceny są podobne.

 

http://www.connectaudio.de/downloads--service/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę Hegel oszalał z ilością tych wzmacniaczy zintegrowanych nie wiem czy to nie jest strzał w kolano. Chyba, ze mają wszystko dobrze wyliczone ile wyprodukować danego modelu sztuk. Ja powiem szczerze już sam nie wiem po waszych wpisach, który model jest najlepszy teoretycznie powinno to iść (od najwyższego do najgorszego) H300, H200, H100, H80, H70.., ale czy jest tak faktycznie?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kivlov

Nie ma źle grającego hegla:) każdy z nich ma swoje zalety h80 to namiastka h300 troszkę inne brzmienie od 100 i 200, ale ma swoje zalety ja to jestem super zadowolony z połączenia go z chario mało znana marka u nas ale jest potęga brzmienia i rozmach

 

Bardzo naturalne brzmienie z H80 niczego nie dodaje, bardzo fajny wzmacniacz w swojej cenie nie jednego zadziwi swoimi możliwościami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem daca HD10 oraz integrę H100 i byłem zadowolony. Prawdopodobnie jutro będę porównywał HD20 z moim Stream Magic 6. Kto lepszy ten zostaje. Najważniejsza jakość dźwięku.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy jest szansa, że ktoś się tutaj podzieli swoją opinią na temat brzmienia H300? Czy faktycznie wyraźnie przewyższa on pozostałe modele wzmacniaczy Hegla?

ma wiekszy zapas mocy i wieksza transparentnosc. Przez to tez bardziej wrazliwy na jakosc zrodla i kabli ale to skutek uboczny szczegolowosci. dla mnie to zaleta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię HEGEL H100 czarny !!!

Długo staram się go kupić ale albo ktoś urywa kontakt albo sprzedaje swoim znajomym i przepuszczam w ten sposób pełno okazji więc jeśli ktoś chce się pozbyć tego piecyka to proszę pisać na priv :) !!

 

marcin1987 ,

tu masz, jakieś świeże ogłoszenie http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/49/148578.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

marcin1987 ,

tu masz, jakieś świeże ogłoszenie http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/49/148578.php

to ogłoszenie i cena to chyba zart, w tej cenie to h200 kupisz

kilka dni temu na alledrogo h200 był za 6900 teraz jest inne za 7900

a gość od jego h100 pisze ze cena nie podlega negocjacji-powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, ale nie uważam by moje ogłoszenie było tutaj czynnikiem decydującym... chociaż kto wie xD

Widzę, że to samo ogłoszenie H100 w tej samej cenie jest już wystawione chyba po raz drugi no ale ja jeszcze nie zwariowałem do takiego stopnia by kupić ten wzmacniacz po tak kosmicznej cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krell S300i ma bardzo podobne brzmienie do H100.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zglasza sie kolejny wlaciciel Hegla, posiadam H100 juz dwa lata, chyba bylem pierwszym nabywca "cywilnym" w Polsce bo na druk karty gwarancyjnej czekalem 3 tygodnie :-) ja jestem bardzo zadowolony "przewalilem" kilka wzm zanim dobralem do swoich PM1 B&W tylko hegel dal rade je ruszyc i wydobyc to co w nich "siedzi" pozdrawiam innych uzytkownikow Hegla D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.