Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nadzieję, że nie będziecie mieli mi za złe nagłe "wtargnięcie" do Waszego klubu.

Mój temat o zmianie Dali 450, albo też i wzmaka jest pod tym adresem http://www.audiostereo.pl/na-co-wymienic-dali-450_106558.html

Jako, że myślę też o H100 (lub H80) to z góry dzięki za Wasze sugestie i podzielenie się własnymi doświadczeniami.

Bardzo proszę o wpisy w moim wątku (link powyżej).

 

A mój ostatni wpis właśnie w tym wątku brzmi tak:

 

"Myślałem jeszcze o definitywnej zmianie systemu, tj. i wzmak i kolumny, cd Arcama raczej zostanie u mnie na dłużej:) Wprawdzie Vienna Acoustic Mozart Grand są opisywane różnie, ale wciąż ich urok mnie powala. Wiem, że do dobrego "ułożenia" potrzebują sporo miejsca i raczej mocnego wzmacniacza, pomyślałem więc o takim zestawieniu:

 

CD: Arcam FMJ 23T (obecnie w moim systemie)

Integra: Hegel H100 lub H80 (Arcam A32 do wymiany), myślę też o Roksanie M1 NG, ale jednak H100 to chyba wyższa półka i lepiej pasowałby do Mozartów?

Kolumny: Vienna Acoustic Mozart Grand (Dali 450 i MA RX2 do wymiany)

 

Czy to ma w ogóle sens i warto się w coś takiego pakować?"

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie połączenie Hegel H100 plus Vienna Acoustisc Mozart Grand jest wspaniale synergistyczne. Zawiera mocny, ale kulturalny drive wzmacniacza Hegel H100 oraz doskonałą plastykę kolumn VA.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg!

 

Na 90% h80 już w tym tygodniu będzie w Audiostylu, na jakich kolumnach chcesz go posłuchać najlepiej z własnym komputerkiem wtedy sprawdzisz jak gra po usb

Ja mam u siebie Audio Physic Tempo 25 i Monitor Audio GX 50 ale Hegla mam zamiar połączyć z AP. Czy to dobre połączenie, tego nie wiem! Problem w tym , ze Audiostyl nie prowadzi Audio Physic !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie połączenie Hegel H100 plus Vienna Acoustisc Mozart Grand jest wspaniale synergistyczne. Zawiera mocny, ale kulturalny drive wzmacniacza Hegel H100 oraz doskonałą plastykę kolumn VA.

 

Violet, na jakiej powierzchni to gra u Ciebie i ile wolnego miejsca mają Vienny?

Edytowane przez tomek11

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo lubię połącznie AF Tempo 25 z Heglem H100. Prądowo wzmacniacz świetnie wystosowuje te kolumny, uzyskujemy neutralne brzmienie z lekką preferencją średnicy z kolumn AF i ponadprzeciętną stereofonię, której źródłem są oba urządzenia. H100 nadrabia nieco dynamiczne niedostatki AF. Jeżeli opis wpisuje się w Pana oczekiwania to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo lubię połącznie AF Tempo 25 z Heglem H100. Prądowo wzmacniacz świetnie wystosowuje te kolumny, uzyskujemy neutralne brzmienie z lekką preferencją średnicy z kolumn AF i ponadprzeciętną stereofonię, której źródłem są oba urządzenia. H100 nadrabia nieco dynamiczne niedostatki AF. Jeżeli opis wpisuje się w Pana oczekiwania to polecam.

Dziękuje za informację!

 

Violet

 

Kiedy ta twoja recka ukaże się na twoim blogu?. Poza tym jak wchodzę na nią to wykrywa mi wirusa

Ja też czekam ! Miałem podobnie, przy niektórych wejściach info o wirusie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Opis H80 planuję opublikować jutro w godzinach porannych.

 

Co do wirusa, to nie wykrywam go na swojej stronie.

Zresztą każdy może sprawdzić: http://www.skan.bezpiecznypc.pl/www.php

 

Używam bardzo zaawansowanego systemu antywirusowego.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że zabrakło tak istotnego porównania do H70 i H100,

jaka jest różnica w brzmieniu między tymi wzmacniaczami nic nie wiadomo a testowane były wszystkie

 

Dokladnie tego samego mi brakowalo. Sam sie zastanawiam nad H80, a ze mam juz HD20, to tez interesuje mnie porownanie H100 do 80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Violet

 

Dołączam się do głosu kolegów. Ciekaw jestem, co byłoby lepsze do Mozartów - H80 czy H100? Domyślam się, że "setka", ale takie wnioski nie zawsze są oczywiste.

 

Byłbym też wdzięczny za odpowiedź na poprzednie pytanie:

 

Violet, na jakiej powierzchni to gra u Ciebie i ile wolnego miejsca mają Vienny?

Edytowane przez tomek11

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tego samego mi brakowalo. Sam sie zastanawiam nad H80, a ze mam juz HD20, to tez interesuje mnie porownanie H100 do 80.

Przecież w tescie było wyrażnie napisane, że H 80 to odchudzona wersja H 300 i porownanie bezpośrednie do H 100 nie ma większego sensu ! Z kolei H 80 troche niżej niż wyższe modele ale to chyba zrozumiałe !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w tescie było wyrażnie napisane, że H 80 to odchudzona wersja H 300 i porownanie bezpośrednie do H 100 nie ma większego sensu ! Z kolei H 80 troche niżej niż wyższe modele ale to chyba zrozumiałe !

 

Nie napinaj sie tak. Czytalem caly test. Na H300 mnie nie stac, porownanie H100 do H80 ma duzy sens, poniewaz nie dzieli je tak duza przepasc cenowa. Interesuja mnie walory muzyczne, czego wiecej, czego mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zabrakło - tak miało być panowie.

No właśnie kolejna recenzja aby opisać sprzęt w ubrane ładne wyszukane słowa a konkretów brak np porównanie rozdzielczości jakości wysokich tonów basu różnicowania jego ilości konturowosci itp to samo średnicy a mamy tylko informacje że jest inny ale na czym te różnice polegają to już się nie dowiadujemy no ale właśnie tak miało być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kolejna recenzja aby opisać sprzęt w ubrane ładne wyszukane słowa a konkretów brak np porównanie rozdzielczości jakości wysokich tonów basu różnicowania jego ilości konturowosci itp to samo średnicy a mamy tylko informacje że jest inny ale na czym te różnice polegają to już się nie dowiadujemy no ale właśnie tak miało być

 

Jestem dokładnie tego samego zdania. Oczekiwałem bardziej rzetelnej recenzji i obiektywizmu a dostałem piękną laurkę..

Tylko pobiec do sklepu i kupić.. A jak powszechnie wiadomo, nie ma uniwersalnych urządzeń.

Sam rozważam zakup H80 lub H100 i brakuje mi ich bezpośredniego porównania.

Edytowane przez peter250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jak znajdę chwilę czasu to opiszę dokładniej różnice pomiędzy H80 a H100. W skrócie w H80 bardziej postawiono na dynamizm, rozmach i soczystość dźwięku, a także na muskulaturę dźwięku przy zachowaniu kultury brzmienia, a H100 stawia bardziej na detal, koneserski dźwięk, wybrzmienia oraz ogromną przestrzeń, co nie oznacza, że H100 nie jest dynamiczna i energetyczna, bo jest - ale inaczej niż H80. Jakoś tak bardziej emocjonalnie lub organicznie, jak kto woli.

 

H100 to rasowe high-fidelity, a H80 to high-end w wersji light :)

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co do kwestii laurek.. ja bardzo lubię czytać recenzje Violeta, natomiast nie da się ukryć, że to są praktycznie tylko i wyłącznie laurki... nie znalazłem jeszcze na stronie jego bloga stwierdzenia, że jakikolwiek sprzęt jest po prostu słaby.. co oczywiście Violecie może wynikać z tego, że trafiasz akurat na sprzęty, które Ci się podobają.. nie wnikam ani nie krytykuję tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Opis H80 planuję opublikować jutro w godzinach porannych.

 

Co do wirusa, to nie wykrywam go na swojej stronie.

Zresztą każdy może sprawdzić: http://www.skan.bezpiecznypc.pl/www.php

 

Używam bardzo zaawansowanego systemu antywirusowego.

 

Z niecierpliwością czekam na pańską recenzję o Cocktail Audio X 30 i korzystając z okazji , jeszcze raz BARDZO DZIĘKUJĘ za pańskie recenzje i ciekawą stronę , z wyrazami szacunku , Piotrek .

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu już nie chodzi o to aby zjechać jakieś urządzenie.

Wystarczy obiektywnie napisać o lepszych i słabszych stronach urządzenia. Jak wiadomo ideałów nie ma.

Niektórzy ludzie kupują pod wpływem recenzji, naczytają się takich laurek i później mamy wysyp w dziale sprzedam "nowych używek".

Uważam za bardzo trafne porównywanie danego urządzenia do wcześniej testowanych (a Violet miał już co nieco ciekawego sprzętu u siebie np. naim, roksan). Pozwala to nam wyobrazić sobie sygnaturę dźwiękową danego urządzenia i ułatwia decyzję o ewentualnym odsłuchu.

Edytowane przez peter250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.