Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Albo super okazja.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Low noise, superb sound from Hegel

 

Bent Holter, founder of and designer for the Norwegian company Hegel, explained that his circuits are based on work he had done designing ultra–low-noise preamplifiers for the European CERN laboratory. Hegel's new H80 D/A integrated amplifier ($2000) replaces the H70, which was introduced in 2010, and uses the low-noise preamp circuit from the $5500 H300 amplifier and Hegel's patented feed-forward "Sound Engine" amplifier topology. It has two single-ended analog inputs, one balanced analog input, and five digital inputs, including USB. Though this doesn't operate in the usual asynchronous mode, it uses a proprietary reclocking topology said to eliminate jitter. The H80 offers 75Wpc into 8 ohms compared with the H70's 70W.

 

Hegel's HD25 DAC ($2500) uses a 32-bit AKM chip and offers even lower noise than the DAC used in the H80. In a series of level-matched comparisons between the H70 and H80 and the HD25, the H80 offers improved clarity and better low-frequency extension and control compared with the H70. While the best sound in the system, which featured Magico S1 speakers ($12,500/pair) and Nordost Red Dawn cables, with digital data sourced from a MacBook Air, was with the HD25's analog outputs feeding the H80, the H80 fed digital data sounded superb for $2000.

 

Perhaps the most exciting new product Hegel was showing at RMAF was the Super, a $399 portable USB D/A headphone amplifier. Machined from a single block of aluminum, this has a digital-domain volume control, but the circuit's noisefloor is so low that it is claimed to preserved resolution at lower volumes. The Super also has an extremely low output impedance so should be able to drive even the most demanding headphones with ease. Stephen Mejias hopes to be writing about the Super in a future "Entry Level" column.

 

http://www.stereophile.com/content/low-noise-superb-sound-hegel

post-17176-0-78745900-1382644738_thumb.jpg

Edytowane przez Violet

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze na zdjęciu kolumny Wilson Benesch :) Hegel z tymi kolumnami dobrze się zgrywa?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie sporo slabiej wypadly jak F160- ciekawostka, standy firmowe chario to jakas parodia- wykonanie w calosci mdf, jeden stand sfiinx jest ciezszy jak ponad 2 standy firmowe chario- standardowo chario maja zamiast kolcow przylepce z gumy a po wkreceniu kolcow stabailnosc szkoda pisac- na czyms musieli zaoszczedzic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej o H80, z czym porównywałeś?

 

Tak jak napisałem, przerzuciłem już sporo kg w tej cenie. Nie warto szukać. W kwestii poprawy nuiansów, możesz dopłacić sporo, tylko czy warto? Do 8tyś, nic nie znajdziesz, co można porównać. Może jakąś sprytną dzielonkę, ale nie będzie daca. Koledzy z Norwegii postanowili zagrać wszystkim na nosie...

 

Chętnie,tylko że moje godziny pracy pokrywają sie z Audiostylem! W piatek byłem tam 15 minut przed zamknięciem. To mało czasu na odsłuch! Bede musiał cos wykombinować, bo w ciemno nie kupie!

 

Panowie, przyjedźcie do nas. Mamy świeże rybki, posłuchamy muzyki, wypijemy GoldWasser i pójdziemy poszukać bursztynu... :) Godziny do ustalenia.

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak Atoll IN100, uważam, za wzmacniacz wybitny, sporo powyżej budżetu 4000zł, i według mnie, nie ma konkurencji w przedziale do 6000zł, tak samo H80 sporo powyżej 6790zł.

Atoll IN200, jest dobrym produktem i wielu osobom ma prawo się podobać bardziej niż Hegel H80. Natomiast z czystej statystyki wynika, że H80 nie ma konkurencji... Choćby przez swoją multimedialność... Samo brzmienie, też według mnie bardziej wyrównane, z większą dynamiką, więcej energii, tzw. muzykalności, fanu....:) Na moje uszy oczywiście...

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowo to wyczytalem, a jak pradowo? Miales okazje podpiac do jakichs wymagajacych kolumn (w stylu ATC)?

Szukam (ciagle) czegos co da duzo pradu, a przy tym bedzie umialo zagrac nawet przy mocno skreconym potencjometrze.

 

BTW Rozmawialismy, mialem wpadac ale spedzilem uroczo czas na Klinicznej :(

 

P.S. Skad w Trojmiescie wezmiesz swieza rybe? ;)-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Pucka..., albo Jastarni. Nie napisałem, że będzie na miejscu, Zapraszam na świeżą, a od tego są specjaliści. Tawerna jeszcze mnie nie zawiodła... A tatar z łososia bałtyckiego - wzór!!!

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowo to wyczytalem, a jak pradowo? Miales okazje podpiac do jakichs wymagajacych kolumn (w stylu ATC)?

Szukam (ciagle) czegos co da duzo pradu, a przy tym bedzie umialo zagrac nawet przy mocno skreconym potencjometrze.

 

BTW Rozmawialismy, mialem wpadac ale spedzilem uroczo czas na Klinicznej :(

 

P.S. Skad w Trojmiescie wezmiesz swieza rybe? ;)-

 

Co do brzmienia, to kłopot jest taki, że wszyscy oczekują jedoznacznych deklaracji, a takich nie składam, bo chcę być uczciwy. Im bardziej wymagający, osłuchany klient, tym więcej konfiguracji trzeba przerobić. Jak chcesz napędzić i wycisnąć wszystko z ATC SCM 40, to Hegel H200 się przyda... Wszystko poniżej, obniża przekaz kolumn.

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.